Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Gumi, felni kérdések


GABBE

Recommended Posts

1 óra, peacetrang írta:

ET38-at kell rá keresni, vagy peresebb gumit. Jövőre lehet, hogy én is eladom. A szekérre megoldás, ha lejjebb rakod 3-4centit:cool:

Nekem et42-es felni van rajt, az mar sok akkor? Bár mondom a téli lemezfelnis 15 colossal se sokkal jobb.

Link to comment
Megosztás:

58 perce, gezoli írta:

:icon13:Bárcsak mindenki így gondolkodna! Teljesen egyetértek az álláspontoddal!!! Évi 10-12Ekm-t megyek a 13 éves autómmal, de a (téli garnitúra 2 éves a nyári 1) gumin én sem spórolnék!

Ezen én sem spórolok. Az élet nem szerencsejáték hogy vagy sikerült megállni a kocsival vagy nem a szar gumi miatt. Idén kapott új nyárikat, sőt a motorra is vettem két új gumit (megjegyzem annyiért mint a kocsira 4-et) és a téli szett is friss lesz majd ha jön az az idő mikor már kereket kell cserélni.

  • Like 2
Link to comment
Megosztás:

48 perce, scivok írta:

Elméletileg igen, negy szerelőnél és szervizben voltam az elmúlt egy évben futómű vizslatáson. Senki nem talált semmit. Én észrevettem egy szakadt bölcső szilentet azt kicsereltettem, illetve magam cseréltem ki a torony szilentet, stabilizator szilentet meg stabizator összekötőt. Már csak arra tudok gondolni, hogy veszek valami normális gumit.

Akkor passz. :)

Esetleg nincs túlfújva a gumi? 

Link to comment
Megosztás:

13 órája, peacetrang írta:

Semennyit. Nekem 16-os van fent, de azért a méretekre figyelj, mert ha többet ülünk benne (3-4személy) beleér a sárvédőbe a nagyobb bukkanókban.

Méretei: 16x7j ET35, gumik: 195/55R16

Az az ET 35 miatt ér bele,nem a 16" miatt.Nekem is 16-os van fent,csak ET49-es nem ér bele semmibe soha.Pedig 205/55 van rajta /50 helyett.

Link to comment
Megosztás:

22 perce, kobraCode írta:

Hány évesek a gumik? Én idén cseréltem, eddig sem volt bajom az úthibákkal, de az új gumikon felét nem veszem észre. Sőt sokkal csendesebb vele az autó.

2014 tavaszi! bar a marka az GT radial. A téli nokian 2 db

szinten 2014es, 2 db 2012es.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

12 órája, Bmájki írta:

...

Nem fogok tovább kardoskodni, megvan a magán véleményem a dolgokról, megosztottam veletek, innentől kezdve mindenki csinálja ami neki jólesik. :)

Egyébként a motorra tényleg annyi 2 gumi mint a kocsira 4. :)

A 7 fokos szabály, ez tényleg érdekes, hogy miért pont annyi. Szerény véleményem szerint, nyilván a környezet hőmérséklete is számít, de a motorozásból kiindulva az út hőmérséklete is számottevő, az pedig nem igazán hiszem, hogy 10 fokban 7 felett lenne. De ez már fizika. :)

Sok mindennel nem értek egyet, még akkor sem, ha azt mondják a technika már máshol tart, ilyen az olajcsere is, de ez már egy másik történet.... :)

 

  • Like 2
Link to comment
Megosztás:

8 órája, scivok írta:

2014 tavaszi! bar a marka az GT radial. A téli nokian 2 db

szinten 2014es, 2 db 2012es.

Pedig azok szinte még új gumik, nem lenne szabad úgy viselkedniük mint egy 10 évesnek, még akkor sem ha csillaggarázs van. Két év alatt ennyire nem keménykedhetnek ki.

Link to comment
Megosztás:

12 órája, scivok írta:

Nekem et42-es felni van rajt, az mar sok akkor? Bár mondom a téli lemezfelnis 15 colossal se sokkal jobb.

Nem. A tiéd, ha 16x7j ET42-vel, akkor az enyémhez képest (ami ET35) 7mm-rel beljebb lesz.

11 órája, Geopake írta:

Az az ET 35 miatt ér bele,nem a 16" miatt.Nekem is 16-os van fent,csak ET49-es nem ér bele semmibe soha.Pedig 205/55 van rajta /50 helyett.

Tudom, azért mondtam, hogy lehet, hogy eladó lesz jövőre és keresek ET38-ast, azzal már valószínű nem lenne baj.

Link to comment
Megosztás:

21 órája, scivok írta:

Azért kérdeztem, mert nekem is az van, igy vettem a kocsit. Nekem is ez a tapasztalatom. 185/65 r15 nem sokkal jobb. Ugyan olyan rossz,  mintha egy szekéren ülnék, Legapróbb úthibát, repedést is érzem, hallom. Nem tudom milyen kereket tegyek ra.

Próbáld ki a 215/35 R19-et, és rájössz hogy a 185/65 R15 igenis baromira komfortos. :-)

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

  • 3 weeks later...

No, azt mondja meg nekem egy okos, hogy a nagyobb vagy a kisebb gumik (melyik paraméter) csendesebbek az utakon. Jelenleg még mindig téli 175/70 R14 essel járok, 2 kopottabb hátul és 2 kevésbé kopottal elöl és nemtudom emiatt-e, de néha zajos(bár lehet, hogy nem kéne mindig lehúzott ablakokkal járnom?:D).

 Illetve téli és nyári gumiknál is a 2.2 atmoszféranyomás-e az ideális?

Köszönöm :D

Link to comment
Megosztás:

7 órája, presidentÁkos írta:

No, azt mondja meg nekem egy okos, hogy a nagyobb vagy a kisebb gumik (melyik paraméter) csendesebbek az utakon. Jelenleg még mindig téli 175/70 R14 essel járok, 2 kopottabb hátul és 2 kevésbé kopottal elöl és nemtudom emiatt-e, de néha zajos(bár lehet, hogy nem kéne mindig lehúzott ablakokkal járnom?:D).

 Illetve téli és nyári gumiknál is a 2.2 atmoszféranyomás-e az ideális?

Köszönöm :D

Hát nem tudom ,hogy milyen kocsiról van szó de ha astra G akkor ilyen méretű 175/70 R14 gumival  biztos nem szerelték,mert a gyári méret 185/65/15 vagy 195/60/15.A gumi nyomás pedig a tank ajtón van a gyári érték,én nitrogén gázzal töltettem első 2,4 hátsó 2.7 téli nyári.A zaj pedig a hőmérséglet külömbség miatt van. Mert 7 C°-ra tervezik, de a magasabb hőmérséglet miatt  ezzel együtt meg nő az üzem anyag fogyasztás is de szerintem nem biztonságos téli gumival járni a nyáron főleg ha vész fékezni kell valaki mögött .Ezzel a saját biztonságod és másokét is veszélyezted.

http://pocketautorent.hu/miert-veszelyes-nyaron-teli-gumit-hasznalni/

http://autopult.hu/ujdonsagok/a-teli-gumi-nyari-hasznalatanak-veszelyei.html

Link to comment
Megosztás:

3 órája, astra 1 írta:

Hát nem tudom ,hogy milyen kocsiról van szó de ha astra G akkor ilyen méretű 175/70 R14 gumival  biztos nem szerelték,mert a gyári méret 185/65/15 vagy 195/60/15.A gumi nyomás pedig a tank ajtón van a gyári érték,én nitrogén gázzal töltettem első 2,4 hátsó 2.7 téli nyári.A zaj pedig a hőmérséglet külömbség miatt van. Mert 7 C°-ra tervezik, de a magasabb hőmérséglet miatt  ezzel együtt meg nő az üzem anyag fogyasztás is de szerintem nem biztonságos téli gumival járni a nyáron főleg ha vész fékezni kell valaki mögött .Ezzel a saját biztonságod és másokét is veszélyezted.

http://pocketautorent.hu/miert-veszelyes-nyaron-teli-gumit-hasznalni/

http://autopult.hu/ujdonsagok/a-teli-gumi-nyari-hasznalatanak-veszelyei.html

Találtam egy ilyen hozzászólást.

195/60R15 ET49 vagy 175/70R14 ET39 az alap gyári méret és 14-es felnivel csak az első G Astrákat szerelték, a 2000 előttieket.

Link to comment
Megosztás:

53 perce, presidentÁkos írta:

Köszi a válaszokat :)

Minden gumiméretnél a  2.2 és 1.9 bár nyomás az ajánlott? Milyen változás lesz ha kicsivel jobban felfújom ?

....ééés szerintetek, ezekkel a téli gumikkal neki merjek vágni a télnek? Kb. 1700 km-t mentem vele nyáron.

Én azon csodálkozom,hogy a nyárnak neki mertél vágni.

Módosítva : toma2105
Link to comment
Megosztás:

2 órája, presidentÁkos írta:

Köszi a válaszokat :)

Minden gumiméretnél a  2.2 és 1.9 bár nyomás az ajánlott? Milyen változás lesz ha kicsivel jobban felfújom ?

....ééés szerintetek, ezekkel a téli gumikkal neki merjek vágni a télnek? Kb. 1700 km-t mentem vele nyáron.

Szétrázza a kasznit a rossz utakon,meg kopik a gumi közepe jobban.Semmi értelme túlfújni.Biztos nem véletlen vannak a gyári adatok.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Közeledik a tél sajnos és nem szeretném a végére hagyni a gumi vásárlást. 186/65R15-ös téli gumiból ki mit ajánlana? Előző autómon a falken vált be téli/nyári esetében is. Érdekelne, hogy kinek melyik márkával van jó tapasztalata. Ár/érték arány a lényeges, nem akarok felső kategóriás gumit. Sem az éves km sem az útviszonyok nem indokolják. Válaszaitokat előre is köszönöm! :)

Link to comment
Megosztás:

11 órája, trassher írta:

Sziasztok!

Közeledik a tél sajnos és nem szeretném a végére hagyni a gumi vásárlást. 186/65R15-ös téli gumiból ki mit ajánlana? Előző autómon a falken vált be téli/nyári esetében is. Érdekelne, hogy kinek melyik márkával van jó tapasztalata. Ár/érték arány a lényeges, nem akarok felső kategóriás gumit. Sem az éves km sem az útviszonyok nem indokolják. Válaszaitokat előre is köszönöm! :)

Én Firestone Winterhawk 3-ast vettem. Nincs vele bajom. Ónosesőben+ fagyban kifejezetten jók voltak a tapasztalataim vele.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

1 óra, outsider írta:

Én Firestone Winterhawk 3-ast vettem. Nincs vele bajom. Ónosesőben+ fagyban kifejezetten jók voltak a tapasztalataim vele.

2013-as adac teszten nagyon jól szerepelt. Én már a falken hs-449-et is jónak éreztem de ez a teszt alapján jóval jobb. 15K/db arab áron mozog, elég esélyesnek tűnik. Köszönöm a választ :)

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.