Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Gumi, felni kérdések


GABBE

Recommended Posts

Sziasztok. Elkezdtem olvasgatni..uhh:)

Olyan kérdésem lenne, nem váltóméret 16 17 collra. Maradjunk a gyári 15ben :)

185/65 15 van a kocsin. HA váltanék 195/60 15-re. Miben változna az autó? 1.7 DTI caravan.

Fogyasztásban észrevenni valamit?

gyorsulásban 4 személlyel visszafogja?

Futóművet mennyire terheli jobban?

Megéri a szélesebbet választani?

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok. Elkezdtem olvasgatni..uhh:)

Olyan kérdésem lenne, nem váltóméret 16 17 collra. Maradjunk a gyári 15ben :)

185/65 15 van a kocsin. HA váltanék 195/60 15-re. Miben változna az autó? 1.7 DTI caravan.

Fogyasztásban észrevenni valamit?

gyorsulásban 4 személlyel visszafogja?

Futóművet mennyire terheli jobban?

Megéri a szélesebbet választani?

Semmit nem fogsz észrevenni.

Link to comment
Megosztás:

  • 3 weeks later...

Vidd el egy másik vizsgaállomásra,ahol nem akarnak lehúzni.

Nem erről van szó, hanem arról, hogy elvileg a nem gyári alufelnik műbizonylatát a forgalmival együtt kell tárolni, és a kpm ellenőrzésen kérhetik, de akár a rendőr is lérheti a meglétét. Igazolni kell, hogy az adott típusra be lett e vizsgálva az adott felni.

Így nem vizsgáztatják le, fel kellett raknom a téli kerekeket.

Nekem Viper rial típus van, 4 csavaros 15"x210

Elvileg be van vizsgálva erre a típusra a felni, csak erről kéne egy hivatalos iromány!

Link to comment
Megosztás:

Nem erről van szó, hanem arról, hogy elvileg a nem gyári alufelnik műbizonylatát a forgalmival együtt kell tárolni, és a kpm ellenőrzésen kérhetik, de akár a rendőr is lérheti a meglétét. Igazolni kell, hogy az adott típusra be lett e vizsgálva az adott felni.

Így nem vizsgáztatják le, fel kellett raknom a téli kerekeket.

Nekem Viper rial típus van, 4 csavaros 15"x210

Elvileg be van vizsgálva erre a típusra a felni, csak erről kéne egy hivatalos iromány!

Voltam már egy pár vizsgahelyen,de még sehol sem kötözködtek az alufelni miatt. :huh:

Ahol most vizsgáztattam a gépet 2 hete még a DRL-el se foglalkoztak(mondjuk nagyon nincs is mit kötözködni vele,max. annyi,hogy gyujtásra nem gyullad ki csak motorindításra)

Módosítva : csicsó
Link to comment
Megosztás:

Voltam már egy pár vizsgahelyen,de még sehol sem kötözködtek az alufelni miatt. :huh:

Ahol most vizsgáztattam a gépet 2 hete még a DRL-el se foglalkoztak(mondjuk nagyon nincs is mit kötözködni vele,max. annyi,hogy gyujtásra nem gyullad ki csak motorindításra)

Ezzel nem vitatkozom, ez magyarország, ahol minden lehetséges, és mindennek az ellenkezője is!

Itt most az a lényeg, hogy én azt szeretném elérni, hogy jogosan ne köthessen bele senik a műszaki állapotba.

Nem a jóindulatra szeretnék apellálni, és nem szeretnék egy esetleges forgalmi elvételt megkockáztatni.

Link to comment
Megosztás:

ÜDV Mindenkinek!

Teljes új felhasználó vagyok, bár többször olvasgattam a fórumot, most először írok is ide.

Úgy néz ki jó áron sikerülhez hozzájutnom használt alufelnihez, ami eléggé bejövős, de a gond az, hogy nem éppen a gyári méretekkel rendelkezik....

Opel Astra G 1.6 16v 74kW -os autóm van, ehhez a jövevény felni 16"-os et35-ös lenne.

Azzal tisztában vagyok, hogy 205/50-es gumit kellene rápakolnom a 16-os felnire, hogy ne legyen gond, de az et35 nem lenne túl kicsi?

Nyugtassatok meg kérlek! :P

Köszi!

Link to comment
Megosztás:

ÜDV Mindenkinek!

Teljes új felhasználó vagyok, bár többször olvasgattam a fórumot, most először írok is ide.

Úgy néz ki jó áron sikerülhez hozzájutnom használt alufelnihez, ami eléggé bejövős, de a gond az, hogy nem éppen a gyári méretekkel rendelkezik....

Opel Astra G 1.6 16v 74kW -os autóm van, ehhez a jövevény felni 16"-os et35-ös lenne.

Azzal tisztában vagyok, hogy 205/50-es gumit kellene rápakolnom a 16-os felnire, hogy ne legyen gond, de az et35 nem lenne túl kicsi?

Nyugtassatok meg kérlek! :P

Köszi!

Jó lesz az.
  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

ÜDV Mindenkinek!

Teljes új felhasználó vagyok, bár többször olvasgattam a fórumot, most először írok is ide.

Úgy néz ki jó áron sikerülhez hozzájutnom használt alufelnihez, ami eléggé bejövős, de a gond az, hogy nem éppen a gyári méretekkel rendelkezik....

Opel Astra G 1.6 16v 74kW -os autóm van, ehhez a jövevény felni 16"-os et35-ös lenne.

Azzal tisztában vagyok, hogy 205/50-es gumit kellene rápakolnom a 16-os felnire, hogy ne legyen gond, de az et35 nem lenne túl kicsi?

Nyugtassatok meg kérlek! :P

Köszi!

Pont jó!

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Nekem Viper rial típus van, 4 csavaros 15"x210

Elvileg be van vizsgálva erre a típusra a felni, csak erről kéne egy hivatalos iromány!

Mutass képet arról a felniről, kíváncsi vagyok olyan-e mint az enyém! (az Rial Viper D70)

Amúgy van róla TÜV-papírom, persze netről szerzett példány, meg amúgyis német nyelvű, szóval nagyjából semmire sem jó max. a lelkedet megnyugtatni, mert tényleg benne van hogy hivatalosan engedélyezve van az Astrához, még az is le van írva hogy milyen gumimérettel szabályos.

Link to comment
Megosztás:

Mutass képet arról a felniről, kíváncsi vagyok olyan-e mint az enyém! (az Rial Viper D70)

Amúgy van róla TÜV-papírom, persze netről szerzett példány, meg amúgyis német nyelvű, szóval nagyjából semmire sem jó max. a lelkedet megnyugtatni, mert tényleg benne van hogy hivatalosan engedélyezve van az Astrához, még az is le van írva hogy milyen gumimérettel szabályos.

Nekem E705 van, így találsz képet: kba 44748

A gyártói műbizonylat az miért nem jó? Miért kell annak magyarnak lennie?

Link to comment
Megosztás:

Neten valszeg találsz németnyelvű papírt, de azzal az lesz a bajuk, hogy nem magyarul van. Ha a forgalmazótól szerzed be, lehet hogy ad magyart, de valszeg nem. Utána már csak az lesz a baj, hogy nincs beírva a forgalmiba.

Az alufelnit, meg az ablakfóliázást nem lehet a forgalmiba bejegyeztetni, mert a köhém rendeletek szabályozzák, hogy milyen átalakításokat kell bejegyeztetni, ülések száma, a jármű jellege, talán a vonóhorog, stb tartozik ide.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.