Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Dízel motorokkal kapcsolatos kérdések


Guest Anonymous

Recommended Posts

Az Budapesten van a CIB Banknál, de abban sem lesz motorszám, ahogy írták.

Megmutassam személyesen? :lol:

Jó csak poén volt,a szememnek azért hiszek!

Viszont milyen marhaság már,hogy a forgalmi engedélybe(ami ugye az autónk

azonosítója) nincs benne a motorszám.Akkor bármikor kicserélhetem egy azonos

típusú másikra?Vagy hogy?Az eredetvizsgán akkor mit néz a motoron,hogy van -e a motortérben

valami egyáltalán? Eszem megáll!

Link to comment
Megosztás:

Jó csak poén volt,a szememnek azért hiszek!

Viszont milyen marhaság már,hogy a forgalmi engedélybe(ami ugye az autónk

azonosítója) nincs benne a motorszám.Akkor bármikor kicserélhetem egy azonos

típusú másikra?Vagy hogy?Az eredetvizsgán akkor mit néz a motoron,hogy van -e a motortérben

valami egyáltalán? Eszem megáll!

de már megoldottuk EPC megint segített :lol:

Link to comment
Megosztás:

roszdaoldóval befújva szépen előjönnek a pontozások

csiszolni tilos!

Egyszer valakitől azt hallottam, hogy a kicsiszolt motorszámot is láthatóvá lehet tenni valami löttyel. Lehet pont rozsdaoldó volt?

Jó csak poén volt,a szememnek azért hiszek!

Viszont milyen marhaság már,hogy a forgalmi engedélybe(ami ugye az autónk

azonosítója) nincs benne a motorszám.Akkor bármikor kicserélhetem egy azonos

típusú másikra?Vagy hogy?Az eredetvizsgán akkor mit néz a motoron,hogy van -e a motortérben

valami egyáltalán? Eszem megáll!

Az eredetvizsgán egy dolgot néznek: a lóvét, amit kicsengetsz érte.

Link to comment
Megosztás:

Viszont milyen marhaság már,hogy a forgalmi engedélybe(ami ugye az autónk

azonosítója) nincs benne a motorszám.Akkor bármikor kicserélhetem egy azonos

típusú másikra?Vagy hogy?Az eredetvizsgán akkor mit néz a motoron,hogy van -e a motortérben

valami egyáltalán? Eszem megáll!

Pedig így van.

Európa boldogabbik felén már régóta nem szerepel a forgalmiban a motorszám, csak a motorkód, és tulajdonképpen minek is?

Így hogy nincs benne, mindössze annyival lett engedékenyebb a szabályozás, hogy azonos típusú motorra bármikor kicserélheted a sajátodat, és végül is miért ne tehetnéd? Ezzel nem tudsz adót csalni mert a teljesítmény nem változik, ellenben sokkal egyszerűbb lett a dolgod ha mondjuk egy végzetes meghibásodás miatt blokkot kell cserélned, így ugyanis nem kell újra papíroznod. Azaz esetedben nyugodtan kicserélheted az autód motorját egy másik (ugyanolyan) X16XEL-re, de minek? Amíg jó a mostani motorod, ezt úgysem fogod megtenni, ha meg szükség lesz a cserére, akkor meg csak áldás ez a fajta szabályozás, szóval én a cartárs nevében örülnék neki hogy ilyen a forgalmija.

Fentiekre bizonyítékul íme az én Coupém eredeti olasz forgalmija, látható hogy ebben is csak motorkód szerepel (pirossal bekeretezve), csak az alvázszám van kiírva teljes egészében, de azt meg én átsatíroztam ha nem bánjátok :)

142591-20101224-Jq724r.jpg

Mondjuk az autót magát így is be lehet azonosítani mert ott az eredeti olasz rendszám, valamint a tulaj neve (és címe) is látszik... :lol:

Juteszembe, ha valaki találkozik ezzel a Luigi Salernoval, akkor fogjon vele kezet a nevemben... :lol:

Link to comment
Megosztás:

(Hirtelen ötlettől vezérelve gondoltam utánanézek ennek a Luigi Salerno-nak a neten, de miután csak Facebook-on több mint 40 ilyen nevű embert találtam, inkább feladtam... :lol: )

Ott van a címe is meg a születési idő,az alapján már beazonosítható.

Közben megnéztem a G.Maps-on ,tök jó hely ez a Parmense,San Secondo.(Parma melletti kisváros.)

Link to comment
Megosztás:

(Hirtelen ötlettől vezérelve gondoltam utánanézek ennek a Luigi Salerno-nak a neten, de miután csak Facebook-on több mint 40 ilyen nevű embert találtam, inkább feladtam... :lol: )

Hozzászólásom minden indulattól, és haragtól mentes, csak egy egyszerű kérdés: te mennyire díjaznád ha egy régi forgalmit ami a személyes adataidat tartalmazza, valaki egy nyilvános fórumon mutogatná? Akár itthon, akár külföldön? :lol:

Link to comment
Megosztás:

Hozzászólásom minden indulattól, és haragtól mentes, csak egy egyszerű kérdés: te mennyire díjaznád ha egy régi forgalmit ami a személyes adataidat tartalmazza, valaki egy nyilvános fórumon mutogatná? Akár itthon, akár külföldön? :lol:

Semennyire.

De úgy gondolom a hibát nem én követtem el, hanem az aki hagyta hogy nyilvánosságra kerüljenek az adatai.

Én az autómat kereskedőtől vettem, a régi forgalmi fénymásolata rajta keresztül jutott el hozzám. Ha az eladó hagyta hogy a személyes adatait tartalmazó dokumentum egy nepper kezébe kerüljön, akkor nyilvánvalóan nem fontos neki ezen adatok titokban tartása.

Másrészről: a telefonkönyv tele van nevekkel és hozzá tartozó címekkel. Ezek az emberek akkor mind felelőtlenek akik abban szerepelnek?

(Ps.: a "személyes adatok" alatt leginkább a nevet, címet értem, a születési adattal sok mindent nem lehet kezdeni, a többi meg irreleváns, hiszen azok az autó adatai, az meg már nem az egykori tulaj birtokában van)

Link to comment
Megosztás:

Semennyire.

De úgy gondolom a hibát nem én követtem el, hanem az aki hagyta hogy nyilvánosságra kerüljenek az adatai.

Én az autómat kereskedőtől vettem, a régi forgalmi fénymásolata rajta keresztül jutott el hozzám. Ha az eladó hagyta hogy a személyes adatait tartalmazó dokumentum egy nepper kezébe kerüljön, akkor nyilvánvalóan nem fontos neki ezen adatok titokban tartása.

Másrészről: a telefonkönyv tele van nevekkel és hozzá tartozó címekkel. Ezek az emberek akkor mind felelőtlenek akik abban szerepelnek?

(Ps.: a "személyes adatok" alatt leginkább a nevet, címet értem, a születési adattal sok mindent nem lehet kezdeni, a többi meg irreleváns, hiszen azok az autó adatai, az meg már nem az egykori tulaj birtokában van)

"semennyire"

És ezzel kár is tovább ragozni a dolgot.

Telefon könyv az egy kicsit más. Amikor aláírod a szerződést, hozzájárulsz hogy szerepelj a telefonkönyvben. Azt is kérheted hogy ne szerepelj benne.

Link to comment
Megosztás:

Pedig így van.

Európa boldogabbik felén már régóta nem szerepel a forgalmiban a motorszám, csak a motorkód, és tulajdonképpen minek is?

Így hogy nincs benne, mindössze annyival lett engedékenyebb a szabályozás, hogy azonos típusú motorra bármikor kicserélheted a sajátodat, és végül is miért ne tehetnéd? Ezzel nem tudsz adót csalni mert a teljesítmény nem változik, ellenben sokkal egyszerűbb lett a dolgod ha mondjuk egy végzetes meghibásodás miatt blokkot kell cserélned, így ugyanis nem kell újra papíroznod. Azaz esetedben nyugodtan kicserélheted az autód motorját egy másik (ugyanolyan) X16XEL-re, de minek? Amíg jó a mostani motorod, ezt úgysem fogod megtenni, ha meg szükség lesz a cserére, akkor meg csak áldás ez a fajta szabályozás, szóval én a cartárs nevében örülnék neki hogy ilyen a forgalmija.

Fentiekre bizonyítékul íme az én Coupém eredeti olasz forgalmija, látható hogy ebben is csak motorkód szerepel (pirossal bekeretezve), csak az alvázszám van kiírva teljes egészében, de azt meg én átsatíroztam ha nem bánjátok :lol:

Nekem is csak motorkód van az isuzu vekim forgalmijában: 17dt azt kész, mikor vettem, eredetvizsga megállapította, hogy külső (illegális v. valami ilyesmi) behatás nem történt, természetes elhasználódás folytán megszűnt létezni a szám. Én sem értem mit lovagolnak még néha nálunk ezen a motorszám kérdésen. Max. arra jók a számok, ha ellopnak valamit, akkor esetleg így előkerülhet, ja meg, hogy a szegény parasztot lehúzkodják egy esetleges motorcsere folytán forgalmi +6000 stb. stb... de most ennyi erővel a blokkon kívül bármit kicserélhetek ami lehet egy lopott autóból van mivel azokon nincs szám, a blokk önmagában nem ér semmit.

Link to comment
Megosztás:

Üdv!

Ma reggel ponyvagarázsból akartam indulni. a külső hőmérő -6 fokot mutatott. Szokásos téli metódus, 3x gyújtás ( izzításig ). Utána szoktam indítani, hajtatni. Ma meglepődésemre nem indult a gép. Sikerült 4x annyira meghajtatni, hogy az akku már nem forgatta az önindítót. ( pedig egy frankó kis akku, erős AH-val)

Szóltam apámnak. F-el oda állt, bikakábel 2mp indítózás után elindult.

Azt hiszem "áttöltöm" az ÚJ évre az akkut. Bár lehet az is közrejátszott, hogy 2 napja állt a kocsi mert nem mentem vele sehova.

Biztonság kedvéért veszek egy erős bikakábelt, meg egy frankó aksitöltőt, mert az úgysincs még. :D

B.Ú.É.K MINDEN MÁRKATÁRSAMNAK!

Link to comment
Megosztás:

Hellósztok! Nekem egy opel astra g 1.7 dtl van, és az a gondom lenne,hogy elmentem vele és amikor haza akartam jonni egyszeruen nemtudtam, startolt meg minden csak nem kapta el! Azóta már cseréltem nafta filtert,megnéztem a tankban sem volt eldugulva a szurö,lemértem az izzítokat kilégtelenítettem a csoveket meg minden valakinem esetleg még valami otlet hogy bestartoljon??????????Jah meg mikor startoltam máma mintha már majdnem elkapta volna de akkor meg olyan éget szag jott a kipufogóból,olyan sürű fekete !

Link to comment
Megosztás:

Hellósztok! Nekem egy opel astra g 1.7 dtl van, és az a gondom lenne,hogy elmentem vele és amikor haza akartam jonni egyszeruen nemtudtam, startolt meg minden csak nem kapta el! Azóta már cseréltem nafta filtert,megnéztem a tankban sem volt eldugulva a szurö,lemértem az izzítokat kilégtelenítettem a csoveket meg minden valakinem esetleg még valami otlet hogy bestartoljon??????????Jah meg mikor startoltam máma mintha már majdnem elkapta volna de akkor meg olyan éget szag jott a kipufogóból,olyan sürű fekete !

Livi? :D :)

Link to comment
Megosztás:

Hellósztok! Nekem egy opel astra g 1.7 dtl van, és az a gondom lenne,hogy elmentem vele és amikor haza akartam jonni egyszeruen nemtudtam, startolt meg minden csak nem kapta el! Azóta már cseréltem nafta filtert,megnéztem a tankban sem volt eldugulva a szurö,lemértem az izzítokat kilégtelenítettem a csoveket meg minden valakinem esetleg még valami otlet hogy bestartoljon??????????Jah meg mikor startoltam máma mintha már majdnem elkapta volna de akkor meg olyan éget szag jott a kipufogóból,olyan sürű fekete !

Én még a kérdést sem értem, nemhogy segíteni tudnék... :D

Link to comment
Megosztás:

Hellósztok! Nekem egy opel astra g 1.7 dtl van, és az a gondom lenne,hogy elmentem vele és amikor haza akartam jonni egyszeruen nemtudtam, startolt meg minden csak nem kapta el! Azóta már cseréltem nafta filtert,megnéztem a tankban sem volt eldugulva a szurö,lemértem az izzítokat kilégtelenítettem a csoveket meg minden valakinem esetleg még valami otlet hogy bestartoljon??????????Jah meg mikor startoltam máma mintha már majdnem elkapta volna de akkor meg olyan éget szag jott a kipufogóból,olyan sürű fekete !

Talán adagoló? :D

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.