Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Gumi, felni kérdések


GABBE

Recommended Posts

Most csak 1 gumira van pénzem.. 4 szóba se jöhet. Szerintem bal első kerékre rakom majd fel.. úgyis az van hozzám a legközelebb. :D

...szerintem ez csak pojén volt--- :)

Egyébként én most cseréltem ki a télit (Kléber) nyárira (Dunlop). Nagyon furcsa volt, még nem is szoktam meg, mert sokkal hangosabb, mint a téli. Ugyanis tavaly októberben vettem a gépet, akkor a Dunlop volt rajta. Majd november végén feltettem a télit és örültem, hogy nem hangos .... Most vissza a Dunlop és azóta, amióta fent van csak hallgatózok, mert olyan alaphangja van, hogy kissé zavar...

Link to comment
Megosztás:

Nekem most Barum van fenn!(nem röhögni) :)

Hihetetlenül meg vagyok elégedve Asszony Barum Bravuráival (195/60R15). 6 éve nyüstöli őket, de olyan brutálisan egyenletes a kopásképe, mint a fene :D

Szárazon és vizen is jól tapad, ráadásul még csendes is.

Szóval nincs miért röhögni ;)

Link to comment
Megosztás:

Hihetetlenül meg vagyok elégedve Asszony Barum Bravuráival (195/60R15). 6 éve nyüstöli őket, de olyan brutálisan egyenletes a kopásképe, mint a fene :)

Szárazon és vizen is jól tapad, ráadásul még csendes is.

Szóval nincs miért röhögni :D

Nekem is Barum mind a 2 garnitúra. Nagyon meg vagyok vele elégedve. Igaz ez "csak" 175/70R13-as, de hát ez való az astrára.

Link to comment
Megosztás:

Akkor inkább NE vegyél. Gumit minimum párban cserélünk. Ahogy féktárcsából se veszel csak bal oldalra, mert az van hozzád a legközelebb....lol.

Emberek..... OTT a SMILEY A VÉGÉN!! :)

Azért ennyire még emlékszek a kresz oktatásról. :D

Megnyuktatásul: 4db Michelin Energy Saver 195/60-ast kapok ma. Sebességindex: H ....tudom felesleges a H, de nem volt T-s és csak 200Ft/db-al volt drágább....összességében viszont 3000Ft-al kapom olcsóbban darabját még így is min bárhol máshol. Ja és természetesen új, 2010-es gyártású.

Link to comment
Megosztás:

Hihetetlenül meg vagyok elégedve Asszony Barum Bravuráival (195/60R15). 6 éve nyüstöli őket, de olyan brutálisan egyenletes a kopásképe, mint a fene :)

Szárazon és vizen is jól tapad, ráadásul még csendes is.

Szóval nincs miért röhögni :D

A mintázata is pofásan néz ki.

Link to comment
Megosztás:

Olyan ET számút sosem fogsz kapni, mint amit a GM gyárt, ez összefüggésben van azzal, hogy azok 6" szélesek, a nem gyári meg 7" alatt nincs is. Ha katalógusból nézte ki a G Astrádhoz, akkor jó is lesz.

Igen mak oldalán néztem.ott ezt dobta ki,illetve egy másik méretet de abban a méretben már nem is gyártják :)

Köszi szépen.

Link to comment
Megosztás:

Vegyetek Michelin Energy-t az jó gumi......

Sziasztok!

Ajánlanám figyelmetekbe a legfrissebb nyárigumi-teszteket, pld. Auto Bild áprilisi száma. Az "üzemanyag-takarékos" gumik vizes úton nem tapadnak valami fényesen...

Más! 195/60R15-ös gumihoz a 7J-s felni szerintetek stimmel-e? A viszonylag széles felni nem húzza túl szét a fenti gumiméretet?

Köszi előre is a válaszokat!

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Ajánlanám figyelmetekbe a legfrissebb nyárigumi-teszteket, pld. Auto Bild áprilisi száma. Az "üzemanyag-takarékos" gumik vizes úton nem tapadnak valami fényesen...

Más! 195/60R15-ös gumihoz a 7J-s felni szerintetek stimmel-e? A viszonylag széles felni nem húzza túl szét a fenti gumiméretet?

Köszi előre is a válaszokat!

Jó lesz az, nem széles hozzá, nekem 205 van 8"-on:)

Link to comment
Megosztás:

"Az idei ADAC teszten több, olcsó távol keleti márka (Wanli, Sunny, Interstate, Goodride) is szerepelt. Az ADAC szakemberei külön felhívják a figyelmet arra az óriási különbségre, amely a biztonság szempontjából lényeges tényezők esetében tapasztalható a minőségi és az olcsóbb, de műszaki tudásukat tekintve is lényegesen gyengébb gumik között. Amikor a vizes úton a legrövidebb fékúttal rendelkező autó már áll, addig a gyenge minőségű, olcsó gumival szerelt gépkocsi még 47 km/h sebességgel halad, vagy éppen ütközik!"

http://www.mobilio.hu/hirek/mit_ajanl_az_adac_49.html

Link to comment
Megosztás:

Egy apróság a Kínai gumi témához...a Good Year gumikat gyárt Kínában is! Saját szememmel láttam egy Good year gumin MADE IN CHINA.....akkor ki milyen rossz gumikat gyárt...jó persze most lehet azt mondani hogy a good year minőségi követelményeinek meg kell, hogy feleljen....hát igen...de akkor is ezt is Kínában gyártják...és mégis egészen jól szerepelnek teszteken! :)

Link to comment
Megosztás:

Egy apróság a Kínai gumi témához...a Good Year gumikat gyárt Kínában is! Saját szememmel láttam egy Good year gumin MADE IN CHINA.....akkor ki milyen rossz gumikat gyárt...jó persze most lehet azt mondani hogy a good year minőségi követelményeinek meg kell, hogy feleljen....hát igen...de akkor is ezt is Kínában gyártják...és mégis egészen jól szerepelnek teszteken! :)

Azok a kifogásolt gumik nem attól kínaiak, hogy ott gyártják, hanem attól, hogy kínai "fejlesztésűek". És ez így van az élet sok más területén, mint pl.elektronika, híradástechnika, stb. Gondolom Te is inkább a kínai gyártású, Philips márkanév alatt megjelenő árut vennéd és nem a full kínai (tehát nem koppintott) "Sárga folyó" fantázianevűt.

Link to comment
Megosztás:

Azok a kifogásolt gumik nem attól kínaiak, hogy ott gyártják, hanem attól, hogy kínai "fejlesztésűek". És ez így van az élet sok más területén, mint pl.elektronika, híradástechnika, stb. Gondolom Te is inkább a kínai gyártású, Philips márkanév alatt megjelenő árut vennéd és nem a full kínai (tehát nem koppintott) "Sárga folyó" fantázianevűt.

Szted a kínaiak fejlesztenek? Sztem csak simán ellopják a már bevált koncepciókat amint lehetőségük van rá, méghozzá gátlástalanul. :)

Link to comment
Megosztás:

Szted a kínaiak fejlesztenek? Sztem csak simán ellopják a már bevált koncepciókat amint lehetőségük van rá, méghozzá gátlástalanul. :)

Azzal, hogy "fejlesztenek", pont arra gondoltam, amire Te is. Had tegyem hozzá, hogy elég tré minőségben művelik.

Link to comment
Megosztás:

OFF

Csak hogy hozzá szóljak a kínai témához.

Öcsémnek van egy szóba bringája ami szintén kínai lom.

A lényeg hogy kitört az a cső ami a talpába van be hegesztve,a másik végébe meg kapaszkodik a jószág.

A talp zártszelvényből van,de olyan anyagból van hogy vízpumpafogóval elszakítottam a szelvényt.....

Tehát ennyit a kínai minőségről.

De nagyon sok nagy múltú cég Kínában gyártatja termékeit,mert ott olcsóbb a munkaerő.....

Szóval nemfeltétlenül rossz a kínai termék.

Persze kivétel a fent említett szobabringa ..... mert az valami jui chung márkájú...

A gumi nem játék, mert spórolunk 4-5e ft??!!.Biztos ér ennyit a testi épségünk na meg a vasé.

ON

Link to comment
Megosztás:

OFF

Csak hogy hozzá szóljak a kínai témához.

Öcsémnek van egy szóba bringája ami szintén kínai lom.

A lényeg hogy kitört az a cső ami a talpába van be hegesztve,a másik végébe meg kapaszkodik a jószág.

A talp zártszelvényből van,de olyan anyagból van hogy vízpumpafogóval elszakítottam a szelvényt.....

Tehát ennyit a kínai minőségről.

De nagyon sok nagy múltú cég Kínában gyártatja termékeit,mert ott olcsóbb a munkaerő.....

Szóval nemfeltétlenül rossz a kínai termék.

Persze kivétel a fent említett szobabringa ..... mert az valami jui chung márkájú...

A gumi nem játék, mert spórolunk 4-5e ft??!!.Biztos ér ennyit a testi épségünk na meg a vasé.

ON

OFF

Tessék egy kis kínai "biztonsági" ajtó...

ON

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Remélem valaki tud választ adni a kérdésemre, mert olvasgatva a dolgokat a felnikről, ET számokról kicsit belekavarodtam. Pár napja vettem 4 db alufelnit, meg hozzá 4db Continental ContiPremium Contact2-es 195/60 R15-ös gumit. Ha jól vettem ki a hozzászólásokból, akkor a G astrára egy ET38-as felni való? Nekem egy ilyet adott el a gumis: Dezent 6.5x15 4x100 ET 45. Ezek szerint ez nem jó rá? Kinyírja a kerékcsapágyakat, futóművet? A téli kerekek acélfelnin vannak mely asszem ET 49-es 6x15-ös kerék. Ilyenkor mi van? Visszavigyem neki, vagy maradhat az autón?

Remélem valaki jobban konyít ezekhez a dolgokhoz, előre is köszi!

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Remélem valaki tud választ adni a kérdésemre, mert olvasgatva a dolgokat a felnikről, ET számokról kicsit belekavarodtam. Pár napja vettem 4 db alufelnit, meg hozzá 4db Continental ContiPremium Contact2-es 195/60 R15-ös gumit. Ha jól vettem ki a hozzászólásokból, akkor a G astrára egy ET38-as felni való? Nekem egy ilyet adott el a gumis: Dezent 6.5x15 4x100 ET 45. Ezek szerint ez nem jó rá? Kinyírja a kerékcsapágyakat, futóművet? A téli kerekek acélfelnin vannak mely asszem ET 49-es 6x15-ös kerék. Ilyenkor mi van? Visszavigyem neki, vagy maradhat az autón?

Remélem valaki jobban konyít ezekhez a dolgokhoz, előre is köszi!

Teljesen jó amit adott. A tehermentesítő gyűrű a kérdéses. Meg kéne mérned, mekkora a felni közepén levő luk. 56.6 a tökéletes. Ha nagyobb, akkor venni/csináltatni kell olyan közgyűrűt ami ekkorára szűkíti a lukat. Ha kisebb, akkor esztergálni kell a felniből....

Link to comment
Megosztás:

Teljesen jó amit adott. A tehermentesítő gyűrű a kérdéses. Meg kéne mérned, mekkora a felni közepén levő luk. 56.6 a tökéletes. Ha nagyobb, akkor venni/csináltatni kell olyan közgyűrűt ami ekkorára szűkíti a lukat. Ha kisebb, akkor esztergálni kell a felniből....

Köszi Spzoli a gyors segítséget! :-) Nagyob a felni középfurata de mutatott valami műanyag gyűrűket bele is pattintotta a felnibe, azt mondta ez kell hozzá és korrekt lesz. Asszem ez volt írva a gyűrűk dobozára: ZJ01 Astra G. Fene tudja mit jelent, de úgy tűnt direkt g astrához készült gyűrűkről van szó. Akkor 15.000-et/ db megért ezek szerint. Köszi még egyszer, s Kellemes Ünnepeket!

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.