Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Gumi, felni kérdések


GABBE

Recommended Posts

Nézd meg a rial-nál (servico.hu), mert náluk is láttam ilyen style-t és van árlista a honlapon.

Kb. ugyanannyiba lesz, mint a serviconál és nem kell érte autóznom 50 km-t. Ráadásul a rialból, ami felmegy 16-osban a 4 X 100-as körosztós helyre és hasonlít ehhez, az a trigon. Ez viszont szebb szvsz.

De majd valaki jól leugat :twisted: :wink: ;)

Link to comment
Megosztás:

Üdv mindenkinek.

Lenne egy kérdésem, milyen téli gumit ajánlanának 1.4 16v-re, most 15-ös alufelni van alatta, de leakarom télre cserélni hagyományosra. Érdemes-e használtat gumit és felnit venni?

www.abaqua.hu itt nézz szét gumiügyben.Lehetőleg ne a legolcsóbat válaszd, mert izé............szóval ne.Itt mindenki másra esküszik téligumiilag, mert mindenkinek más jött be.

A használt felni okés, de használt gumit lehetőleg ne.Túlságosan lutri.

Link to comment
Megosztás:

Üdv mindenkinek.

Lenne egy kérdésem, milyen téli gumit ajánlanának 1.4 16v-re, most 15-ös alufelni van alatta, de leakarom télre cserélni hagyományosra. Érdemes-e használtat gumit és felnit venni?

Hát a használt gumi tényleg nagy lutri. A felni se sokkal szerencsésebb.

3-at fizet 4-et vihet akcióban az új felnit ki lehet fogni átszámolva 7-8 ezerért/db . Használtan úgy 5 körül kapnál szép állapotút, ha szerencséd van. Ha gatyit veszel 3-4ért, azt mire lefesteted, meg kikalapálják megint olyan 6-7 körül jársz.

Gumiból szintén ez a helyzet. Lehet olcsón kifogni jónak tűnő gumit, de ha megnézed mikor gyártották, gyakran nem hiszel a szemednek. Elöregednek, megkeményednek stb. :shock: Mennyit mész télen? Ha csak 3-4 ezret vegyél új Barumot, azt is ki lehet ilyenkor fogni jó áron. Én győri vagyok, itt van egy nagyon korrekt gumis. Komlett cuccot ebben a méretben újan olyan 60-70-ből ki lehet hozni. (www.marosigumi.hu)

Mindíg van akciójuk, családias hely, nagyon korrekt csapattal. Nekem még acél felnim van, erre huzatom fel a tavaly vett Semperit téligumikat, és ha kifogok most akciósan alufelnit náluk, akkor rá is rakatom a nyárigumikat majd.

A használt gumi tényleg lutri. :-$

Link to comment
Megosztás:

Az Atra H gyárilga 205/55-ös R16-os gumival jött, és érdekelne, hogy amit a könyve ír 195/60-as R15-ben, ahhoz módosítani kell-e a km-óra számlálóját? Azaz, tér-e el jelentősen? nekem erre a szakszervízben nem tudtak válaszolni....

rossz szakszervizt kérdeztél ;)

gen, át kell programozni a müszergységet.

vagyis át kell állitani tech2-vel a gumi méretét...

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Őszintén megmondva nem volt kedvem mind az x oldalt végigolvasni, hogy esetleg az engem érintő témát megtaláljam! Elkezdtem, de csak a 8. oldalig jutotam!

Na szóval!

Az én astrámon gyárilag 195/60 R15-ös papucsok vannak!

Tavasszal tervezem az alufelni (16"-os) vásárlását! Kérdésem az lenne, hogy mit követek el, ha 205/50R16-os gumikkal ruházom fel!

Köszönöm!

buktor

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.