Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Egyéb csevegés


gsi.tamás

Recommended Posts

11 órája, joecockroach írta:

Néha érdemes a motortérbe benézni csak úgy. Vagy két éve észrevettem, hogy eltűnt az egyik csavarja az alapjárati motornak. Pótoltam. A hétvégén észrevettem hgoy most mindkét csavar kilazult. Kaptak menetrögzítőt, remélem nem lesz több gond vele. 

Jaja azok szeretnek kirázkódni. De alapból nézegetem a motorteret szinte minden másnap, nekem ez a fóbiám ( is. ):-)

  • Haha 1
Link to comment
Megosztás:

10 órája, tuskes írta:

Sziasztok! Utólagos tetőablakban érdemes gondolkodni? Ha igen, van-e valami buktatója? Ahogy néztem a szomszédét, neki a tetőlemez eleve úgy van kiképezve, peremesre. Nyilván ha utólag teszek be, akkor úgy nem tudnám. 

Azt úgy szokták ha jót akarnak, hogy egy donorból a tetőt átrakják. (oszlopoknál elvág, felhegeszt) :wink:

Link to comment
Megosztás:

44 perce, Tiu írta:

Azt úgy szokták ha jót akarnak, hogy egy donorból a tetőt átrakják. (oszlopoknál elvág, felhegeszt) :wink:

Köszönöm!

Akkor ezt azt hiszem kihagyom. Legalábbis addig biztos, míg nem jön el a teljes lakatolás, és újrafényezés ideje. 

Más: Elkészült az SE fej, mehetek érte. Azt hiszem jövőhéten valamelyik nap, legalább a fej cserére szakítok, 2-3 órát. Hajtókar csavarokat és a csapágyakat csak Májusra tudta vállalni a szerelőm, akna híján rá vagyok utalva. Sajna egyetlen olyan garázs sincs kiadó itt a környéken, ami aknás. Modjuk jelenleg semmilyen. :( Még esetleg a szervót át tudnám rakni, de akkor ugye motortartó bak csere is lenne. Már nem emlékszem, és nem mostanában voltam a garázsban, hogy a klíma motorját feltétlenül kellene-e most azzal együtt felraknom, vagy nem. Az ékszíjazás miatt ha minden igaz, nem mindegy. Az 1.4 xe-ről a szíjtárcsák vajon stimmelhetnek belső átmérőre? Generátokrt komplett átrakom, az nem gond. Viszont van vez. tengely, főtengely, feszítő is. :confused:

Módosítva : tuskes
Link to comment
Megosztás:

On 2019. 03. 23. at 11:17, tuskes írta:

Sziasztok! Utólagos tetőablakban érdemes gondolkodni? Ha igen, van-e valami buktatója? Ahogy néztem a szomszédét, neki a tetőlemez eleve úgy van kiképezve, peremesre. Nyilván ha utólag teszek be, akkor úgy nem tudnám. 

Szia!

Nekem tetőablakos, és elmondhatom hogy kb egy hétig volt érdekes. Szerintem nem érdemes emiatt barkácsolni.

Link to comment
Megosztás:

2 órája, Stevy írta:

Nekem is van, de kb. első évben használtam nyáron, aztán azóta csak egyszer akkor nyitottam ki mikor csöpögött egy nagy eső után.... :-)

Érdekes az emberi agy. Ilyenkor azért még próbálnám magam azön győzködni, hogy én biztosan többet használnám.... :hehe: De egy komplett tetőcserét azt nem ér meg. Majd ha valami nagyon komoly tervem lesz az autóval, és úgy döntök teljesen szétszedem alapoktól felújítom, na majd akkor lehet. Mondjuk ahoz kellene lottóznom. :laugh:

Módosítva : tuskes
Link to comment
Megosztás:

4 órája, tuskes írta:

Érdekes az emberi agy. Ilyenkor azért még próbálnám magam azön győzködni, hogy én biztosan többet használnám.... :hehe: De egy komplett tetőcserét azt nem ér meg. Majd ha valami nagyon komoly tervem lesz az autóval, és úgy döntök teljesen szétszedem alapoktól felújítom, na majd akkor lehet. Mondjuk ahoz kellene lottóznom. :laugh:

Öcsém sedánjában van , állandóan azt nézegetem. :-)

3100270-20190325-1A0RuT.jpg

3100271-20190325-8tf1Y9.jpg

Link to comment
Megosztás:

On 2019. 03. 23. at 21:25, Tiu írta:

Azt úgy szokták ha jót akarnak, hogy egy donorból a tetőt átrakják. (oszlopoknál elvág, felhegeszt) :wink:

Neeeem, neeem, azt úgy nem szabad. Olyan autóba tuti nem ülnék bele amin így cseréltek tetőt, vagy bármely elemet. Azt úgy szokás hogy a tetőlemez a ponthegesztéseknél lefúr, és átrak. Haver is megcsinálta magának a vectrán.

On 2019. 03. 23. at 11:17, tuskes írta:

Sziasztok! Utólagos tetőablakban érdemes gondolkodni? Ha igen, van-e valami buktatója? Ahogy néztem a szomszédét, neki a tetőlemez eleve úgy van kiképezve, peremesre. Nyilván ha utólag teszek be, akkor úgy nem tudnám. 

Ahogy fent is írtam, tetőlemez cserével gyári hegesztések mentén. Ehhez persze szélvédő(k ) ki, de ekkora munkánál már az elenyésző. Az utólag lemezbe vágósakat nem ajánlom, az soha nem lesz jó, meg nem is tudnak annyit mint a gyári.
Én imádom,  télen nyáron nyitva van, 18 éve az első vectránk tetőablakos, azóta az összes autónk az, ami véletlenül nem, ahhoz is megvan már a gyári tetőablak lemezzel. Ezerszer inkább ez, mint egy klíma. Ha még sokáig tervezed megtartani az autót, akkor javaslom hogy vágj bele nyugodtan. De csak ha van egy jó, és megbízható kasznisod.

Módosítva : wookie
Link to comment
Megosztás:

12 perce, wookie írta:

Neeeem, neeem, azt úgy nem szabad. Olyan autóba tuti nem ülnék bele amin így cseréltek tetőt, vagy bármely elemet. Azt úgy szokás hogy a tetőlemez a ponthegesztéseknél lefúr, és átrak. Haver is megcsinálta magának a vectrán.

 

Így van. :)

Link to comment
Megosztás:

20 órája, Stevy írta:

Haveromék otthon vágták bele a lyukat, meg enyémbe is szerintem belevágták. Nem egyszerű mutatvány, de meg lehet csinálni. (viszont az biztos, hogy nem éri meg a vesződséget :closedeyes:)

Hát ahogy olvasom az nem tuti megoldás. Eredendően volt ezzel fenntartásom, pont ezért tettem fel a kérdést. 

19 órája, zotya975 írta:

Öcsém sedánjában van , állandóan azt nézegetem. :-)

3100270-20190325-1A0RuT.jpg

3100271-20190325-8tf1Y9.jpg

Ezzel most annyira nem könnyítetted meg a dolgom Zotya! :hehe: 

14 órája, wookie írta:

Neeeem, neeem, azt úgy nem szabad. Olyan autóba tuti nem ülnék bele amin így cseréltek tetőt, vagy bármely elemet. Azt úgy szokás hogy a tetőlemez a ponthegesztéseknél lefúr, és átrak. Haver is megcsinálta magának a vectrán.

Ahogy fent is írtam, tetőlemez cserével gyári hegesztések mentén. Ehhez persze szélvédő(k ) ki, de ekkora munkánál már az elenyésző. Az utólag lemezbe vágósakat nem ajánlom, az soha nem lesz jó, meg nem is tudnak annyit mint a gyári.
Én imádom,  télen nyáron nyitva van, 18 éve az első vectránk tetőablakos, azóta az összes autónk az, ami véletlenül nem, ahhoz is megvan már a gyári tetőablak lemezzel. Ezerszer inkább ez, mint egy klíma. Ha még sokáig tervezed megtartani az autót, akkor javaslom hogy vágj bele nyugodtan. De csak ha van egy jó, és megbízható kasznisod.

Az autót nem tervezem eladni, ennyi munka és ráköltött pénzt követően biztos nem. Ezért is merült fel a tetőablak gondolata, mert előbb-utóbb motorcsere, elötte kasztnizás lesz, ami rohadtul nem kis munka, és szintén költség. A tetőn lévő kereszttartók ponthegesztései így is elengedtek már itt-ott, kényszerűségből, ideiglenes megoldásként lefóliáztam, kifújtam purhabbal, hogy legyen tartása. Nem akartam hegeszteni, egyrészt mert nagy bonntással jár,  tetőt minimum fényezni kellett volna, stb. Tehát ahoz mindenképp hozzá kell nyúlnom elöbb utóbb. 

Link to comment
Megosztás:

4 órája, tuskes írta:

Hát ahogy olvasom az nem tuti megoldás. Eredendően volt ezzel fenntartásom, pont ezért tettem fel a kérdést. 

Ezzel most annyira nem könnyítetted meg a dolgom Zotya! :hehe: 

Az autót nem tervezem eladni, ennyi munka és ráköltött pénzt követően biztos nem. Ezért is merült fel a tetőablak gondolata, mert előbb-utóbb motorcsere, elötte kasztnizás lesz, ami rohadtul nem kis munka, és szintén költség. A tetőn lévő kereszttartók ponthegesztései így is elengedtek már itt-ott, kényszerűségből, ideiglenes megoldásként lefóliáztam, kifújtam purhabbal, hogy legyen tartása. Nem akartam hegeszteni, egyrészt mert nagy bonntással jár,  tetőt minimum fényezni kellett volna, stb. Tehát ahoz mindenképp hozzá kell nyúlnom elöbb utóbb. 

Lehet nem jó oldalról közelítem meg a kérdést, de én a saját tetőbe belevágást valahogy jobb megoldásnak tartom. Ha jól tudom a tetősín alatti korcnál kellene szétfurkálni a ponthegesztéseket, aztán behegeszteni a másikat, tömíteni, ha színeltérés van a tetőt fényezni,  plusz oké hogy a szélvédők ki, de az sem tuti hogy az kijön sérülés mentesen és mivel sohasem csináltam még ilyet a beragasztás minősége is kérdéses. A gumikéder sem két fillér hátsót nem is tudtam például venni, mert nincs, ( vagy legalábbis nehéz beszerezni) használtat kaptam barátomtól. Ehhez képest énszerintem ( de lehet rosszul gondolom) belevágni a tetőbe nem akkora munka és kevesebb a buktató, elmarad a furkálás, hegesztés, tömítés, fényezés szélvédőzés. Amúgy szerintem qrva jó dolog, legalábbis nekem rohadtul tetszik. 

Link to comment
Megosztás:

1 óra, zotya975 írta:

Lehet nem jó oldalról közelítem meg a kérdést, de én a saját tetőbe belevágást valahogy jobb megoldásnak tartom. Ha jól tudom a tetősín alatti korcnál kellene szétfurkálni a ponthegesztéseket, aztán behegeszteni a másikat, tömíteni, ha színeltérés van a tetőt fényezni,  plusz oké hogy a szélvédők ki, de az sem tuti hogy az kijön sérülés mentesen és mivel sohasem csináltam még ilyet a beragasztás minősége is kérdéses. A gumikéder sem két fillér hátsót nem is tudtam például venni, mert nincs, ( vagy legalábbis nehéz beszerezni) használtat kaptam barátomtól. Ehhez képest énszerintem ( de lehet rosszul gondolom) belevágni a tetőbe nem akkora munka és kevesebb a buktató, elmarad a furkálás, hegesztés, tömítés, fényezés szélvédőzés. Amúgy szerintem qrva jó dolog, legalábbis nekem rohadtul tetszik. 

A gyárit nem tudod belevagni, az utólagos meg sosem fog rendesen zárni. 

Link to comment
Megosztás:

Nekem zár rendesen, csak ugye ez nem olyan ami be is billen, hanem csak felfelé lehet megdönteni. Még ha fényezve van se szórakoznék vele. (így, hogy már van tudom, hogy nem ér annyit :-) bár azért ilyen teli üveges napfénytetőt azért elviselnék :hehe:)

Link to comment
Megosztás:

8 órája, Stevy írta:

Nekem zár rendesen, csak ugye ez nem olyan ami be is billen, hanem csak felfelé lehet megdönteni. Még ha fényezve van se szórakoznék vele. (így, hogy már van tudom, hogy nem ér annyit :-) bár azért ilyen teli üveges napfénytetőt azért elviselnék :hehe:)

Pözsó nemtommilyennel jártam egy kis ideig, abban szinte az egész tető elhúzódott hátra és csak üveg maradt. Tetszett nagyon. 

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Tegnap átszereltem nyári szettre. Szélesebb gumik, ET szám sem 49, szóval a téli után sokkal nehézkesebb parkolásnál, vagy kanyarodáskor indulva tekerni a kormányt. Egy szó mint száz, azt hiszem a szervót csak be kellene pakolnom. A feladattal csak annyi a probléma illetve kérdés, hogy a klíma rendszere egyértelműen elötte, azután a szervó csövei. A kompresszort is fel kellene raknom a szíj miatt. Kérdésem, hogy nem csinálok-e kárt benne, ha a klíma nincs befejezve, csak úgy “ üresben “ forog? 

Persze ezekhez át kell tennem a vez. tengely és főtengely szíjtárcsát is, ha a generátort komplett átrakom. Így lenne kerek a történet. HF cserénél már csak a vez. tengelyen kellene ismét átraknom.

Remélem érthetően fogalmaztam. 

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.