Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Fogyasztás


neonx

Recommended Posts

Elmentem tankolni, amikor is felvillant a lámpa, hogy éhes és 42,5 L ment bele, 614km ment el ez olyan 6.9 L-es fogyasztás /100km.

Az érdekesség az, hogy ez volt a kocsiba a 3. tankolásom (mivel nem rég vettem), és legelőször 19Literrel elment 390 km-ert , ami 4.8L /100km (hú de örültem :) )

A motor melegszik rendesen, azt mondta több szerelő is,hogy szép a hangja, nincs ezzel gond

Ajánlották ezt a tisztító folyadékot öntsek bele a tankba, állítólag sokat segít, mi a véleményetek róla?

Az isuzu motornak lehet állítani az adagolóján? vagy nem érdemes azzal foglalkozni?

Vagy valami tipp mi lehet a gond? vagy csak a tél?

Használj spurit nekem 4.5l a fogyasztása elözéseknél , emelkedön érzem erösseb a motor mint ellöte volt

Link to comment
Megosztás:

Hello Mindenkinek!

Az lmúlt 2 napban lettem figyelmes egy jelenségre... Eddig kb 600-620km-t mentem el 1 tele tank benzinnel. Fél tank állásnál arányosan 300 km körül volt a nap számlálóm. Most elmentem vele 470km-t és még pont a fele állást jelzi a mutató. Annak nem hiszem hogy lehet köze hozzá, hogy AC pumpa csere volt a hétvégén, inkább gyanakszok valami műszeres problémára vagy a szintjelzőre a tanknál. Lehetséges az hogy az AC cseréjkor megbabrálhattam valamit a szintjelző körül? Vagy hirtelen ennyire takarékos lettem :D

Link to comment
Megosztás:

Hello Mindenkinek!

Az lmúlt 2 napban lettem figyelmes egy jelenségre... Eddig kb 600-620km-t mentem el 1 tele tank benzinnel. Fél tank állásnál arányosan 300 km körül volt a nap számlálóm. Most elmentem vele 470km-t és még pont a fele állást jelzi a mutató. Annak nem hiszem hogy lehet köze hozzá, hogy AC pumpa csere volt a hétvégén, inkább gyanakszok valami műszeres problémára vagy a szintjelzőre a tanknál. Lehetséges az hogy az AC cseréjkor megbabrálhattam valamit a szintjelző körül? Vagy hirtelen ennyire takarékos lettem :D

Menj meg egy 50km-et es le fog zuhanni a szintjelzod...

Ha sokat tankoltak bele fel szint alatt, akkor hajlamos kontaktosra kopni a szint erzekelo.

Igy sokaig sokat mutat, majd egyszer csak mintha eltunne a benzin a rendszerbol :)

Link to comment
Megosztás:

Hi

Szerintetek alapjárati 0.9L/h (BC szerint) fogyasztás az normális?

mert kicsit mintha magas lenne az alapjárati fordulatszámom 900 körül van melegen is és az a határ felső része

néha melegen próbálja lejjebb vinni, de akkor elkezd fuldokolni és megemeli vissza 900 körülire

tudom állítani nem lehet

Link to comment
Megosztás:

Hi

Szerintetek alapjárati 0.9L/h (BC szerint) fogyasztás az normális?

mert kicsit mintha magas lenne az alapjárati fordulatszámom 900 körül van melegen is és az a határ felső része

néha melegen próbálja lejjebb vinni, de akkor elkezd fuldokolni és megemeli vissza 900 körülire

tudom állítani nem lehet

Sztem ilyen hidegben nem kell törődni vele. Nyáron nekem általában 0,8-ra áll be, de néha 0,7-re is lemegy.

Link to comment
Megosztás:

Hi

Szerintetek alapjárati 0.9L/h (BC szerint) fogyasztás az normális?

mert kicsit mintha magas lenne az alapjárati fordulatszámom 900 körül van melegen is és az a határ felső része

néha melegen próbálja lejjebb vinni, de akkor elkezd fuldokolni és megemeli vissza 900 körülire

tudom állítani nem lehet

Az tokeletes.

Nekem meg mindig 1.2-1.3... Es meg mindig nem tudom az okat...

Link to comment
Megosztás:

Amíg annyit fogyaszt amit írtál, addig ez nem érdekes szerintem. ;)

Mivel ez fogyasztásjel és az ECU-tól jön, még azt lehetne cserélni próbára, esetleg injektorokat. :icon1: Én biztos nem bántanám amíg ilyen. :D

Ez vigasztal engem is :)

Mondjuk légtömegmérőn filóztam még...

(vagy mennyiség... mindig keverem... lapátos :) )

Mert ugye Vekiből van az egész, és a légszűrőház a szűrőig le van vágva, hogy beférjen...

Link to comment
Megosztás:

szasiztok!

egy 15ös 195/50es gumival mennyire nőhet meg a e.4 astra fogyasztása? 1-2 liter? 2ezres fordulatnál váltok álltalában és városban hajtok...

Beb.szna :D Ha nem méred rendszeresen, ugyan annál a kútfőnél tankolva, görcsösen ugyan arra a használatra ráhülyülve, akkor nagyjából észre se veszed.

Link to comment
Megosztás:

Beb.szna :D Ha nem méred rendszeresen, ugyan annál a kútfőnél tankolva, görcsösen ugyan arra a használatra ráhülyülve, akkor nagyjából észre se veszed.

Ez vonatkozik bármire, nem csak a gumi méretére. Ha nem méred, nem tudod mennyi az annyi.

Szerintem vagyunk annyian az itt fórumozók közül, hogy egy kezemen meg tudom számolni, akik tudják, hogy mennyi a fogyasztásuk pontosan.

A többinek csak a szája jár.

Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...

mondjuk nem mérem a fogyit mostanában, hanem általában mivel szinte csak városba megyek 10litert szoktam tankolni megyek kb 130kmt kb és újra tankolok 10 litert.. de mikor a pöcök tartja már csak(porzik) és tankolok 10 ltert akkor jóval a piros felett van.. ilyen összevissza mutat ez?:D

Link to comment
Megosztás:

mondjuk nem mérem a fogyit mostanában, hanem általában mivel szinte csak városba megyek 10litert szoktam tankolni megyek kb 130kmt kb és újra tankolok 10 litert.. de mikor a pöcök tartja már csak(porzik) és tankolok 10 ltert akkor jóval a piros felett van.. ilyen összevissza mutat ez? :D

Jaja. Nálam amikor a felénél van a mutató akkor fogyott kb 10 liter. Most már lassan nálam is csak a pöcök tartja a mutatót, de km-ből visszaszámolva még 150-200 km-re elegendő üzemanyagom van.

Link to comment
Megosztás:

Nekem is rettentően csal. Teletankoltam és csak a 25 és az utána lévő vonás közé ment a mutató. Mentem vele 420km-t közbe még 8l rátankoltam és akkor már a piros felett volt egy picivel csak... aztán kapott 25l pedig kiakartam járni h megnézzem mennyit csal a mutató mert csak nem eszik ennyit hiába hideg meg város.. :D

Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...
Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.