Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Általános műszaki problémák!


hemi

Recommended Posts

A motortér alatt nincs alsó borító lemezem, de szeretnék egyet beszerezni. Kérdésem lenne, hogy ez fémből van, vagy műanyagból. (lehet, hogy láma kérdés...) Bontóból lenne érdemes, vagy újat vegyek szerintetek? Milyen árban lehet ez?

Ennek a lemeznek egyébként mi a neve?

Link to comment
Megosztás:

A motortér alatt nincs alsó borító lemezem, de szeretnék egyet beszerezni. Kérdésem lenne, hogy ez fémből van, vagy műanyagból. (lehet, hogy láma kérdés...) Bontóból lenne érdemes, vagy újat vegyek szerintetek? Milyen árban lehet ez?

Ennek a lemeznek egyébként mi a neve?

Műanyagból van. úgy kerültem vele kapcsolatba, h pályán valami zörgött-csörgött 130-nál: kiderült, h a szerelő nem csavarta vissza és lifegett! Még jó, h nem szakította le a menetszél. Az enyém elöl 3 csavarral van felfogatva... Egy ilyen műanyaglemez nekem bontóból elég lenne, mert tök mind1, hogy néz ki - ha nem törött és nincs ugyanolyan árban, mint az új. Mert láttam már bontott cuccot, ami közel új árban volt...

Link to comment
Megosztás:

Halihó,

Egy kérdés, lehet hülyeséget kérdezek, de megkisérlem. Az a lemez, milyen célt szolgál? Nekem nem tudom van-e, még sohasem néztem, legalábbis nem keltette fel a figyelmemet.

:lol:

Szia!

A felfröcsögő viztől, sós hólétől,sártól és minden egyéb finomságtól védi a motorteret,és elektromos alkatrészeket.

Szerintem.

Link to comment
Megosztás:

Halihó,

Egy kérdés, lehet hülyeséget kérdezek, de megkisérlem. Az a lemez, milyen célt szolgál? Nekem nem tudom van-e, még sohasem néztem, legalábbis nem keltette fel a figyelmemet.

;)

Van rajta felül egy filcréteg, összegyűjti a nedvességet, ezáltal elrohad a motortérnél az autód alja :lol: :) ;)

Viccen kívül: gondolom az alsó vaselemeket és az olajteknőt védi a súrlódásoktól.

Amúgy télleg van benne filc, múltkor olvastam itt, h hajlamos összegyűjteni a vizet, vannak, akik kiszedik ezt a réteget.

Link to comment
Megosztás:

Van rajta felül egy filcréteg, összegyűjti a nedvességet, ezáltal elrohad a motortérnél az autód alja :lol: :) ;)

Viccen kívül: gondolom az alsó vaselemeket és az olajteknőt védi a súrlódásoktól.

Amúgy télleg van benne filc, múltkor olvastam itt, h hajlamos összegyűjteni a vizet, vannak, akik kiszedik ezt a réteget.

Köszi a választ!

Akkor ha hazamentem meg is nézem hogy van-e ilyen lemez és ha van akkor a filcet megvizsgálom. Ha trutyis akkor (mármint a filc), akkor le lehet azt kaparni valahogy? Vagy nem kell félnem attól, hogy rohadni kezd valami?

Link to comment
Megosztás:

Köszi a választ!

Akkor ha hazamentem meg is nézem hogy van-e ilyen lemez és ha van akkor a filcet megvizsgálom. Ha trutyis akkor (mármint a filc), akkor le lehet azt kaparni valahogy? Vagy nem kell félnem attól, hogy rohadni kezd valami?

Nekem rajta van ez a filcréteg, csak itt irta vki, hogy ő kiszedte... Hátha hozzászól majd...

Link to comment
Megosztás:

A motortér alatt nincs alsó borító lemezem, de szeretnék egyet beszerezni. Kérdésem lenne, hogy ez fémből van, vagy műanyagból. (lehet, hogy láma kérdés...) Bontóból lenne érdemes, vagy újat vegyek szerintetek? Milyen árban lehet ez?

Ennek a lemeznek egyébként mi a neve?

Nekem fémből van

Link to comment
Megosztás:

Van rajta felül egy filcréteg, összegyűjti a nedvességet, ezáltal elrohad a motortérnél az autód alja :lol: :) ;)

Viccen kívül: gondolom az alsó vaselemeket és az olajteknőt védi a súrlódásoktól.

Amúgy télleg van benne filc, múltkor olvastam itt, h hajlamos összegyűjteni a vizet, vannak, akik kiszedik ezt a réteget.

Véd mindent a motortérben, főleg a sós hólé felfröcsitől. Nekem ma azt mondták, hogy mindenképpen célszerű, ugyanis a motortérbe is felcsapódik és a motorblokkot (lehet most marha nagy hülyeséget mondtam...) ..... felfogató csavarok berozsdásodnak és szereléskor beletörnek a motorházba. ..... Majd a szakértők a szakszavakkal pontosítják a leírásomat..... ;)

Egyébként nekem a riasztó szirénája ázott így be a péntek éjszakai esőben való közlekedéstől és nem szólt, de már meggyógyították.

Link to comment
Megosztás:

Véd mindent a motortérben, főleg a sós hólé felfröcsitől. Nekem ma azt mondták, hogy mindenképpen célszerű, ugyanis a motortérbe is felcsapódik és a motorblokkot (lehet most marha nagy hülyeséget mondtam...) ..... felfogató csavarok berozsdásodnak és szereléskor beletörnek a motorházba. ..... Majd a szakértők a szakszavakkal pontosítják a leírásomat..... :lol:

Egyébként nekem a riasztó szirénája ázott így be a péntek éjszakai esőben való közlekedéstől és nem szólt, de már meggyógyították.

nem írsz hülyeséget, bár a "beszakadó csavarok" erős túlzás. Mindentől véd: hangoktól, felfröcsögő sáros létől, sótól, portól, apróbb kavicsoktól, a szíjak be ne kapjanak valamit stb....

Nekem pl a motorszám rohadt ki, már 3 éves korában nem lehetett leolvasni, azóta a forgalmiban csak a motorkód van :-) még közlekedési felügyeleti papírom is van róla, bár nekem a lemez mindíg rajta volt. Nekem zafira van, azon full műanyag a védőlemez, az astraé tényleg fém?

Link to comment
Megosztás:

nem írsz hülyeséget, bár a "beszakadó csavarok" erős túlzás. Mindentől véd: hangoktól, felfröcsögő sáros létől, sótól, portól, apróbb kavicsoktól, a szíjak be ne kapjanak valamit stb....

Nekem pl a motorszám rohadt ki, már 3 éves korában nem lehetett leolvasni, azóta a forgalmiban csak a motorkód van :-) még közlekedési felügyeleti papírom is van róla, bár nekem a lemez mindíg rajta volt. Nekem zafira van, azon full műanyag a védőlemez, az astraé tényleg fém?

Máramelyiké. az enyém műanyag....

Link to comment
Megosztás:

A motortér alatt nincs alsó borító lemezem, de szeretnék egyet beszerezni. Kérdésem lenne, hogy ez fémből van, vagy műanyagból. (lehet, hogy láma kérdés...) Bontóból lenne érdemes, vagy újat vegyek szerintetek? Milyen árban lehet ez?

Ennek a lemeznek egyébként mi a neve?

Nekem fémből van

Ja és kartellvédő lemez.. Ha erre gondoltál...

mindjárt teszek fel képet hogy néz ki nekem

Link to comment
Megosztás:

egy alvázvédelmen nem gondolkodtál még? :)

Dehogynem, pont most, hogy megláttam a fotót egyből eszembe jutott!!!

Hát, ilyenem nekem nincsen is... :lol: Milyen évjárattól vagy felszereltségtől járt?

Ez külön lett véve, nem hiszem , hogy felszereltség függő.

De nem én vettem, hanem az előző tulaj.

Link to comment
Megosztás:

Ja és kartellvédő lemez.. Ha erre gondoltál...

mindjárt teszek fel képet hogy néz ki nekem

Köszi freeze.

Bontóban utánam dobják és még ők fizetnek nekem, vagy esetleg valamennyivel nekem is meg kéne szponzorálnom az akciót?

...magyarán mennyibe kerül?

ja és full amatőrként feltudom ezt tenni, Gondolom csak csavarozni kell? Nem?

Link to comment
Megosztás:

Köszi freeze.

Bontóban utánam dobják és még ők fizetnek nekem, vagy esetleg valamennyivel nekem is meg kéne szponzorálnom az akciót?

...magyarán mennyibe kerül?

ja és full amatőrként feltudom ezt tenni, Gondolom csak csavarozni kell? Nem?

úgy tudom nekem összesen négy csavar tartja, de nem tudom, hogy ezek helye meg van-e alapból.

Az árát sajnos nem tudom.

Hát... most nem sokat segítettem :lol:

Link to comment
Megosztás:

Ez külön lett véve, nem hiszem , hogy felszereltség függő.

De nem én vettem, hanem az előző tulaj.

mint ahogyan az olajpumpavédő műanyag is. Az én 2 éve vettem 2000 ért

Bontóban utánam dobják és még ők fizetnek nekem, vagy esetleg valamennyivel nekem is meg kéne szponzorálnom az akciót?

...magyarán mennyibe kerül?

ja és full amatőrként feltudom ezt tenni, Gondolom csak csavarozni kell? Nem?

ja, ha fizetés nélkül akarsz eljönni, csak ne csodálkozz ha a hátadba áll. Fájni fog. :lol:

Szintén két éve 15.000 mondtak rá bontóban. Mondtam, hogy: Köszi! Helló! Nem tudom, hogy mennyire reális ár.

Link to comment
Megosztás:

Nem normális. Nekem fogyogatott, fűtő radiátorcsere lett a vége. Az első ülések előtti szőnyeg nem vizes?

Lehet, h szivárog a radiátornál. Ez típushiba lehet, annyian írták már!

Ilyen hibám nekem is volt,tavaly nyáron!Elég volt kicserélni a radiátorban a tömítéseket és megszünt a folyás!Az idő és a fagyálló megette a tömítést!

Más: Még mindig szívok a vassal mert ugyanúgy hozza a hibát, (leeső fordulat,fuldoklás,majd leállás)!Már kikormoltam ahogy mondtátok! Még annyit megpróbálok hogy kicserélem az AGR szelepet egy ujra..... lehet hogy adok a xarnak egy pofont....!

Link to comment
Megosztás:

úgy tudom nekem összesen négy csavar tartja, de nem tudom, hogy ezek helye meg van-e alapból.

Az árát sajnos nem tudom.

Hát... most nem sokat segítettem :lol:

lehet kapni a műanyagot úgy-ban és szerintem semmi gond vele..a filc sincs benne, hogy megszívja magát....bár nem olcsó, ha jól emlékszem a vaterán a múltkor 16 körűl volt....(nekem ilyen van rajta)de az takarja a teljes bölcsőt, nem úgy mint freeze bal első futóműjénél...a csavarok pedig a bölcsőben léve lyukakba mennek egy speciális lemezanyával, amit opeléknél lehet megvenni...igaz nem olyan erős mint freeze-é de így is tisztább marad a motortér... :)

Link to comment
Megosztás:

Halihó,

Egy kérdés, lehet hülyeséget kérdezek, de megkisérlem. Az a lemez, milyen célt szolgál? Nekem nem tudom van-e, még sohasem néztem, legalábbis nem keltette fel a figyelmemet.

:lol:

Amennyire tudom az eredeti gyári az műanyagból van és nincs is minden autón, de például a svájci importból származókon kell lennie.

Elsődleges funkciója a környezetszennyezés megakadályozása, azaz az hogy még véletlenül se csöpögjön az olaj az úttestre. Leginkább ezért is van a svájci autókon, mert amennyire tudom ott büntetik ha folyik az olaj az autódból.

Amelyiken nincs gyárilag (pl. az enyémen se), arra én nem raknám fel, mert szvsz valamilyen szinten akadályozza a motortér átszellőzését, ami mondjuk nyáron egy tempósabb autópályamenetnél nem feltétlen szerencsés (ennek ugye Svájcban nincs jelentősége, mert ott az évi átlaghőmérséklet 9°C a Wikipedia szerint), de ettől függetlenül bármelyik autóra fel lehet tenni.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.