Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Váltó


Recommended Posts

  • Hozzászólások 434
  • Létrehozva
  • Legutolsó válasz

Legtöbb hozzászólás

Szevasztok!

Ugyan ez a probléma! Astra Caravanom van! Felpakolásnál veszi a 1-2-t de ha visszaváltok már nem megy be a kettes!

Szóval akkor ez váltó rudazat probléma?

Kösz.

Béla

Nekem bejott egy valto-olajcsere, de talan meg inkabb a muanyag csuszo-alkatreszek es a rudazat alapos megkenese. Mas Opel tipusoknal sem nagyon lehet hidegben 1-esbe visszavaltani. Talan jovore kiprobalok egy Valvoline valtoolajat vagy valami adalekot...

Link to comment
Megosztás:

Talan jovore kiprobalok egy Valvoline valtoolajat vagy valami adalekot...

Akkor az fog történni, hogy a szellőztető nyíláson a másik fajta váltóolaj jelentős részét "kiköpi".Nekem a Corsa legalább is ezt csinálta.Viszont a gyári olajjal nem volt semmi gond.Még ha kicsit "drága" is.

Link to comment
Megosztás:

Különböző fajta váltóolajakat tilos keverni! Még ha azonos viszkozítási osztályú is.

Úgy nem csoda hogy kiköpi. :)

Tehát váltóolajból csak úgy, hogy előtte másik teljesen leenged, és az újjal teletölt.

Ezt a sorrendet követtem.Bár az igazat megvalva nem volt leengedni.Gyakorlatilag alig volt a váltóban olaj.

Link to comment
Megosztás:

Nem tudom egyforma valto van-e az Corsa-ban es a G Astraban, de majd kiderul hogy kikopkodi-e :)

A téli valto-akadásoknak szerintem egyertelmuen a hidegben tul suru valto-olaj az oka; ha visszakapcsolsz akkor - amennyire a valto mukodeset ismerem - az alacsony (pld 1-es) fokozat szinkrongyuruje szinkronizalja az adott sebessegfokozat fogaskereket a hajtott tengely forgasi sebessegehez, de mivel az osszes fogaskarek fixen ossze van kotve, ezert a nagyobb fokozatok kerekeit is fel kell porgetnie, de ezek a kisebb attetelek miatt az 1-es fokozat fogaskerek sebessegenek tobbszorosevel forog(ná)nak ami a suru olaj miatt sokkal nehezkesebb; plusz lehet hogy a suru olaj sem tud ugy kinyomodni a szinkrongyuru es a fogaskerek kozul es a vastagabb olajreteg is akadályozza az osszeszinkronizalodast.

A gzarinal sokkal 'konyebb' olajat elhiszem hogy kikopkodi magabol; olyan olaj kellene ami melegben azonos viszkozitasu, csak hidegben nem dermed ugy meg...

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Van egy 85-ös 1.3-as Kadett E-m, F10-es ötsebességes váltóval.

Mikor megvettem (kb. egy éve), már erősen zörgött a nyelestengely-csapágy, és a váltónak is érdekes hangja volt menet közben (de csak terhelés alatt, gázelvételkor nem). Olajos volt a váltó, ezért megnéztem mennyi olaj van benne (szinte semmi, pár dl-nyi). Cseréltem benne olajat (Agip 80W90-t raktam bele).

A váltó zúgása egyre jobban idegesít, és most már van egy kis pénzem, hogy rendberakjam.

A kérdésem: Érdemes nekiállni megjavítani, vagy nézzek egy bontottat (25-35ezer FT).

Ha csak csapágyakat kell benne cserélni, akkor úgy gondoltam, hogy megcsinálom (hely, szerszámok adottak), de ha fogaskerékpárt is kellene benne cserélni, az már egy kész vagyon...

Leírnám, hogy hogyan viselkedik és milyen hangokat ad ki a váltó, hátha ebből valamelyik hozzáértő egy kis infót tud nekem nyújtani, hogy csak csapágy vagy a fogaskererek (esetleg a difi) is kopottak.

Alapjáraton igen rendesen zörög a Ny.tengely csapágy, ami megszűnik, a kuplung kinyomásakor.

minden sebességfokozatban búg a váltó, de minden fokozatban különböző erősséggel, ahang magassága a fordulatszámmal együtt emelkedik (olyan a hangja mint a buszok váltójának menet közben). A leghangosabb négyesben, de érdekes módon 5-dikben alig hallatszik.

A váltó a kettest hidegen szinte nem hajlandó bevenni, se le se fel, de néhány váltás után már jobb a helyzet.

A váltókarnak van egy kis játéka, és lehet hogy ez is közrejátszik (meg talán az olaj is?), de lehet , hogy szinkrongyűrűs?

Bocs, ha hosszú voltam...

Várom a véleményeket.

Üdv

Braz

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

A váltó zúgása egyre jobban idegesít....

Azért nézd meg a kerékcsapágyakat, engemis megviccelt. Oldalanként megemel, kézzel megpörget, és már hallod is. Vagy nem. Én még így is a difiből hallottam a zúgást, váltó csere után sem szünt meg. Jobb első csapágy csere megoldotta a problémát.

Sok sikert.

Link to comment
Megosztás:

  • 1 month later...
  • 5 months later...
  • 2 weeks later...
Lenne egy kérdésem.

Össze lehet hozni a 3.94-es, vagy 4.19-es kihajtást F16-ból egy F20-as váltóval? :lol:

Nem. Patyival beszéltem róla, ő mondta.

Tud valaki egy oldalt vagy bármit, ahol le vannak írva a váltóáttételek az egyes váltókhoz?

Sajnos egy-egy váltóhoz is gyűjtőmunka kell, még a TIS-ben sincs benne mindegyik verzió. :lol:

Link to comment
Megosztás:

Tud valaki egy oldalt vagy bármit, ahol le vannak írva a váltóáttételek az egyes váltókhoz?

Amikről én tudok, váltóáttételek 1-5. (6.) sebességfokozatig, a hátramenet és a végáttétel nincs benne:

Opel, F10

3,55

1,96

1,30

0,89

0,71

Opel, F13

3,55

1,96

1,30

0,89

0,71

Opel Risse Motorsport Getriebe, F10-15

2,53

1,80

1,42

1,19

1,04

Opel, F16WR

3,55

1,96

1,28

0,89

0,71

Opel, F16CR

3,55

2,16

1,48

1,13

0,89

Opel, F18WR

3,58

1,87

1,23

0,92

0,74

Opel, F18CR

3,58

2,14

1,48

1,12

0,89

Opel, F20CR

3,55

2,16

1,48

1,13

0,89

Opel, F25

3,38

1,76

1,12

0,89

0,77

Opel, F28

3,57

2,16

1,45

1,10

0,89

0,74

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.



×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.