Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Fogyasztás


neonx

Recommended Posts

Erre mondhatnám azt is, hogy amikor meg emelkedett a benya ára, akkor viszont még az olcsóbb ü.anyaggal termeltek, szóval mire a gyors áremelés? De majd meglátjuk jövőre, csökken-e akárminek az ára aminek van köze az ü.anyaghoz. Nem valószínű. :rolleyes:

Attól tartok hogy tavasszal vagy legkésőbb nyáron újra emelkedni fog a kereslet a kőolajra és ez hozza magával a drágulását is...úgyhogy, szerintem tiszavirág életű ez az árzuhanás...de nem vagyok közgazdász, sem gazdasági szakértő tehát ez csakis magánvélemény, megérzés, nem pedig megalapozott állitás.

Link to comment
Megosztás:

Attól tartok hogy tavasszal vagy legkésőbb nyáron újra emelkedni fog a kereslet a kőolajra és ez hozza magával a drágulását is...úgyhogy, szerintem tiszavirág életű ez az árzuhanás...de nem vagyok közgazdász, sem gazdasági szakértő tehát ez csakis magánvélemény, megérzés, nem pedig megalapozott állitás.

Ha lenne pízem eldugnák egy-két hordó olcsó benyát a kert végébe, aztán amikor majd a nyáron nyekeregtek, hogy mennyiért tankoltok, én kaján vigyorral kiballagok a sárgarépa mellé és teleszívom a tankot. :) Csak nincs pízem. :rolleyes:

Link to comment
Megosztás:

Ha lenne pízem eldugnák egy-két hordó olcsó benyát a kert végébe, aztán amikor majd a nyáron nyekeregtek, hogy mennyiért tankoltok, én kaján vigyorral kiballagok a sárgarépa mellé és teleszívom a tankot. :) Csak nincs pízem. :rolleyes:

Vagy mint a Hofi: teli a fürdőkádat! :)

Link to comment
Megosztás:

Vagy mint a Hofi: teli a fürdőkádat! :)

Simán nyernék 20 rigót egy hordó benyán. Betenném a caravanba hosszába, és belejtenék a kútra.: tele kérem! Otthon meg vhogy kicibállnám belőle, ez még nincs kidolgozva. Kérdés hogy adnának-e ennyit? A megboldogult anyosóm se jár már ki cigivel kapálni a kertbe.... :rolleyes:

Link to comment
Megosztás:

Simán nyernék 20 rigót egy hordó benyán. Betenném a caravanba hosszába, és belejtenék a kútra.: tele kérem! Otthon meg vhogy kicibállnám belőle, ez még nincs kidolgozva. Kérdés hogy adnának-e ennyit? A megboldogult anyosóm se jár már ki cigivel kapálni a kertbe.... :)

Simán adnának, némelyik kamionba is tankolnak ennyit (persze gázolajból). Egy vasúti tartálykocsit kéne leásni a kert végébe, abból kb. 80 évre elég lenne a benya a jelenlegi fogyasztásommal számolva :rolleyes:

Link to comment
Megosztás:

Simán adnának, némelyik kamionba is tankolnak ennyit (persze gázolajból). Egy vasúti tartálykocsit kéne leásni a kert végébe, abból kb. 80 évre elég lenne a benya a jelenlegi fogyasztásommal számolva :rolleyes:

Csak aztán lehetne rettegni melyik hülye szomszéd tüzeli a gazt a kertek alatt. :) :)

Link to comment
Megosztás:

Torpan az autóm , gázadásra nem reagál egyből ,hanem olyan , mintha fulladna

Szerintem ezért is fogyaszt sokat városban

Okozhatja a trafó hibája ?

X16XEL

Akkor inkább már a gyújtókábeleké. De még inkább az AGR szelep baja. :rolleyes:

De egy hozzáértő ember rádughatná tech-re, és akkor meg lehet vizsgálni a szenzorok/szondák jeleit... hátha. :)

Link to comment
Megosztás:

Akkor inkább már a gyújtókábeleké. De még inkább az AGR szelep baja. :rolleyes:

De egy hozzáértő ember rádughatná tech-re, és akkor meg lehet vizsgálni a szenzorok/szondák jeleit... hátha. :)

[/quote

nem világít a kontroll lámpa , attól még lehet az AGR hibás ?

Másik : chip tuningnak van értelme az ebay -en hirdetnek , kb. 20 rongy

Link to comment
Megosztás:

okés

csak rájönnék már végre ,hogy mi okozza a torpanást

azért egy 100 lovas astrának menni kéne szépen ,ha rálépnek a gázra ,nem ?

Nekem is megtorpan, mikor pölö motorfékkel megyek, aztán hirtelen adok gázt, pl előzésnél. Mondjuk üresen járatva is ezt csinálja, hogy mikor pörgetem, majd gáz elenged, majd újra gázadás, akkor egy ideig "gondolkodik" hogy most ilyenkor mi van. :rolleyes: És van hogy egy ilyen után engedem, hogy lepörögjön alapjáratra, akkor a motor úgy mocorog, mint egy újszülött az ágyikóban, meg az alapjárat is egy kicsit lejjebb megy. Aztán gondol egyet, felpörgeti magát 1000-ig, majd vissza alapjárat és rezzenéstelenül ketyeg a moci. Hja és nekem semmi bajom még az AGR/EGR-rel (koppkoppkopp), csak a hidrótőkéim kopognak már cseréért. :)

Link to comment
Megosztás:

csak rájönnék már végre ,hogy mi okozza a torpanást

Mackósajt elég közel lakik hozzád, talán fel kellene venned vele a kapcsolatot -hátha tud segíteni valamiben. :rolleyes:

Link to comment
Megosztás:

eldugnák egy-két hordó olcsó benyát a kert végébe, aztán amikor majd a nyáron nyekeregtek, hogy mennyiért tankoltok, én kaján vigyorral kiballagok a sárgarépa mellé és teleszívom a tankot.

Zöldséglével? :rolleyes: :) :) :)

Link to comment
Megosztás:

Igen azt! A szalicilba áztatott líceumot.... :rolleyes:

Na! Hát arra gondoltam én is! Amúgy böngésztem a netet, ezzel a rángatással kapcsolatban, ne tudjátok meg mennyi tuti fogyasztáscsökkentő eljárás van! A mágnes a benzincsőre már elavult módszer, most találtam vmi kapszulát, amit a tankba kell dobni. :)

Link to comment
Megosztás:

A mágnes a benzincsőre már elavult módszer, most találtam vmi kapszulát, amit a tankba kell dobni. :)

Azt a kis fém színűt amit szét kell húzni, elfordítani majd összenyomni -és pár másodpercig csipogó hangot ad? Az tuti megszünteti a kocsi fogyasztását véglegesen. :rolleyes:

Nno, fogyasztásmérés megtörtént, 446 km megtett táv, ebből 30-35% kellemetlen város néhány padlógázos elvétett indulással, többi országút és hegymenet, elfogyasztott naftalin 23,61 liter -> átlagolva 5.29 liter/100 km. Tekintve a hideg időt és az átlagban 2 személyt egész tűrhetőnek mondható. :)

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.