Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Gumi, felni kérdések


GABBE

Recommended Posts

de szeretnék én is egy ilyen fotót csak sajna akárhonnan nézem a kocsit mindenhol van rajta fényezési hiba :D
Jövőhéten felrakok egy képet hogy mutat fekete karavánon a 17"os d corsa felni

felniket elég jó áron vettem gumival, kupakok nélkül.
fényezőnél vannak. 24E kedvesség nélkül
kupakok ára bontóból 14E na ez a nem semmi

Link to comment
Megosztás:

de szeretnék én is egy ilyen fotót csak sajna akárhonnan nézem a kocsit mindenhol van rajta fényezési hiba :D

Jövőhéten felrakok egy képet hogy mutat fekete karavánon a 17"os d corsa felni

felniket elég jó áron vettem gumival, kupakok nélkül.

fényezőnél vannak. 24E kedvesség nélkül

kupakok ára bontóból 14E na ez a nem semmi

Relative én is jó áron vettem a felniket, igaz ezek csak 16" D Corsa felnik. Pár hiba ezen is van (nem csoda, csaj használta :smartass: ) de szerencsére a fényezést megoldom, majd az ősszel. Szerencsére a kupakok mind megvannak. Mindössze a szelepsapkát kellett cserélnem, mert az rózsaszínű volt! :o

Ja még kerékőrt kéne vennem, mielőtt trombitának nézik.

Erről jut eszembe, nem látott valaki valami normális kerékőrt, jó áron? :icon1:

Link to comment
Megosztás:

Relative én is jó áron vettem a felniket, igaz ezek csak 16" D Corsa felnik. Pár hiba ezen is van (nem csoda, csaj használta :smartass: ) de szerencsére a fényezést megoldom, majd az ősszel. Szerencsére a kupakok mind megvannak. Mindössze a szelepsapkát kellett cserélnem, mert az rózsaszínű volt! :o

Ja még kerékőrt kéne vennem, mielőtt trombitának nézik.

Erről jut eszembe, nem látott valaki valami normális kerékőrt, jó áron? :icon1:

A kerékőrön már én is sokat gondolkodtam, annak ellenére, hogy garázsban áll az autó. De sosem tudtam eldönteni, hogy melyik a jó? És az egy évben kétszeri le- illetve felszerelést mennyire bírják ezek? Nem nyalódik le és aztán majd nem tudom a kereket leszedni, csak barmolással.

Link to comment
Megosztás:

A kerékőrön már én is sokat gondolkodtam, annak ellenére, hogy garázsban áll az autó. De sosem tudtam eldönteni, hogy melyik a jó? És az egy évben kétszeri le- illetve felszerelést mennyire bírják ezek? Nem nyalódik le és aztán majd nem tudom a kereket leszedni, csak barmolással.

Néhány évet kibírnak, csak ha gumishoz mész, figyelni kell hogy ne tépjék meg ész nélkül. Nekem négy éve van az Astrán, a csavarok bírják, a fej azért kopott már, sajnos az enyémhez csak egy van. Némelyikhez adnak két fejet.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Néhány évet kibírnak, csak ha gumishoz mész, figyelni kell hogy ne tépjék meg ész nélkül. Nekem négy éve van az Astrán, a csavarok bírják, a fej azért kopott már, sajnos az enyémhez csak egy van. Némelyikhez adnak két fejet.

Egy ismerősöm első kerékőr szettjét jól van az a legolcsóbb alapon vette meg. Cserekor érte a meglepetés mikor eltörött a csavar. Nem akarta szétvágni az alufelnit inkább szétbontotta a kocsi fél elejét. Még jó hogy autószerelő és nem kellett sehova vinnie a kocsit, csak 1 napjába került a mutatván. Ő mondta hogy olcsót, gagyit többet nem vesz.

Link to comment
Megosztás:

Egy ismerősöm első kerékőr szettjét jól van az a legolcsóbb alapon vette meg. Cserekor érte a meglepetés mikor eltörött a csavar. Nem akarta szétvágni az alufelnit inkább szétbontotta a kocsi fél elejét. Még jó hogy autószerelő és nem kellett sehova vinnie a kocsit, csak 1 napjába került a mutatván. Ő mondta hogy olcsót, gagyit többet nem vesz.

Én gumisnál vettem, 4500 ft volt a készlet. A csavart nem tudom elképzelni hogy eltörne, max. a fejet. Azért nem kell meghúzni levegőkulccsal. Az enyémet tépte már meg a gumis, elég jól bírta.

Link to comment
Megosztás:

Ja még kerékőrt kéne vennem, mielőtt trombitának nézik.

Erről jut eszembe, nem látott valaki valami normális kerékőrt, jó áron? :icon1:

Attól függ mi a jó ár. Néhány hete amikor a Cromaxban jártam rákérdeztem a kerékőrre. A gyári Opelre valami 14 ezer forintot mondtak. A nem gyári pár ezressel olcsóbb.

Link to comment
Megosztás:

Attól függ mi a jó ár. Néhány hete amikor a Cromaxban jártam rákérdeztem a kerékőrre. A gyári Opelre valami 14 ezer forintot mondtak. A nem gyári pár ezressel olcsóbb.

http://aruhaz.vtx.hu/?mod=reszlet&tid=1069&oldal=1 Locket DB2, ilyenem volt, ez jó. Két kulcs van hozzá, plusz minden anyára van egy kupak, amit csak a hozzávaló leszedővel lehet lehúzni.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Attól függ mi a jó ár. Néhány hete amikor a Cromaxban jártam rákérdeztem a kerékőrre. A gyári Opelre valami 14 ezer forintot mondtak. A nem gyári pár ezressel olcsóbb.

Na pont ez a nem jó ár. :) https://cromax.hu/80000000-futomu-kormanymu/81590000-kerek-szereles/81590090-kerek-tocsavar/418864-kerekor-keszlet-opel

Persze az ember nem akar gagyit sem venni, de azért 14 rugó kicsit lehúzás.

Link to comment
Megosztás:

En tekertem meg masfel centit meg a gewinden...hamar nem megy legalabb legyen alacsony, de meg mindig magas. :D

A távlati terv nekem is az hogy addig tekerem lefelé amíg csak lehet, de nekem szem előtt kell tartani bizonyos használhatósági szempontokat is, gondolok itt elsősorban kapubehajtóra. Mert az azért mégsem járja hogy jól néz ugyan ki az autóm, de csak a szomszéd utcában tudok parkolni...

Link to comment
Megosztás:

üdv

amióta ismerem ezt a kocsit, 14 colos gumik vannak rajta

de látom, hogy azért elférne a 15 is... sőt, minap meglestem egy G cdti-t és azon is az volt.

a jelenlegi abroncs: 175/70 R14 T

és amit nyárinak kaptam hozzá: 185/65 R14

a másik astran ez volt: 185/65 r15

tehát a kérdésem, mehet rá 15 colos? Ok azt vágom hogy akkor felni is kell, de lehet? NA és milyen felnit vegyek? osztóköröket mérjem le mekkora kell és abból egy 15 colost?

Valakinek esetleg van ugyanilyen kocsija és megmondaná nekem h neki mik a nyári és téli méretek?

Köszönöm előre is

http://kepfeltoltes.hu/140326/DSC_0827_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

http://kepfeltoltes.hu/140326/DSC_0828_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

Módosítva : mihalyvig
  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

üdv

amióta ismerem ezt a kocsit, 14 colos gumik vannak rajta

de látom, hogy azért elférne a 15 is... sőt, minap meglestem egy G cdti-t és azon is az volt.

a jelenlegi abroncs: 175/70 R14 T

és amit nyárinak kaptam hozzá: 185/65 R14

a másik astran ez volt: 185/65 r15

tehát a kérdésem, mehet rá 15 colos? Ok azt vágom hogy akkor felni is kell, de lehet? NA és milyen felnit vegyek? osztóköröket mérjem le mekkora kell és abból egy 15 colost?

Valakinek esetleg van ugyanilyen kocsija és megmondaná nekem h neki mik a nyári és téli méretek?

Köszönöm előre is

Szia g astra caravan téli 195/65 r15. Nyári 205/50 r16 de remélem nemsokáig inkább 18 vagy esetleg 17! :-D. Nem kell megmérni ha 4 lyukas akkor 100 az osztókör ha 5 akkor 110! És az én 16- osom full gyári a gumi méret is ezzel a mérettel gurult le a gyártósorról!

Ilyen a felnim:

http://img12.aprod.hu/images_aprodhu/35193489_3_644x461_opel-astra-g-zafira-a-16-4-100-gyari-alufelni-garnitura-gumi-felni-disztarcsa.jpg

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Az az ET20 kicsit aggasztó... Nekem az ET35-ökkel semmi baj, bár nekem 6,5 x 15-ös.

A szélesebb felni mindég kisebb ET-t kíván, de kérdés, hogy ennyivel?

Viszont szerintem a G Astra design-hoz nem megy a peremes felni... Bár ízlések és pofonok...

Ezek a felnik korábban is tetszettek, de ez, pont ebben a színben nagyon passzolt volna az autómhoz és méretben sem akartam volna nagyobbat.

Sajnos azóta kiderült, hogy elvitték a felnit. :\

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.