Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Autózás télen


uhuhu

Recommended Posts

  • Hozzászólások 271
  • Létrehozva
  • Legutolsó válasz

Legtöbb hozzászólás

Legtöbb hozzászólás

Na ma én is feldobtam a télifelniket,de szidtam is magam. :unsure:

Az acélfelniket nem tisztítottam meg rendesen anno és szépen megcsípte a rozsa itt-ott.

Szal drótkorong,csiszvászon és kaptak két réteg hammerite-ot,feketét.

Megcseréltem a hátsókat az elsőkkel és nyomást is ellenőriztem.

Link to comment
Megosztás:

felkerültek a téligumik,egy órával utána meg már esni kezdett a hó itt nálunk ;) micsoda időzítés :unsure:

195/60 r 15 helyett 185/65 r15 került fel. egyből érződik a kormányzáson,hogy kisebb szélességű abroncsokon gördülök,valamint a gumi súrlódási hangja sokkal csekélyebb,mint a gyári gumin....

nem egy top minőségű a dunlop sport,na :blink:

Link to comment
Megosztás:

egyből érződik a kormányzáson,hogy kisebb szélességű abroncsokon gördülök,valamint a gumi súrlódási hangja sokkal csekélyebb,mint a gyári gumin....

nem egy top minőségű a dunlop sport,na :unsure:

Pedig az. :blink:

Pont akkor tapad nagyon jól a gumi, ha nagy a tapadási és súrlódási együtthatója.

Sajnos ez azzal jár, hogy esetenként hangosabb, nehezebben kormányozható, és

hamarabb kopik. ;)

Ráadásul a Dunlop Sp01 mintája is nagyon el lett találva, szal nem lehet rá panasz ;)

Link to comment
Megosztás:

Pedig az. :unsure:

Pont akkor tapad nagyon jól a gumi, ha nagy a tapadási és súrlódási együtthatója.

Sajnos ez azzal jár, hogy esetenként hangosabb, nehezebben kormányozható, és

hamarabb kopik. ;)

Ráadásul a Dunlop Sp01 mintája is nagyon el lett találva, szal nem lehet rá panasz :P

az az igazság,hogy ilyen dunlop sportot,ami nekem az astrán gyári szerelésű,árlistán nem láttam még ;)

amúgy nincs vele gond,tapadni tapad menet közben,bár induláskor 1500fordulatnál is képes kettőt hármat forogni,hiába nem akarom... :blink:

Link to comment
Megosztás:

felkerültek a téligumik,egy órával utána meg már esni kezdett a hó itt nálunk ;) micsoda időzítés :unsure:

195/60 r 15 helyett 185/65 r15 került fel. egyből érződik a kormányzáson,hogy kisebb szélességű abroncsokon gördülök,valamint a gumi súrlódási hangja sokkal csekélyebb,mint a gyári gumin....

nem egy top minőségű a dunlop sport,na :blink:

Én nem figyeltem fel erre. Olyan egetverően számottevő változást nem tapasztaltam a kormányzásban a 185/65 gyári-nyári firestone és a 195/60 téli kléber között az előző autómon... Érzésre olyan hasonlóan lehetett tekerni a mindkettőt. Persze lehet, hogy csak nem figyeltem fel rá. Ha jégen kellett tekerni télen, akkor sokkal könnyebb volt a 195/60, azt éreztem... ;)

Az is érdekes egyébként, hogy kerek 1 kg-al volt könnyebb a téli 195/60-al a lemezfelni, mint a nyári 185/65-el. Azt gondoltam, a 195 téli lesz a nehezebb....

Link to comment
Megosztás:

Nem a 2020-as számú gumi van rajta? Az egy régi konstrukcijó, az még nem volt annyira jó mint

a mostani Sp-k ;)

azt hiszem a 2020-as,igen...

ha lesz pénzem,lecserélem,de egyelőre elég volt kicsengetni a téli árát :unsure:

fater most vett vredestein sporttrac 3-at,állítólag az sem rossz... igaz ez már nem téli téma :blink:

Link to comment
Megosztás:

Hogy dugná fel valaki az összes gumisnak a légkulcsot! :unsure:

Vazze, tönkrement a kerékkulcsom meg majd kiszakadt a vállizmom. Egy ismerősöm kulcsával sikerült csak kinyitnom a csavarokat és lecserélnem a téli kerekekre a nyárit. :blink:

Kerékcsavart nyomatékkulccsal húzunk. Ha a gumis nem így csinálja szólj rá, vagy ne vidd oda többet. A légkulcs meg egy nagyon jó dolog, ha arra használják amire kell.

Link to comment
Megosztás:

Sok légkulcson ugyanúgy megvan a nyomatékhatárolás. Szal nem kell mindjárt ütni az így dolgozó

gumisokat! :unsure:

Egyébként nem kell meghúzni nagyon a csavart ahhoz, hogy letapadjon. Mi szinte minden esetben

szívunk az astrával, pedig az tényleg nincs megtépve. Egyszerűen a sok ütéstől amit kap, megfeszül

a csavar. Pesti utak tehetnek leginkább róla utcai autó esetén. :blink:

Link to comment
Megosztás:

Kerékcsavart nyomatékkulccsal húzunk. Ha a gumis nem így csinálja szólj rá, vagy ne vidd oda többet. A légkulcs meg egy nagyon jó dolog, ha arra használják amire kell.

Akkor ezekszerint egész életemben átvertek és félrevezettek?

A benzinkutnál a kereszt kulcs sem a kerékhez való, mert nincs rajta nyomaték állító, nem is beszélve az autóimhoz kapott gyári nyomaték állító nélküli kerékkulcsokról? :unsure:

Mindegy. A lényeg az hogy SUX a kerékcsere. :blink:

Link to comment
Megosztás:

Mielőtt még elkanyarodnánk...

nekem sajna a gumis csütörtököt mondott... mármint az időpontot illetően.

Még vergődni se nagyon éri meg, mert nála vannak a télikerekeim...

Ablakmosóban már -40 fokig fagyálló lötyi van, moci -22-ig bírja...elég smucigul töltötték fel...de ezen még lehet, hogy egy termosztát csere változtatni fog. Picit mintha lassú lenne a melegedés, igaz, itt már -5 fok is volt az éjjel.

Jégoldó bekészítve, kaparni nem szeretek, meg a karcos szélvédőket cserélni sem.

még az ajtótömítéseket kéne szilikonnal átkenni.

Link to comment
Megosztás:

Akkor ezekszerint egész életemben átvertek és félrevezettek?

A benzinkutnál a kereszt kulcs sem a kerékhez való, mert nincs rajta nyomaték állító, nem is beszélve az autóimhoz kapott gyári nyomaték állító nélküli kerékkulcsokról? :unsure:

Mindegy. A lényeg az hogy SUX a kerékcsere. :blink:

Én éppen ma szedtem le a csavarokat keresztkulccsal csak kézzel és abszolút nem kellett erőlködnöm. 110-120 Nm-el voltak meghúzva.

Nyilván hozzávaló, ha a csavarfej illik a kulcsba. Ha te bízol ennyire a saját (vagy gumis, vagy benzinkutas) képességei(d)ben, akkor nyugodtan használd tovább ezeket a szerszámokat. ;)

Végeztem az off-al.

Link to comment
Megosztás:

Én is fölkészítettem a Corsát a télre, de kicsit többmindent kellett csinálnom, mint eddig bármelyik kocsimon.

Elöször is kicseréltem a hütöt. Remélem senki nem adja a fejét arra, hogy kicserél egy GSI-hütöt egy C20XE A Corsában, mert rongálás nélkül nem lehetséges. :unsure: Miután mindent visszagörbítettem a helyére, feltöltöttem a rendszert fagyállóval. Még aznap este sikeresen végiglocsoltam az egészet a faluban, tehát ma reggel ismét keverhettem be újra fagyállót. Ma már mentem is vele 50-60 km-t és nem folyt még belöle víz. :blink:

Tegnap fölkerültek még a 185/55 R15-ös téligumik is, nem hiszem, hogy hosszú életüek lesznek a Corsa alatt. ;)

Jaa, még ülésfütést is raktam a kocsiba, legalábbis a vezetöülésbe. Nem szép, de passzol és jó meleg. ;)

Link to comment
Megosztás:

Én végigolvastam, hogy ti hogy készültök fel és holnap én is megcsinálom. :unsure:

Viccet félretéve: van általános szabály arra, hogy egy téligumi-garnitúrával mennyi szezont lehet/érdemes menni vagy ez csak a profilmélységtől függ?

Lemezfelni festéséhez milyen festéket ajánlotok? Fentebb olvastam a Hammerite-ot. Vagy a "szimpla" felnifesték is jó?

Link to comment
Megosztás:

Viccet félretéve: van általános szabály arra, hogy egy téligumi-garnitúrával mennyi szezont lehet/érdemes menni vagy ez csak a profilmélységtől függ?

Lemezfelni festéséhez milyen festéket ajánlotok? Fentebb olvastam a Hammerite-ot. Vagy a "szimpla" felnifesték is jó?

Az ADAC szerint 8éves gumi már cserélendő,profilmélységre pedig 4mm-t írnak elő.

Én Hammerite-tal festettem,mert egyrészt nem volt más hirtelen kéznél,másrészt így az apróbb sómarta rozsdák valamelyest "kezelve" lettek.A legkisebb kiszerelés is elég 4 felnire egy picit higítva.

Link to comment
Megosztás:

Akkor ezekszerint egész életemben átvertek és félrevezettek?

A benzinkutnál a kereszt kulcs sem a kerékhez való, mert nincs rajta nyomaték állító, nem is beszélve az autóimhoz kapott gyári nyomaték állító nélküli kerékkulcsokról? :unsure:

Nekem egy gumis azt mondta, hogy az autóhoz gyárilag adott kerékkulcsok valamint az autósboltban/benzinkútnál kapható keresztkulcs úgy vannak megkonstruálva, hogy azzal egy átlagos erőben levő ember hosszabb erőkar használata nélkül éppen akkora nyomatékot tud kifejteni, amekkora nagyjából ideális egy kerékcsavar meghúzásához. Ez egyébként márkától függően 80-120Nm, az Opel tudtommal a 4csavaros kerekekre 100, az 5csavarosakra 110Nm-t ír elő.

Link to comment
Megosztás:

Az ADAC szerint 8éves gumi már cserélendő,profilmélységre pedig 4mm-t írnak elő.

8év ? azt hittem kevesebb...nekem most 2002esek kerültek fel és uccsó szezonnak szántam ezt de akkor maradnak tovább :unsure:

az astrán a nyári gumik 99 esek (a gyári :blink: ) de tavasszal kell venni rá egy garnitúrát mert nagyon felkeményedtek,csúsznak és hangosak...elöregedtek:(

Link to comment
Megosztás:

Szerintem a hammerite gázgéza. Több helyről is hallottam, de most a saját kerítésem is igazolja, hogy átmegy rajta a rozsda. Mellesleg elvékonyodik a réteg. :unsure:

Én anno lemezfelnikre dupont féle fekete spayt használtam az tökéletesnek bizonyult. Igaz nem olcsó. Persze elötte megtisztítottam a felületet a rozsdától fémig. :blink:

Link to comment
Megosztás:

Szerintem a hammerite gázgéza. Több helyről is hallottam, de most a saját kerítésem is igazolja, hogy átmegy rajta a rozsda. Mellesleg elvékonyodik a réteg. :unsure:

Én anno lemezfelnikre dupont féle fekete spayt használtam az tökéletesnek bizonyult. Igaz nem olcsó. Persze elötte megtisztítottam a felületet a rozsdától fémig. :blink:

A hammerite-nak szerintem annyi a titka,hogy azért nagyjából meg kell mégiscak takarítani a felületet a rozsdától és higítatlanul kell felvinni két réteget és a két réteg között vérni 24órát.Azt hiszem ez rajta van a dobozon is,de nem vagyok benne biztos,majd megnézem.

Link to comment
Megosztás:




×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.