Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Gumi, felni kérdések


GABBE

Recommended Posts

Köszi szépen!

A felnire felmegy, elöl nem lesz gond, csak lehet, hogy hátul beleér majd nagyobb terhelésnél. Bár 90%, hogy ott sem lesz gond vele, mert nem szélesebb, mint a gyári.

Hasonló a szitu, mint amikor a srácok 215/45R17-et raknak 215/40R17 helyett, mert az olcsóbb, persze hátul peremezni kell a sárvédőt, de ott a gumi eleve 1-1 centivel szélesebb mindkét irányban.... Nekem is túlméretes gumi van fenn egyébként, 205/55R16, de nekem hátul szintszabályozós, és ha megrakom, felemelem a seggét.

Annyival nem drágább a /60, szerintem rakd inkább azt.

Link to comment
Megosztás:

Az a baj, hogy már megvan a /65-ös, mert megmaradt az előző kocsiról. Egyébként az az egy gumis szaki is azt mondta, hogy hátul lehet vele gond esetleg...

Ha esetleg el tudom passzolni, akkor mindenképpen /60-at veszek.

A felnire felmegy, elöl nem lesz gond, csak lehet, hogy hátul beleér majd nagyobb terhelésnél. Bár 90%, hogy ott sem lesz gond vele, mert nem szélesebb, mint a gyári.

Hasonló a szitu, mint amikor a srácok 215/45R17-et raknak 215/40R17 helyett, mert az olcsóbb, persze hátul peremezni kell a sárvédőt, de ott a gumi eleve 1-1 centivel szélesebb mindkét irányban.... Nekem is túlméretes gumi van fenn egyébként, 205/55R16, de nekem hátul szintszabályozós, és ha megrakom, felemelem a seggét.

Annyival nem drágább a /60, szerintem rakd inkább azt.

Link to comment
Megosztás:

  • 3 weeks later...

Sziasztok!

Kérdéseim lennének felétek,szerintetek Astramon 195/60 R15-ös nyári gumi van.G-s astra.

Téli gumival kapcsolatban lenne kérdésem vehetek e rá mondjuk 195/65 R15-t,vagy ez mennyiben más és mit befolyásolna?

Vagy szerintetek elég rá a 185/60-is?

Ugye ezek a kérdések kicsikét árban is elég jol eltérnek és ezért kérdeztem vagyis estem gondolkodoba ezekkel kapcsolatban?

Köszönöm válaszaitokat.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Kérdéseim lennének felétek,szerintetek Astramon 195/60 R15-ös nyári gumi van.G-s astra.

Téli gumival kapcsolatban lenne kérdésem vehetek e rá mondjuk 195/65 R15-t,vagy ez mennyiben más és mit befolyásolna?

Vagy szerintetek elég rá a 185/60-is?

Ugye ezek a kérdések kicsikét árban is elég jol eltérnek és ezért kérdeztem vagyis estem gondolkodoba ezekkel kapcsolatban?

Köszönöm válaszaitokat.

185/65R15 vagy 195/60R15 ezekkel a méretekkel jött ki a G Astra.

Link to comment
Megosztás:

Jogos az 1 pont! :lol: Én a helyedbe 185-öst vennék: -ballonosabb is, meg olcsóbban szerezhető be.

A 185-ös kisebb felületen érintkezik a talajjal , ezáltal nagyobb az érintkező felületen a nyomás tehát : télen a keskenyebb abroncs használata előnyösebb (később pörög ki )

Link to comment
Megosztás:

A 185-ös kisebb felületen érintkezik a talajjal , ezáltal nagyobb az érintkező felületen a nyomás tehát : télen a keskenyebb abroncs használata előnyösebb (később pörög ki )

A keskenyebb gumi/nagyobb felületi nyomás hóban tényleg jobb.

A WagonR-em a 4 téligumival 155vagy 165-ös volt már nem tudom. Előttem elakadt a hóban egy E-merci, az úttesten téligumival, én meg kikerültem az árokparton. A fószer meg utánam kiabált, hogy kihúzhatnám a 4x4-es autómmal. Mondtam neki, hogy bocsi, de csak 2 első hajtott. ( meg csak 7-ed annyiba került, mint az övé:-) )

Link to comment
Megosztás:

Hát persze igaz amit mondtok, srácok, de azt hiszem a 185 és 195 különbsége nem olyan nagy, hogy emiatt hihetetlen tapadásbeli különbségek lennének.....

Szóval szerintem 185/65R15-öt vegyél Domber, mert OLCSÓBB, és biztosan NEM ROSSZABB, ráadásul VÁLTÓMÉRET! Ennyi.

(ócó, ócó, nemszok nemdrága.... :lol:)

Link to comment
Megosztás:

Hát persze igaz amit mondtok, srácok, de azt hiszem a 185 és 195 különbsége nem olyan nagy, hogy emiatt hihetetlen tapadásbeli különbségek lennének.....

Szóval szerintem 185/65R15-öt vegyél Domber, mert OLCSÓBB, és biztosan NEM ROSSZABB, ráadásul VÁLTÓMÉRET! Ennyi.

(ócó, ócó, nemszok nemdrága.... :lol:)

Ajánlom figyelmetekbe a snowfox oldalát most a 195-ös némely tipusnál pl.:Firestone Winterhawk olcsóban beszerezhető mint a 185-ös :lol:

http://www.snowfox.hu/products.d2?target=s...;orderby=m.name

http://www.snowfox.hu/products.d2?target=s...;orderby=m.name

Link to comment
Megosztás:

Köszi mindenkinek a sok segitséget!

Még egy olyan kérdésem lenne,miben különbözik mondjuk a 185/60 és a 195/65

vagy a 185/60 és a 185/65 és hogy mindekettö elmegy az auton vagy mit befojásolhat esetleg?????

Nos, alapvetően a 185 és a 195 /mm/ a gumi szélességét jelenti. A /60 ill. /65 a gumi oldalfalának magasságát jelenti %-os arányban, vagyis a 185/65-ös guminak az oldalfa 185x0,65=120,25mm. A 185/60-as gumié pedig 185x0,60=111mm. Tehát a két gumi oldalfalának magassága között van 9,25mm különbség. A gumi átmérője adódik a felni átmérőből+az oldalfal magaságának kétszerese. Magyarán egy 15"-os felni átmérője /1"= kb. 25mm/ kb. 375mm+2x120,25mm/ a185/65 R15-ös guminál/=615,5mm. Ugyanez levezetve a 185/60 R15 guminál 597mm. A két gumi átmérője között van 18,5mm.

Néhány autós oldal azért nem javasolja az eltérő méretet mert ammellet, hogy csalni fog a km.órád, károsan befojásolja az autó menetdinamikáját és uttartását.

Huh! Ez egy kicsit hosszúra siikerült de remélem érthetően írtam le. :lol:

Link to comment
Megosztás:

Ez eddig rendben is van de akkor miért jo ha a mostani 195/60 helyett mondjuk 185/65 -öst rakatok fel?

vagy akkor inkább ha 185-t akarok akkor rakassak 185/60-t?????

Neeeem! :lol:

Számolj egy kicsit! 185/65 R15 és a 195/60 R15 a korrekt méret!!!!!!!!!! Ez a két méret váltómérete egymásnak! A két gumi átmérője között kb. 4mm az eltérés ami elhanyagolható. Nem úgy a 18mm ami túl sok!!

Tehát mégegyszer vagy 185/65 R15 vagy 195/60 R15 méretű gumit rakass föl. Én az elsőt választanám mivel annak keskenyebb a futófelülete.

Nyári guminál még szóba jöhet a 205/60 R15 de csak nyáriban!

Link to comment
Megosztás:

Ajánlom figyelmetekbe a snowfox oldalát most a 195-ös némely tipusnál pl.:Firestone Winterhawk olcsóban beszerezhető mint a 185-ös :lol:

http://www.snowfox.hu/products.d2?target=s...;orderby=m.name

http://www.snowfox.hu/products.d2?target=s...;orderby=m.name

Lehet, hogy néha olcsóbb a nagyobb, mert a nagy darabszám rulez. Főleg ha az adott gumi tucatautók szériamérete. Pl. Astra H, Vectra C, VW Golf, Fiat Stilo, Skoda Octavia és más "ritkaságok", kb. pár száz más modell, mind 195/65R15-ös méret, vagy váltóméreteivel jönnek ki, így ezekre nyilván jó sok téligumi fogy... ezért lehet olcsóbb, mint a 185/65. Bár az se az a kimondott ritkaság.

Link to comment
Megosztás:

Lehet, hogy néha olcsóbb a nagyobb, mert a nagy darabszám rulez. Főleg ha az adott gumi tucatautók szériamérete. Pl. Astra H, Vectra C, VW Golf, Fiat Stilo, Skoda Octavia és más "ritkaságok", kb. pár száz más modell, mind 195/65R15-ös méret, vagy váltóméreteivel jönnek ki, így ezekre nyilván jó sok téligumi fogy... ezért lehet olcsóbb, mint a 185/65. Bár az se az a kimondott ritkaság.

Csak most olcsób akcióban kb.500 Ft-al, amig a készlet tart. Amugy csak azért ajánlotam a linket a figyelmetekbe, hogy az ÁR, mint döntö

tényező a gumi kiválasztásakor ne játszon szerepet. Egyébként én személy szerint a 195-öst választanám, mert a téligumival nem csak hóban,

hanem száraz úton is közlekedünk és néha jól jön az a kis plusz tapadás. Nekem ugyan az a gumi méretem van mind téli(Goodyear UG7), mind nyári(Bridgeston Turanza) kivitelben és a télinek kb. 15mm-el vékonyabb a futófelülete.

Link to comment
Megosztás:

Hi!

oks, hogy 7 fok alatt kell téligumit rakatni. Ki mikor raktaja fel, vagy felrakatta már?

Én most gondolkodok rajta......

Szia!

Én tagnap szerltettem át..korán indulok: mostanában pedig nem ritka a -4fok, persze délután meg langyos az idő..de lehülés várható a napokban. Centírozást ne felejetsd el! :lol:

Link to comment
Megosztás:

én most hétvégén tervezem felszerelni,a nyári gumi nagyon búg már,és többnyire olyankor közlekedünk,amikor még 5 fok sincs,nemhogy 10 :lol:

személy szerint alig várom a gumicserét,a téli nokian gumim full csendes,bezzeg a gyári dunlop sport hangos (nyáron is) :lol:

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.