Jump to content
uhuhu

Astra G LEDezés

Recommended Posts

On 2018. 05. 28. at 17:55, kobraCode írta:

Nem a biztosítékra gondoltam, hanem ha a világítás kapcsolóval kapcsolnád fel a belső villanyt, akkor működik e? Mert ha akkor igen, lehet  csak ajtónyitásra nem jó. Elméletileg az ajtónyitás érzékelő testet kapcsol, ezt szakadásmérővel ki tudod mérni, 1 csavar tartja a kapcsolót is a helyén.

Nem sajna úgy sem világít, de köszönöm a tippet.

Hozzászólás megosztása

Hozzászólás linkje
Megosztás:
On 2018. 05. 28. at 18:28, Kukacka írta:

Olcsó ledekkel van pár gond. Egyik a foglalat. Nézd meg hogyan működik a sima és hogyan a ledes. Hátul fejtérben nonstop ment ki a bizti. Na, ott is kiderült a gagyi led úgy van megcsinálva, hogy végig érintkezős. Mindkét oldalon. Már ment is a bizti kifele. Plusz ugye polaritás is rakat esetben még nem megoldott.

Akkor mindegy lett volna ha inkább GE T10-est veszek bele, fehér fény mégis normál izzó. Csak abból meg szofita nincs fehérben. A kapaszkodó világítás azért furcsa mert a normál az fixen áll benne a led meg elmozdult nem szorult mint a sima izzó, kicsit hajtottam az érintekőzön és úgy nem volt rossz. A kesztyűtartónál tettem be és villant egyet aztán már nem világított egyik sem. Az meg megint milyen, hogy a csomagtartóba nem tudtam be tenni a 42-est mert ki akart esni, de a kesztyűtartóban meg simán szorult az izzó ahogy kell. A biztosítékon nem látom, hogy tönkrement volna. Vagy a szálnak nem kell kiolvadni akkor is szétmehet? Mert még rá is cseréltem egy másik 5a biztosítót azzal se lehetett kapcsolni.

Hozzászólás megosztása

Hozzászólás linkje
Megosztás:
57 perce, AstryG írta:

Akkor mindegy lett volna ha inkább GE T10-est veszek bele, fehér fény mégis normál izzó. Csak abból meg szofita nincs fehérben. A kapaszkodó világítás azért furcsa mert a normál az fixen áll benne a led meg elmozdult nem szorult mint a sima izzó, kicsit hajtottam az érintekőzön és úgy nem volt rossz. A kesztyűtartónál tettem be és villant egyet aztán már nem világított egyik sem. Az meg megint milyen, hogy a csomagtartóba nem tudtam be tenni a 42-est mert ki akart esni, de a kesztyűtartóban meg simán szorult az izzó ahogy kell. A biztosítékon nem látom, hogy tönkrement volna. Vagy a szálnak nem kell kiolvadni akkor is szétmehet? Mert még rá is cseréltem egy másik 5a biztosítót azzal se lehetett kapcsolni.

Ha veszel egy méter neked tetsző fényű ( hideg-meleg) led szalagot körbeledezheted vele az autót, olcsó, és  soha nem megy tönkre. 

2845275-20180529-SE01MX.jpg

• Like 1

Hozzászólás megosztása

Hozzászólás linkje
Megosztás:
On 2018. 05. 29. at 22:52, zotya975 írta:

Ha veszel egy méter neked tetsző fényű ( hideg-meleg) led szalagot körbeledezheted vele az autót, olcsó, és  soha nem megy tönkre. 

2845275-20180529-SE01MX.jpg

Ez nem egy rossz ötlet. Csak nem csináltam még ilyet, nem hiszem, hogy menne.

Hozzászólás megosztása

Hozzászólás linkje
Megosztás:
3 órája, AstryG írta:

Ez nem egy rossz ötlet. Csak nem csináltam még ilyet, nem hiszem, hogy menne.

Úgy kell csinálni hogy vissza lehessen alakítani, a led szalagra forrasztasz két vékony drótot, arra teszel kábelsarút, amit pont rá lehet nyomni (többnyire) a lámpa füleire ahová bepattan a szofita. A led-szalagokat 3 ledenként lehet darabolni, ez pont befér bármilyen ( 5-10-Wattos sofita helyére) 

2846413-20180531-XOAqwp.jpg

2846414-20180531-TllyMp.jpg

Szike, forrasztópáka kell hozzá, egy kevés drót, meg a rögzítéshez meleg ragasztó pisztoly, de van ahova be sem kell ragasztani, mert egyszerűen nincs hová kiesnie. 

• Like 1

Hozzászólás megosztása

Hozzászólás linkje
Megosztás:
15 órája, zotya975 írta:

Úgy kell csinálni hogy vissza lehessen alakítani, a led szalagra forrasztasz két vékony drótot, arra teszel kábelsarút, amit pont rá lehet nyomni (többnyire) a lámpa füleire ahová bepattan a szofita. A led-szalagokat 3 ledenként lehet darabolni, ez pont befér bármilyen ( 5-10-Wattos sofita helyére) 

2846413-20180531-XOAqwp.jpg

2846414-20180531-TllyMp.jpg

Szike, forrasztópáka kell hozzá, egy kevés drót, meg a rögzítéshez meleg ragasztó pisztoly, de van ahova be sem kell ragasztani, mert egyszerűen nincs hová kiesnie. 

Értem, nem is tűnik vészesnek és be is szerezhető minden minimális ráfordítással. Még lehet menne is tán. Vagy meggyullad a kocsi. :-) Köszönöm!

Hozzászólás megosztása

Hozzászólás linkje
Megosztás:
8 órája, AstryG írta:

Értem, nem is tűnik vészesnek és be is szerezhető minden minimális ráfordítással. Még lehet menne is tán. Vagy meggyullad a kocsi. :-) Köszönöm!

Nincs mit, nem hiszem hogy meggyulladna, az eredeti izzó helyére rakod ami ugye biztosítékkal van védve és az áramfelvétele is jóval kisebb neki, plusz nem melegszik. 

Hozzászólás megosztása

Hozzászólás linkje
Megosztás:

Az csak poén volt :) Igen a melegedés az a normál izzónál elég komoly. Alig kapcsolt be aztán vettem volna ki és égetett szabályosan. Ellenben a LED-nél még hűtő borda is van még valóban alig melegszik hosszabb idő után sem.

Hozzászólás megosztása

Hozzászólás linkje
Megosztás:
3 órája, AstryG írta:

Az csak poén volt :) Igen a melegedés az a normál izzónál elég komoly. Alig kapcsolt be aztán vettem volna ki és égetett szabályosan. Ellenben a LED-nél még hűtő borda is van még valóban alig melegszik hosszabb idő után sem.

Hűtőborda inkább csak a nagy teljesítményű  ledeknél van a sima szalag nem melegszik, műanyagra is ragasztható, pölö:

2847595-20180602-JQSpvr.jpg

Hozzászólás megosztása

Hozzászólás linkje
Megosztás:
On 2018. 06. 02. at 21:54, zotya975 írta:

Hűtőborda inkább csak a nagy teljesítményű  ledeknél van a sima szalag nem melegszik, műanyagra is ragasztható, pölö:

2847595-20180602-JQSpvr.jpg

Amit vettem azokon van. Persze más kérdés, hogy nem sok mindent csinál. Meglehet inkább a gyártó szédíti a vevőket ezzel, hogy úú meg a ilyen is van a sofitákon.

Hozzászólás megosztása

Hozzászólás linkje
Megosztás:

Szeretnél hozzászólni? Hozz létre egy fiókot, vagy jelentkezz be.

Regisztrált felhasználónak kell lenned ahhoz, hogy hozzászólást írhass.

Fiók létrehozása

Regisztrálj egy új fiókot a közösségünkben. Nem nehéz!

Regisztráció

Bejelentkezés

Már felhasználók vagy? Jelentkezz be!

Bejelentkezés

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.