Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Fogyasztás


neonx

Recommended Posts

De, túlfizettek, de nem az apeh, hanem azon vállalkozások, amelyek eszerint a táblázat szerint fizetnek. Mivel az apeh a decemberi árakat november közepén/végén, de van, hogy az előző hónap elején adja meg.

Mivel saját autót használok a munkámhoz így kapok üzemanyagtérítést, tehát tisztában vagyok, hogy mikor szabják ki az árakat. Amit a munka miatt füstölök el annak mindegy mennyi az ára, úgyis fizetik. Magáncéllal meg nem járok annyit hogy megterhelne ez az összeg. Persze ez nem azt jelenti, hogy nem örülnék a 200ft-s benzinnek. De ha reálisan nézem, akkor a lényeg, hogy úgysem tudok tenni ellene semmit!

Link to comment
Megosztás:

Multiméterel az ellenállását ami üzemmeleg notornál 280 Ohm alatt kell hogy legyen de van viszonyitási táblázat a GYIK -ban

www.opelforum.hu/index.php?showtopic=1538&st=20&p=637678&#entry637678

Köszönöm elolvastam a GYIK-ot. Még 1 kérdés. Ha ki kell venni a hőfokjelzőt, hogyan mérjem különböző hőmérsékleteken?

Autópályán.

C14SE-vel apám eljárkál 6,5 max.7,5-ből és nem pályán, hanem városban rövidtávokon.

Link to comment
Megosztás:

Halkan jegyzem meg, hogy 3 éve 300ft volt, 10 éve volt 220...

És azt is megjegyzem halkan hogy 25-30 éve 1ft volt egy gombóc fagyi. Remélem idén nem ettél mert már 150Ft.

Amúgy szerintem aki akarja érti mire céloztam a "-5Ft jobb mint a semmi"-vel. Főleg akik hetente 2x ürítik ki a tankot, mint én...

3 éve volt!!!

benzin_r_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

Link to comment
Megosztás:

Köszönöm elolvastam a GYIK-ot. Még 1 kérdés. Ha ki kell venni a hőfokjelzőt, hogyan mérjem különböző hőmérsékleteken?

ha üzem meleg motornál méred az kb 90 fokos ahoz tudod viszonyitani a táblázatot de ha kiveszed és forrásban lévő vizbe teszed az tutira 100 fokos

Link to comment
Megosztás:

Téli az gyári. A nyári az 195-ös. De a nyári szélesebb kerék miatt egy fél liter a többlet kb.

Akkor valaki hazudik, mivel ha faternak 8.5-9et enne télen a c14se-je akkor legurítaná egy dombról.

Az én x16xel-em eszik nagyon rossz esetben 9-et, de tegnapi tankolásnál kiszámoltam kijöttem 7,9-ből. És a 16szelep alapból többet eszik mint a 8. Hol az igazság? Szerintem sokat eszik az autód.

Link to comment
Megosztás:

Akkor valaki hazudik, mivel ha faternak 8.5-9et enne télen a c14se-je akkor legurítaná egy dombról.

Az én x16xel-em eszik nagyon rossz esetben 9-et, de tegnapi tankolásnál kiszámoltam kijöttem 7,9-ből. És a 16szelep alapból többet eszik mint a 8. Hol az igazság? Szerintem sokat eszik az autód.

Nem mindegy melyik város, milyen rövid távokról beszélünk és más az emberek vezetési stílusa is. :lol:

Link to comment
Megosztás:

Részemről, Miskolc a város, és 3-4 km a rövid táv. Normális vezetési stílus.

Itt, Zalaegerszeg a város, reggel kis kerülővel 12-13km, délután 10km.(semmi hosszabb emelkedő vagy lejtő szinte csak egyenes) Nyáron 6.2-6.5l télen max 7l nincs ok kamuzni, ez az igazság évek óta!

Link to comment
Megosztás:

Ma tankoltam: 45.9L - 744km -> 6.17L/100km ;) Hiába, tél van. Egyébként ma kipróbáltam az EDC kedvezményt, mivel egy ideje Eni (Agip) lett a nálunk található benzinkútból, és kivételesen nem felejtettem otthon a kártyát sem :)

Néztem én is már pár hónapja, hogy a Castrolból Agip lett. :lol:

Link to comment
Megosztás:

Ma tankoltam: 45.9L - 744km -> 6.17L/100km :lol: Hiába, tél van. Egyébként ma kipróbáltam az EDC kedvezményt, mivel egy ideje Eni (Agip) lett a nálunk található benzinkútból, és kivételesen nem felejtettem otthon a kártyát sem ;)

Hát hogy mennyire más az emberek vezetési stílusa? Inkább a pozitív példák szoktak felkerülni ide többnyire szerintem.

Mivel én se szoktam büszkélkedni azzal, hogy a C14NZ 60Le motorból, miután gázosították legjobb fogyim igaz 7,6-7,8 között volt 2-3 alkalommal, de azért általában ha én 8,5-9,0 között tartom, míg szélsőséges esetben sikerült ezt már 16, nem elírás 16 literre is feltornáznom! Hogyan? Dombok, gyorsítások, idő szűke miatt, húzatás, agresszív fékezés...

Amióta megvan párpm jogsija és vezetget, érezhetően 3-5dl-t csökkent a fogyasztás! Csupán mert nem megy városban 60-al kívül meg nem tartja a 100-at. Persze nem is huzatja úgy, s egyéb szóval sokat befolyásol nagyon a vezetés...

Akár litereket is szerintem! Ha ugyan azon autó lenne több embernél itt a fórumosok közt, ugyan így jelentkezne ez különbség!

Link to comment
Megosztás:

Hát hogy mennyire más az emberek vezetési stílusa? Inkább a pozitív példák szoktak felkerülni ide többnyire szerintem.

Mivel én se szoktam büszkélkedni azzal, hogy a C14NZ 60Le motorból, miután gázosították legjobb fogyim igaz 7,6-7,8 között volt 2-3 alkalommal, de azért általában ha én 8,5-9,0 között tartom, míg szélsőséges esetben sikerült ezt már 16, nem elírás 16 literre is feltornáznom! Hogyan? Dombok, gyorsítások, idő szűke miatt, húzatás, agresszív fékezés...

Amióta megvan párpm jogsija és vezetget, érezhetően 3-5dl-t csökkent a fogyasztás! Csupán mert nem megy városban 60-al kívül meg nem tartja a 100-at. Persze nem is huzatja úgy, s egyéb szóval sokat befolyásol nagyon a vezetés...

Akár litereket is szerintem! Ha ugyan azon autó lenne több embernél itt a fórumosok közt, ugyan így jelentkezne ez különbség!

Azért ha gázbol 1-2 l -rel többet eszikaz oké de 16 az kurvasok

Link to comment
Megosztás:

Azért ha gázbol 1-2 l -rel többet eszikaz oké de 16 az kurvasok

1.2-es 12 szelepes fábiával 180-as tempót mentem óra szerint folyamatosan pályán, néha elém kerültek, és lassítottam aztán toltam ami kifért... így időben odaértem a tárgyalásra... Sosem tettem ilyet többé... főleg, hogy 16 literes fogyit hoztam ki!!!

Link to comment
Megosztás:

Hát hogy mennyire más az emberek vezetési stílusa? Inkább a pozitív példák szoktak felkerülni ide többnyire szerintem.

Mivel én se szoktam büszkélkedni azzal, hogy a C14NZ 60Le motorból, miután gázosították legjobb fogyim igaz 7,6-7,8 között volt 2-3 alkalommal, de azért általában ha én 8,5-9,0 között tartom, míg szélsőséges esetben sikerült ezt már 16, nem elírás 16 literre is feltornáznom! Hogyan? Dombok, gyorsítások, idő szűke miatt, húzatás, agresszív fékezés...

Amióta megvan párpm jogsija és vezetget, érezhetően 3-5dl-t csökkent a fogyasztás! Csupán mert nem megy városban 60-al kívül meg nem tartja a 100-at. Persze nem is huzatja úgy, s egyéb szóval sokat befolyásol nagyon a vezetés...

Akár litereket is szerintem! Ha ugyan azon autó lenne több embernél itt a fórumosok közt, ugyan így jelentkezne ez különbség!

ugyan ez a motor, ugyan ez a sebesség, és ugyan ez az üzemanyag... Nálam 7.5 volt a legjobb, de átlag 8-9 liter... Hozzá tenném gázzal sosem nézem a fogyasztást, mert egyrészt a töltő berendezések is mások, meg van amikor a töltőberendezés nem kattan, nem áll le, hanem "csöpögteti". Nagyon függ a hőmérséklettől, mert hidegben eleve több megy bele, míg melegben kevesebb. Szerintem gáznál nehezebben állapítható meg, hogy mennyit kellett tölteni.... :S

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.