Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Gumi, felni kérdések


GABBE

Recommended Posts

Piros kocsira menne, nézek akkor sima szürkét. De az meg feltűnő a színesfémtolvajnak kereskedőnek. Holnap egész nap ezeket fogom nézni, mert csütörtökön érek rá, akkor mennék érte BP-re. És még a gumit se választottam ki <_<

ET számokra tud valaki valamit mondani, hogy milyet kell venni hogy "gyári" maradjon a kerék helyzete a dobban?

Link to comment
Megosztás:

Piros kocsira menne, nézek akkor sima szürkét. De az meg feltűnő a színesfémtolvajnak kereskedőnek. Holnap egész nap ezeket fogom nézni, mert csütörtökön érek rá, akkor mennék érte BP-re. És még a gumit se választottam ki <_<

ET számokra tud valaki valamit mondani, hogy milyet kell venni hogy "gyári" maradjon a kerék helyzete a dobban?

mivel gyári méretű gumit teszel rá...lesd meg a lemez felniden az ET számot és egyéb méreteket...egy pár mm nem tragédia...

Link to comment
Megosztás:

Piros kocsira menne, nézek akkor sima szürkét. De az meg feltűnő a színesfémtolvajnak kereskedőnek. Holnap egész nap ezeket fogom nézni, mert csütörtökön érek rá, akkor mennék érte BP-re. És még a gumit se választottam ki <_<

ET számokra tud valaki valamit mondani, hogy milyet kell venni hogy "gyári" maradjon a kerék helyzete a dobban?

Én ezt bevállalnám a piros kocsihoz.

Link to comment
Megosztás:

Valóban nem rossz, 1 baja van: 16-os.

Megmondom őszintén, amihez nem értek, azt inkább újan veszem, az tuti jó, ha meg nem, van rá gari.

Az a jó, hogy 16-os. Ideális méret G Astrára, csak a gumi kicsit drágább (205/50R16)

Viszont, ezt a felnit telibe fényezték. Gyárilag csillogó ezüst, az biztos, ez meg ugye fehér lenne. Mindenestre full fényt általában komolyabb javítás után szoktak nyomni. Az csak a duma, hogy "nekem fehérben tetszett". Szerintem.

Így nem merném leütni, meg kell nézni élőben, mielőtt megveszi az ember.

Link to comment
Megosztás:

Az a jó, hogy 16-os. Ideális méret G Astrára, csak a gumi kicsit drágább (205/50R16)

Viszont, ezt a felnit telibe fényezték. Gyárilag csillogó ezüst, az biztos, ez meg ugye fehér lenne. Mindenestre full fényt általában komolyabb javítás után szoktak nyomni. Az csak a duma, hogy "nekem fehérben tetszett". Szerintem.

Így nem merném leütni, meg kell nézni élőben, mielőtt megveszi az ember.

elárulom, az enyém is telibe van "fényezve" szintereztettem...nem volt olcsó, pedig csak egy pár helyen a közepén lepatogzott a festék róla...nem is a peremén, mert az soha nem kapott ütést, még horzsolást sem...(apám vagy 2x pofára ejtette őket, amikor segíteni akart, hogy átcseréli a gumijaimat és a közepe leért) arra a garniturára, amit egyébként 40-50 között megvehető ráköltöttem 25eFt-ot....szóval nem mindíg azért van lefestve sem egy felni, sem egy kocsi, mert izzé porrá zúzták és hamvaiból terelgették össze az alaktrészeket...lehet vki olyan igényes is, hogy inkább rákölt, de az jól nézzen ki....igaz azt sosem fogják megfizetni, de ha már ennyit rááldozott legalább ne huzzuk már le...

én is inkább azt vallom, hogy meg kell nézni, esetleg nézetni, de simán lehet hogy csak azért...

Link to comment
Megosztás:

elárulom, az enyém is telibe van "fényezve" szintereztettem...nem volt olcsó, pedig csak egy pár helyen a közepén lepatogzott a festék róla...nem is a peremén, mert az soha nem kapott ütést, még horzsolást sem...(apám vagy 2x pofára ejtette őket, amikor segíteni akart, hogy átcseréli a gumijaimat és a közepe leért) arra a garniturára, amit egyébként 40-50 között megvehető ráköltöttem 25eFt-ot....szóval nem mindíg azért van lefestve sem egy felni, sem egy kocsi, mert izzé porrá zúzták és hamvaiból terelgették össze az alaktrészeket...lehet vki olyan igényes is, hogy inkább rákölt, de az jól nézzen ki....igaz azt sosem fogják megfizetni, de ha már ennyit rááldozott legalább ne huzzuk már le...

én is inkább azt vallom, hogy meg kell nézni, esetleg nézetni, de simán lehet hogy csak azért...

Jó, legyen. Végülis pl. van akinek a sárkányos matrica is tetszik, és nem csak azért ragasztja fel, hogy eltakarjon vele egy fényezési hibát.... <_< :lol:

Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...
Nézegettem egy ilyet:

Adatok: 6x15 4x100 ET38

Adatlap

Ez rendben felmenne G-s astrámra? Oldal szerint igen, csak szeretnék megerősítést <_<

Szépnek szép, de milyen színű a kocsid...valyon mutat e rajta vmit egyáltalán...?

Felmegy rá, csak ~10 mm-el arrébb lesz, mert az eredeti ET49-es ha jól emlékszem...

Link to comment
Megosztás:

Nézd meg a hijoin.hu-n (telek trans kft pest mellett) szokott lenni nekik 1000 féle és minden raktárrol nagyrészt, nekem tőlük van PTC márkájú nagyon sokan szidják, DE nekem amiota megvan(17"-os jó peres gumesszal) már két akkora kátyút fogtam a jobb elsővel aszittem kiszakad a futómű(kőkemény GEWINDE szett van a gép alatt 100/90 es ültetéssel) elvittem haverhoz(gumis) görgőztetni, és abszolút hibátlan volt a gödrözés után! pedig nem kis gödör volt.....én tapasztalatból csak jót tudok mondani rá, ja és minden bent volt a dobozban, kerékcsavarok szelepek tehermentesítők minden

A felni akcióban 70pénz volt áfásan(a 4 db) már 2004 óta ott porosodott nekik a raktárban senkinek nem tetszett <_<

Ok, értem, akkor fekete kiesett :lol:
Link to comment
Megosztás:

Nem lehet, hogy Borbet felnit láttál Opelen? A GM házon belül megoldja a különböző márkák felniellátását akár lemez, akár könnyűfém. Persze ettől még a paraméterek betartása mellett bármi más márkájút fel lehet tenni, de attól az még nem válik Opel felnivé csak Opelen levővé.

Tegyél fel bármit csak szép legyen! :D

Tavaly szemtanúja voltam amint egy Seat felni kapott Audi közepet. Igényes, egyedi megrendelésre készült, gyári minőségű közepet. Na akkor az most milyen felni is? :lol:

Link to comment
Megosztás:

Nem lehet, hogy Borbet felnit láttál Opelen? A GM házon belül megoldja a különböző márkák felniellátását akár lemez, akár könnyűfém. Persze ettől még a paraméterek betartása mellett bármi más márkájút fel lehet tenni, de attól az még nem válik Opel felnivé csak Opelen levővé.

Tegyél fel bármit csak szép legyen! :D

Tavaly szemtanúja voltam amint egy Seat felni kapott Audi közepet. Igényes, egyedi megrendelésre készült, gyári minőségű közepet. Na akkor az most milyen felni is? :lol:

Kedves Cartársak, megszületett a döntés és ő lett a nyerő:

15" RIAL COMO 4-L

Érvek:

- 5 év garancia

- német, ATS kistestvér

- megfizethető kategória

rial_como_4loch.jpg

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!Vettem az autómra 16"-os gyári opel alufelnit,ET szám és minden passzol,csak mióta fenn van azóta morgó hangot hallok hátulról.Előzőleg 15",185/65 volt rajta,2évig hangtalanul jártam vele.Normális ez,vagy talán lassan kerékcsapágy cserére szorul? :lol: Van valakinek hasonló tapasztalata?Ossza meg velem.Köszi

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.