Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Általános műszaki problémák!


hemi

Recommended Posts

Jövő hónap elején lesz egy hűtő cserém, akkor megnézem a kopogásszenzort is, hátha...
Ha nem probléma, az eredménnyel visszatérek. Ha megjavult azért (hátha hasznos az infó másnak is), ha meg nem, azért.

Köszi az eddigi válaszokat, persze ha valakinek van még bármi ötlete, ne tartsa magában! :) 

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok Sos segítség kellene. Váltókulisszát újitottam fel. .Megpróbáltam mindent úgy beállítani utánna ahogy itt egy leírásban láttam ( kivéve a műanyag dugó helyett egy sárga rugós gombot nyomtam be )de azóta nincs rükverc es 1-2es is csak hátramenet fokozatban tudok váltani.Mit tegyek hogy normális legyen végre? 

 

Köszi Előre is.

Link to comment
Megosztás:

8 perce, BAlazs_26 írta:

Sziasztok Sos segítség kellene. Váltókulisszát újitottam fel. .Megpróbáltam mindent úgy beállítani utánna ahogy itt egy leírásban láttam ( kivéve a műanyag dugó helyett egy sárga rugós gombot nyomtam be )de azóta nincs rükverc es 1-2es is csak hátramenet fokozatban tudok váltani.Mit tegyek hogy normális legyen végre? 

 

Köszi Előre is.

Hali

Arra gondolsz ami a váltó tetején van .Szimeringet cseréltél?

Link to comment
Megosztás:

19 perce, BAlazs_26 írta:

nem szimeringet nem csak segédváltórudat meg azt a műanyag csatlakozót ami összeköti a két villát. Ezután próbáltam beállítani de nem lett jó .Igen a váltó tetején valami blokkoló tüske 

Én szimeringet cseréltem nekem le kellet vennem a kulissza ház tetejét.Nekem is ugyanez volt utána nem minden sebességet vette.Próbáld meg a váltórudat középállásban megtartani.Vagy valaki tartsa meg  én nekem nem volt segitségem kitámasztottam fadarabbal meg mindennel lényeg hogy álljon középállásba.Utánna ebben a pozicióban kapcsold össze a két villát.Stift van benne gondolom.Nekem is vagy negyedjére sikerült.Ha nem jó akkor valamelyik sebességi fokozatban legyen a váltókar és ugy összakapcsolni.Elfogja találni a megfelelő pozíciót.

Módosítva : kingblue
Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Sajnos az autó kétgombos kulcsának egyik mikrokapcsolója megadta magát, nem lehet benyomni. Tudnátok ajánlani egy jó helyet délpest közelében (csepel és környéke), ahol ki tudják cserélni nekem ezt a kapcsolót? Sajnos nekem nincs pákám.

Köszi!

Link to comment
Megosztás:

Hali! A jövő héten vezérlés cserém lesz. Van valakinek vezérműlánc szettekkel tapasztalata? FAi, SKF, GM. stb. Szerelő szerint a lánc legyen mindenképpen gyári, a többi lehet után gyártott. Azt mondta SKF lánc is szakadt már el csere után. Köszi

Link to comment
Megosztás:

5 órája, Béla írta:

Hali! A jövő héten vezérlés cserém lesz. Van valakinek vezérműlánc szettekkel tapasztalata? FAi, SKF, GM. stb. Szerelő szerint a lánc legyen mindenképpen gyári, a többi lehet után gyártott. Azt mondta SKF lánc is szakadt már el csere után. Köszi

Szia.

Hát ez is olyan mint hogy ki milyen olajat ajánl. Én egy éve cseréltem INA szett volt .Idáig hibátlan 8-ezer km van benne.Majd 80-ezernél megint írok véleményt.:)

Annyit biztosan nem bír mint az eredeti gyári .150-ezernél kellett cserélnem mert már nagyon dízeles hangja volt.

Link to comment
Megosztás:

Akkor én örüljek, hogy 189.000km -nél, ha nagyon meleg van, indítás után pár másodpercig csörög, aztán elhallgat? Szerintem még a gyári van benne.Ha hűvös van, akkor épp  csak megcsörren. A tesóm szerint még fölösleges cserélni, mert még elmenne. Neki már vagy harmadszor cseréltek, igaz most már menet közben is dízel hangja van, de negyedszerre már nem lesz. Én meg félek, ha elszakad a lánc nem úsznám meg 300 alatt. 

Módosítva : Béla
Link to comment
Megosztás:

8 perce, Béla írta:

Akkor én örüljek, hogy 189.000km -nél, ha nagyon meleg van, indítás után pár másodpercig csörög, aztán elhallgat? Szerintem még a gyári van benne.Ha hűvös van, akkor épp  csak megcsörren. A tesóm szerint még fölösleges cserélni, mert még elmenne. Neki már vagy harmadszor cseréltek, igaz most már menet közben is dízel hangja van, de negyedszerre már nem lesz. Én meg félek, ha elszakad a lánc nem úsznám meg 300 alatt. 

Hidegen az enyémnek is csendes hangja volt.Ahogy melegedett ugy jött meg a hangja.Üzemmelegen már simán dízel hangja volt.A felső müanyag csuszkán fel tudtam emelni a láncot kb.1 centire.Feszesnek kellene lennie.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok! 2002-es, 1.2-es Astrám tegnap délután hazafelé az alábbi hibát produkálta:

A hűtőventillátor bekapcsolásakor a fordulatszám leesik nullára, ellenőrző lámpák felgyulladnak, szervó elmegy. Ez egy pillanatnyi kihagyás, majd megy tovább mintha mi sem történt volna. 
Ez után még egy pillanatra felvillan a töltés jelző lámpa. 
Hazaérve az autó központi zára sem működött, ma reggel az autó már be sem indult,meg sem tekeri az indítót. 

Találkozott már valaki ilyen problémával, mi lehet a baj?

Köszi!

 

Link to comment
Megosztás:

4 órája, TheBoss21 írta:

Sziasztok! 2002-es, 1.2-es Astrám tegnap délután hazafelé az alábbi hibát produkálta:

A hűtőventillátor bekapcsolásakor a fordulatszám leesik nullára, ellenőrző lámpák felgyulladnak, szervó elmegy. Ez egy pillanatnyi kihagyás, majd megy tovább mintha mi sem történt volna. 
Ez után még egy pillanatra felvillan a töltés jelző lámpa. 
Hazaérve az autó központi zára sem működött, ma reggel az autó már be sem indult,meg sem tekeri az indítót. 

Találkozott már valaki ilyen problémával, mi lehet a baj?

Köszi!

 

Első körben az akkura kellene rámérni, mert vagy nincs töltés rendesen, vagy az akku teljesen kuka. Ha feltöltött vagy másik akuval is ugyanez a hibajelenség, és a töltés jó a generátor termeli a feszt akkor meg a kábelezést-sarukat kellene átnézni, akku-generátor-testcsavar....

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Hogy lehet arról meggyőződni, hogy az üzemanyag gyorscsatlakozók valóban stabilan, biztosan össze vannak kötve?

Kisebb szenvedések árán sikerült kicserélni az üzemanyagszűrőt, ahol a szivattyúoldali csőről anno a szerviz letörte a gyári csatlakozót, majd egy darab gumi üzemanyagcsövet kötöttek rá, 1-1 csőbilinccsel. De sikerült alaposan meggyötörniük a motor oldali cső gyorscsatlakozóját is, ami ráadásul egy elosztó is egyben. Ez a csatlakozó lefelé is nehezen jött a régi szűrőről, visszafelé is nehezen ment az új szűrőre és mozog előre-hátra a szűrő csonkján, de nem ereszt. Megpróbáltam ellenőrzésképp lehúzni illetve még feljebb tolni a csonkon, de egyik se sikerült, viszont amiatt, hogy mozog a csonkon illetve szét van verve a csatlakozó külső felülete, igencsak idegesít, hogy megbízható-e a csőkapcsolat, pláne, hogy be lett tervezve 1-2 utazás mostanában (hát ezt hirtelen elfelejtettem, amikor nekiestem a szűrőcserének, de már mindegy....). Lehet idővel át kell csöveznem szinte a teljes üzemanyag rendszert emiatt a két csatlakozó miatt, mert ezek a csatlakozók nem cserélhetők, viszont értelemszerűen nagyon fontosak az üzembiztonság szempontjából illetve a szűrőcsere során a szerelhetőség szempontjából.

Van erre az ellenőrzésre valami megbízható módszeretek?

 

Köszönöm!

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

2 órája, nzozz írta:

Sziasztok!

Hogy lehet arról meggyőződni, hogy az üzemanyag gyorscsatlakozók valóban stabilan, biztosan össze vannak kötve?

Kisebb szenvedések árán sikerült kicserélni az üzemanyagszűrőt, ahol a szivattyúoldali csőről anno a szerviz letörte a gyári csatlakozót, majd egy darab gumi üzemanyagcsövet kötöttek rá, 1-1 csőbilinccsel. De sikerült alaposan meggyötörniük a motor oldali cső gyorscsatlakozóját is, ami ráadásul egy elosztó is egyben. Ez a csatlakozó lefelé is nehezen jött a régi szűrőről, visszafelé is nehezen ment az új szűrőre és mozog előre-hátra a szűrő csonkján, de nem ereszt. Megpróbáltam ellenőrzésképp lehúzni illetve még feljebb tolni a csonkon, de egyik se sikerült, viszont amiatt, hogy mozog a csonkon illetve szét van verve a csatlakozó külső felülete, igencsak idegesít, hogy megbízható-e a csőkapcsolat, pláne, hogy be lett tervezve 1-2 utazás mostanában (hát ezt hirtelen elfelejtettem, amikor nekiestem a szűrőcserének, de már mindegy....). Lehet idővel át kell csöveznem szinte a teljes üzemanyag rendszert emiatt a két csatlakozó miatt, mert ezek a csatlakozók nem cserélhetők, viszont értelemszerűen nagyon fontosak az üzembiztonság szempontjából illetve a szűrőcsere során a szerelhetőség szempontjából.

Van erre az ellenőrzésre valami megbízható módszeretek?

 

Köszönöm!

Szia.

Hát a szűrőn lévő két fehér csatlakozó patentnek be kell akadnia a csövön lévő csatlakozó fejbe.Ha ez sikeres akkor nem folyik.De mivel neked összevan gányolva ez a fekete csatlakozó én ugy biztosítanám be hogy a csatlakozót kötöző dróttal ráspanolnám a szűrőházra mindkét oldalit.Biztosan nem fogja lelökni menetközben.Ideiglenesen más megoldás nincs .

  • Like 1
  • Köszi! 1
Link to comment
Megosztás:

Nagy nehezen sikerült a klímám szivárgását elhárítani, fel is lett töltve, az új ventilátor ellenállást próbálnám, és mivel olvastam mindenhol mindent egy végső bölcsességet kérnék tőletek:
 

Mikor kell a klíma bekapcsolása esetén a ventilátornak is bekapcsolnia? A: mindig, azonnal B: adott nyomás esetén

(OpCom nincs, nem tudok élő nyomás adatot nézni, Z14XE két hűtő 1 venti, ma a klímás azt mondta, hogy 10-12 a nyomás benne, nem megy feljebb mert hűvös van és nem is ment átvétel után se a ventilátor)

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Lehet hülye kérdések, de  
1. a váltó olajteknőjére a tömítést melyik oldalával felfelé kell rakni? A GM logóval felfelé? Vagy tök mindegy?
2. ugye ez nem öntapadós vagy valami, nem kell lehúzni róla semmit felrakás előtt, csak simán rárakni az olajteknő peremére, igaz?

A pasztát meg akkor gondolom a tömítés és a teknő közé érdemes rakni, mert akkor helyben tartja felhelyezésig, nem?
 

Erről van szó: 
zd14eFx.jpg

Kösz a segítséget.
 

Módosítva : Gman
Link to comment
Megosztás:

8 órája, Gman írta:

Sziasztok!

Lehet hülye kérdések, de  
1. a váltó olajteknőjére a tömítést melyik oldalával felfelé kell rakni? A GM logóval felfelé? Vagy tök mindegy?
2. ugye ez nem öntapadós vagy valami, nem kell lehúzni róla semmit felrakás előtt, csak simán rárakni az olajteknő peremére, igaz?

A pasztát meg akkor gondolom a tömítés és a teknő közé érdemes rakni, mert akkor helyben tartja felhelyezésig, nem?
 

Erről van szó: 


Kösz a segítséget.
 

Szerintem mindegy, én is csak véletlenül raktam fel így:

http://655965960_487480651338560.jpg

Sima tömítés nem öntapadós. Én a tömítés mindegyik oldalát pasztáztam a csavarokat "körbekerülve" a pasztával. Érdemes a csavarlyukhoz minél közelebb pasztázni hogy a menetnél se tudjon kiszivárogni olaj. Mondjuk így utólag mivel soha többet nem vettem le az alját rakhattam volna fel csak pasztával tömítés nélkül. Ha véletlenül mégis le kell venni, azért azt is le lehet szedni. A csavarokat érdemes menetrögzítőzni hogy ne lazuljanak ki a vibrációtól. 

Link to comment
Megosztás:

38 minutes ago, zotya975 said:

Sima tömítés nem öntapadós. Én a tömítés mindegyik oldalát pasztáztam a csavarokat "körbekerülve" a pasztával. Érdemes a csavarlyukhoz minél közelebb pasztázni hogy a menetnél se tudjon kiszivárogni olaj. Mondjuk így utólag mivel soha többet nem vettem le az alját rakhattam volna fel csak pasztával tömítés nélkül. Ha véletlenül mégis le kell venni, azért azt is le lehet szedni. A csavarokat érdemes menetrögzítőzni hogy ne lazuljanak ki a vibrációtól. 

Kösz. Ez jó ötlet. Nekem is eszembe jutott. Egyébként meg közben még kutakodtam, és ahány fotót találtam leszedett teknőjű váltóról, azok mind úgy néztek ki, hogy lefelé volt a GM logós fele. Tehát gyárilag biztos úgy rakják be. De ha neked nem szivárgott, akkor valószínűleg abszolút nem számít, és fordítva is tökéletes.

Link to comment
Megosztás:

36 perce, Gman írta:

Kösz. Ez jó ötlet. Nekem is eszembe jutott. Egyébként meg közben még kutakodtam, és ahány fotót találtam leszedett teknőjű váltóról, azok mind úgy néztek ki, hogy lefelé volt a GM logós fele. Tehát gyárilag biztos úgy rakják be. De ha neked nem szivárgott, akkor valószínűleg abszolút nem számít, és fordítva is tökéletes.

Kell keresni képet aszimetrikus tömítésről váltó oldala, teteje, ott meg tudod nézni merre van a felirat. 

Link to comment
Megosztás:

48 minutes ago, zotya975 said:

Kell keresni képet aszimetrikus tömítésről váltó oldala, teteje, ott meg tudod nézni merre van a felirat. 

Egyébként vajon mennyit kell menni az autóval ahhoz, hogy a váltó bemelegedjen és rendesen kifolyjon belőle az olaj? Elég pár perc vagy kell neki egy fél óra is?

Link to comment
Megosztás:

1 órával ezelőtt, Gman írta:

Egyébként vajon mennyit kell menni az autóval ahhoz, hogy a váltó bemelegedjen és rendesen kifolyjon belőle az olaj? Elég pár perc vagy kell neki egy fél óra is?

Ahhoz azért több idő kell, szerintem inkább egy óra. Ugye alapból hőt csak a fogaskerekek súrlódásából termel a többi meleget a motortól kapja. De alapból hígabb mint a motorolaj szerintem én hidegen folyattam ki. Majd nézd meg a rövid féltengely mellett a szintellenőrző csavaron mennyi fémreszeléket találsz.

http://539P1180021.jpg

http://356P1180022.jpg

Link to comment
Megosztás:

28 minutes ago, zotya975 said:

Ahhoz azért több idő kell, szerintem inkább egy óra. Ugye alapból hőt csak a fogaskerekek súrlódásából termel a többi meleget a motortól kapja. De alapból hígabb mint a motorolaj szerintem én hidegen folyattam ki. Majd nézd meg a rövid féltengely mellett a szintellenőrző csavaron mennyi fémreszeléket találsz.

Ez akarna a szintező csavar lenni? 

oHxVLfW.jpg

Nem tudom, hogy ki akarom -e tekerni. A kereket nem szedtem le, csak egy rámpára álltam fel. És így elég nehéz elérni is. De a nagyobb bajom, hogy így nincs szintben az autó, így gondolom ez nem fog jól szintezni.

Arra gondoltam csak beletöltök 1.6 litert, amit a szervizkönyv ír, azt jól van, mert rendesen úgysem tudom beszintezni. És mert végül is kiengedem az összeset belőle, tehát elvileg a teljes töltőmennyiség kell bele.

Bár olvastam olyant is, hogy valaki 2 litert öntött rá, és attól sem lett semmi. Lehet valami baj a 2 litertől, azon kívül, hogy esetleg rövid időn belül kiprüszköli a szuszogón át egy részét?

Módosítva : Gman
Link to comment
Megosztás:

37 perce, Gman írta:

Ez akarna a szintező csavar lenni? 



Nem tudom, hogy ki akarom -e tekerni. A kereket nem szedtem le, csak egy rámpára álltam fel. És így elég nehéz elérni is. De a nagyobb bajom, hogy így nincs szintben az autó, így gondolom ez nem fog jól szintezni.

Arra gondoltam csak beletöltök 1.6 litert, amit a szervizkönyv ír, azt jól van, mert rendesen úgysem tudom beszintezni. És mert végül is kiengedem az összeset belőle, tehát elvileg a teljes töltőmennyiség kell bele.

Bár olvastam olyant is, hogy valaki 2 litert öntött rá, és attól sem lett semmi. Lehet valami baj a 2 litertől, azon kívül, hogy esetleg rövid időn belül kiprüszköli a szuszogón át egy részét?

Szerintem az, pont a féltengely mögött van:

http://173P3060008.jpg

Nem hiszem hogy gond lenne, van aki addig tölti amig ki nem csordul a szintellenőrzőnél, és nem alatta van. Szerintem még csak ki sem fogja fent nyomni. 

 

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

1 minute ago, zotya975 said:

Nem hiszem hogy gond lenne, van aki addig tölti amig ki nem csordul a szintellenőrzőnél, és nem alatta van. Szerintem még csak ki sem fogja fent nyomni. 

 

Oké, kösz a segítséget. Nekiesem. Kiderül mi lesz belőle.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.