Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Általános műszaki problémák!


hemi

Recommended Posts

Sziasztok!
Sajnos a kicsikém nem értékeli, hogy folyamatosan újra cserélek rajta valamit, produkál magától is hibajelenséget.

Már többedjére tapasztalom, hogy amikor parkolás után elindulok, kifordulok a parkolóhelyről, egy magas, fémes, sivító hangot hallok. Mire egyenesbe teszem, elmúlik, független attól, hogy jobbra vagy balra tekerem. Magasabb sebességnél nem hallom, most 30-40-nél megrángattam kicsit, semmi. Nincs teljesen alászedve, amikor kiadja a hangot. Volt idén és tavaly is futóműállítás, idénre nem mozdult el semmi tavalyhoz képest, határértéken belül volt.

Amire én gyanakszom az kormányösszekötő valahol, mert idén is azért vittem futóművet állíttatni, mert ha a kormány teljesen vízszintes, akkor jobbra megy a kocsit (tavaly ferde kormánnyal állították, mert egész évben ilyen volt, idénre lett elegem), most állítás után két hónappal megint azt érzem, hogy mintha jobbra húzna, de elég lejtősek az utak nálunk, nehéz kitapasztalni, hogy tényleg így van-e. A másik gyanúsított a bal hátsó hídszilent, aknában láttam, hogy a széle már fehér poros, morzsalékos, az alumínium háza rozsdásodik. Itt most nem tudok jól aláfeküdni, mert elég rossz a talaj, de valakinek van tippje arra, hogy mi lehet a bűnös?

Link to comment
Megosztás:

11 órája, Vardar írta:

Sziasztok!
Sajnos a kicsikém nem értékeli, hogy folyamatosan újra cserélek rajta valamit, produkál magától is hibajelenséget.

Már többedjére tapasztalom, hogy amikor parkolás után elindulok, kifordulok a parkolóhelyről, egy magas, fémes, sivító hangot hallok. Mire egyenesbe teszem, elmúlik, független attól, hogy jobbra vagy balra tekerem. Magasabb sebességnél nem hallom, most 30-40-nél megrángattam kicsit, semmi. Nincs teljesen alászedve, amikor kiadja a hangot. Volt idén és tavaly is futóműállítás, idénre nem mozdult el semmi tavalyhoz képest, határértéken belül volt.

Amire én gyanakszom az kormányösszekötő valahol, mert idén is azért vittem futóművet állíttatni, mert ha a kormány teljesen vízszintes, akkor jobbra megy a kocsit (tavaly ferde kormánnyal állították, mert egész évben ilyen volt, idénre lett elegem), most állítás után két hónappal megint azt érzem, hogy mintha jobbra húzna, de elég lejtősek az utak nálunk, nehéz kitapasztalni, hogy tényleg így van-e. A másik gyanúsított a bal hátsó hídszilent, aknában láttam, hogy a széle már fehér poros, morzsalékos, az alumínium háza rozsdásodik. Itt most nem tudok jól aláfeküdni, mert elég rossz a talaj, de valakinek van tippje arra, hogy mi lehet a bűnös?

Folyamatos a hang? Kormányszervó nem lehet a bűnös? 

Link to comment
Megosztás:

2 órája, zotya975 írta:

Folyamatos a hang? Kormányszervó nem lehet a bűnös? 

Nem, csak időnként, elinduláskor jön elő. Nem szoktam gyújtás után egyből indulni, várok 5-10 másodpercet, tehát van ideje a rendszernek bemelegedni. A szervó kicsit fogyasztja az olajat, alul könnyezik, de utántöltöm, egyébként elég hangos, hallani amikor dolgozik.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

 

A segítségeteket kérném!
Van egy 2004.-es G Astrám, első tulaja vagyok. Nem jártam sokat vele, 90000 Km van benne. Márciusban volt műszakin. Hazajövetelkor menet közben világítani kezdett a kézifék-visszajelző lámpa, menet közben. Természetesen a kézifék rendesen ki volt engedve. Rá is próbáltam párszor, de semmi reakció, továbbra is világít a lámpa. Aztán menet közben holt elaludt, hol megint felvillant, világított egy ideig, aztán megint elaludt. Általában fékezéskor mindig világítani kezdett, aztán amikor elindultam, akkor vagy elaludt, vagy nem. Kátyúsabb, rosszabb minőségű utakon elaludt a lámpa.
 Olvastam több helyen, miután hazaértem, hogy ez a hiba nem csak a kézifék-oldott állapotátt visszajelentő kapcsoló hibája lehet, hanem hogy a fékolaj-szint a minimum alá csökkent. Nos megnéztem, nekem a fékolaj szintem a minimum felett van 6-7 mm.-el, ha lecsavarom a tartály sapkáját épp, hogy lehet látni az olajat is benne. Műszaki előtt volt nagy szerviz, a bal hátsó keréknél volt egy fékfolyadék-vezeték csere, mert korrodálásnak indult a régi, és egyúttal a fékfolyadékot is cserélték természetesen. Fékhatás rendben lévő volt ezeddig, az autó befékeződve sincs.

Mi lehet a baj? Mit tegyek?

 

Köszönöm!

Link to comment
Megosztás:

13 órája, Zsoltee75 írta:

Sziasztok!

 

A segítségeteket kérném!
Van egy 2004.-es G Astrám, első tulaja vagyok. Nem jártam sokat vele, 90000 Km van benne. Márciusban volt műszakin. Hazajövetelkor menet közben világítani kezdett a kézifék-visszajelző lámpa, menet közben. Természetesen a kézifék rendesen ki volt engedve. Rá is próbáltam párszor, de semmi reakció, továbbra is világít a lámpa. Aztán menet közben holt elaludt, hol megint felvillant, világított egy ideig, aztán megint elaludt. Általában fékezéskor mindig világítani kezdett, aztán amikor elindultam, akkor vagy elaludt, vagy nem. Kátyúsabb, rosszabb minőségű utakon elaludt a lámpa.
 Olvastam több helyen, miután hazaértem, hogy ez a hiba nem csak a kézifék-oldott állapotátt visszajelentő kapcsoló hibája lehet, hanem hogy a fékolaj-szint a minimum alá csökkent. Nos megnéztem, nekem a fékolaj szintem a minimum felett van 6-7 mm.-el, ha lecsavarom a tartály sapkáját épp, hogy lehet látni az olajat is benne. Műszaki előtt volt nagy szerviz, a bal hátsó keréknél volt egy fékfolyadék-vezeték csere, mert korrodálásnak indult a régi, és egyúttal a fékfolyadékot is cserélték természetesen. Fékhatás rendben lévő volt ezeddig, az autó befékeződve sincs.

Mi lehet a baj? Mit tegyek?

 

Köszönöm!

A kézifék visszajelző behúzásra kapcsol, tehát ha erről lehúzod a csatit akkor " ki van zárva a játékból" a fékfolyadék visszajelzésnél nem vagyok benne biztos. Ha ez is áramkört zár folyadék szint csökkenésre akkor itt is le kell húznod a csatit hogy kizárd az áramkörből, ha áramkört nyit, akkor ugye a csatijában össze kell zárnod egy dróttal a két pint. Így kiderül hogy a kéziféknél vagy a fékfolyadék tartály fedőnél van-e a gond. 

Link to comment
Megosztás:

15 órája, Zsoltee75 írta:

Sziasztok!

 

A segítségeteket kérném!
Van egy 2004.-es G Astrám, első tulaja vagyok. Nem jártam sokat vele, 90000 Km van benne. Márciusban volt műszakin. Hazajövetelkor menet közben világítani kezdett a kézifék-visszajelző lámpa, menet közben. Természetesen a kézifék rendesen ki volt engedve. Rá is próbáltam párszor, de semmi reakció, továbbra is világít a lámpa. Aztán menet közben holt elaludt, hol megint felvillant, világított egy ideig, aztán megint elaludt. Általában fékezéskor mindig világítani kezdett, aztán amikor elindultam, akkor vagy elaludt, vagy nem. Kátyúsabb, rosszabb minőségű utakon elaludt a lámpa.
 Olvastam több helyen, miután hazaértem, hogy ez a hiba nem csak a kézifék-oldott állapotátt visszajelentő kapcsoló hibája lehet, hanem hogy a fékolaj-szint a minimum alá csökkent. Nos megnéztem, nekem a fékolaj szintem a minimum felett van 6-7 mm.-el, ha lecsavarom a tartály sapkáját épp, hogy lehet látni az olajat is benne. Műszaki előtt volt nagy szerviz, a bal hátsó keréknél volt egy fékfolyadék-vezeték csere, mert korrodálásnak indult a régi, és egyúttal a fékfolyadékot is cserélték természetesen. Fékhatás rendben lévő volt ezeddig, az autó befékeződve sincs.

Mi lehet a baj? Mit tegyek?

 

Köszönöm!

Én feltölteném maximumig a fékfolyadékot. Megnézheted elöl és hátul a dobnál/tárcsánál, hogy látsz-e nedvességet a légtelenítőknél, a nyereg-cső, dob-cső találkozási pontoknál folyást, amúgy se árt leellenőrizni a munkájukat. Ellenőrizheted a kézifékhuzalok, kar mozgását, hogy szabadon mozognak-e.

Link to comment
Megosztás:

2 perce, Jocó Bácsi írta:

Én is ezzel küzdök. Nem kaptál megoldást rá?

 

On 2015. 12. 27. at 11:27, spityeg írta:

Sziasztok!

2005-ös G Astra (Z14XEP) a következő hibát produkálja: első indításkor az óracsoporton minden jól működik, égnek a visszajelző lámpák, működik a műszerfalvilágítás, működik a fordulatszámmérő a vízhőfok mutató, az üzemanyagszintjelző és a kilométeróra is. Kb. 1,5-2 perc járatás után ha leállítom és újra ráteszem a gyújtást a mutatós műszerek nem mozdulnak, a kilométeróra mutatója a 0 körül egyhelyben rezeg. A gyújtás levétele után még néhány másodpercig tovább rezeg majd megáll. Ha az első indítás után nem állítom le minden óra jól működik. Ha hagyom állni kb fél órát, újra minden jól működik a következő indításig. Van valakinek valami tippje? Előre is köszönöm: Spityeg  

 

Link to comment
Megosztás:

On 2020. 05. 23. at 11:02, Vardar írta:

Nem, csak időnként, elinduláskor jön elő. Nem szoktam gyújtás után egyből indulni, várok 5-10 másodpercet, tehát van ideje a rendszernek bemelegedni. A szervó kicsit fogyasztja az olajat, alul könnyezik, de utántöltöm, egyébként elég hangos, hallani amikor dolgozik.

Megint előjött, féket elengedtem, gurult hátra vagy 5 centit az autó, kormánnyal semmit se csináltam, utána amikor elindultam, megint hallottam. Párom jobb hátulról hallotta, a kocsi a mellett állt. Kerékcsapágy? Mi annak még a tünete?

Link to comment
Megosztás:

58 perce, Vardar írta:

Megint előjött, féket elengedtem, gurult hátra vagy 5 centit az autó, kormánnyal semmit se csináltam, utána amikor elindultam, megint hallottam. Párom jobb hátulról hallotta, a kocsi a mellett állt. Kerékcsapágy? Mi annak még a tünete?

A kerékcsapágy menet közben morog. Először csak akkor ha kanyarodsz, a vége felé már egyenesben is. Persze függ attól hogy melyik kerék, első vagy hátsó. De ez jellemzően nagy sebességnél hallatszik inkább, és nem szűnik meg. Ha egyszer elkezd szólni akkor hangoskodik addig amig ki nem cseréleik. Zúgó-morgó hang, majdnem mint a terepgumi aszfalton. 

  • Köszi! 1
Link to comment
Megosztás:

50 perce, zotya975 írta:

A kerékcsapágy menet közben morog. Először csak akkor ha kanyarodsz, a vége felé már egyenesben is. Persze függ attól hogy melyik kerék, első vagy hátsó. De ez jellemzően nagy sebességnél hallatszik inkább, és nem szűnik meg. Ha egyszer elkezd szólni akkor hangoskodik addig amig ki nem cseréleik. Zúgó-morgó hang, majdnem mint a terepgumi aszfalton. 

Hát ez nem illik a problémára. Fékdob új, pofa novemberi, de az miért csak szakaszosan szólna? Mi más van még hátul? Hídszilent :/

Link to comment
Megosztás:

17 órája, Vardar írta:

Hát ez nem illik a problémára. Fékdob új, pofa novemberi, de az miért csak szakaszosan szólna? Mi más van még hátul? Hídszilent :/

Igen a hidszilent van, de szerintem az nagyon ritkán hibásodik meg, hiszen jóval kisebb igénybevételnek van kitéve mint elöl a lengőkar szilentjei.

1 órával ezelőtt, dhp00 írta:

üdv,

szerelőnél volt az autóm, valószínűleg lehúzták az akksi sarukat, mert nullázódott minden, és a bal oldali ablakemelő nem mozog automatikusan, csak amikor nyomom a gombot. a másikkal nincs baj. mit lehet ezzel tenni? 

Emlékeim szerint " tanítani" kell, egy teljes le és felhúzással folyamatosan nyomott gombbal. Nekem akkor volt ilyen amikor széttekertem az ajtó csatiját. 

Link to comment
Megosztás:

3 órája, dhp00 írta:

üdv,

szerelőnél volt az autóm, valószínűleg lehúzták az akksi sarukat, mert nullázódott minden, és a bal oldali ablakemelő nem mozog automatikusan, csak amikor nyomom a gombot. a másikkal nincs baj. mit lehet ezzel tenni? 

Felfelé nyomd folyamatosan amíg fel nem ér az ablak és még azután is, amíg egy kattanást nem hallasz.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

9 órája, zotya975 írta:

Igen a hidszilent van, de szerintem az nagyon ritkán hibásodik meg, hiszen jóval kisebb igénybevételnek van kitéve mint elöl a lengőkar szilentjei.

Ötletem sincs, alá nézek, de egyre gyakoribb a hang. Szervóra miért gyanakodtál? Olaj van benne, jelig.

Link to comment
Megosztás:

15 órája, Vardar írta:

Ötletem sincs, alá nézek, de egyre gyakoribb a hang. Szervóra miért gyanakodtál? Olaj van benne, jelig.

Mert azt írtad hogy" kifordulok a parkolóhelyről, egy magas, fémes, sivító hangot hallok. Mire egyenesbe teszem, elmúlik,"

Ebből gondoltam rá. Nekem ha teljesen alá van szedve koppra, akkor hallom hogy talán erőlködik a klíma. Más autóknál vettem észre ( céges kölcsönkért..stb) ha kevés a szervóolaj, akkor végállásban sivítanak. Plusz akkor is, ha laza a szíj és csúszik ilyenkor. 

Link to comment
Megosztás:

Üdv.!

A német dilettáns opel tervezői elfelejtették figyelembe venni, hogy a fémnek és a műanyagnak nem azonos a hőtágulása. Ennek következtében szétreped a sebváltókaron a műanyag. Majd, mikor újra lehűl, nem tud visszahúzódni és egy "életen át" ragad a hátramenetből visszahúzva a reteszelő gomb, zsírozhatod te azt akárhogy.

669seb.jpg

695sebv.jpg

Erre csak az a megoldás, hogy a gombot le kell tekerni róla, majd kipattintani az egész kart. Finom csiszolóval megcsiszolni a képen látható műanyagot, ha kedved van hozzá kétkomponensű pl. araldit stb. epoxival kitölteni a repedéseket, száradás/kötés után síkba csiszolni. Aztán megzsírozni, és mehet a helyére. Hulladék anyaghasználat nem tudom, hogy a beszállító, vagy a tervezés hibája.

Link to comment
Megosztás:

1 órával ezelőtt, Béla írta:

Üdv.!

A német dilettáns opel tervezői elfelejtették figyelembe venni, hogy a fémnek és a műanyagnak nem azonos a hőtágulása. Ennek következtében szétreped a sebváltókaron a műanyag. Majd, mikor újra lehűl, nem tud visszahúzódni és egy "életen át" ragad a hátramenetből visszahúzva a reteszelő gomb, zsírozhatod te azt akárhogy.

 

 

Erre csak az a megoldás, hogy a gombot le kell tekerni róla, majd kipattintani az egész kart. Finom csiszolóval megcsiszolni a képen látható műanyagot, ha kedved van hozzá kétkomponensű pl. araldit stb. epoxival kitölteni a repedéseket, száradás/kötés után síkba csiszolni. Aztán megzsírozni, és mehet a helyére. Hulladék anyaghasználat nem tudom, hogy a beszállító, vagy a tervezés hibája.

Igazából rengeteg műanyag-fém kombináció van az autóiparban, ( például szinte az összes autónál a sebváltó kar)szerintem azért mert nincs olyan nagy hőingás itt hogy ez problémát okozzon. Itt inkább a műanyag öregedése lehet a gond. Gondoljunk csak a motorban található érzékelőkre-jeladókra, mindegyik fém menettel és műanyag testtel rendelkezik. itt meg ugye akár 100 fok is lehet, mégsem olyan túl gyakori a repedés. Műanyag motorburkolat ( szívócsonk) fém hengerfejen is elég gyakori már és elvan probléma nélkül.

http://419RedKoala_Opel_olajnyom.jpg

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

19 perce, Béla írta:

Akkor csak egyszerűen nem a megfelelő műanyagot használják az opelnél.A múltkor írta valaki, hogy az olajszűrőben a műanyag szelep is megadta magát. Nem minden márkánál van ez így.

Műanyagipari cégnél dolgozom, ezer helyről vesszük az alapanyagot ( többnyire azt ami olcsóbb) hol ilyen a minőség hol olyan. Az adalékokat, fénystabilizátor, gombaölő, lángállósító stb. hol beletesszük az előírt adagot, ha kevés van akkor meg felezzük. Az hogy amikor a gyárban beépítik és még megfelel a tűrésnek nem azt jelenti hogy X év múlva nem jön elő a spórolás átka. Főleg az anyagminőséget nem lehet azonnal kiszűrni a méretezést nyilván igen. Az olajszűrő meg szerintem nem opel gyártmány, Bosch, Mann..stb gyártók-beszállítók vannak minden autógyártónál. Azért egy tizenX év múlva előjött hibáról ami ráadásul nem is olyan hatalmas, nem lehet megítélni egy márkát. 

Link to comment
Megosztás:

Nem ez alapján ítéltem meg. Ha jól számoltam ez a 11. autóm. 2000km -t mentem vele mióta megvan és többet költöttem rá, mint az előzőre 13 év és 100.000km alatt. Ja az előző most 20. éves.

Módosítva : Béla
Link to comment
Megosztás:

On 2020. 05. 29. at 15:31, zotya975 írta:

Mert azt írtad hogy" kifordulok a parkolóhelyről, egy magas, fémes, sivító hangot hallok. Mire egyenesbe teszem, elmúlik,"

Ebből gondoltam rá. Nekem ha teljesen alá van szedve koppra, akkor hallom hogy talán erőlködik a klíma. Más autóknál vettem észre ( céges kölcsönkért..stb) ha kevés a szervóolaj, akkor végállásban sivítanak. Plusz akkor is, ha laza a szíj és csúszik ilyenkor. 

Cseréltem most szervóolajat, halkabb lett az egész rendszer, de amikor hallottam a hangot, akkor nem volt végállásban a kormány. Én a fékdobra tippelek, az új, a pofákat úgy állítottam be, hogy összeérjenek, hogy össze tudjanak kopni. De akkor miért csak az egyik oldalon? A kézifék ki van engedve mindig, amikor szorult a bowden, akkor csendes volt.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.