Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

ASTRA G-t vennék, érdeklődök, tanácsot kérek


spuri

Recommended Posts

Sziasztok

Meg tudná valaki mondani, hogy egy 2006 os astra g (1.4 twinport) hogy lehet kiolvasni a hibakódot? Úgy mint astra f nél? Előre is köszi

Szia

Villogtatni kell - gázpedál+gyújtás. Keress rá itt a fórumon, fent van valahol a kódtáblázat is.

Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...

Sziasztok. A G astra kombi utan szeretnék érdeklodni (2004-2005 ös évjárat) , mert valoszinu a mostani kocsit ilyenre cserélném. Dizel gépet szeretnék, és ahogy eddig ertesultem lehet hogy nem jol, de aztmondtak , hogy az 1,7 CDTI Isuzu motorok elég jók. Nektek mi a véleményetek? Fogyasztása milyen ? 3 Személynek kényelmes a dolog (1 gyerek gyerekulessel) ? Általában milyen hibák jonnek ki a kocsin? Alkatrészek jó árban vannak?

És még egy utolsó kérdés... Jol hallottam , hogy a G szerianal ami classic II néven megy az a lengyeleknél raktak ossze?

Válaszotokat Köszönöm elöre is !

Link to comment
Megosztás:

Üdvözlet!

Dízelhez hülye vagyok, úgyhogy arról nem nyilatkozok.

Kényelmi kérdéssel kapcsolatban: Mi a cégessel bejártuk a fél világot. Hátul is jól utazható, ha az elöl ülőknek nem túl hosszú a lába. Azért nem kell hatalmas tánctérre számítani. Ha olyat akarsz, akkor vectra.

Típushibák előfordulnak, de nem egetverő problémák. Pl. a belsőlevegő keringtető csappanytyú, vagy a gyújtáskapcsoló akadása nagy melegben. Ezek pár ezresből javíthatóak.

Alkatrészellátás terén megkockáztatom, hogy az egyik legjobb választás. Mivel rengeteg fut a tipusból, van utánpótlás rendesen. Még válogatni is lehet a gyári, gyári-beszállítói, és utángyártott cuccok közt. És akkor még ott vannak a bontók, ahol rengeteg angliából behozott jobbkormányost bontanak.

És azt is jól tudod, hogy rengeteg a Lengyelben összerakott classic II. Hogy mindet ott csinálják-e azt nem tudom, de lehet.

Link to comment
Megosztás:

Ezt eddig koszonom szepen !! Akkor a Classic II az kimarad.... Várom a tovabbi segitseget a dizel verzio dolgairol. Köszi.

Üdvözlet!

Dízelhez hülye vagyok, úgyhogy arról nem nyilatkozok.

Kényelmi kérdéssel kapcsolatban: Mi a cégessel bejártuk a fél világot. Hátul is jól utazható, ha az elöl ülőknek nem túl hosszú a lába. Azért nem kell hatalmas tánctérre számítani. Ha olyat akarsz, akkor vectra.

Típushibák előfordulnak, de nem egetverő problémák. Pl. a belsőlevegő keringtető csappanytyú, vagy a gyújtáskapcsoló akadása nagy melegben. Ezek pár ezresből javíthatóak.

Alkatrészellátás terén megkockáztatom, hogy az egyik legjobb választás. Mivel rengeteg fut a tipusból, van utánpótlás rendesen. Még válogatni is lehet a gyári, gyári-beszállítói, és utángyártott cuccok közt. És akkor még ott vannak a bontók, ahol rengeteg angliából behozott jobbkormányost bontanak.

És azt is jól tudod, hogy rengeteg a Lengyelben összerakott classic II. Hogy mindet ott csinálják-e azt nem tudom, de lehet.

Link to comment
Megosztás:

Igyvan. Aztmondtak, hogy a muszerfal kezd zorogni meg ilyenek... Ismerem az érzést amikor csattog recseg a muszerfal.

Már ne haragudj meg, de ez hülyeség.

Az a lengyel melós ugyanolyan géppel húzza meg a csavarokat, mint amilyennel mondjuk németben, csak sokkal kevesebbért. Ezért van ott a gyár.

Link to comment
Megosztás:

Már ne haragudj meg, de ez hülyeség. Az a lengyel melós ugyanolyan géppel húzza meg a csavarokat, mint amilyennel mondjuk németben, csak sokkal kevesebbért. Ezért van ott a gyár.

Ok. Csak egy sztori.. Volt egy 306os Peugeot nagyonszep francia remekmuvem :) Elmondom , hogy a szerelő igy kezdte.... Mikor keszult a kocsi , mert ha nyáron akkor az rég rossz... Mivel kedves francia munkas barataink nyaron szepen elmentek nyaralni és a helyere megerkeztek a helyi benszulottek és mindent mindennel osszeraktak. Azt mondta ember hogy volt olyan peugeot nala ami 4-5 fajta kocsi alkatreszbol volt osszerakva... Na most ha veszek egy 6 éves kocsit nem akarok vele szenvedni, mivel általaban nalam akkor lesz kocsicsere , ha már szétesik alattam. :)

Joltom , hogy a combo-ba is isuzu van igaz?

Link to comment
Megosztás:

DIT nincs, csak valaki nagyon elterjesztette, de igazából azt az adagolós Y17DT re szokták mondani,.... valami fantázianév....

Hehe. Ezt az opelforumosok terjesztették el, hogy legyen miről beszélniük, ha más nincs.

Én már tudom, köszi Uhuhu :)

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Szerintetek nem túl olcsó ez a gép az évjárathoz képest?Nekem egy kicsit gyanús,bár nem vagyok nagyon tájékozott most az árak terén.

http://www.hasznalta..._optima-5498311

Hát van ennél olcsóbb is, de kb ilyen áron mennek...

Mosd döbbentem rá, hogy a kocsim 4 év 2 hónap alatt vesztett 1.5 milliót az árából, azaz az eredeti ár 45%-át éri. :(

Link to comment
Megosztás:

Hát van ennél olcsóbb is, de kb ilyen áron mennek...

Mosd döbbentem rá, hogy a kocsim 4 év 2 hónap alatt vesztett 1.5 milliót az árából, azaz az eredeti ár 45%-át éri. :(

Na igen... Pont ezért hülyeség hitelre autót venni, legyen az új, v használt. Ha még a kamatokat is hozzárakod... Pfff... Olcsóbb a taxi.

Link to comment
Megosztás:

Hát van ennél olcsóbb is, de kb ilyen áron mennek...

Mosd döbbentem rá, hogy a kocsim 4 év 2 hónap alatt vesztett 1.5 milliót az árából, azaz az eredeti ár 45%-át éri. :(

És még akkor örülhetsz is ,hogy egy viszonylag jól eladható ,keresett típusú autód van!

Persze nem azért írtam,hogy el kellene adnod,mert újat ugye azért vesz az ember,hogy sok éven át használja!

Link to comment
Megosztás:

Hát van ennél olcsóbb is, de kb ilyen áron mennek...

Mosd döbbentem rá, hogy a kocsim 4 év 2 hónap alatt vesztett 1.5 milliót az árából, azaz az eredeti ár 45%-át éri. :(

Az új autó ilyen téma... Annak idején én is 3,6M-ért vettem, most érhet kb. 900e-t (lehet, annyit se). DE: volt egy új autóm, amit én laktam be, vigyáztam rá, nem kellett a vétel után azon rezegni, hogy az előző tulaj mit vágott gallyra benne. A belseje még most is újszerű, ennyi idő után is jó beleülni. Persze, buktam rajta, de közben élveztem, használtam, nem valami taknyos orrú bojrészer vasát tákolgattam használhatóvá...

Link to comment
Megosztás:

Az új autó ilyen téma... Annak idején én is 3,6M-ért vettem, most érhet kb. 900e-t (lehet, annyit se). DE: volt egy új autóm, amit én laktam be, vigyáztam rá, nem kellett a vétel után azon rezegni, hogy az előző tulaj mit vágott gallyra benne. A belseje még most is újszerű, ennyi idő után is jó beleülni. Persze, buktam rajta, de közben élveztem, használtam, nem valami taknyos orrú bojrészer vasát tákolgattam használhatóvá...

Mintha magamat hallanám, én dettó így vagyok vele! 9. évet húzzuk együtt, de egy percig sem bántam meg, hogy újonnan vettem.

Link to comment
Megosztás:

Mintha magamat hallanám, én dettó így vagyok vele! 9. évet húzzuk együtt, de egy percig sem bántam meg, hogy újonnan vettem.

Az új autó ilyen téma... Annak idején én is 3,6M-ért vettem, most érhet kb. 900e-t (lehet, annyit se). DE: volt egy új autóm, amit én laktam be, vigyáztam rá, nem kellett a vétel után azon rezegni, hogy az előző tulaj mit vágott gallyra benne. A belseje még most is újszerű, ennyi idő után is jó beleülni. Persze, buktam rajta, de közben élveztem, használtam, nem valami taknyos orrú bojrészer vasát tákolgattam használhatóvá...

És még akkor örülhetsz is ,hogy egy viszonylag jól eladható ,keresett típusú autód van!

Persze nem azért írtam,hogy el kellene adnod,mert újat ugye azért vesz az ember,hogy sok éven át használja!

Igazatok van, eddig én sem bántam meg, hogy újat vettem. Eddig semmi nem adta meg magát a kocsiban, kisebb apróságok meg természetesek...

Egy használt kocsival sokmindent be lehet szívni, pl csoporttársam egy használt astrával nagyon átvágták...

Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...

Napsugarast!

Bogarasként (1303S) keresek csöpp feleségemnek családi autóként (még gyerek nélkül) egy G Astrát a lassan elhull Kadett E helyére. A családban több éve dolgozik egy 1,6 16V-s automata G, megbízható robotos, bár országúton kaland az előzés. ;)

Mint veterános, nem karc- és hibamentes járgányt keresek, hanem állapotot: legyen egyben, a kilométeróra úgyis jellemzően népmesei értékeket mutat. Ha sikerül egy normális, négyajtós, nagy csomagtartós példányt Asszonypajtás feneke alá szereznem, végre elkezdődhetne a Bogárállat restaurálása. Tud valaki segíteni egy épkézláb, ár/érték arányban megfelelő, eladó járművet? Én 1,6 16V motorra, kézi sebváltóra és max. másfél millióra lőttem be a keresési paramétereket.

Tizenéve partnerként működő szerelő van a közelben (hozzá hordom a Bogarat, megbízható emberke), aki szívesen segít nekem a kiszemelt járműveket átnézni.

Az esetleges segítséet, ötleteke előre is köszönöm!

Üdv!

Trau

Ui: megkezdtem a topic olvasását az elejéről, a 32. oldalig és sok hasznos infóig jutottam ma estig, már most megérte... ;)

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.