Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Fogyasztás


neonx

Recommended Posts

Szóval, ha ezek után Carrera 95-tel járok, akkor nem nyúlok mellé. E85 az nem megy, mivel nem szeretnék rákölteni egy 20-ast, hogy alkalmassá tegyék a kehes 1.4NZ-t... Eddig 98-assal jártam, szereztem 98-as dugót, sokak szerint az NZ tipus nem kezeli, sztemmeg igen, mert jobban vette a fordulatot, bár lehet csak pszichológia... Múltkor visszatettem 95-be és nem tapasztaltam változást, persze 98-as volt a tankban. Már vagy 3 éve csak az van...:lol:

Annyit észre vettem, hogy a Castrol Edge 10W-60 betöltése után mintha nem nyűgne annyira, ha pörögni kell... Lehet ez is csak önámítás, de tényleg olyan, mind hangra, mind forgásra, h frissebb, lágyabb, jobb... Lehet most kopott be, mert még csak alig 64.000 van benne...

Link to comment
Megosztás:

Szóval, ha ezek után Carrera 95-tel járok, akkor nem nyúlok mellé. E85 az nem megy, mivel nem szeretnék rákölteni egy 20-ast, hogy alkalmassá tegyék a kehes 1.4NZ-t... Eddig 98-assal jártam, szereztem 98-as dugót, sokak szerint az NZ tipus nem kezeli, sztemmeg igen, mert jobban vette a fordulatot, bár lehet csak pszichológia... Múltkor visszatettem 95-be és nem tapasztaltam változást, persze 98-as volt a tankban. Már vagy 3 éve csak az van...:lol:

Annyit észre vettem, hogy a Castrol Edge 10W-60 betöltése után mintha nem nyűgne annyira, ha pörögni kell... Lehet ez is csak önámítás, de tényleg olyan, mind hangra, mind forgásra, h frissebb, lágyabb, jobb... Lehet most kopott be, mert még csak alig 64.000 van benne...

Az E85 átalakítót amúgy sem központi befecskendezéshez tervezték a tapasztalatok alapján. Elég a 10W40 is szerintem. :lol:

Link to comment
Megosztás:

Ha választanotok kéne a benzinek közül, és tételezzük fel, hogy nagyjából egyfroma árban vannak, akkor ezek közül melyiket választanátok? OMV Carrera 95, Avia 95 Gold, AGIP/AVIA/LOKOIL 98? Vagy van más megoldás?

A Shell az rablógazdálkodást folytat, és pofátlanul drága a V-Power 95. A Mol-nál megvan a marketingduma a sima 95-nél, de ki tudja, a 99-es meg drága...

Ja, ha vki egri, akkor az AGIP kúton kívül, hol lehet 98-as venni, jobb árban, mint ott?

Egyébként a miskolci Aviánál (szirmabesenyői elág) 294,9 a 98-as, Egerben AGIP 308,9... No comment...

Nekem nagyon megfelel a Lukoil 95-ös, mifelénk 282-ért mérik....

Minden más csak pénzkidobás.

Link to comment
Megosztás:

Nekem nagyon megfelel a Lukoil 95-ös, mifelénk 282-ért mérik....

Minden más csak pénzkidobás.

Hát én sem vettem észre sem fogyasztásban sem bármi másban különbséget akárhol tankoltam, igaz mindíg 95-öset. Tavasz óta meg mindíg a Klub Petrolnál tankolok, mert csak náluk van Győrben etanol.

Link to comment
Megosztás:

Tegnap voltam egy hosszabb úton. Shell v-power benzinnel.

725 km kb. 40,5 liter üzemanyag=5,58/L/100km

ebből kb. 200 km kivételével autópálya,120-130 között.

Szerintem elég jó. Kíváncsi lennék ugyan ez átlag benzinnel mennyire jönne ki. Autópályán nem megyek túl sokat, nem tudtam eddig összehasonlítani.

Az tuti hogy szebben és jobban megy tőle az autó.

Link to comment
Megosztás:

Tegnap voltam egy hosszabb úton. Shell v-power benzinnel.

725 km kb. 40,5 liter üzemanyag=5,58/L/100km

ebből kb. 200 km kivételével autópálya,120-130 között.

Szerintem elég jó. Kíváncsi lennék ugyan ez átlag benzinnel mennyire jönne ki. Autópályán nem megyek túl sokat, nem tudtam eddig összehasonlítani.

Az tuti hogy szebben és jobban megy tőle az autó.

Az én szürkém is hozza ezt a fogyit "átlag" benzinnel is. Sokat járok Shell benzinnel, de az én motorom nem érez különbséget a v-power és a sima euro 95 (shell) között. Mindkettőben van kb 5% bioetanol. A v-power adalékolása gazdagabb, de az én nz-ben nem realizálódik a különbség. Más motorkódnál inkább.

Link to comment
Megosztás:

Szóval, ha ezek után Carrera 95-tel járok, akkor nem nyúlok mellé. E85 az nem megy, mivel nem szeretnék rákölteni egy 20-ast, hogy alkalmassá tegyék a kehes 1.4NZ-t... Eddig 98-assal jártam, szereztem 98-as dugót, sokak szerint az NZ tipus nem kezeli, sztemmeg igen, mert jobban vette a fordulatot, bár lehet csak pszichológia... Múltkor visszatettem 95-be és nem tapasztaltam változást, persze 98-as volt a tankban. Már vagy 3 éve csak az van... :lol:

Én úgy tudom, hogy a dugó csak egy másik áramkört - vagy hogyan is mondjam, programot(?) - kapcsol valójában, maga a dugó nem szabályozza az "oktánérzékenységet"... Vagyis, ha neked 91/95-re van programozva a vezérlőd akkor csak azok között váltasz...de az is lehet, hogy óriási tévedésben vagyok :lol: ...és mondom, szerintem. :lol:

Link to comment
Megosztás:

Én úgy tudom, hogy a dugó csak egy másik áramkört - vagy hogyan is mondjam, programot(?) - kapcsol valójában, maga a dugó nem szabályozza az "oktánérzékenységet"... Vagyis, ha neked 91/95-re van programozva a vezérlőd akkor csak azok között váltasz...de az is lehet, hogy óriási tévedésben vagyok :lol: ...és mondom, szerintem. :lol:

Megerősítem! Nem a dugóra írt szám dönti el, hanem az ECU.

Link to comment
Megosztás:

Tegnap voltam egy hosszabb úton. Shell v-power benzinnel.

725 km kb. 40,5 liter üzemanyag=5,58/L/100km

ebből kb. 200 km kivételével autópálya,120-130 között.

Szerintem elég jó. Kíváncsi lennék ugyan ez átlag benzinnel mennyire jönne ki. Autópályán nem megyek túl sokat, nem tudtam eddig összehasonlítani.

Az tuti hogy szebben és jobban megy tőle az autó.

Neked milyen motor van benne? :lol:

ez kicsit fura nekem, hogy te kijössz "kb 5,58"-ból :lol: akkor ez most nem pontos adat?

120-130-al meg főleg, és ha még azt mondod, hogy 5en ültetek benne csomagokkal, akkor megmarom magam!! :P :lol:

nem azért, de elvileg egy diesel kevesebbet eszik mint egy benzines.... 5-5,5 körül.

asszem jobb lett volna, ha én is egy olyan autót veszek, mint a tied, mert az enyém is veri befele 120-as tempónál az 5 lityit! :lol:

Link to comment
Megosztás:

Tegnap voltam egy hosszabb úton. Shell v-power benzinnel.

725 km kb. 40,5 liter üzemanyag=5,58/L/100km

ebből kb. 200 km kivételével autópálya,120-130 között.

Szerintem elég jó. Kíváncsi lennék ugyan ez átlag benzinnel mennyire jönne ki. Autópályán nem megyek túl sokat, nem tudtam eddig összehasonlítani.

Az tuti hogy szebben és jobban megy tőle az autó.

Nekem az Se tatabánya-debrecen-eger-tatabánya 120-as temponál 6,4-et evett.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok. Én új fórumozó vagyok és ahogy olvasgatom a fogyasztási adatokat igencsak el vagyok képedve.

97-es 1.4 16V x14xe kombi astrám van. Lambda szonda csere után 9-l körül volt tartosan akár nyomtan neki akár nem. Aztán kiprobáltam ez a metabondot és lement az elején 7 literre és utána beállt 7,2-7,8-ra ebben főleg országúti/autópálya 120-140 tempónál.

Benzines írásokat próbáltam figyelni mert ugye az 5l körüli fogyasztás számomra elérhetetlen, a rekord is csak 6,4 volt.

Bevallom én sokallom a fogyasztásom ami kb úgy épül föl, hogy 600km-ből 450 országút vagy pálya.

Gondolkoztam a gáz beszerelésén, de itt olvastam ezt a bioetanolos dolgot és elkezdett érdekelni. Tud nekem valaki erről valamit mondani, mert a fórumban nem találtam hozzá topikot, illetve hogy a gáz milyen veszélyekkel járhat

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok. Én új fórumozó vagyok és ahogy olvasgatom a fogyasztási adatokat igencsak el vagyok képedve.

97-es 1.4 16V x14xe kombi astrám van. Lambda szonda csere után 9-l körül volt tartosan akár nyomtan neki akár nem. Aztán kiprobáltam ez a metabondot és lement az elején 7 literre és utána beállt 7,2-7,8-ra ebben főleg országúti/autópálya 120-140 tempónál.

Benzines írásokat próbáltam figyelni mert ugye az 5l körüli fogyasztás számomra elérhetetlen, a rekord is csak 6,4 volt.

Bevallom én sokallom a fogyasztásom ami kb úgy épül föl, hogy 600km-ből 450 országút vagy pálya.

Gondolkoztam a gáz beszerelésén, de itt olvastam ezt a bioetanolos dolgot és elkezdett érdekelni. Tud nekem valaki erről valamit mondani, mert a fórumban nem találtam hozzá topikot, illetve hogy a gáz milyen veszélyekkel járhat

Van topicja E85 a gyakorlatban :lol:

Link to comment
Megosztás:

276 km-re 15,84 liter, sok város, de napapis vezetéssel -több bölcsis fuvar!- előtte valószínűleg a fojtószelep-ház takarítása jót tett!

Átlaga 5,74 l/ 100 kmre.

Holnap kölcsön kell adjam a nejemnek, mert a japcsi sárkányon a vízpumpa környékén (tömszelence) nekiállt folyatni. Lövésem sincsen, hogy 130-140 nél(most 170 nél jár és azóta 5-6 év telt el!!!) volt e cserélve a vezérléssel együtt e, vagy netán kihagyták, az olcsósítás kedvéért. Ergo jó lenne, csak a sajátomon is kelene már lassan komplett vezérlés csere (meg a szimeringek, talán termosztát gyanús)és tutira tudom, nem tippelgetek- mindkét verda új kipuffal szaladgál, ha meg ráköltöttem, akkor meg használni szeretném, az asszony meg csak szépen tankoljon, ha hajtani akarja.

Link to comment
Megosztás:

Neked milyen motor van benne? :lol:

ez kicsit fura nekem, hogy te kijössz "kb 5,58"-ból :lol: akkor ez most nem pontos adat?

120-130-al meg főleg, és ha még azt mondod, hogy 5en ültetek benne csomagokkal, akkor megmarom magam!! :P :lol:

nem azért, de elvileg egy diesel kevesebbet eszik mint egy benzines.... 5-5,5 körül.

asszem jobb lett volna, ha én is egy olyan autót veszek, mint a tied, mert az enyém is veri befele 120-as tempónál az 5 lityit! :lol:

1.4-es 8 szelepes motor van az autóban. 2 felnőtt 1 gyerek+csomagok voltak a kocsiban. Az adat azért nem 100% pontos mert nem tankoltam megint teli, (kellett a pénz a műszakira, ma volt) de kb. ugyan ott állt a mutató mint amikor tankoltam bele. Max 1-2 Liter lehet a különbség összesen a 725 km-en.

Egyébként 90 km/óra sebességnél, országúton 2 személlyel nyáron, lukoil üzemanyaggal is 5,2-5,3 körül jött ki korábban.

Link to comment
Megosztás:

1.4-es 8 szelepes motor van az autóban. 2 felnőtt 1 gyerek+csomagok voltak a kocsiban. Az adat azért nem 100% pontos mert nem tankoltam megint teli, (kellett a pénz a műszakira, ma volt) de kb. ugyan ott állt a mutató mint amikor tankoltam bele. Max 1-2 Liter lehet a különbség összesen a 725 km-en.

Egyébként 90 km/óra sebességnél, országúton 2 személlyel nyáron, lukoil üzemanyaggal is 5,2-5,3 körül jött ki korábban.

akkor te örülhetsz, kifogtál egy jó autót, kevés akinek ilyen keveset eszik!

Link to comment
Megosztás:

Látod én is erről beszéltem, de az a baj hogy nem tudok 90-el menni de mostmár muszáj kipróbálnom mennyit fogyasz ilyen sebességnél

nekem ezért kellett a diesel :lol: Ha zavarod mint állat, akkor sem eszik többet 5,5-nél :lol:

a céges Vivaróm se eszik sokat ahhoz képest: 6-9 személlyel járok általában 140-es tempókkal, a múltkori átlagom olyan 2000 km-en 7,8 lett ( de ebbe volt minden: város, pálya, külterület, földút, gyógyszerkihordás minden háznál elidul- megáll.... stb) innen jött az ötlet: Vegyünk dieselt is, jó az ha van! :lol:

Link to comment
Megosztás:

1.4-es 8 szelepes motor van az autóban. 2 felnőtt 1 gyerek+csomagok voltak a kocsiban. Az adat azért nem 100% pontos mert nem tankoltam megint teli, (kellett a pénz a műszakira, ma volt) de kb. ugyan ott állt a mutató mint amikor tankoltam bele. Max 1-2 Liter lehet a különbség összesen a 725 km-en.

Egyébként 90 km/óra sebességnél, országúton 2 személlyel nyáron, lukoil üzemanyaggal is 5,2-5,3 körül jött ki korábban.

:lol: :lol: :lol: :lol: :P

Link to comment
Megosztás:

hát én is elmélkedve olvasom a sorokat...még soha nem sikerült 6liter alá vinnem a fogyit, sőt 6,5 alá se igen :lol: Mondjuk én megrögzött gyorshajtó vagyok....de ha csak topognák mint tót a pi**án akkor se!

Ez még semmi, egy srác azt mondta, hogy 1.4SE neki alig eszik még 5 litert is, 4,5-el is eljár vele!

(de ezt már egyszer leírtam ide, és jól kitárgyalva elvetettük a lehetőséget :lol: )

Mindenesetre nekem is jó lenne egy ilyen kis étvágyú 1.4-es :lol: az 1.2-es Fábiám többet kajol, mondjuk megy is :lol:

Link to comment
Megosztás:

:lol: ..hát én ezt nem értem, hogy a francba jönnek itt ki 6 liter alatti fogyik 14NZ-esknek!?

Nekem a legjobb 6,3l/100km volt, ha jól emlékszem...pedig nem is hajtom, motorféket is kihasználom amikor csak lehet. :lol:

Nekem is eddig a legjobb 6.3-volt, de csak egyszer. Inkább 7-fölött szokott lenni.

Link to comment
Megosztás:

:lol: ..hát én ezt nem értem, hogy a francba jönnek itt ki 6 liter alatti fogyik 14NZ-esknek!?

Nekem a legjobb 6,3l/100km volt, ha jól emlékszem...pedig nem is hajtom, motorféket is kihasználom amikor csak lehet. :lol:

Háááát úúúgy, ahogy neki:

IDÉZET(kiri01 @ 2009-09-15 - 22:31) *

1.4-es 8 szelepes motor van az autóban. 2 felnőtt 1 gyerek+csomagok voltak a kocsiban. Az adat azért nem 100% pontos mert nem tankoltam megint teli, (kellett a pénz a műszakira, ma volt) de kb. ugyan ott állt a mutató mint amikor tankoltam bele. Max 1-2 Liter lehet a különbség összesen a 725 km-en.

Egyébként 90 km/óra sebességnél, országúton 2 személlyel nyáron, lukoil üzemanyaggal is 5,2-5,3 körül jött ki korábban.

:lol:

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.