Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Fogyasztás


neonx

Recommended Posts

Sziasztok!!F astra 1.6 8v 75Le...Kérdésem az lenne hogy mi oka lehet hogy 10-Liter körül van a fogyasztása??Átlagos használat nincs taposva neki!!Előre is köszönöm a választ.

Üdv! Egyrészt kérdés hogy hogyan lett mérve a fogyasztás, másrészt az sem mindegy hogy mekkora a megtett távolság vele. Ha ezekkel nincs gond akkor lehet többek között: régi levegőszűrő, lapos gumi, halódó lambda szonda, helytelen gyújtás beállítás, rossz vízhőfok jeladó, rossz termosztát, és ezek kombinációja....tuti kihagytam pár dolgot.

Link to comment
Megosztás:

  • 1 month later...

2011. Dec. 10-e óta van meg az 1,4-es sedan astárm(2001-es évjárat), azóta írogatom a fogyasztást. Normál tempóban vezetek, próbálok figyelni a fogysztásra, városban óra szerint 65(valós kb 55-60 körül van), lakotton kívűl óra szerinti 90-100-110( hangulat és sietség függő), autópálya nincs. Utánfutó 1000km-enként kb 100 km.

2012-es átlag fogyasztás: 6,38 l

2013-as átlag fogyasztás: 5,90 l

Legroszabb fogyasztás: 7,11 l - friss jogosítványnak volt betudható :D

Legjobb fogyasztás: 5,3 l

Link to comment
Megosztás:

2011. Dec. 10-e óta van meg az 1,4-es sedan astárm(2001-es évjárat), azóta írogatom a fogyasztást. Normál tempóban vezetek, próbálok figyelni a fogysztásra, városban óra szerint 65(valós kb 55-60 körül van), lakotton kívűl óra szerinti 90-100-110( hangulat és sietség függő), autópálya nincs. Utánfutó 1000km-enként kb 100 km.

2012-es átlag fogyasztás: 6,38 l

2013-as átlag fogyasztás: 5,90 l

Legroszabb fogyasztás: 7,11 l - friss jogosítványnak volt betudható :D

Legjobb fogyasztás: 5,3 l

Korrekt. :icon13:

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...

Sziasztok!!F astra 1.6 8v 75Le...Kérdésem az lenne hogy mi oka lehet hogy 10-Liter körül van a fogyasztása??Átlagos használat nincs taposva neki!!Előre is köszönöm a választ.

Termosztát, túl rövid utak, sok cucc/súly (jah nekem is van egy tonna-Donna kolléganőm - egy jól megtermett ffi, meg két átlagos)...fog a féked, kézifék...csapágy, lapos gumi, sz*r gumi, téli gumi 4 évszakos gumi mellett is eszik, nem tiszta légszűrő, sok fogyasztó,

leeresztett egyes eke :)

Viccet félretéve, néha nem árt picit többet menni vele, adalékot (Wynn's benzinbevalót), etanolt picit tehetsz bele.

Link to comment
Megosztás:

Hát én már másik mocinn is gondolkodom mert ez kikészített,350 Km 50 lityó benzinnel úgy hogy minden paraméter okés.... :icon7: :doze: :confused:

A 2000cm3 motor télen, túlnyomórészt városban és túlnyomórészt nem üzemmelegen, hibátlan esetben is megeszik ennyit ahogy az enyém is. Ezt a motort, ahogy általában a nagyblokkosakat, hosszabb utakhoz fejlesztette az Opel nem városi használatra. Ezt a váltó áttételezése is igazolja. A hamarabb bemelegedésért egy jól záró termosztát pl. Wahler sokat segít. (Csak most vettem észre, hogy milyen motorod van azért csak most válaszoltam.)

Link to comment
Megosztás:

Egy ideje küzdök a fogyasztás lejjebb tornászásával. Jelenleg 9l körül van, amit sokalok. Már rengeteg dolog ki lett cserélve és nem találom az okát látszólag minden műköködik rendben. Nem várok csodát csak 1-1,5 liter csökkenést. Amig be nem melegszik érezni a sok benzint a kipufogonál.

Link to comment
Megosztás:

Egy ideje küzdök a fogyasztás lejjebb tornászásával. Jelenleg 9l körül van, amit sokalok. Már rengeteg dolog ki lett cserélve és nem találom az okát látszólag minden műköködik rendben. Nem várok csodát csak 1-1,5 liter csökkenést. Amig be nem melegszik érezni a sok benzint a kipufogonál.

Lambda szonda még a régi?

Link to comment
Megosztás:

Ami cserélve lett: lambda szonda, vizhöfok jeladó, gyújtásrendszer a jeladó és a gyújtás modul kivételével, alapjárat szabályzó, befecskendező fuvóka, bár ez csak bontott a többi új alkatrész.

Előgyujtásra nem néztetek rá, vagy tuti jól van belőve? Injektornál nem baj ha bontott, csak arra kell figyelni hogy szépen porlasszon, ne csak pisiljen bele a torokba.

Link to comment
Megosztás:

Milyen távon fogyaszt ennyit? Nálam is 20 km-en megette a 9-et vegyesen... Ha elmentem mondjuk zalába, akkor volt hogy 6.5-el elgurult 120-as tempóval. Egy autó kb 20 km után kezdi el kompenzálni az indulás utáni magasabb fogyasztást. Addig sajnos a bemelegedés miatt többet eszik.

Link to comment
Megosztás:

Milyen távon fogyaszt ennyit? Nálam is 20 km-en megette a 9-et vegyesen... Ha elmentem mondjuk zalába, akkor volt hogy 6.5-el elgurult 120-as tempóval. Egy autó kb 20 km után kezdi el kompenzálni az indulás utáni magasabb fogyasztást. Addig sajnos a bemelegedés miatt többet eszik.

Ezzel nem tudok egyet érteni. Egy jó termosztáttal pl nálam 2-3 km alatt eléri vagy legalább megközelíti az üzemi hőfokot. Az ECU pedig először e szerint dúsít. Nálam be szokott állni a BC szerint a normális fogyasztás ha elérte az üzemi hőfokot 2-3 km alatt. Addig az alapjárati fogyasztásom és fordulatszámom is magasabb és ahogy melegszik szépen folyamatosan csökken le. Úgy tudom, hogy az ECU csak az üzemi hőfok elérése után veszi figyelembe a lambda jeleit.

Módosítva : Astra F Caravan
Link to comment
Megosztás:

Ezzel nem tudok egyet érteni. Egy jó termosztáttal pl nálam 2-3 km alatt eléri vagy legalább megközelíti az üzemi hőfokot. Az ECU pedig először e szerint dúsít. Nálam be szokott állni a BC szerint a normális fogyasztás ha elérte az üzemi hőfokot 2-3 km alatt. Addig az alapjárati fogyasztásom és fordulatszámom is magasabb és ahogy melegszik szépen folyamatosan csökken le. Úgy tudom, hogy az ECU csak az üzemi hőfok elérése után veszi figyelembe a lambda jeleit.

Ez igaz, csak a BC-ekkor pillanatnyi fogyasztást mér, ilyenkor meg átlagfogyasztásról beszélünk 100Km-re számolva. Epk-csinált egyszer egy olyan diagramot amibe beleírta az első a második....stb kilométeren mennyit eszik az autó, ha jól emlékszem tényleg a 19-20kilométer után mérte azt az átlagot aminél lejjebb már nem megy ennyit eszik több 100km megtételekor is. Persze ez autó (motorköbcenti) körülmények , hőmérséklet egyéb függvénye is.

Link to comment
Megosztás:

Rövidebb távon használom, de az autozási sokásaim nem sokat változtak mióta nálam van az auto. Egyszer már sikerült beállitani olyan 7,5 körülre. Csak elkezdte zabálni az olajat és kapott egy full generált. Azóta nem okés a fogyasztás.

Mit csináltak?? Fúrták??

Link to comment
Megosztás:

Rövidebb távon használom, de az autozási sokásaim nem sokat változtak mióta nálam van az auto. Egyszer már sikerült beállitani olyan 7,5 körülre. Csak elkezdte zabálni az olajat és kapott egy full generált. Azóta nem okés a fogyasztás.

Én visszavinném oda ahol a generált csinálták, mégha nincs is más gond, de valamit akkor is elszúrtak vagy nem állítottak jól be pl gyújtás, vezérlés...stb. ha azóta nőtt meg a fogyasztás. Nézzék meg és ellenőrizzenek le mindent újra és ne kérjenek pénzt ezért ha egyszer nem ilyen volt. Generál után csökkenni szokott nem nőni, tehát valami nem jó. Egyébként érdemes lenne néha hosszabb távot is menni az autóval amikor úgymond ki tudnak égni a lerakódások a katalizátorból, szelepekről és egyéb helyekről. Ha soha nem üzemi hőfokon megy az autó akkor a természetes öntisztulási folyamatok nem működnek és az autó fogyasztásától se várj 6-7 litert 100km-enként!

Link to comment
Megosztás:

Én visszavinném oda ahol a generált csinálták, mégha nincs is más gond, de valamit akkor is elszúrtak vagy nem állítottak jól be pl gyújtás, vezérlés...stb. ha azóta nőtt meg a fogyasztás. Nézzék meg és ellenőrizzenek le mindent újra és ne kérjenek pénzt ezért ha egyszer nem ilyen volt. Generál után csökkenni szokott nem nőni, tehát valami nem jó. Egyébként érdemes lenne néha hosszabb távot is menni az autóval amikor úgymond ki tudnak égni a lerakódások a katalizátorból, szelepekről és egyéb helyekről. Ha soha nem üzemi hőfokon megy az autó akkor a természetes öntisztulási folyamatok nem működnek és az autó fogyasztásától se várj 6-7 litert 100km-enként!

Azt hiszem erre szokták mondani, hogy érdemes néha kicsit meghajtani, hogy kidolgozza magából a szutykot.

Link to comment
Megosztás:

Gyűrük csapágyak szimeringek lettek cserélve. Honolva nem lett azt mondta azt nem kell. Vissza vittem de nem találtak semmi érdemlegeset csak a hőfok érzékelőt cserélték ki mert az már nem adot jó értékeket. Kb 0,5 l segitett. Hosszú utra már régen voltam, arra kiváncsi vagyok mert az 5,5 kürül volt elötte.

Link to comment
Megosztás:

Ez igaz, csak a BC-ekkor pillanatnyi fogyasztást mér, ilyenkor meg átlagfogyasztásról beszélünk 100Km-re számolva. Epk-csinált egyszer egy olyan diagramot amibe beleírta az első a második....stb kilométeren mennyit eszik az autó, ha jól emlékszem tényleg a 19-20kilométer után mérte azt az átlagot aminél lejjebb már nem megy ennyit eszik több 100km megtételekor is. Persze ez autó (motorköbcenti) körülmények , hőmérséklet egyéb függvénye is.

Hű de rég' volt az már! Te már többször is idézted, linkelted, de már én sem találom. Pedig tanulságos!

Főleg azoknak, akik kis távokon várnak olyan fogyasztást mint amivel Budapesttől Bécsig lehet autózni...

Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...

Mentem egy hosszabb tesztet 50km-t városon kívül, hogy megnezzem úgy milyen a fogyasztás meg vizsga előtt kicsit kipucolja. 2.64 l tutam beletankolni am 5.3 l 100-as átlag kb am rendben is van. De városba 8.7 l az átlagom. Olyan 5-7-10 km-t megyek általában egybe ritka a rövidebb táv. Így kicsit soknak tartom, de már nincs ötletem mitől lehet.

Link to comment
Megosztás:

Mentem egy hosszabb tesztet 50km-t városon kívül, hogy megnezzem úgy milyen a fogyasztás meg vizsga előtt kicsit kipucolja. 2.64 l tutam beletankolni am 5.3 l 100-as átlag kb am rendben is van. De városba 8.7 l az átlagom. Olyan 5-7-10 km-t megyek általában egybe ritka a rövidebb táv. Így kicsit soknak tartom, de már nincs ötletem mitől lehet.

Ilyen rövidtávon, és ennyit rátankolva nem lehet pontos fogyasztást nézni. Hőmérséklettől légnyomástól meg még sokmindetől is függ mikor kattan le a pisztoly, és 2.64.liternél pár deci is nagyon más adatot hoz ki. Városban rövidtávan meg nem sok a 8-9-liter. Az meg hogy haver-ismerős mint mond az egy dolog, senki nem fogja azt mondani hogy az én kocsim sokat eszik.

Link to comment
Megosztás:

Mentem egy hosszabb tesztet 50km-t városon kívül, hogy megnezzem úgy milyen a fogyasztás meg vizsga előtt kicsit kipucolja. 2.64 l tutam beletankolni am 5.3 l 100-as átlag kb am rendben is van. De városba 8.7 l az átlagom. Olyan 5-7-10 km-t megyek általában egybe ritka a rövidebb táv. Így kicsit soknak tartom, de már nincs ötletem mitől lehet.

Még egy egész tank teli tanktól teli tankig sem kap az ember pontos fogyasztási adatot. Nálam minimum a havi fogyasztás számít.

Link to comment
Megosztás:

Szép napot az uraknak.

Kb 1 hónappal ezelőtt vásároltam új felniket új gumikkal 175/70 R13rol lett cserélve 185/60 R14-re most mértem átlagfogyasztást eddig kb 7,5 liter volt 100km-en. Most 6 litert számoltam és csodálkoztam nagyon. Jah és ezzel majdnem egy időben ki lett szedve a katalizátor de én azt hittem növekedni fog a fogyasztásom.
Ez lenne a normális fogyasztás?

X14NZ motor van az autóban. azt hiszem elmondtam mindent :) Egyenlőre örülök és csodálkozom kicsit :)

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.