Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Fogyasztás


neonx

Recommended Posts

Nem is akarom rendszeresen hisz akkor már valaki forgalomba dobta volna valami speed néven :lol:

Viszont van egy másik elmélet miszerint esős idöben jobban mennek az autok, ez vajon csak a tiszta/párás levegötöl lehet.

Próbáld ki hegyek közt... Ott is sokkal jobban húz a motor.... ( és nem a leejtőkre gondoltam :huh: , hanem a magasabb erdős területekre! pl: Erdély )

Link to comment
Megosztás:

Zotya! Te használsz etanolt a C14NZ-be? Ha igen milyen arányban kevered, és hogyan bírja? mert én is gondolkoztam már rajta, de nem merem betölteni.

Igem felesben, és csak nyáron.Egy kicsit többet eszik, egy kicsit joban húz, 10 ezer kilóméter után üanyag szűrő csere javasolt. Olyan 2 ezer forintot takarítok meg egy tankoláson.

Link to comment
Megosztás:

Igem felesben, és csak nyáron.Egy kicsit többet eszik, egy kicsit joban húz, 10 ezer kilóméter után üanyag szűrő csere javasolt. Olyan 2 ezer forintot takarítok meg egy tankoláson.

Ezt nem is mondtad eddig jóbarát, hogy te ezt rakod bele. Nem oldja meg a gumicsöveket, alkatrészeket?

2 ruppó spórolás...khmm mondjuk ezen még egyszer sem cseréltem szűrőt, van a varázsdobozban!

Ha lehúzom az ACról akkor nem folyik ki az egész benga, hanem csak a csőben lévő?

Link to comment
Megosztás:

Ezt nem is mondtad eddig jóbarát, hogy te ezt rakod bele. Nem oldja meg a gumicsöveket, alkatrészeket?

2 ruppó spórolás...khmm mondjuk ezen még egyszer sem cseréltem szűrőt, van a varázsdobozban!

Ha lehúzom az ACról akkor nem folyik ki az egész benga, hanem csak a csőben lévő?

Jobb ha befogod a végét valahogy, én úgy csináltam. Egyik cső le, ment az új szűrőre, aztán a másikkal is ugyanez. A régi szűrőből meg a benne maradt benzint visszaöntöttem a tankba a tankolócsövön.

Link to comment
Megosztás:

Ezt nem is mondtad eddig jóbarát, hogy te ezt rakod bele. Nem oldja meg a gumicsöveket, alkatrészeket?

2 ruppó spórolás...khmm mondjuk ezen még egyszer sem cseréltem szűrőt, van a varázsdobozban!

Ha lehúzom az ACról akkor nem folyik ki az egész benga, hanem csak a csőben lévő?

Keress egy 8-as dugót, végső esetben csavart (de tisztítsd meg előtte) azt használhatod, amíg cseréled a szűrőt. Abból elég sok kifolyik.

A csöveket el is lehet szorítani addig de én ezt nem szoktam, nehogy sérüljön, főleg elöregedett állapotban.

Link to comment
Megosztás:

Ezt nem is mondtad eddig jóbarát, hogy te ezt rakod bele. Nem oldja meg a gumicsöveket, alkatrészeket?

2 ruppó spórolás...khmm mondjuk ezen még egyszer sem cseréltem szűrőt, van a varázsdobozban!

Ha lehúzom az ACról akkor nem folyik ki az egész benga, hanem csak a csőben lévő?

Hát egyszer-kétszer volt már téma. :lol: Eddíg nem volt gond a tömítésekkel, és a suakirodalom szerint nem is lesz. Havi 2 ezer, az meg ugye évi 24. Persze nem vágna földhöz, ha nem maradna meg, de én úgy vettem észre jobban is megy, na meg az érzés hogy tettem vmit a környezetért. :huh:

Link to comment
Megosztás:

ezt nem értem, hogyhogy kormolni!

Mert annyira tiszta neki, hogy be szeretné kormolni.. :huh: :lol: Komolyra forditva a szót, helyesen úgy lett volna, hogy "ki kell kormolni", vagyis kicsit hosszabb távon pörgősebben használni a mocit, hogy némileg kipucolja a lerakódott kormot. ^_^

Link to comment
Megosztás:

Új mérésem vegyesben 485 km-en 25L-el 25 / 485 * 100 = 5,15l/100Km ( 2 deci még mellé is ment ahogy öntöttem a végén a kannából, de csurig kellett töltsem, hogy jól mérjek... Nah hát az aranyból is cseppen :lol: :lol: )

kint max: 120, kb 40% város (debrecen, szal nem túl sok a dugó, gondolom azért ilyen jó a fogyim ^_^ )

nekem is füstöl a középső dobnál valahol, kicsit érződik is, ha egyhelyben járatom... B)

de csak májusba kell vinni környezetvédelmire, úgyhogy addig marad, majd akkor veszek rá ( vagy ha nyerek a lottón :huh: :P ) mellesleg drága a középsődob?

Link to comment
Megosztás:

Új mérésem vegyesben 485 km-en 25L-el 25 / 485 * 100 = 5,15l/100Km ( 2 deci még mellé is ment ahogy öntöttem a végén a kannából, de csurig kellett töltsem, hogy jól mérjek... Nah hát az aranyból is cseppen ^_^ :huh: )

kint max: 120, kb 40% város (debrecen, szal nem túl sok a dugó, gondolom azért ilyen jó a fogyim :lol: )

Biztos a józsai autópályát használod sokat...

Magyarázat akik nem ismerősek arra- az M35 az 4 db 2 sávos pályából áll.. és van egy elkerülő szakasz északra tovább, félig van kész...na ez ér véget Józsánál...

Link to comment
Megosztás:

Biztos a józsai autópályát használod sokat...

Magyarázat akik nem ismerősek arra- az M35 az 4 db 2 sávos pályából áll.. és van egy elkerülő szakasz északra tovább, félig van kész...na ez ér véget Józsánál...

autópályán még sosem voltam az astrával, debrecen- beterryóújfalu; debrecen- nyíregyháza, és románia elég sokat ( a határ mellett lakom )

város: Debrecen, nyíregyháza, berettyóújfalu, és Nagyvárad ( főként itt van sok mászkálás )

és mondom: nem hajtom, csak max 120 ig, kint átlagosan 100as a tempóm.

Link to comment
Megosztás:

Biztos a józsai autópályát használod sokat...

Én is városozok többet a kelleténél de nekem se sokkal kevesebb a fogyasztás úgyhogy szerintem belefér simán.. :huh:

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.