Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Gumi, felni kérdések


GABBE

Recommended Posts

Szia!

Inkább vedd meg ezt és nem kell felnire költened! :D

http://www.hasznaltauto.hu/auto/opel/vectra_c/opel_vectra_c_2.8_v6_cosmo_digit_klima_szervizkonyv-6865620

(Csak azért mertem linkelni, mert már a tiédet nem látom az eladók között. A fél vesémet odaadnám érte! :blush:)

Link to comment
Megosztás:

  • 4 weeks later...

Sziasztok!

Alufelnivel vettem használtan az autót, 165x60 R15-ös téli gumik vannak rajta, a hátsó kettő biztosan kuka, repedezettek, és az egyik le is ereszt.

Szeretnék venni lemezfelniket rá, és téligumit is, minimum a hátsó kettő helyett.

Nem tudom, hogy milyen felnit keressek hozzá, mik a paraméterek, a téli guminak kell ez a szélesség?

Hogyan tudnám optimálisan megoldani, hogy a téli gumik a lemezfelnire kerüljenek és a két elsőt is át tudjam rakni, de ez nem létkérdés.

Érdemes egyáltalán keskenyebb felnit venni, és át lehet rakni olyanra is ezeket a gumikat?

Melyik márkák felnije jó még a g astrára?

Link to comment
Megosztás:

Nem tudom, hogy milyen felnit keressek hozzá, mik a paraméterek, a téli guminak kell ez a szélesség?

A felni paraméterei: 15" átmérő, 6" szélesség, ET49 felni mélység, 4x100 lyukosztás, 56,6 középfurat átmérő. Illetve ha ötcsavaros, akkor 5x110, középfurat meg talán 65, de ezt nem tudom biztosan.

Az ET- szám lehet kisebb, mondjuk úgy ET-35 ig, illetve a szélesség is eltérhet fél collal, az még belefér.

Téli gumit vehetsz rá 185/65R15-öst is. Persze mind a négynek egyforma méretűnek kell lennie.

Link to comment
Megosztás:

A felni paraméterei: 15" átmérő, 6" szélesség, ET49 felni mélység, 4x100 lyukosztás, 56,6 középfurat átmérő. Illetve ha ötcsavaros, akkor 5x110, középfurat meg talán 65, de ezt nem tudom biztosan.

Az ET- szám lehet kisebb, mondjuk úgy ET-35 ig, illetve a szélesség is eltérhet fél collal, az még belefér.

Téli gumit vehetsz rá 185/65R15-öst is. Persze mind a négynek egyforma méretűnek kell lennie.

De igen, elírtam195-ös, 4 csavaros. A corsa van még a fejemben, azon volt 165-ös, és meg is néztem az előbb!

A felni szélessége 152,4 mm és ezen van fenn a 195mm széles futófelületű gumi, és a futófelületet +- lehet variálni, mondjuk felfelé is ugyanezen a felnin, lehet 210 is a gumi szélessége?

És a per utáni szám lehet 60 helyett 65, vagy még nagyobb, nem fog beleérni sehol a kaszniba egy 195/65-ös gumi?

És az kellene még, hogy ha nézek használt felnit, akkor a márkákból mi az amin ilyen méret van?

Köszönöm a segítséget!

Link to comment
Megosztás:

Köszi, ez megvan, úgy gondoltam, ha használtan keresek felnit, és a hirdetésben citroen, renault, chevrolet, mercedes, bmw felni ként hirdetik, akkor melyik lehet még jó hozzá

a franciák biztos nem,amúgy elég sok márkának van 4x100 osztóköre(Honda,Toyota,Suzuki)

Link to comment
Megosztás:

A felni szélessége 152,4 mm és ezen van fenn a 195mm széles futófelületű gumi, és a futófelületet +- lehet variálni, mondjuk felfelé is ugyanezen a felnin, lehet 210 is a gumi szélessége?

210-es gumi nincs személyautóra, minden méret 5-re végződik. Nem célszerű szélesebbet rátenni, főleg nem télire.

De amúgy sincs sok értelme, egy jó minőségű gumi 195-ös szélességben is teljesen jól tapad, ezen kívül nem is mutat jól egy viszonylag keskeny felnin egy szélesebb gumi. Nekem 7,5 col széles a felnim, és 195-ös gumival járok. Volt fent előtte 205-ös, utána váltottam keskenyebbre, mert jobban is néz ki a felnin, és az autó is fürgébb lett. A tapadása pedig teljesen megfelelő.

Link to comment
Megosztás:

És a per utáni szám lehet 60 helyett 65, vagy még nagyobb, nem fog beleérni sehol a kaszniba egy 195/65-ös gumi?

Ne legyen nagyobb, mert a végáttételt a gumi átmérője adja. Ha nagyobb kereket teszel fel, erőtlen lesz az autód, csalni fog a km-órád stb. 15 colosban kétféle méretet érdemes venni: 195/60R15 vagy 185/65R15

Link to comment
Megosztás:

Amikor tavaly télen feltetettem a téli gumikat (185/65 R15), akkor fura volt a nagyobb kormány "holtjáték" a nyári (195/60 R15) után. Nyárival szinte azonnal reagál a kormánymozdulatokra. Ez a gumi szélessége miatt van vagy inkább a gumi szerkezete okozza?

Szerintem abból adódik, hogy a téli gumid ballonosabb, valamint lágyabb anyagból készült.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok,

egy kis téli gumi dilemmában vagyok, aminek a feloldásához a tapasztalataitokra lenne szükségem.

A jelenlegi téli gumijaim (az autón voltak amikor vettem) 195/65 R15-ös méretűek. 2 belőlük jobb (5 mm feletti profilmélység), 2 rosszabb (4-4,5 mm-es profilmélység) állapotban van. A kérdés ami felmerül, hogy maradjak meg ennél a méretnél (azaz megfelelő e ez a méret egy G Astrára) és vegyek két újat a hajtott tengelyre, vagy próbáljam meg eladni az egész szettet és váltsak a gyári 185/65 R15-re?

Nyilván az utóbbi költségesebb, ezért kevésbé preferált, de ha a biztonság ezt követeli meg akkor nyilván nincs más választás.

Köszi előre is!

Link to comment
Megosztás:

Lenne egy olyan kérdésem hozzátok, hogy amikor vettem kocsit 2007-ben, akkor vettem hozzá téli gumikat.

Most 6 évesek a gumik, alig koptak valamennyit.

Meddig lehet/szabad használni egy abroncsot?Hány évig?

Itt most nem a profilmélységre vagyok kíváncsi, hanem a tartósságra.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok,

egy kis téli gumi dilemmában vagyok, aminek a feloldásához a tapasztalataitokra lenne szükségem.

A jelenlegi téli gumijaim (az autón voltak amikor vettem) 195/65 R15-ös méretűek. 2 belőlük jobb (5 mm feletti profilmélység), 2 rosszabb (4-4,5 mm-es profilmélység) állapotban van. A kérdés ami felmerül, hogy maradjak meg ennél a méretnél (azaz megfelelő e ez a méret egy G Astrára) és vegyek két újat a hajtott tengelyre, vagy próbáljam meg eladni az egész szettet és váltsak a gyári 185/65 R15-re?

Nyilván az utóbbi költségesebb, ezért kevésbé preferált, de ha a biztonság ezt követeli meg akkor nyilván nincs más választás.

Köszi előre is!

nem megfelelő ez a méret,én a helyedben próbálnám eladni és 185/65 R15-t vennék,így a méret is ok lesz és 6-7 évig elmegy legalább átlagos futás mellett

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.