Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Gumi, felni kérdések


GABBE

Recommended Posts

Eddig nem ért bele, csak a betét csere után? :blink:

Simán lehet.

Mivel úszónyerges a fék, ezért új betéttel összerakva kijjebb áll a féknyereg mint kopottal. (ahogy kopik, úgy megy egyre beljebb)

Vagy használt fékbetéttel kell járni, ha a köszörülés amit fentebb írtam, nem jönne be. :D

Link to comment
Megosztás:

Ma megtörtént az első fékbetét csere. (Szervíz 4+)

Elindulásnál meglepődve tapasztaltuk, hogy nem megy az auto. Kiderült, hogy a felni beleér a féknyeregbe. :angry:

Tehát nem jó az ET35-ös felni új fékbetéteknél!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Keresek Gyári alufelnit ET 49-el. :)

Nekem ET 35 van 15 coll új betétekkel,semmi gond
Link to comment
Megosztás:

Nekem ET 35 van 15 coll új betétekkel,semmi gond

Ezért mondom hogy függ a felni kialakításástól is. Hiába ugyanazok a felni méretei és a felfekvő felület besajtolási mélysége, attól még a küllők kialakítása lehet olyan hogy nem fér el (vagy nem minden esetben fér el - lásd új fékbetétek pl.) tőlük a féknyereg. 100% biztos eredményt csak próbával lehet kapni.

Link to comment
Megosztás:

Ma megtörtént az első fékbetét csere. (Szervíz 4+)

Elindulásnál meglepődve tapasztaltuk, hogy nem megy az auto. Kiderült, hogy a felni beleér a féknyeregbe. :angry:

Tehát nem jó az ET35-ös felni új fékbetéteknél!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Keresek Gyári alufelnit ET 49-el. :)

Megoldódott a probléma!

Ma reggel csiszolak (itt-ott) és megoldották! :-)

Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...

Ma megtörtént az első fékbetét csere. (Szervíz 4+)

Elindulásnál meglepődve tapasztaltuk, hogy nem megy az auto. Kiderült, hogy a felni beleér a féknyeregbe. :angry:

Tehát nem jó az ET35-ös felni új fékbetéteknél!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Keresek Gyári alufelnit ET 49-el. :)

Hogyé cserélték a betétet? :D

Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...

Én is épp téli gumi vásárlás előtt állok, sajna amivel vettem már egyidős a kocsival, és nem vizsgázott jól a múlt télen. Négy jelöltem van, ár szerint növekvő sorrendben:

First Stop Winter 2 185/65 R15T

Kleber KRISALP HP2, 185/65R15 88T

Matador MP59 Nordicca, 185/65R15 88T

Vredestein SNOWTRAC 3, 185/65R15 88T

Ti melyiket javasolnátok?

Link to comment
Megosztás:

Én is épp téli gumi vásárlás előtt állok, sajna amivel vettem már egyidős a kocsival, és nem vizsgázott jól a múlt télen. Négy jelöltem van, ár szerint növekvő sorrendben:

First Stop Winter 2 185/65 R15T

Kleber KRISALP HP2, 185/65R15 88T

Matador MP59 Nordicca, 185/65R15 88T

Vredestein SNOWTRAC 3, 185/65R15 88T

Ti melyiket javasolnátok?

Az első (nekem) nem tűnik túl ismerősnek...

A Kleber általában vállalható gumikat szokott kiadni. Bár nem írod, hogy melyik mennyibe kerül, lehet, hogy a Vredestein árkategóriájában már meg lehet csípni pl. egy Conti TS850-et, vagy egy Goodyear UG8-at is.

Link to comment
Megosztás:

Én is épp téli gumi vásárlás előtt állok, sajna amivel vettem már egyidős a kocsival, és nem vizsgázott jól a múlt télen. Négy jelöltem van...

Ti melyiket javasolnátok?

Szerintem a Vredestein SNOWTRAC 3 a legjobb választás a felsoroltak között. Nem egy mai fejlesztés, de jó. Én tavaly vettem egy garnitúrát haverom közbenjárásával 18 000-ért szereléssel együtt/db ugyan ebben a méretben és nagyon meg vagyok elégedve vele. Még jeges úton is jól harap, kiválóan kormányozható és jól is fékezhető, pedig automata váltós a gépsárkányom. És nem utolsó sorban tetszetős a mintája és nagyon halk gumi. Mikor először megjelent(2008) és az azt követő évben is az év gumija volt, igaz nem pont ebben a méretben.

Link to comment
Megosztás:

Az első (nekem) nem tűnik túl ismerősnek...

A Kleber általában vállalható gumikat szokott kiadni. Bár nem írod, hogy melyik mennyibe kerül, lehet, hogy a Vredestein árkategóriájában már meg lehet csípni pl. egy Conti TS850-et, vagy egy Goodyear UG8-at is.

Árat azért nem írtam, mert az változó, hol mennyiért adják, de ahol én néztem, ott az árak a következők:

First Stop Winter 2 185/65 R15T - 13400 Ft

Kleber KRISALP HP2, 185/65R15 88T - 14724 Ft

Matador MP59 Nordicca, 185/65R15 88T - 14210 Ft

Vredestein SNOWTRAC 3, 185/65R15 88T - 17192 Ft

Az általad említett Conti TS850-est 19000 Ft-ért, a Goodyear UG8 19914 Ft-ért találtam. A First Stop nem egy ismert márka, a Bridgestone másod márkája. A nyári gumim ilyen volt, nem volt bajom vele, de azért télen több veszélye van egy rossz választásnak.

Link to comment
Megosztás:

Árat azért nem írtam, mert az változó, hol mennyiért adják, de ahol én néztem, ott az árak a következők:

First Stop Winter 2 185/65 R15T - 13400 Ft

Kleber KRISALP HP2, 185/65R15 88T - 14724 Ft

Matador MP59 Nordicca, 185/65R15 88T - 14210 Ft

Vredestein SNOWTRAC 3, 185/65R15 88T - 17192 Ft

Az általad említett Conti TS850-est 19000 Ft-ért, a Goodyear UG8 19914 Ft-ért találtam. A First Stop nem egy ismert márka, a Bridgestone másod márkája. A nyári gumim ilyen volt, nem volt bajom vele, de azért télen több veszélye van egy rossz választásnak.

Estleg jó alternatíva lehet a Barum Polaris 3 is. A Michelin másodmárkája, ha jól tudom.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.