Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Fogyasztás


neonx

Recommended Posts

Haveromék kimentek 3 autóval, és az Ukránoknál teletankolták mind a 3-at. (különböző kutakon) Skoda Roomster ( fél éves autó, dízelből ) öreg kettesgóf benzin, meg egy közepesen öreg Ford Skorpio nagy-benzin. Egyikük se ért haza :lol: :D A Roomster már a kútról kifelé érdeksen viselkedett, aztán még húzta egy darabig, de pár km alatt megállt. A Skorpió műszerfala világított mint a karácsonyfa, kb. annyit ment mint a Skoda. Az öreg, az majdnem hazaért. De csak majdnem B) Én nem próbálkozom :D :D

Ez elgondolkodtató :D :) :D :P

Link to comment
Megosztás:

Haveromék kimentek 3 autóval, és az Ukránoknál teletankolták mind a 3-at. (különböző kutakon) Skoda Roomster ( fél éves autó, dízelből ) öreg kettesgóf benzin, meg egy közepesen öreg Ford Skorpio nagy-benzin. Egyikük se ért haza :lol: :D A Roomster már a kútról kifelé érdeksen viselkedett, aztán még húzta egy darabig, de pár km alatt megállt. A Skorpió műszerfala világított mint a karácsonyfa, kb. annyit ment mint a Skoda. Az öreg, az majdnem hazaért. De csak majdnem B) Én nem próbálkozom :D :D

Mi nyomtuk anno pár hétig ukrán cuccal dízeles B Vekinek, semmi baja nem lett tőle. :D

Link to comment
Megosztás:

Na kkor én is leírom a tapasztalataimat kutak ügyében. Hozzáteszem azért, hogy én nem annyira a kút "márkájában" hiszek. Szerintem van jobb és rosszabb kút is ugyanabban a márkában.

Mostanában a csepeli gyorsforgalmi elején lévő lukoilnál tankolok. Ezzel még nem volt problémám és az ára is igen baráti.

Előtte sokszor csepeli avia. Gondot nem okozott ment ugyanúgy tőle a kocsi, csak mindíg többet fogyasztott a benyából mit más kúton tankolva. Időnként tankolok mol kúton is 3.ker Mozaik u. és Csepel szent István út. Ezekkel sem volt még soha problémám, csak nem éppen a legolcsóbbak.

Aztán volt omw-s időszakom is szintén csepel és Soroksári-Határ út sarok. Ezeknél volt néha kicsi ingadozás minőségben és fogyasztásban de minimális. Ezek mostanában nagyon drágák.

Az abszolút negatív tapasztalat az a soroksári auchan kút. Na ott tapasztaltam, hogy már a kúttól kihajtva alig akart menni az autó. Befelé a Nagykőrösi úton egyszerűen gyorsítani sem tudtam, ha odaléptem mintha semmit nem csináltam volna komótosan ment tovább az autó. Utána öntve kis spurit javúlt a helyzet. Szerintem volt egy kis víz a benzinben :lol: :D

Az ellenpélda pedig a fehérvári auchan kút ott is tankoltam már párszor de ott semmi negatívat nem tapasztaltam.

Amugy meg tudtommal minden kútnál a moltól vásárolt benzin van csak hozzákverik a saját kis adalékaikat a kutak. (kivétel talán a prémium benzinek) Szóval lehet utálni a mol-t de akkor az ő benyájuk megy a kocsiba.

Már voltam úgy én is, hogy szükség törvényt bont és ott tankoltam néhány litert a benzingőzhöz, de semmi negatívat nem tapasztaltam.

Link to comment
Megosztás:

Úgytudom az OMW nem :lol:

A dunakeszi Auchan kúttal sincs baj mostanában. (párszor voltam csak, de akkor nem tűnt fel semmi, sem benzinnel, sem gázolajjal kapcsolatban)

Én úgytudom, hogy az ÖMW is a mol-tól veszi, csak az osztrák határ közelében lévő kutakon használnak sajátot.

Link to comment
Megosztás:

Már voltam úgy én is, hogy szükség törvényt bont és ott tankoltam néhány litert a benzingőzhöz, de semmi negatívat nem tapasztaltam.

Én rendszeresen ott itattam az 1.8-ast is, meg ezt is. (-10 Ft az -10Ft) Soha semmi baj nem volt miatta egyikkel sem. Sőt, mostanában mintha eltúloznák kicsit a dermedésgátlót a naftában, mert ezekben a hidegekben kifejezetten jobban megy az autóm, és tartja a 6L körüli fogyit :lol:

Link to comment
Megosztás:

Én rendszeresen ott itattam az 1.8-ast is, meg ezt is. (-10 Ft az -10Ft) Soha semmi baj nem volt miatta egyikkel sem. Sőt, mostanában mintha eltúloznák kicsit a dermedésgátlót a naftában, mert ezekben a hidegekben kifejezetten jobban megy az autóm, és tartja a 6L körüli fogyit :D

Nekem az sem elég :D B) Ha tolom bele a sajátomat, érezhetően jobb :lol:

Ja, és amúgy OMV. :D

Igen, én is rájöttem, de már idéztek vele, úgyhogy nem írtam át :D

Link to comment
Megosztás:

Én úgytudom, hogy az ÖMW is a mol-tól veszi, csak az osztrák határ közelében lévő kutakon használnak sajátot.

Hát ha a Mol-nál is ugyanazt adják akkor mégis megéri az OMW mer a mol viszont nagyon arany áron adja (nem mintha nem lenne mindehol annyi :lol: ) de pl nekem e két kút között 10-12 Ft különbség van! Furcsa.... :D B)

Link to comment
Megosztás:

Most miért mószeroljátok az ukrán benzint? Nekem mióta megvan a kocsi, azóta szinte csak ukránnal járok. Ha közeleg a vég, irány Barabás és a legközelebbi kút. A Grovi és MOL kútas benzinhez mérve sokkal jobban megy és nem is eszik többet. Szal vaklárma a félelem. Az mástészta ha valaki itthol tankol háznál... Azt szinte mindíg keverik a jóval alacsonyabb oktánszámúval <_< Aki teheti, nyugodtan járjon ki! Az a 150 Ft különbség nem mindegy azért. Tesóm a határon dolgozik... egy autó sem maradt még ott lerobbanva a benzin minősége miatt.

Link to comment
Megosztás:

Most miért mószeroljátok az ukrán benzint? Nekem mióta megvan a kocsi, azóta szinte csak ukránnal járok. Ha közeleg a vég, irány Barabás és a legközelebbi kút. A Grovi és MOL kútas benzinhez mérve sokkal jobban megy és nem is eszik többet. Szal vaklárma a félelem. Az mástészta ha valaki itthol tankol háznál... Azt szinte mindíg keverik a jóval alacsonyabb oktánszámúval <_< Aki teheti, nyugodtan járjon ki! Az a 150 Ft különbség nem mindegy azért. Tesóm a határon dolgozik... egy autó sem maradt még ott lerobbanva a benzin minősége miatt.

Csatlakozom! Nekem többet ment az autó ukránnal mint hazaival, és kopp kopp a kintivel sosem volt bajom, míg az itthonival akadt már!

És azért egy gáz - benzin tankolásnál, kapaszkodni tessenek az állat fogni; nekem több mint 10 magyar ezres marad zsebbe, azt hiszem ez is meggyőző azért...

Az itthoni tankolásnak csak az említett alacsony oktánú kevergetés a baja...

Vagy olyantól akit ismersz, vagy inkább menj ki, még benzinnel is bőségesen kifizetődő!

Mondom ezt ~ 80km-re a határtól!

Link to comment
Megosztás:

Csatlakozom! Nekem többet ment az autó ukránnal mint hazaival, és kopp kopp a kintivel sosem volt bajom, míg az itthonival akadt már!

És azért egy gáz - benzin tankolásnál, kapaszkodni tessenek az állat fogni; nekem több mint 10 magyar ezres marad zsebbe, azt hiszem ez is meggyőző azért...

Az itthoni tankolásnak csak az említett alacsony oktánú kevergetés a baja...

Vagy olyantól akit ismersz, vagy inkább menj ki, még benzinnel is bőségesen kifizetődő!

Mondom ezt ~ 80km-re a határtól!

Igen, ez szépíti meg, a többi meg valószínűleg placebo.

120 ezer van a gépemben 90%-ban MOL, 10% egyéb, és jól fogyaszt, "jól" megy, pöccre indul; annyira koszos, hogy 100 ezer felett cseréltem ki a gyári szűrőt, de utána sem megy jobban <_< ; nem csörög ->oktánszám megvan....

Mit tankoljak, hogy én is az ülésbe tapadjak? Van errefelé:

-Shell

-teszkós shell

-ósan

-Agip

-lukoil

-magán (Száva utca)

labanc kút alapból kilőve

Link to comment
Megosztás:

Igen, ez szépíti meg, a többi meg valószínűleg placebo.

120 ezer van a gépemben 90%-ban MOL, 10% egyéb, és jól fogyaszt, "jól" megy, pöccre indul; annyira koszos, hogy 100 ezer felett cseréltem ki a gyári szűrőt, de utána sem megy jobban :D ; nem csörög ->oktánszám megvan....

Mit tankoljak, hogy én is az ülésbe tapadjak? Van errefelé:

-Shell

-teszkós shell

-ósan

-Agip

-lukoil

-magán (Száva utca)

labanc kút alapból kilőve

Nem fog menni, akármit tankolsz bele... <_<

Link to comment
Megosztás:

Igen, ez szépíti meg, a többi meg valószínűleg placebo.

120 ezer van a gépemben 90%-ban MOL, 10% egyéb, és jól fogyaszt, "jól" megy, pöccre indul; annyira koszos, hogy 100 ezer felett cseréltem ki a gyári szűrőt, de utána sem megy jobban <_< ; nem csörög ->oktánszám megvan....

Mit tankoljak, hogy én is az ülésbe tapadjak? Van errefelé:

-Shell

-teszkós shell

-ósan

-Agip

-lukoil

-magán (Száva utca)

labanc kút alapból kilőve

A Száva utcai kutat, (ha a Petrolan kútról van szó) csak ajánlani tudom, nekem bevált.

Kifejezetten olcsó és normális minőségű üzemanyagot árulnak.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.