Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Fogyasztás


neonx

Recommended Posts

Sziasztok !

Van egy C16NZ 92' effem. Most a -10°C hidegben napi rövid távokon, (8-10km) kb. 10 litert eszik meg (Kútrol). Ezen mi javíthatna, vagy esetleg ez normális ? Amúgy termosztát rendben 82°C -on nyit , de ilyen hidegben ennyi táv alatt ki se megy a hűtőbe. Alapban alacsony fordulaton járok, semmi durvulás.

Ez 92 akart lenni, vagy valóban 82-re gondoltál, mert az kevés, úgy reális a 10L :lol:

Link to comment
Megosztás:

Ne ijesztgess itt mindenkit. Hengerenkénti befecsivel télen sincs gond csak a központival. Amugy anyagilag tényleg nem éri meg pancsolni mert annyival többet eszik, hogy elviszi a hasznot. Amire viszont jó az az üzemanyagrendszer takarítás, meg egy kis plussz nyomaték az alsóbb fordulatokon. :lol:

Ez biztos így van de nekem központisom van így a saját tapasztalatomat tudom leírni, és akinek írtam neki is központisa van, így Ő ijedezhet. :D

Link to comment
Megosztás:

Ez biztos így van de nekem központisom van így a saját tapasztalatomat tudom leírni, és akinek írtam neki is központisa van, így Ő ijedezhet. :lol:

És ráadásul az enyém "benzinallergiában" is szenved, tehát ha egy kicsit már nem tetszik neki, amit beletöltök (nem elég "minőségi"), akkor rángat. Legalábbis én ennek tudom be, hogy mostanság nem csinálja kisgázadásra, és egy ideje már csak shell/ömv benzin kerül csak bele.. Metrósat soha többé, annyit nem ér az a 10 Ft különbség...

Link to comment
Megosztás:

És ráadásul az enyém "benzinallergiában" is szenved, tehát ha egy kicsit már nem tetszik neki, amit beletöltök (nem elég "minőségi"), akkor rángat. Legalábbis én ennek tudom be, hogy mostanság nem csinálja kisgázadásra, és egy ideje már csak shell/ömv benzin kerül csak bele.. Metrósat soha többé, annyit nem ér az a 10 Ft különbség...

Én sem márkás kúton tankolok most ráálltam egy magánkútra de a Metróstól huuu :D én is vonakodnák nem tudom mi lehet az :D :) amúgy ez érdekes h csak shell/ömw :lol: :D válogatós a kicsike!! :D :P B) :D

Link to comment
Megosztás:

Én sem márkás kúton tankolok most ráálltam egy magánkútra de a Metróstól huuu :D én is vonakodnák nem tudom mi lehet az :D :) amúgy ez érdekes h csak shell/ömw :lol: :D válogatós a kicsike!! :P ;) B) :D

Metrós olyan volt, hogy kapott egy teletankot, és már a kúttól amikor álltam ki éreztem, hogy nincs minden rendbe, rángatott. Aztán abbamaradt egy darabig, és nem volt gond másnapig. Viszont onnantól megint kezdte. Egyébként a shell, vagy ömv azért is jó, mert az van lakóhelyemhez legközelebb (meg a Metró). Mire átérek a város másik végébe egy magánkúthoz, az az út belekerül annyiba, mint a Shell és magánkút közötti árkülönbség. Akkor meg már inkább a minőségi. De azt is észrevettem, hogy ha Shellt tankolok, akkor sokkal szebben megy az autó, mintha bármi más van benne (és itt nem a rángatásra gondolok, hanem pl. egy picit szebben gyorsul, stb. )

Ja, van egy OIl nevű kút is még közel, de annak csak a mosóját próbáltam eddig, tankolni még nem mertem ott. :D

Link to comment
Megosztás:

És ráadásul az enyém "benzinallergiában" is szenved, tehát ha egy kicsit már nem tetszik neki, amit beletöltök (nem elég "minőségi"), akkor rángat. Legalábbis én ennek tudom be, hogy mostanság nem csinálja kisgázadásra, és egy ideje már csak shell/ömv benzin kerül csak bele.. Metrósat soha többé, annyit nem ér az a 10 Ft különbség...

Finnyás a kocsid , az enyém eszi, nem eszi azt kapja amit adok neki, még nem volt gondom benzinnel. :lol: Sokat tankolok a metrónál, tescónál nem volt problémám a benzinnel.

Link to comment
Megosztás:

Finnyás a kocsid , az enyém eszi, nem eszi azt kapja amit adok neki, még nem volt gondom benzinnel. :D Sokat tankolok a metrónál, tescónál nem volt problémám a benzinnel.

A Metroról én se hallottam rosszat, csak a tapasztalat mást mutat :lol:

Az Auschan kútját szidták sokan, hasonló rángatásra hivatkozva utána.

Link to comment
Megosztás:

Kutak és szesz...

Nekem kutak tekintetében ömv legtöbször volt látogatott még kismotorral mellette mikor útba esett shel ezeket itta legjobban a kis rütyő, nah annál teljesen meglehetett tapasztalni a gyorsulást, végsebességet, és annak tartását is!

Metro tesco nincs tapasztalatom de nem is igen lesz! Mol soha a büdös életbe senkinek,ha fiam lessz ott tankol többet nem vezeti a kocsit az tuti!

Amíg nem lettem gázos a kocsival (1év, 10-11ekm) addig, ömv mellett oil, semmi gond nem volt vele!

Másik pedig az Avia, nah itt azért néha volt ingadozás, de nem volt vészes, az árkülönbözethez képest.

Szeszeztem is az autót elég sokáig, fogyasztás tekintetében nem mondom hogy nagy megtakarítás volt, de benzinhez képest nekem volt 100-200ft/100km.

Télen nagy minuszba 7/3 majd melegedést követve közel 5,5/4,5 arányban tankoltam a benzint/szeszt.

Matekoltam mindíg hogy jólegyen az arány, aztán mentem kútra X-liter szesz, és tele benzin. Aztán újra számoltam hogy milyen "töménység állt be. Aztán a következő tankolásnál korrigáltam.

Rángatást fulladást, ha túlzásba vittem lehetett tapasztalni, de ezt hamar kilehet szerintem tapaszalni, csak nem szabad tele tankolni, így kis benzint öntve utánna, kicsit megmozgat az autót 1km és már nem is érezni.

Egyéb iránt gyorsulás, és más menettulajdonságban én nem vettem észre különbséget.

Viszont a benzinszűrő háromszori cseréje alkalmával bizony látható volt, ám! Csere volt megvételnél (ez nem mérvadó, mert jóég tudja hogy mikor lehetett cserélve), utána hogy etanolt tankoltam 3-4 tankkal kijárva (igen szutykos mocskos volt a szűrő, majd 7-8ekm után volt a következő csere, ekkora már szinte alig alig, egy kis koszolódás volt csupán észlelhető a szűrőbetéten.

Másik, fogyasztás ismerős 1,4 astra neki 7 liter közel alatt van a vegyese! Pedig nem mondanám nagyapus tempónak, inkább a dinamikus. De ez 1-3fővel és nem túlzottan megpakolva.

Link to comment
Megosztás:

És ráadásul az enyém "benzinallergiában" is szenved, tehát ha egy kicsit már nem tetszik neki, amit beletöltök (nem elég "minőségi"), akkor rángat. Legalábbis én ennek tudom be, hogy mostanság nem csinálja kisgázadásra, és egy ideje már csak shell/ömv benzin kerül csak bele.. Metrósat soha többé, annyit nem ér az a 10 Ft különbség...

Amióta megvan nekem a kocsi, csak shell vagy omw :lol: Igaz...más kút nem is nagyon esik útba :D

Link to comment
Megosztás:

Szerintem sokan tartanak a "no name" kutaktól hogy ott biztos rossz üzemanyagot adnak tönkreteszi az autót! Aztán sokszor óriási meglepetést okoznak! :lol: :D

Az én kocsim nálam még nem ivott shell, omw, agip, mol, és hasonló márkás benzineket, csak mindig a "SZUTYKOT" kapja:

volt JET, most LUKOIL, Auchan, Ermoil (szovjet, bocsi... orosz), néha Castrol az olcsóbb fajtából, de benzin problémám sose volt.

Nem kell félni tőlük! B)

Ja igen, és most is 352-ért....

Link to comment
Megosztás:

Szerintem sokan tartanak a "no name" kutaktól hogy ott biztos rossz üzemanyagot adnak tönkreteszi az autót! Aztán sokszor óriási meglepetést okoznak! :lol: :D

Tönkre nem teszi, max kevesebbet megy vele.

Az én kocsim nálam még nem ivott shell, omw, agip, mol, és hasonló márkás benzineket, csak mindig a "SZUTYKOT" kapja:

volt JET, most LUKOIL, Auchan, Ermoil (szovjet, bocsi... orosz), néha Castrol az olcsóbb fajtából, de benzin problémám sose volt.

Nem kell félni tőlük! B)

Ja igen, és most is 352-ért....

Nem szutyok az. (Mol is lassan orosz lesz..)

Link to comment
Megosztás:

Metrós olyan volt, hogy kapott egy teletankot, és már a kúttól amikor álltam ki éreztem, hogy nincs minden rendbe, rángatott. Aztán abbamaradt egy darabig, és nem volt gond másnapig. Viszont onnantól megint kezdte. Egyébként a shell, vagy ömv azért is jó, mert az van lakóhelyemhez legközelebb (meg a Metró). Mire átérek a város másik végébe egy magánkúthoz, az az út belekerül annyiba, mint a Shell és magánkút közötti árkülönbség. Akkor meg már inkább a minőségi. De azt is észrevettem, hogy ha Shellt tankolok, akkor sokkal szebben megy az autó, mintha bármi más van benne (és itt nem a rángatásra gondolok, hanem pl. egy picit szebben gyorsul, stb. )

Ja, van egy OIl nevű kút is még közel, de annak csak a mosóját próbáltam eddig, tankolni még nem mertem ott. :lol:

Berényi úton lax?

Link to comment
Megosztás:

Na kkor én is leírom a tapasztalataimat kutak ügyében. Hozzáteszem azért, hogy én nem annyira a kút "márkájában" hiszek. Szerintem van jobb és rosszabb kút is ugyanabban a márkában.

Mostanában a csepeli gyorsforgalmi elején lévő lukoilnál tankolok. Ezzel még nem volt problémám és az ára is igen baráti.

Előtte sokszor csepeli avia. Gondot nem okozott ment ugyanúgy tőle a kocsi, csak mindíg többet fogyasztott a benyából mit más kúton tankolva. Időnként tankolok mol kúton is 3.ker Mozaik u. és Csepel szent István út. Ezekkel sem volt még soha problémám, csak nem éppen a legolcsóbbak.

Aztán volt omw-s időszakom is szintén csepel és Soroksári-Határ út sarok. Ezeknél volt néha kicsi ingadozás minőségben és fogyasztásban de minimális. Ezek mostanában nagyon drágák.

Az abszolút negatív tapasztalat az a soroksári auchan kút. Na ott tapasztaltam, hogy már a kúttól kihajtva alig akart menni az autó. Befelé a Nagykőrösi úton egyszerűen gyorsítani sem tudtam, ha odaléptem mintha semmit nem csináltam volna komótosan ment tovább az autó. Utána öntve kis spurit javúlt a helyzet. Szerintem volt egy kis víz a benzinben :lol: :D

Az ellenpélda pedig a fehérvári auchan kút ott is tankoltam már párszor de ott semmi negatívat nem tapasztaltam.

Amugy meg tudtommal minden kútnál a moltól vásárolt benzin van csak hozzákverik a saját kis adalékaikat a kutak. (kivétel talán a prémium benzinek) Szóval lehet utálni a mol-t de akkor az ő benyájuk megy a kocsiba.

Link to comment
Megosztás:

Amugy meg tudtommal minden kútnál a moltól vásárolt benzin van csak hozzákverik a saját kis adalékaikat a kutak. (kivétel talán a prémium benzinek) Szóval lehet utálni a mol-t de akkor az ő benyájuk megy a kocsiba.

Úgytudom az OMW nem :lol:

A dunakeszi Auchan kúttal sincs baj mostanában. (párszor voltam csak, de akkor nem tűnt fel semmi, sem benzinnel, sem gázolajjal kapcsolatban)

Link to comment
Megosztás:

Én meg Shell-nél igaz hogy kb 12Ft-al mindig drágább mint a másik kút de úgyis csak kb 2havonta 3ezerért mert ugye gázüzemű a kocsi! :D

Ahol olcsóbb ott tankolt már a gáztöltős csávó nahh ő mesélte hogy az autóján pár nap múlva már az összes hibalehetőség kivillant a műszerfalon kijárta a tank benzint utánna vissza a Shellhez, ment kb 2km-ert és utánna már a lámpái se világítottak, megjavúlt minden. :lol:

Amúgy az autóboltosom is pl az OMW-t javasolta hogy talán a többihez képest az a tisztább benzin. B)

Link to comment
Megosztás:

Nekem a Shellel csak rossz tapasztalatom van, már mint a Rakamazival(Többet eszik, jobban vizezik...). Eddig a legjobb benzin amit tankoltam az az Ukrán volt sok forinttal olcsóbb és még lehet minőségbe is jobb mint az itteni shell. Ugyebár ismerősök dolgoznak a kúton és sokszor beszélgettünk az ottani shell kuti benzin minőségéről van mit maga után hagyni. Ha lehet inkább keresek egy Mol, vagy OMV kutat. De pl. Bekecsnél van egy magán kút ott olcsóbb is, meg vannak kedvezményes napok is és minőségre is jó. Szerintem ha valaki akár hol tudd szerezni egy kis ukránt ki kell próbálni és összehasonlítani a magyarokhoz képest :lol: Én nagyot csalódtam a magyar benzinben....

Link to comment
Megosztás:

Én csak kék,fehér és zöld kannákból tankolok.Talán a kéknél mintha többet enne az ótó,de nem biztos :lol: :D A zöld és fehér kannás gázolaj tuti jó minőségű! B) :D :D Télen:5 L,nyáron 5.7 Diesel Forever :)

Dieselt is csak külföldről érkezett kamionból szabad tankolni! :D

Link to comment
Megosztás:

Nekem a Shellel csak rossz tapasztalatom van, már mint a Rakamazival(Többet eszik, jobban vizezik...). Eddig a legjobb benzin amit tankoltam az az Ukrán volt sok forinttal olcsóbb és még lehet minőségbe is jobb mint az itteni shell. Ugyebár ismerősök dolgoznak a kúton és sokszor beszélgettünk az ottani shell kuti benzin minőségéről van mit maga után hagyni. Ha lehet inkább keresek egy Mol, vagy OMV kutat. De pl. Bekecsnél van egy magán kút ott olcsóbb is, meg vannak kedvezményes napok is és minőségre is jó. Szerintem ha valaki akár hol tudd szerezni egy kis ukránt ki kell próbálni és összehasonlítani a magyarokhoz képest :D Én nagyot csalódtam a magyar benzinben....

Haveromék kimentek 3 autóval, és az Ukránoknál teletankolták mind a 3-at. (különböző kutakon) Skoda Roomster ( fél éves autó, dízelből ) öreg kettesgóf benzin, meg egy közepesen öreg Ford Skorpio nagy-benzin. Egyikük se ért haza :lol: :D A Roomster már a kútról kifelé érdeksen viselkedett, aztán még húzta egy darabig, de pár km alatt megállt. A Skorpió műszerfala világított mint a karácsonyfa, kb. annyit ment mint a Skoda. Az öreg, az majdnem hazaért. De csak majdnem B) Én nem próbálkozom :D :D

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.