Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Általános műszaki problémák!


hemi

Recommended Posts

3 perce, szürkeastra írta:

Ki fogom próbálni.

Csak nem akartam sokat autókázni lebontott kárpittal.

Ha a motorral van baj, gondolom nem javítható, vagy cserélhető külön.

Miért is lenne:), túl egyszerű lenne

Gyári motort még nem szedtem szét az univerzálísban gy pici villanymotor hajt egy fogaslécet az tologatja a rudazatot. Valószinűleg ebben is így van. Ha a villanymotor ment tönkre, azzal nem nagyon lehet mit kezdeni. De a gyári motorok elég strapabíróak, én inkább azt mondanám első körben hogy vezeték törés. 

Link to comment
Megosztás:

5 órája, zotya975 írta:

Amikor megvettem az autót az eladó szólt hogy nem ugrik vissza az egyik irányból az irányjelző, mivel opelék nem kapkodtak a váltással, van egy csomó pótalkatrészem az F astrából, ami ide is passzol .( az irányjelző ha jól tudom Kadet-Vectra-Corsa és végül a G astra -A zafirához, a H Astrához és a B zafirához már nem) Egy kis műanyag pöcök ugrik ki a kapcsolóból, azt húzza vissza az elforduló kormányrúd ellendarabja. Kiszedett állapotban is ki lehet próbálni a kapcsolót. Sajna mivel lusta is vagyok, még nem jutottam el odáig hogy ki is cserélem a kapcsolót, vagy megnézzem hogy pontosan mi is az az ellendarab. De úgy rémlik hogy ez maga fizikailag a kormányrúd és nem cserélhető, de ez nem 100%. 

http://www.kepfeltoltes.eu/view.php?filename=219IMG_20200713_075535.jpg

Mivel ez a második kapcsoló, és az előzőt amikor visszavittem a Bárdiba, csak nézett rám mindenki, mint a hülye, mert próbálgatták, nekik visszaugrott szépen, ezért csak a kormánymű problémájára tudok gondolni. Hétvégén szétszedem, csak alig látni rögzített kormánynál, de én is úgy láttam, hogy magán a kormányon van egy fémgyűrű aminek egy bevágásába akad bele ez a pöcök.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Jóideje már, hogy a váltót hátramenetből nem dobja vissza magától a rugó, és arra gondoltam ránézek. Hogyan jön le a váltógomb? Mi okozhat ilyen problémát? Érdemes egyáltalán leerőszakolnom? Nincs csere váltógombom szóval valahogy úgy szeretném leszedni, hogy újra használható legyen... :D

Link to comment
Megosztás:

On 2020. 07. 15. at 20:19, BoMa írta:

Sziasztok!

Jóideje már, hogy a váltót hátramenetből nem dobja vissza magától a rugó, és arra gondoltam ránézek. Hogyan jön le a váltógomb? Mi okozhat ilyen problémát? Érdemes egyáltalán leerőszakolnom? Nincs csere váltógombom szóval valahogy úgy szeretném leszedni, hogy újra használható legyen... :D

Tudomásom szerint csavarással és húzással lejön a váltógomb. 

  • Köszi! 1
Link to comment
Megosztás:

On 2020. 07. 15. at 20:19, BoMa írta:

Sziasztok!

Jóideje már, hogy a váltót hátramenetből nem dobja vissza magától a rugó, és arra gondoltam ránézek. Hogyan jön le a váltógomb? Mi okozhat ilyen problémát? Érdemes egyáltalán leerőszakolnom? Nincs csere váltógombom szóval valahogy úgy szeretném leszedni, hogy újra használható legyen... :D

Ahogy zotya írta, húzni kell és csavarni, mindegy, hogy melyik irányba, nincs rajta menet. Miután egyszer leszeded, utána többedjére már sokkal egyszerűbben lejön. Én vagy fél-háromnegyed éve szedtem le, de vezetés közben eddig csak egyszer gondolta úgy, hogy megmozdul, szóval nem kell aggódni. Magát a rudat kell szilikonzsírral sz*rrá kenni, nekem ez bevált. Érdemes szerintem úgy, hogy egy nap megcsinálod, megjáratod állóhelyzetben, aztán pár nappal később, miután már forgalomban használtad valamennyit, megint átkened. Nekem is csak második átkenésre lett tökéletes.

  • Köszi! 1
Link to comment
Megosztás:

Féknyerget festettem a hétvégén, és láttam, hogy a váltó oldalán csúnya olajsár leledzik. Ha a szimering volt kedves elhalálozni, akkor pirosasnak kellene lennie az olajsárnak? Ha túltöltöttem a váltóolajat, az okozhat ilyet? De a szimeringnek akkor is bírnia kellene, nem?? Mennyire macerás cserélni ezt? Lebontok mindent, mintha kerékcsapágyat cserélnék, és onnantól? Ki lehet rántani a féltengelyt a váltóból is könnyen, mint a kerékcsapágyból vagy az már más tészta?

Link to comment
Megosztás:

6 órája, Vardar írta:

Féknyerget festettem a hétvégén, és láttam, hogy a váltó oldalán csúnya olajsár leledzik. Ha a szimering volt kedves elhalálozni, akkor pirosasnak kellene lennie az olajsárnak? Ha túltöltöttem a váltóolajat, az okozhat ilyet? De a szimeringnek akkor is bírnia kellene, nem?? Mennyire macerás cserélni ezt? Lebontok mindent, mintha kerékcsapágyat cserélnék, és onnantól? Ki lehet rántani a féltengelyt a váltóból is könnyen, mint a kerékcsapágyból vagy az már más tészta?

Elvileg pirosnak de ha kosszal keveredik már nem biztos hogy látod a színét főleg ha régen volt ( vagy még soha) cserélve az olaj. Van hozzá spéci szerszám, ( pölö https://www.ebay.co.uk/p/2226138317) de szerelővassal is ki lehet ugrasztani illetve kirántani, csak ne essen le. Ki lehet billenteni a régit, és mehet a helyére az új óvatosan bekocogatva. Olyan könnyen azért nem jön ki. 

 

 

  • Köszi! 1
Link to comment
Megosztás:

34 perce, zotya975 írta:

Elvileg pirosnak de ha kosszal keveredik már nem biztos hogy látod a színét főleg ha régen volt ( vagy még soha) cserélve az olaj. Van hozzá spéci szerszám, ( pölö https://www.ebay.co.uk/p/2226138317) de szerelővassal is ki lehet ugrasztani illetve kirántani, csak ne essen le. Ki lehet billenteni a régit, és mehet a helyére az új óvatosan bekocogatva. Olyan könnyen azért nem jön ki. 

 

 

Féktisztítóval megpróbálom lemosni, megnézem, hogy lejön-e és újratermelődik-e. Amire gondoltam még, hogy a féltengely gumiharangja csapta ki maga alól a zsírt, de gyanús nekem, hogy csak a szimering lesz. Kibillentés alatt a szimeringre gondolsz?

Link to comment
Megosztás:

1 óra, Vardar írta:

Féktisztítóval megpróbálom lemosni, megnézem, hogy lejön-e és újratermelődik-e. Amire gondoltam még, hogy a féltengely gumiharangja csapta ki maga alól a zsírt, de gyanús nekem, hogy csak a szimering lesz. Kibillentés alatt a szimeringre gondolsz?

Igen, ugye fém-szilikon ( vagy gumi) kombináció, és a fém gyűrű része elég passzentos a váltóba. Ha a gumiharang alól jönne a zsír akkor sugárirányba mindent beteríteni maga körül. Elég csúnya világot tud rendezni. 

Nekem is szivárog sajna a szimering ráadásul a másik oldalon a hosszú féltengelynél. 

Link to comment
Megosztás:

On 2020. 06. 21. at 19:12, nzozz írta:

Sziasztok!

Hogy lehet arról meggyőződni, hogy az üzemanyag gyorscsatlakozók valóban stabilan, biztosan össze vannak kötve?

Kisebb szenvedések árán sikerült kicserélni az üzemanyagszűrőt, ahol a szivattyúoldali csőről anno a szerviz letörte a gyári csatlakozót, majd egy darab gumi üzemanyagcsövet kötöttek rá, 1-1 csőbilinccsel. De sikerült alaposan meggyötörniük a motor oldali cső gyorscsatlakozóját is, ami ráadásul egy elosztó is egyben. Ez a csatlakozó lefelé is nehezen jött a régi szűrőről, visszafelé is nehezen ment az új szűrőre és mozog előre-hátra a szűrő csonkján, de nem ereszt. Megpróbáltam ellenőrzésképp lehúzni illetve még feljebb tolni a csonkon, de egyik se sikerült, viszont amiatt, hogy mozog a csonkon illetve szét van verve a csatlakozó külső felülete, igencsak idegesít, hogy megbízható-e a csőkapcsolat, pláne, hogy be lett tervezve 1-2 utazás mostanában (hát ezt hirtelen elfelejtettem, amikor nekiestem a szűrőcserének, de már mindegy....). Lehet idővel át kell csöveznem szinte a teljes üzemanyag rendszert emiatt a két csatlakozó miatt, mert ezek a csatlakozók nem cserélhetők, viszont értelemszerűen nagyon fontosak az üzembiztonság szempontjából illetve a szűrőcsere során a szerelhetőség szempontjából.

Van erre az ellenőrzésre valami megbízható módszeretek?

 

Köszönöm!

Szia ,én is ebben a bajban vagyok ,ami a benzinszűrőtől jön gyors csatlakozóval az elosztónak az egyik kimenete letört ,hogy tudnám helyrehozni ,sehol nem találok ilyen elosztót. tudnátok segíteni :  

Üdvözlettel Csaba

Link to comment
Megosztás:

Mi a pontos neve annak az elosztónak ami a benzinszűrőből csatlakozik gyors csatlakozóval és kétfelé ágazik ?  Ki lehetne váltani más fajta elosztóval és ráhuzni benzincsövet ? Próbáltam már ,hogy 6 mm-es benzincsövet rá melegítettem ,de a nyomás ledobta . Milyen anyagból vannak ezek a kék benzinvezetékek ?

Link to comment
Megosztás:

1 órával ezelőtt, ocsi91 írta:

Mi a pontos neve annak az elosztónak ami a benzinszűrőből csatlakozik gyors csatlakozóval és kétfelé ágazik ?  Ki lehetne váltani más fajta elosztóval és ráhuzni benzincsövet ? Próbáltam már ,hogy 6 mm-es benzincsövet rá melegítettem ,de a nyomás ledobta . Milyen anyagból vannak ezek a kék benzinvezetékek ?

Bilinccsel együtt eldobta? A kocsi alatti szűrőre gondolsz? 

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

17 órája, zotya975 írta:

Igen, ugye fém-szilikon ( vagy gumi) kombináció, és a fém gyűrű része elég passzentos a váltóba. Ha a gumiharang alól jönne a zsír akkor sugárirányba mindent beteríteni maga körül. Elég csúnya világot tud rendezni. 

Nekem is szivárog sajna a szimering ráadásul a másik oldalon a hosszú féltengelynél. 

Azt az oldalt meg se néztem még. Az mennyivel bonyolultabban szerelhető?

Link to comment
Megosztás:

3 órája, Vardar írta:

Azt az oldalt meg se néztem még. Az mennyivel bonyolultabban szerelhető?

Hát ugye a rövid féltengely és a szimering elérhető a kocsi mellől a kerékjáratból, a hosszú meg csak a kocsi alól. Aknából lehet nem gond, de a kocsi alatt fekve elég komplikált a csere. 

  • Köszi! 1
Link to comment
Megosztás:

15 órája, ocsi91 írta:

Szia ,én is ebben a bajban vagyok ,ami a benzinszűrőtől jön gyors csatlakozóval az elosztónak az egyik kimenete letört ,hogy tudnám helyrehozni ,sehol nem találok ilyen elosztót. tudnátok segíteni :  

Üdvözlettel Csaba

Opció lehet cserélni az adott csőszakasz teljes cseréje a következő csatlakozóig. Ehhez lehet kapni a megfelelő típusú csatlakozót illetve csőidomokat, majd a "hagyományos" üzemanyagcső és csőbilincs kombinációval fel lehet építeni azt a csőszakaszt. Meglehetősen drágán kapható a komplett gyári csőszakasz is. 50-60 ezer Ft körül van a gyárihoz hasonló (vagy azzal megegyező) csőhöz présszerszám [link], amivel abba csőbe bilincs, melegítés vagy bármi hasonló nélkül bele lehet préselni a csatlakozót a csőbe. Nem tudom, hogy a gyári cső alkalmas-e ilyen utólagos csatlakozó beépítésre, de ha igen és tudsz szerezni ilyen szerszámot, akkor elég csak egy kis szakaszt összeállítani, ami pótolja azt az elosztó idomot és a cső elvágásából adódó hiányzó hosszt és kész is. Ezeken kívül más alternatíva nem jut eszembe.

Link to comment
Megosztás:

On 2020. 07. 21. at 4:16, zotya975 írta:

Bilinccsel együtt eldobta? A kocsi alatti szűrőre gondolsz? 

Szia ,igen a kocsi alatti benzinszűrőre gondolok ,amire rácsatlakozik egy gyors csatlakozós elosztó ,egyik megy az üzemanyag tartályhoz az a vezeték kb 1 méteres a hátsó ülést felhajtva hozzáférhető a tankhoz gyors csatlakozós benzinvezeték amit könnyen szét tudnék szedni ,csak az a baj ,hogy már lett elvágva belőle ,egy ilyen cső is kellene . Az elosztótól a tankig. Az elosztótól a másik elágazás vezetéke megvan ,de azt hogyan tudom ujra rá bilincselni ?

Link to comment
Megosztás:

5 órája, ocsi91 írta:

Szia ,igen a kocsi alatti benzinszűrőre gondolok ,amire rácsatlakozik egy gyors csatlakozós elosztó ,egyik megy az üzemanyag tartályhoz az a vezeték kb 1 méteres a hátsó ülést felhajtva hozzáférhető a tankhoz gyors csatlakozós benzinvezeték amit könnyen szét tudnék szedni ,csak az a baj ,hogy már lett elvágva belőle ,egy ilyen cső is kellene . Az elosztótól a tankig. Az elosztótól a másik elágazás vezetéke megvan ,de azt hogyan tudom ujra rá bilincselni ?

Ha a kék csövet akarod a műanyag "patenttal" az ugye rátehető, ha úgy döntesz hogy lecseréled a hagyományos fekete benzincsőre, ahhoz meg Awab vagy más fém bilincs kell. 

Link to comment
Megosztás:

On 2020. 06. 23. at 20:40, Vardar írta:

Nagy nehezen sikerült a klímám szivárgását elhárítani, fel is lett töltve, az új ventilátor ellenállást próbálnám, és mivel olvastam mindenhol mindent egy végső bölcsességet kérnék tőletek:
 

Mikor kell a klíma bekapcsolása esetén a ventilátornak is bekapcsolnia? A: mindig, azonnal B: adott nyomás esetén

(OpCom nincs, nem tudok élő nyomás adatot nézni, Z14XE két hűtő 1 venti, ma a klímás azt mondta, hogy 10-12 a nyomás benne, nem megy feljebb mert hűvös van és nem is ment átvétel után se a ventilátor)

A venti első fokozata hideg hűtővíznél klíma gáz nyomásra kapcsol be. Talán 13-nál indul és 10-nél áll le. Ha a víz közben eléri a 98-100 fokot akkor is indul a venti. Obd-vel könnyű lenne ellenőrizni a venti fokozatokat és a klíma nyomást is. Alapból a ventinek nem kell mennie. Csak hőmérséklet és nyomás miatt megy.

  • Köszi! 1
Link to comment
Megosztás:

On 2020. 07. 26. at 17:10, Stofl írta:

A venti első fokozata hideg hűtővíznél klíma gáz nyomásra kapcsol be. Talán 13-nál indul és 10-nél áll le. Ha a víz közben eléri a 98-100 fokot akkor is indul a venti. Obd-vel könnyű lenne ellenőrizni a venti fokozatokat és a klíma nyomást is. Alapból a ventinek nem kell mennie. Csak hőmérséklet és nyomás miatt megy.

Közben már kiderült, hogy minden rendben. Az első két fokozat annyira halk, hogy nem hallom járó motor mellett, felhajtott motorháztetővel kellett ellenőriznem. :D

Link to comment
Megosztás:

10 órája, kingblue írta:

Sziasztok.

Van valakinek elektromos rajza? Hogy lehet az hogy ha nyomom a féklámpát bekapcsol a hátsó ablak fűtés is.A kis kapcsolón kigyullad a sárga led.Valahol összevan kötve a kettő.

Nincs, de az a baj hogy a kapcsolási rajzon nem látod hol mennek egymás mellett a vezetékek, azt mondjuk igen ha ugyanabban a nagy csatiban vannak. Itt valami " áthallás van" sérült vezeték, csati, esetleg beázás. 

Link to comment
Megosztás:

11 órája, zotya975 írta:

Nincs, de az a baj hogy a kapcsolási rajzon nem látod hol mennek egymás mellett a vezetékek, azt mondjuk igen ha ugyanabban a nagy csatiban vannak. Itt valami " áthallás van" sérült vezeték, csati, esetleg beázás. 

Hali.Érdekes jelenség.Ha bekapcsolom a hátső ablak fűtést bekapcsol a féklámpa is.Ha benyomom a féket működik a fűtés is.Egyszerre működnek.Majd megnézem.Nem is tudom hol kezdjem.A kapcsoló panelt kéne először kiszedni szerintem.Ahol a klima meg belső keringetés kapcsolója van.

Link to comment
Megosztás:

9 perce, kingblue írta:

Hali.Érdekes jelenség.Ha bekapcsolom a hátső ablak fűtést bekapcsol a féklámpa is.Ha benyomom a féket működik a fűtés is.Egyszerre működnek.Majd megnézem.Nem is tudom hol kezdjem.A kapcsoló panelt kéne először kiszedni szerintem.Ahol a klima meg belső keringetés kapcsolója van.

Én inkább hátul nézném meg először a csomagtér borítás alatt oldalt, ott elvileg egymás mellett futnak a  vezetékek, esetleg egy csatiban vannak. Nekem egyszer beázás miatt indexelt a tolatólámpa is . A tetősín talptömítésénél ázott be és rácsorgott a csatira. 

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

5 perce, zotya975 írta:

Én inkább hátul nézném meg először a csomagtér borítás alatt oldalt, ott elvileg egymás mellett futnak a  vezetékek, esetleg egy csatiban vannak. Nekem egyszer beázás miatt indexelt a tolatólámpa is . A tetősín talptömítésénél ázott be és rácsorgott a csatira. 

Jó ötlet.Akkor kezdem ott.Egyébként is a középkonzolt elég macerás kiszedni.Le kell szedni az egész borítást ahogy néztem.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.