Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Gumi, felni kérdések


GABBE

Recommended Posts

16 órája, toma2105 írta:

Én azon csodálkozom,hogy a nyárnak neki mertél vágni.

Hát ez így jött össze most :-) Csak nem tudom, hogy emiatt veszélyesebb lenne-e télen ugyanezekkel a gumikkal menni..

15 órája, Geopake írta:

Szétrázza a kasznit a rossz utakon,meg kopik a gumi közepe jobban.Semmi értelme túlfújni.Biztos nem véletlen vannak a gyári adatok.

Értem, de én úgy tudtam, hogy minden kerék egyforma nyomáson kell legyen, akkor ez nem igaz?

Link to comment
Megosztás:

1 órával ezelőtt, presidentÁkos írta:

Hát ez így jött össze most :-) Csak nem tudom, hogy emiatt veszélyesebb lenne-e télen ugyanezekkel a gumikkal menni..

Értem, de én úgy tudtam, hogy minden kerék egyforma nyomáson kell legyen, akkor ez nem igaz?

1: Ha még jó a gumi,akkor nem hinném.

2:Ha hátul is van súly, (Pl: ülnek hátul,vannak cuccok a csomagtartóban,Stb.. )akkor kell nagyobb nyomás bele. 

Ha üres hátul,akkor elég az 1.9,ahogy Geopake is írta.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

7 órája, presidentÁkos írta:

Hát ez így jött össze most :-) Csak nem tudom, hogy emiatt veszélyesebb lenne-e télen ugyanezekkel a gumikkal menni..

Értem, de én úgy tudtam, hogy minden kerék egyforma nyomáson kell legyen, akkor ez nem igaz?

De nem ám.Elöl van a motor,ott van a nagyobb súly.Hátra akkor kell többet fújni,ha ülnek hátul,vagy tele a csomagtartó.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...

Jelneleg 185/55 r15 nyári gumi van fent a kocsin. Szeretnék szélesebb gumikat. A 205-ös gumira gondoltam.Ott mik a méretek 205/55 r15 vagy 60 r15vagy 50 r15  vagy micsoda?Illetve azt kérdezném még meg azoktól akik 205-ös gumit használnak, hogy tapasztaltak-e valami negatív dolgot a szélesebb gumival kapcsolatosan.

 

Link to comment
Megosztás:

4 perce, DM101 írta:

Jelneleg 185/55 r15 nyári gumi van fent a kocsin. Szeretnék szélesebb gumikat. A 205-ös gumira gondoltam.Ott mik a méretek 205/55 r15 vagy 60 r15vagy 50 r15  vagy micsoda?Illetve azt kérdezném még meg azoktól akik 205-ös gumit használnak, hogy tapasztaltak-e valami negatív dolgot a szélesebb gumival kapcsolatosan.

 

A gyári méret nem jó? 195/60R16. A gyári 6j széles lemezfelnikre nem raknék ettől szélesebbet, feltételezem te erre keresnél szélesebb gumit. Legalábbis a felni méretről nem írtál.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

19 órája, DM101 írta:

Jelneleg 185/55 r15 nyári gumi van fent a kocsin. Szeretnék szélesebb gumikat. A 205-ös gumira gondoltam.Ott mik a méretek 205/55 r15 vagy 60 r15vagy 50 r15  vagy micsoda?Illetve azt kérdezném még meg azoktól akik 205-ös gumit használnak, hogy tapasztaltak-e valami negatív dolgot a szélesebb gumival kapcsolatosan.

 

A "G" szabályos váltó méretei (R15, R16)

185/65 R15 gyári
195/60 R15 gyári
205/50 R16  elfogadott váltóméret

Egyforma, szinte iker kocsink van a párommal. Az ővén a nyári szett 195-ös, az enyémen 185-ös. De mivel eltérő márkák, így nem tudok a különbségről mondai semmit.

Nyáron van minimális értelme a szélesebb méretnek, de a magyar útviszonyok között inkább nem. A plusz egy-egy cm szélességgel csökken a gumi magassága és így a rugózási, úthiba kiegyenlítési komfortja is. Ha ehhez vesszük az Astra menettulajdonságait és a KRESZ-t... úgy általában nem sok értelme van a 205-ös méretnek ebben az esetben. Hátránya még, hogy a szélesebb gumi növelheti a fogyasztást, továbbá télen a széles gumi kifejezetten hátrány lehet. Pl. havas út.

Én a fenti 185 és 195-ös mérettel játszadoznék (teljesen jó egyébként a 185 is) és a felszabaduló pénzt inkább minőségi gumiba fektetném, mert az inkább érezhető és az plusz néhány ezer Ft kocsit ill. vész esetén akár életet is menthet. 

Continental Premium Contact idén a 2. helyezett, tavaly az első helyezett volt... de úgy sok-sok éve a TOP3-mas gumi, de inkább első. Idén azért lett második, mert az egyébként minden másban a többiknél sem jobb, néha rosszabb Vredestein Sporttrac 5 vízes úton jobb volt nála is. Fontos, hogy nem elég csak a márka, hanem számít a mintázat is, még azonos márkán belül is. Egy Continental Ecocontact és egy Premium Contact között méterek vannak vizes úton a fékezésnél. De ez minden márkára és minden prémium / eco változatra igaz. A durva az, hogy egy olcsóbb márkánál már nem néhány méter van, hanem kocsihosszban mérik. Mit számítanak a méterek? Életet vagy halált, akár börtönt. Gazdasági totálkár vagy javítható karosszéria munka közötti különbséget... vagy néha pont emiatt állsz meg és nem történik semmi.

Írtam már itt korábban. de jellemző és sajnos féligazságot is tartalmaz az olcsóbb, régi, jól lejárt és véletlenül sem az évszaknak megfelelő gumikkal közlekedő kollégám véleménye és hozzáállása: szerinte amíg én megállok hirtelen szituációban, addig pont emiatt jönnek majd belém hátulról, akik nem tudnak olyan rövid távon megállni. Miközben szar gumival csúsznék 1-2 (nagy sebességnél sok métert), de lehet, hogy úgy sem lenne semmi és a kocsim hátulja is megmaradna.

Lehet ezen mosolyogni, de a sztori tanulsága az is, hogy nem elég a boldogsághoz az, ha csak Te teszel valamit a biztonságért, sőt néha pont ez okozhatsz problémát magadnak. :)

Módosítva : bluemirage
  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Most egy Barum Brilantis2 185/65R15 van fent a kocsin.

Ezt feltettem a jófogásra mert el szeretném adni.

Magával a Barum Brilantis2-vel én nagyon meg vagyok elégedve, kellemes csalódás volt úgyhogy ha sikerül eladni a 185-ös gumit, akkor a kkövetkező 195-ös (vagy 205) is ez a márka lesz.

A 185-ös gumi előtt 195/60R15 volt fent a kocsin és én érzem a különbséget. Szeles autópályán olyan a 185 a 195 után mint ha korcsolyán mennék.Azért szeretnék visszatérni a szélesebb gumihoz.

Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...
On 2016. 08. 25. at 7:53, DM101 írta:

Most egy Barum Brilantis2 185/65R15 van fent a kocsin.

Ezt feltettem a jófogásra mert el szeretném adni.

Magával a Barum Brilantis2-vel én nagyon meg vagyok elégedve, kellemes csalódás volt úgyhogy ha sikerül eladni a 185-ös gumit, akkor a kkövetkező 195-ös (vagy 205) is ez a márka lesz.

A 185-ös gumi előtt 195/60R15 volt fent a kocsin és én érzem a különbséget. Szeles autópályán olyan a 185 a 195 után mint ha korcsolyán mennék.Azért szeretnék visszatérni a szélesebb gumihoz.

Sziaztok!

 

Nem tudom valakinek nincs-e szüksége 2db Dunlop SP2020 nyári gumira, jelképes összegért eladnám még két nyarat kibírnak. Újak kerültek rá Hankook kinergy425 195/60r15. Érd. 06204168849

Módosítva : api
Link to comment
Megosztás:

Sziasztok! 

Végre raszantam magam, hogy vegyek 4 acelfelnit, hogy ne kelljen cserélgetni a téli-nyari gumikat. Jelenleg is a gyari acelfelni van fent, nekem ez megfelel. 

Talaltam 16 000 forintért hazhoz szallitva, gyari méret. Sérülés elvileg nincs rajta, csak feluleti rozsda. Mennyire veszélyes acelfelnit venni (azt tudom, hogy a könnyű fém az nagyon serulekeny), gumis konnyen meg tudja mondani, hogy rendben vannak e? 

A feluleti rozsda mennyire gond? Ha nem az, akkor gondoltam, hogy lecsiszolom, majd lefujom fekete festékkel, esetleg utana lakkal. Ez nagyon macerás? 

Link to comment
Megosztás:

7 órája, kukori írta:

Sziasztok! 

Végre raszantam magam, hogy vegyek 4 acelfelnit, hogy ne kelljen cserélgetni a téli-nyari gumikat. Jelenleg is a gyari acelfelni van fent, nekem ez megfelel. 

Talaltam 16 000 forintért hazhoz szallitva, gyari méret. Sérülés elvileg nincs rajta, csak feluleti rozsda. Mennyire veszélyes acelfelnit venni (azt tudom, hogy a könnyű fém az nagyon serulekeny), gumis konnyen meg tudja mondani, hogy rendben vannak e? 

A feluleti rozsda mennyire gond? Ha nem az, akkor gondoltam, hogy lecsiszolom, majd lefujom fekete festékkel, esetleg utana lakkal. Ez nagyon macerás? 

Használt acélfelni kevésbé rizikós, mint a használt alu. Pl. az alu-ra gyakrabban kerül peresebb gumi, így az egyébként sem annyira strapabíró alut eleve több ütés érheti.

Ha gyárit vettél, akkor passzol az ET szám is, úgyhogy semmi gondod nem lesz. A felületi rozsda nem baj. Ha lesz dísztárcsa, akkor én max drótkevével tisztítanám le a felületi rozsdát. Ha nem lesz dísztárcsa, akkor az optika miatt persze rendbe kéne rakni, úgy ahogy írtad.

De szerkezetileg nem sürgős foglalkozni a felületi rozsdával.

Link to comment
Megosztás:

1 órával ezelőtt, bluemirage írta:

Használt acélfelni kevésbé rizikós, mint a használt alu. Pl. az alu-ra gyakrabban kerül peresebb gumi, így az egyébként sem annyira strapabíró alut eleve több ütés érheti.

Ha gyárit vettél, akkor passzol az ET szám is, úgyhogy semmi gondod nem lesz. A felületi rozsda nem baj. Ha lesz dísztárcsa, akkor én max drótkevével tisztítanám le a felületi rozsdát. Ha nem lesz dísztárcsa, akkor az optika miatt persze rendbe kéne rakni, úgy ahogy írtad.

De szerkezetileg nem sürgős foglalkozni a felületi rozsdával.

Csak egyszerűbb megcsinálni, mint mikor már rajta van a gumi.

Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...
1 órával ezelőtt, Tyupi87 írta:

Szevasztok!

Gyári 15 s felnim cserélném 17 s re. (G astra kombi)

Érdeklődnék hogy a középső agyméret mennyi?

illetve hogy ez jó lenne e nekem.

Sajna felni kérdésben elég gyenge vagyok,

R17- 215/50 gumikkal. Az ET szám:40, a külső agya:kb. 73, a belső agya: kb. 64.

Mit jelent a külső ill. belső agy? Egyébként sehogy sem jó.

Tudni kellene, hogy az autód 4 vagy 5 csavaros! A 4 csavaros 4x100 56,5mm az 5 savaros 5x110 65mm.

Link to comment
Megosztás:

22 hours ago, gezoli said:

Mit jelent a külső ill. belső agy? Egyébként sehogy sem jó.

Tudni kellene, hogy az autód 4 vagy 5 csavaros! A 4 csavaros 4x100 56,5mm az 5 savaros 5x110 65mm.

Hát kérlek kűlső belső agy mit jelent nem tudom ezt a választ kaptam a kérdésemre.

Nyílván itt mindegy is mivel a választ megadtad hogy 56.6mm így mindenképp tehermentesítő kell,

egyébként 4x100

Hogy hogy sehogysem jó? nem fér el vagy mi lehet a gond?

Link to comment
Megosztás:

7 perce, Tyupi87 írta:

Hát kérlek kűlső belső agy mit jelent nem tudom ezt a választ kaptam a kérdésemre.

Nyílván itt mindegy is mivel a választ megadtad hogy 56.6mm így mindenképp tehermentesítő kell,

egyébként 4x100

Hogy hogy sehogysem jó? nem fér el vagy mi lehet a gond?

https://www.autoguminet.hu/valtomeret-kalkulator/

215/45 a jó hozzá de inkább a 205/45.

Link to comment
Megosztás:

Üdv srácok. Van valakinek tapasztalata Toyo gummákkal. Egy ilyennel szemezek a tavaszra, de előtte körbeszaglásznék. Ára sem vészes. toyo-t1r.jpg

Köszike.

 

DM101. szvsz tök felesleges 1.4-es motorhoz 205-ös gumi. Elég a 195 szvsz. Egyébként nem nézne ki hülyén.

Módosítva : scream24
Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...
Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.