Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Gumi, felni kérdések


GABBE

Recommended Posts

Használtak téligumit is? Gondolom nem. Mert nálam 76e-nél téligumival vegyesen használva sajnos még nagyon jó a gumi.

Még jó, hogy az előző autóm is G astra volt, és eladáskor megmaradt a 16-os felnigarnitúra nyárigumival, így amikor megvettem az autót, a vadi új gumikat elcseréltem, vadi új téli gumikra, így hála isten nem volt alkalmam használni.

Link to comment
Megosztás:

Kinéztem egy felnit, 7J*15 ET35 195/60as gumival 57mm-es agyátmérő. Érdekelne, hogy a ET35 még nem lóg e ki nagyon, tehát sárvédőbe nem ér-e bele, illetve 57es agy átmérőhöz kell e tehermentesítő, vagy az jó nekem az 56,5ös agymérethez? köszi

Nekem ET35 van és jó. (de nem tudom a szélességét :( ) Lásd a képen. ;)

Link to comment
Megosztás:

Kinéztem egy felnit, 7J*15 ET35 195/60as gumival 57mm-es agyátmérő. Érdekelne, hogy a ET35 még nem lóg e ki nagyon, tehát sárvédőbe nem ér-e bele, illetve 57es agy átmérőhöz kell e tehermentesítő, vagy az jó nekem az 56,5ös agymérethez? köszi

Nekem is ET35-ös, és a szélesség is 7j ( úgy emlékszem).

Elfér, de határeset. Megpakolva előfordulhat, hogy bekoszol bukkanóban, ha nem tökéletes a telo.

Link to comment
Megosztás:

Vagy: 185/65 R15 T. Általában olcsóbb hozzájutni, mint a 195-ösökhöz. Ráadásul a H sebességindexért is felárat szoktak kérni, bőven elég a T is (190 km/h-ig).

Ezt inkább télire. Számszakilag nem sok a különbség a 185 és a 195 közt, a gyakorlatban viszont az átlag autós is érzi az útfekvés beli különbséget.

A "T" elméletileg tényleg elég, de gyárilag "H" van előírva.

Link to comment
Megosztás:

Ezt inkább télire. Számszakilag nem sok a különbség a 185 és a 195 közt, a gyakorlatban viszont az átlag autós is érzi az útfekvés beli különbséget.

A "T" elméletileg tényleg elég, de gyárilag "H" van előírva.

Pl. az enyém, meg még sokaké gyárilag 185-ös a mérettel jött ki. Nincs azzal baj, pláne, hogy Olivers cartárs spórolni szeretne: a szűk keretből inkább vegyen egy jobb kiállású 185-ös garnitúrát, mint egy "TESCO-gazdaságos" 195-öst. Kifejezetten „H” előírással én még nem találkoztam.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.