Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Elektronikák, elektromos kérdések


uhuhu

Recommended Posts

Köszönöm a gyors választ! ;-)

A fűtéshez oldalanként 15A-es biztosíték van, 2 fokozatú a fűtés, az erősebb fokozatnál elvileg 11,5A amit felvesz, ez ülésenként értendő, ergo ha véletlenül 2 ember pirítaná a hátsóját nagy hidegben akkor az 23A

Egy szálon húznám idáig, innen osztanám le a biztosítékokon keresztül ülésenként.

A lézerblokkolóhoz anno a már általatok említett helyről vettem le a gyújtásáramot, ez működik is szépen azóta is, de ezt nem merem rákötni.

Kérdésem: ,,.....A lézerblokkolóhoz anno a már általatok említett helyről vettem le a gyújtásáramot..." -azaz? Volt egy pár ötlet (pl.: a) elakadás háromszög mögötti fekete szál, b ) szivargyújtó +12V)

Hozzászólásom: Ha oldalanként van 15A-es bizti és ezt esetleg közösíteni akarod még az akksi előtt, akkor a közös szakasz vastagabb kábel legyen és tartalmazzon 30A-es biztit minél közelebb az akksihoz.

Ha egy komolyabb erősítőhöz az akksiról húzunk be egy tápszálat, akkor az akksi sarutól max. 15cm-re lehet a lengőbizti.

Link to comment
Megosztás:

Kérdésem: ,,.....A lézerblokkolóhoz anno a már általatok említett helyről vettem le a gyújtásáramot..." -azaz? Volt egy pár ötlet (pl.: a) elakadás háromszög mögötti fekete szál, b ) szivargyújtó +12V)

Hozzászólásom: Ha oldalanként van 15A-es bizti és ezt esetleg közösíteni akarod még az akksi előtt, akkor a közös szakasz vastagabb kábel legyen és tartalmazzon 30A-es biztit minél közelebb az akksihoz.

Ha egy komolyabb erősítőhöz az akksiról húzunk be egy tápszálat, akkor az akksi sarutól max. 15cm-re lehet a lengőbizti.

Ha jól emlékszem én a szivargyújtó világításáról csentem le azt a tápot, az elakadásjelző környékét biztosan nem piszkáltam, az a kapcsoló modelltől függően egy több kapcsolót is tartalmazó közös egység, ha jól tudom, bár én se nem vagyok autószerelő, se nem Opel mágus, de az a Can-bus hálózaton lóg, én ehhez semmiképpen se szerettem volna hozzányúlni, nehogy valamit megzavarjak.

Anno más autóimba szereltem komolyabb hifit, (mára már kinőttem ebből, meg ez a gyári DVD90 meglepően jól szól a gyári cumóval is) ott ez volt a metódus, kb. 20-30 cm-re egy bivaly biztosíték. Jelen esetben azért szeretném így megoldani, mert cél lenne, hogy a 2 ülés külön legyen levédve.

Link to comment
Megosztás:

Normális az a jelenség, hogy mikor akkumulátort cseréltem az autómban, semmilyen fogyasztó nem volt bekapcsolva, még a kulcs sem volt a gyújtáskapcsolóban, mégis szikrázott kicsit a saru mikor ráraktam az akkumulátorra?

Normális. Az igaz, hogy Te nem kapcsoltál be semmilyen fogyasztót, de vannak a kocsikban olyan rendszerszintű áramkörök, amelyeknek kapniuk kell feszültséget. Gondolok itt a CIM modulra például.

Amikor nyitsz (kulcson) gombbal, akkor is a vevőegység "tápon van", hogy venni tudja a távirányító jelét. Meg még ki tudja mi minden kap tápot...

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Remélem jó helyre írom ezt a kérdést és nem kérdezek olyat ami már 1000-szer volt!

Szeretném megkérdezni,hogy a Tech 2 szoftver frissítés hoz valami plusz dolgot az autóba?A szervíznek elég annyit mondani,hogy szeretnék tech2-s frissítést?

Előre is köszi a válaszokat!

2004 1.4 xep Enjoy+.

Link to comment
Megosztás:

Sport gombot épített már be valaki utólag?

Elég nagy szívás, hogy nem tudom kikapcsolni az ESP-t, és ha jól tudom, akkor a sport gomb hosszan tartásával ki lehet kapcsolni.

z19dth

Igen, jól tudod. Szerintem nem olcsó mulatság, mert ha jól tudom, a sport gomb a motorvezérlésbe is belenyúl meg a lengéscsillapításba is.

Amúgy mért akarod kikapcsolni az ESP-t? Nekem eszembe nem jutna.

Link to comment
Megosztás:

Igen, jól tudod. Szerintem nem olcsó mulatság, mert ha jól tudom, a sport gomb a motorvezérlésbe is belenyúl meg a lengéscsillapításba is.

Amúgy mért akarod kikapcsolni az ESP-t? Nekem eszembe nem jutna.

Ha jól tudom nem ilyen vészes a helyzet. Sok esetben be van vezetve a kábele, és csak tech2-es aktiválásra vár. Csak kíváncsi lennék, hogy valaki oldotta e már meg ezt a dolgot itthon.

Link to comment
Megosztás:

Akkor nem tudom. Nekem gyárilag van sport gombom és ha benyomom akkor állít valamit az elektronikus lengéscsillapítás-vezérlésen is, mert érezhetően keményebb lesz a futómű.

Ezt egy alap lengéscsillapító szerintem nem tudja. De ha neked csak arra a célra kell, hogy az ESP-t kikapcsold, akkor arra lehet hogy csak elég egy gomb meg a programozás. Ezt nem tudom...

Link to comment
Megosztás:

sziasztok!

nagyon nagyon uj vagyok, annyira uj, az astrasok kozott, hogy meg nincs is meg az auto :) februar kozepen lesz meg. Csak elore szeretnek menni es megtanulni es megtudni egy ket trukkot?

olvasgtaom a forumot de nagyon nagyon sok minden van..van valami olyasmi hely ahol ossze vannak foglalva az ilyen trukkok tippek?

amugy a kocsi o lesz: Opel Astra Classic III Caravan Special Edition 1.6XER beauty es elektromos csomaggal.

Valaki tudna egy kis utmutatot adni? :) koszonom elore is! udv balazs

Link to comment
Megosztás:

Hi,

Ha adott egy Bury CC9045-ös kihangosító, ami papíron tudja a bluetoothon a zenét átvinni, van hozzá megfelelő telefononm is. A CD30 (nem MP3-asnak) tudnia kellene fogadni a zenét? Egyelőre odáig jutottam, hogy a kihangosítóval csatlakozom úgy, hogy az A2DP-t is aktiválja, azaz elvileg bluetoothon keresztül tudnom kellene megszólaltatni a CD30-at. A telefonálás megy, a zene nem. Van valakinek ötelete?

Kösz, R

Link to comment
Megosztás:

Ha jól tudom nem ilyen vészes a helyzet. Sok esetben be van vezetve a kábele, és csak tech2-es aktiválásra vár. Csak kíváncsi lennék, hogy valaki oldotta e már meg ezt a dolgot itthon.

Igen, ki lehet vele kapcsolni az ESP-t!

Ha be van vezetékelve, akkor az már jót jelent, de megfelelő kilométeróra kell hozzá, csak akkor lehet felprogramozni.

Valahol láttam, hogy milyen sorszámúnak kell lennie az órának, de most nem emlékszem. :)

A futóművet csak IDS+ lengéscsillapítóval szerelt autók esetében vezérli.

Link to comment
Megosztás:

Üdvözlök Mindenkit!

Kérem a "szakértőket", hogy a következő problémám megoldásában segítsenek.

Az autóm az idei télen, már harmadszor csinálja meg velem, hogy nem indul el, amikor hirtelen mennem kéne vele.

A hiba egyértelműen az akkumulátor lemerülése. (Az elektronika többi része működik, csak az indítás nem.)

Hideg garázsban parkolok vele, és a lemerülések előtt sokáig nem használtam az autót (a legutóbbi eset előtt 13 napig) . Ilyenkor feltettem, kb. 20-30 percre töltőre és mentem vele a dolgomra, majd a hazaérkezés után (rövid táv) felraktam ismét a töltőre és lassú több órás töltést kapott. Tegnap előtt megint nem indult el. Sajnos, akkor a sietség miatt nem néztem meg az akksi feszültségét, hanem végig csináltam a szokásos rutint. Ma, két nappal az esemény után, megmértem a BC-vel az akksi feszültséget (11,9 V) illetve a töltést (14,3-14,5 V) tehát ez rendben van.

A multkori lemerülés után, ami karácsony körül volt, 5 napig mértem az álló autó feszültségét, amely napi 2 tizedet esett (12,4V-ról 11,6 V-ra). Azóta nagyon keveset használtam a kocsit és nagyon kis távokra.

Az autó:2007. 07- hóban gyártott (2008. 05-hóban üzembe helyezett) Astra Kombi, 1,4 XEP. Riasztó, REC, nincs benne.

Az akkumulátor: Francia gyártmányú, GM 12V 44Ah 210 A (DIN)-DF jelzésű, 12.01.284.DZ jelű akkumulátor. Ezeken kívül csak egy hosszú sorozatszám van rajta, semmi egyéb.

Ezelőtt 2 évvel egy márkaszervízben a szerelők egy belső körlevélről beszélgettek, amiben arról volt szó, hogy "a H Astra képes saját magát szép lassan (kb. 1 hét), lemeríteni". Mint fentebb említettem, az utóbbi fél évben nagyon ritkán használom az autót, és nagyon kis távolságokon.

- Hogyan tudom az akksi állapotát megmérni házilag? (Pl.: indítóáram, vagy, ha még kell valamit mérni. Kis kézi műszerem van).

- Hogy lehet az előbb említett akksi cimkéjéről megtudni azt, hogy milyen típusú (gondozású), illetve a gyártási évet hogyan lehet megállapítani?

- Másnál is előfordul ez a lemerülési probléma (ilyen kevés használat mellett)?

- Vegyek egy újat?

Köszönettel:benkoa

Link to comment
Megosztás:

Üdvözlök Mindenkit!

Kérem a "szakértőket", hogy a következő problémám megoldásában segítsenek.

Az autóm az idei télen, már harmadszor csinálja meg velem, hogy nem indul el, amikor hirtelen mennem kéne vele.

A hiba egyértelműen az akkumulátor lemerülése. (Az elektronika többi része működik, csak az indítás nem.)

Hideg garázsban parkolok vele, és a lemerülések előtt sokáig nem használtam az autót (a legutóbbi eset előtt 13 napig) . Ilyenkor feltettem, kb. 20-30 percre töltőre és mentem vele a dolgomra, majd a hazaérkezés után (rövid táv) felraktam ismét a töltőre és lassú több órás töltést kapott. Tegnap előtt megint nem indult el. Sajnos, akkor a sietség miatt nem néztem meg az akksi feszültségét, hanem végig csináltam a szokásos rutint. Ma, két nappal az esemény után, megmértem a BC-vel az akksi feszültséget (11,9 V) illetve a töltést (14,3-14,5 V) tehát ez rendben van.

A multkori lemerülés után, ami karácsony körül volt, 5 napig mértem az álló autó feszültségét, amely napi 2 tizedet esett (12,4V-ról 11,6 V-ra). Azóta nagyon keveset használtam a kocsit és nagyon kis távokra.

Az autó:2007. 07- hóban gyártott (2008. 05-hóban üzembe helyezett) Astra Kombi, 1,4 XEP. Riasztó, REC, nincs benne.

Az akkumulátor: Francia gyártmányú, GM 12V 44Ah 210 A (DIN)-DF jelzésű, 12.01.284.DZ jelű akkumulátor. Ezeken kívül csak egy hosszú sorozatszám van rajta, semmi egyéb.

Ezelőtt 2 évvel egy márkaszervízben a szerelők egy belső körlevélről beszélgettek, amiben arról volt szó, hogy "a H Astra képes saját magát szép lassan (kb. 1 hét), lemeríteni". Mint fentebb említettem, az utóbbi fél évben nagyon ritkán használom az autót, és nagyon kis távolságokon.

- Hogyan tudom az akksi állapotát megmérni házilag? (Pl.: indítóáram, vagy, ha még kell valamit mérni. Kis kézi műszerem van).

- Hogy lehet az előbb említett akksi cimkéjéről megtudni azt, hogy milyen típusú (gondozású), illetve a gyártási évet hogyan lehet megállapítani?

- Másnál is előfordul ez a lemerülési probléma (ilyen kevés használat mellett)?

- Vegyek egy újat?

Köszönettel:benkoa

Szia András!

Igen vegyél újat, valószínűleg tönkrement az akksi, nem értem miért nem ezzel kezdted! :) 5 év után normális dolog, simán kipurcanhat az akksi, nálam is alig 4 évet bírt, a következő 5-öt... Egy új akkumulátor 15-20ezer ft, probléma megoldva 5 évre... Szerintem jó márkák: Exide (Premium vagy Excell), GM gyári, Varta (Blue vagy Silver), Banner, Monbat (Premium)-> én ilyet használok több autónkba is... Indítóáram inkább a lényeg, minimum 420A (ennyit tud az 50ah-s gyári, ez is elég) vagy több legyen, akár 580A-s is mehet bele ha olyat találsz, kapacitásra egy 47-60ah közötti elég:)! Méretre elég a kisebb is 20cm nem muszáj a 24cm-s hosszúságú, általában Opelekbe a 17,5 cm magasságút ajánlják, de nekem most a rövidebb akksiból a normál magasságú (19,5cm) is befért! :)

Ha az akksicsere után is gondjaid vannak, akkor érdemes mérni egy nyugalmi áramfelvételt! Nincs a kocsiban valami utólagos fogyasztó ami tönkremehetett (pl. riasztó) és szívhatja az akksit?

Ha nagyon érdekel a régi (már tuti rossz) akkud állapota:

A Bárdi autónál a központban http://www.bardiauto.hu/ingyenes-akkumulatorvizsgalo-allomasokat-nyitottunk-8-kirendeltsegunkon/ ingyen felmérik az akkumulátorod állapotát egy profi Bosch készülékkel, mindenféle vásárlási kötelezettség nélkül, a vevőszolgálaton kell jelentkezni...

Ez az egyik legkedvezőbb árú akkumulátor áruház-> http://www.akkumax.hu/akkumulator

Link to comment
Megosztás:

Szia András!

Igen vegyél újat, valószínűleg tönkrement az akksi, nem értem miért nem ezzel kezdted! :) 5 év után normális dolog, simán kipurcanhat az akksi, nálam is alig 4 évet bírt, a következő 5-öt... Egy új akkumulátor 15-20ezer ft, probléma megoldva 5 évre... Szerintem jó márkák: Exide (Premium vagy Excell), GM gyári, Varta (Blue vagy Silver), Banner, Monbat (Premium)-> én ilyet használok több autónkba is... Indítóáram inkább a lényeg, minimum 420A (ennyit tud az 50ah-s gyári, ez is elég) vagy több legyen, akár 580A-s is mehet bele ha olyat találsz, kapacitásra egy 47-60ah közötti elég:)! Méretre elég a kisebb is 20cm nem muszáj a 24cm-s hosszúságú, általában Opelekbe a 17,5 cm magasságút ajánlják, de nekem most a rövidebb akksiból a normál magasságú (19,5cm) is befért! :)

Ha az akksicsere után is gondjaid vannak, akkor érdemes mérni egy nyugalmi áramfelvételt! Nincs a kocsiban valami utólagos fogyasztó ami tönkremehetett (pl. riasztó) és szívhatja az akksit?

Ha nagyon érdekel a régi (már tuti rossz) akkud állapota:

A Bárdi autónál a központban http://www.bardiauto...endeltsegunkon/ ingyen felmérik az akkumulátorod állapotát egy profi Bosch készülékkel, mindenféle vásárlási kötelezettség nélkül, a vevőszolgálaton kell jelentkezni...

Ez az egyik legkedvezőbb árú akkumulátor áruház-> http://www.akkumax.hu/akkumulator

Szia Levi!

Köszönöm a gyors reagálást.

Sejtettem, hogy előbb-utóbb cserére fog szorulni.

Utólagos fogyasztók tavaly tavasszal lettek beépítve, ezek a tolatóradar és vonóhorog, Azóta többször előfordult, hogy sokáig nem használtam az Opelt, de problémát csak most kezdett el okozni. Persze, most van hideg! Azért érdekelne a gyártás ideje, mert, ha mondjuk 2006-ban gyártották volna, akkor nyugodtabb lennék valamivel, illetve az új vásárlásánál szeretném tudni, hogy mikor készült.

Köszönettel:benkoa

Link to comment
Megosztás:

Szia Levi!

Köszönöm a gyors reagálást.

Sejtettem, hogy előbb-utóbb cserére fog szorulni.

Utólagos fogyasztók tavaly tavasszal lettek beépítve, ezek a tolatóradar és vonóhorog, Azóta többször előfordult, hogy sokáig nem használtam az Opelt, de problémát csak most kezdett el okozni. Persze, most van hideg! Azért érdekelne a gyártás ideje, mert, ha mondjuk 2006-ban gyártották volna, akkor nyugodtabb lennék valamivel, illetve az új vásárlásánál szeretném tudni, hogy mikor készült.

Köszönettel:benkoa

Azzal kapcsolatban már én is érdeklődtem itt a közeli autósboltban, de azt mondta, hogy nincsen rajta, http://totalcar.hu/t..._gyartasi_evet/ és itt sem kapott egyértelmű választ a kérdező... Viszont ha te megtudsz valami pontosabbat, kérlek majd írd meg:)!

Link to comment
Megosztás:

Azzal kapcsolatban már én is érdeklődtem itt a közeli autósboltban, de azt mondta, hogy nincsen rajta, http://totalcar.hu/t..._gyartasi_evet/ és itt sem kapott egyértelmű választ a kérdező... Viszont ha te megtudsz valami pontosabbat, kérlek majd írd meg:)!

Az biztos, hogy valahol, valamilyen formában rajta van a gyártási év. Valami olyanra gondolok, mint a guminál a DOT szám.

Van az akksimon a: "12.01.284.DZ" illetve a hosszú számsor utolsó különálló 6 számjegye a: "521707", talán itt kell valamit keresni.

Próbálok utánajárni, ha megtudok valamit, értesítelek. (A Googl-ban már kutakodtam egy csomó ideig).

Üdv.

Link to comment
Megosztás:

Az biztos, hogy valahol, valamilyen formában rajta van a gyártási év. Valami olyanra gondolok, mint a guminál a DOT szám.

Van az akksimon a: "12.01.284.DZ" illetve a hosszú számsor utolsó különálló 6 számjegye a: "521707", talán itt kell valamit keresni.

Próbálok utánajárni, ha megtudok valamit, értesítelek. (A Googl-ban már kutakodtam egy csomó ideig).

Üdv.

Szia!

Az akku saruba van beleütve az én gyári GM Varta akkumba. Gyártási év és hét. Az én dízelembe még a gyári 2005. 52, heti akksi van, és semmi baja. Bármelyik villamosságszerelő meg tudja neked terhelő villával mérni az akksit. A terhelés alatti feszültségesésből megmondja milyen állapotban van. Ha csavaros az akksi teteje akkor vedd ki a kupakokat, és nézd meg mennyi folyadék van benne, ha kell akkor desztillált (ioncserélt) vízzel pótold. Télen, ha ritkán használod, vagy rövid távokon, akkor érdemes feltenni néha egy hosszabb, teljes éjszakás, vagy automata töltő esetén akár több napra is töltőre.

Üdv!

Frankie

Link to comment
Megosztás:

Szia!

Az akku saruba van beleütve az én gyári GM Varta akkumba. Gyártási év és hét. Az én dízelembe még a gyári 2005. 52, heti akksi van, és semmi baja. Bármelyik villamosságszerelő meg tudja neked terhelő villával mérni az akksit. A terhelés alatti feszültségesésből megmondja milyen állapotban van. Ha csavaros az akksi teteje akkor vedd ki a kupakokat, és nézd meg mennyi folyadék van benne, ha kell akkor desztillált (ioncserélt) vízzel pótold. Télen, ha ritkán használod, vagy rövid távokon, akkor érdemes feltenni néha egy hosszabb, teljes éjszakás, vagy automata töltő esetén akár több napra is töltőre.

Üdv!

Frankie

Szia!

Találtam egy hirdetésben

http://racing-bazar.hu/alkatresz/elektronika/elado_gyari_gm_akkumlator_44ah_210a

egy pontosan ugyanolyan akksit, mint az enyém. Ennek a cimkéjén is szerepel a számsor (12.01.284.DZ), ami megegyezik az enyémmel, tehát ez nem lehet a gyártási idő.

Mivel nem találtam semmi más egyéb jelzést, úgy gondolom, hogy az utolsó lehetőség az összesen 19 számból álló sorból kell valamit kibogarászni.

Köszönöm:benkoa

Link to comment
Megosztás:

Szia!

Az akku saruba van beleütve az én gyári GM Varta akkumba. Gyártási év és hét. Az én dízelembe még a gyári 2005. 52, heti akksi van, és semmi baja. Bármelyik villamosságszerelő meg tudja neked terhelő villával mérni az akksit. A terhelés alatti feszültségesésből megmondja milyen állapotban van. Ha csavaros az akksi teteje akkor vedd ki a kupakokat, és nézd meg mennyi folyadék van benne, ha kell akkor desztillált (ioncserélt) vízzel pótold. Télen, ha ritkán használod, vagy rövid távokon, akkor érdemes feltenni néha egy hosszabb, teljes éjszakás, vagy automata töltő esetén akár több napra is töltőre.

Üdv!

Frankie

Az enyém is gyári 2007 3.heti, hibátlanul működik de sokszor 4-5 napig is áll az autó a csillaggarázsban.

Egyszer játszott olyat hogy 200 km menet után 1 hét állás után se kép se hang(nyári melegben).Bebikáztuk.Azóta is jó.

Csergőéknél volt akciós gyári akksi év végén ,érdemes utánanézni

http://www.csergoe.hu/telkoszonto-akkumulator-es-fagyallo-akcio

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.