Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Gumi, felni kérdések


GABBE

Recommended Posts

Thx a választ

Még nem vettem télre felnit.Jelenleg a nyári 15-re van szerelve.

Szoktak olyat hogy kisebb felnit raknak fel télre?Vagy ennek így semmi értelme ;)

Ha hosszabb távra gondolkodsz, valóban érdemes külön felnit venni a télinek, de méretben nem szükséges a 14 collos, jó a 15-ös, és arra egy keskenyebb, 185/65-ös gumi.

Link to comment
Megosztás:

Thx a választ

Még nem vettem télre felnit.Jelenleg a nyári 15-re van szerelve.

Szoktak olyat hogy kisebb felnit raknak fel télre?Vagy ennek így semmi értelme ;)

Azoknak ajánlott a kisebb felni, akiknek nagyobb felni van az autón az alap gyári felninél.

Pl ha az alu egy 16os vagy 17res felni peres gumival, akkor ne arra vegyél télit, hanem megnézed mekkora a gyári alap lemezfelni arra az autóra és veszel egy olyan lemezfelnit és ahhoz akkora télit. Télen nem a kinézetre kell menni, hanem a biztonságra. Legyen szép magas fala, h ha megcsúszol akkor ne a felnit verje szét a padka

Link to comment
Megosztás:

Azoknak ajánlott a kisebb felni, akiknek nagyobb felni van az autón az alap gyári felninél.

Pl ha az alu egy 16os vagy 17res felni peres gumival, akkor ne arra vegyél télit, hanem megnézed mekkora a gyári alap lemezfelni arra az autóra és veszel egy olyan lemezfelnit és ahhoz akkora télit. Télen nem a kinézetre kell menni, hanem a biztonságra. Legyen szép magas fala, h ha megcsúszol akkor ne a felnit verje szét a padka

Ok.

Ha már itt tartunk a 2005 G Astranak milyen a gyári felni mérete és a gyári gumi mérete?

Már több féle verziót találtam.

Az enyém per pillanat 15-ös felni 195/60 gumival.Ez a gyári méret?

Thx

Link to comment
Megosztás:

Ok.

Ha már itt tartunk a 2005 G Astranak milyen a gyári felni mérete és a gyári gumi mérete?

Már több féle verziót találtam.

Az enyém per pillanat 15-ös felni 195/60 gumival.Ez a gyári méret?

Thx

A gyári felni mérete: 6Jx15" ET49 4X100, a középfurat pedig 56,5mm kb.

Gumi 185/65 vagy 195/60

Ha jól emléxem....

Link to comment
Megosztás:

Ma én is pihenő állásba tettem a nyári gummákat,felkerültek a téli papucsok.

Ui: bár csak már ott tartanánk,hogy a nyáriakat kell feltenni.De az még sajna messze van.

Igaz, ez a téli időt én sem szeretem, mindig tiszta mocsok a kocsi... De ha meg leesik a hó, akkor meg tiszta só lesz. ;) Gyakrabban mosom idén, azt hiszem.

Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...
Nem értek a dologhoz, azért kérdezem, hogy nagy baj ha az ember 16" felnit tesz a kocsira?Rá lehet rakni análkül, hogy valami probléma lenne?Bocsi ha túl suta volt a kérdés.

Gyárilag is volt 16" a G-re, szóval nem gond...de felette nem ajánlom semmiképpen sem... ;)

Link to comment
Megosztás:

Nem értek a dologhoz, azért kérdezem, hogy nagy baj ha az ember 16" felnit tesz a kocsira?Rá lehet rakni análkül, hogy valami probléma lenne?Bocsi ha túl suta volt a kérdés.

17"-os felni is van gyárilag Astra G-hez. Az a nem mindegy, hogy milyen széles a felni és mennyi az ET száma, vagyis hogy beleér-e a sárvédőbe. Ez 7.5" széles, ET35-ös felninél már előfordulhat, ha hátul is ülnek.

Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...
Van valami jelentősége, ha 195/60-as nyári gumi helyett 195/50-est teszek a kocsira?Csak azért mert az olcsóbb ;)

Van jelentősége. Ha mindkettő 15"-os, akkor a /50-es átmérője 3.9 centivel kisebb és 100km/h sebességnél 106km/h-t fog mutatni az óra.

Válassz 185/65R15-öst, mert az a váltómérete a 195/60R15-nek és szintén olcsóbb. Itt pedig egy váltóméret kalkulátor: LINK

Arról nem is beszélve, hogy elég bénán néz ki a kerékjárati ívben egy kis kerék (ami az Astra G-nek nem olyan kicsi).

Link to comment
Megosztás:

Van valami jelentősége, ha 195/60-as nyári gumi helyett 195/50-est teszek a kocsira?Csak azért mert az olcsóbb ;)

De ugye ezt március- április környékén teszed? ;)

Link to comment
Megosztás:

De ugye ezt március- április környékén teszed? :lol:

Persze, csak amikor lecseréltettem a nyári gumikat ki kelett dobni őket, mert a futófelületük végig volt repedezve. ;) ;) Négy éves Dunlop gumik voltak.Most pedig vadászok valami használt gumi-alufelni párost, és ezért foglalkoztat most a nyári gumi.

Link to comment
Megosztás:

nekem A3 van 195/65 15 ballonos, kitölti a kerékjáratot de nem ér bele sehol kanyarban sem teli pakolva

ez agy jó gumi nekem 3 szezon van benne most jön a 4. és 65%osak a gumik

nagyon jól teljesítenek havas autópályán is simán ott van kanyarban, fékezésnél

a legjobb vétel volt véleményem szerint.

2szezont lefutok még velük azután meg megtesztelem a legújabb A4 es gumikat

Link to comment
Megosztás:

nekem A3 van 195/65 15 ballonos, kitölti a kerékjáratot de nem ér bele sehol kanyarban sem teli pakolva

ez agy jó gumi nekem 3 szezon van benne most jön a 4. és 65%osak a gumik

nagyon jól teljesítenek havas autópályán is simán ott van kanyarban, fékezésnél

a legjobb vétel volt véleményem szerint.

2szezont lefutok még velük azután meg megtesztelem a legújabb A4 es gumikat

Köszi!

Akkor majd ha én is váltok, akkor 65-öst teszek fel.

70e van a kocsiban, és még 7mm-es a profilmálysége a guminak( Klebel HP - ezt adták vételkor )

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Egy 7x15"

4x100

ET35-ös felni jó az astrára?

Én nagyon nem értek hozzá.

A legkisebb gumi amit arra rakhatsz az legalább 195-ös. Tehát ha télire mondjuk 185-ös gumit szeretnél, akkor nem lesz jó a felni.

Egyébként be fog férni.

Nekem 6,5x15" ET38-as van. 185-ös gumival. Bőven van hely minden irányban.

Ja még annyi, hogy a gyári 4*100; 6x15"; ET49. Tehát durván 28mm-el lesz szélesebb a nyomtávod. Az már észrevehető a kormányzáson, keményebb lesz, de az utat is jobban fogja feküdni.

Link to comment
Megosztás:

A legkisebb gumi amit arra rakhatsz az legalább 195-ös. Tehát ha télire mondjuk 185-ös gumit szeretnél, akkor nem lesz jó a felni.

Egyébként be fog férni.

Nekem 6,5x15" ET38-as van. 185-ös gumival. Bőven van hely minden irányban.

Ja még annyi, hogy a gyári 4*100; 6x15"; ET49. Tehát durván 28mm-el lesz szélesebb a nyomtávod. Az már észrevehető a kormányzáson, keményebb lesz, de az utat is jobban fogja feküdni.

Tehát azt mondod hogy nyugodtan vegyem meg.Ezt nyárra szeretném, használtan veszem gumival.Tehermentesítőt kell hozzá vennem, legalábbis azt mondta a fószer.Mondjuk azt sem tudom az hogyan néz ki és hogy hol lehet venni olyat.Egyébként ezek Renault felnik, de majd veszek középre Opel matricát és letakarom vele a Renault emblémát.

Link to comment
Megosztás:

Tehát azt mondod hogy nyugodtan vegyem meg.Ezt nyárra szeretném, használtan veszem gumival.Tehermentesítőt kell hozzá vennem, legalábbis azt mondta a fószer.Mondjuk azt sem tudom az hogyan néz ki és hogy hol lehet venni olyat.Egyébként ezek Renault felnik, de majd veszek középre Opel matricát és letakarom vele a Renault emblémát.

Akkor nézd meg nehogy a rönyónak kisebb legyen a kerékagya, mert akkor nem fog felmenni.

a 4*100 az az osztókör a csavarok számával. Ha 4 csavaros a kereked akkor az passzolni fog. A kerékagy méretét kéne még tudni.

A központosító, vagy tehermentesítő gyűrű egy kis műanyag karika, ami kitölti a hézagot a felni lyukja és a kerékagy között.

Konkrétan olyat kell vadásznod ami passzol az autóhoz és az adott felnihez is. Neten találsz, de a felni pontos méretét is tudni kéne.

pl itt válogathatsz!

http://www.automax.hu/tehermentesito_gyuru/

Mekkora gumi van rajta? Az is fontos!!!

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.