Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Általános műszaki problémák


hemi

Recommended Posts

1 hour ago, zotya975 said:

Belefér, nekem akkora van lassan 8 éve ( csodálkozom is hogy ilyen sokáig húzza) mivel a fogyasztók ugyanazok maradtak nem veszel ki belőle több energiát mint a piciből, így nem is nagyon kell többet visszatölteni. 

2827763-20180503-6ichSl.jpg

Szuper! Köszönöm szépen a segítséget!

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Astrám egy 1.4-es 44kw 2001-es, valaki meg tudná mondani, hogy a vékony kék levegő kábelnek mi a szerepe?  A légszűrőház előtt csatlakozik, ahol beáramlik a levegő, és egészen felmegy légtömegmérőhöz(?). Sajnos le van törve a csonkja és nem tudom mennyire befolyásol ez bármit is.. Előre is köszönöm! :icon13:

Link to comment
Megosztás:

52 perce, Petiurfi írta:

Sziasztok!

Astrám egy 1.4-es 44kw 2001-es, valaki meg tudná mondani, hogy a vékony kék levegő kábelnek mi a szerepe?  A légszűrőház előtt csatlakozik, ahol beáramlik a levegő, és egészen felmegy légtömegmérőhöz(?). Sajnos le van törve a csonkja és nem tudom mennyire befolyásol ez bármit is.. Előre is köszönöm! :icon13:

Elvileg a légszúróházban van egy " szelep " ami a hideg-meleg motornál szabályozza, honnan szívja be a levegőt. Óriási jelentősége nincs, én így járok vele mióta megvan az autó. Bár ezt a tőlem jóval okosabbak úgy is kifejtik pontosan. :) 

  • Köszi! 1
Link to comment
Megosztás:

1 óra, tuskes írta:

Elvileg a légszúróházban van egy " szelep " ami a hideg-meleg motornál szabályozza, honnan szívja be a levegőt. Óriási jelentősége nincs, én így járok vele mióta megvan az autó. Bár ezt a tőlem jóval okosabbak úgy is kifejtik pontosan. :) 

Mindent elmondtál ami a lényeg, hidegen a leömlő hőpajzs alól szívja a levegőt hogy gyorsabban melegedjen a motor melegen meg átvált és már csak a hűtőmaszktól. Én kikötöttem pár éve az enyémet. A kék cső helyét ledugóztam az injektor fedélné,l a szelepet kibeleztem, a légszűrőnél, és csak hideg szívásra állítottam.

  • Köszi! 1
Link to comment
Megosztás:

Segítségre lenne szükségem. Pontosabban gyerekkori jóbarátomnak. X14NZ-je van és azt a hibát produkálja, hogy random módon az égbe emeli az alapjáratot. Alapjárati motor, folytószelep már volt cserélve, de a hiba maradt. Most ott tartunk, hogy a computer-t kellene kiolvasni, illetve a tanult dolgait elfelejtetni, de ez is inkább csak olyan "hátha" alapon. Szeged környékén van valaki, aki ebben tudna segíteni?
Nehezíti a dolgot, hogy neki '96 decemberi az autója, úgyhogy még az se biztos, hogy Tech2 kell neki.
Nekem van a népi kínából, az én Y20DTH-hoz kiolvasó, de azt hiába dugom rá, kuka, mint a tök.

Link to comment
Megosztás:

4 perce, Dovi írta:

Segítségre lenne szükségem. Pontosabban gyerekkori jóbarátomnak. X14NZ-je van és azt a hibát produkálja, hogy random módon az égbe emeli az alapjáratot. Alapjárati motor, folytószelep már volt cserélve, de a hiba maradt. Most ott tartunk, hogy a computer-t kellene kiolvasni, illetve a tanult dolgait elfelejtetni, de ez is inkább csak olyan "hátha" alapon. Szeged környékén van valaki, aki ebben tudna segíteni?
Nehezíti a dolgot, hogy neki '96 decemberi az autója, úgyhogy még az se biztos, hogy Tech2 kell neki.
Nekem van a népi kínából, az én Y20DTH-hoz kiolvasó, de azt hiába dugom rá, kuka, mint a tök.

Felejtésre úgy is rá lehet bírni hogy hosszabb időre, például egy éjszakára leveszitek az akkusarut. Az alapjárati motor cserekor a fészkét is ki kell takarítani, meg úgy általában az egész fojtószelepházat, ha nem volt. Meg kell nézni milyen alapjárati motor került bele, mert hajlamosak 1-6-osát adni hozzá, aminek hegyes a kúpja, az 1.4-é pedig csonka gúla. Tehát "le van vágva" a vége. Diag módban, ( a diagcsati megfelelő lábait öszsedugva és csak gyujtást adva) ki lehet olvasni az esetleges tárolt hibakdokat, illetve kiszerelve így mneg lehet járani az alapjárati motort, nézve hogy nem akad-e. 

Diagcsati, ebből kétfajta van:

2829705-20180506-zh7RTs.jpg

Illetve alapjárati motor járatás:

 

 

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Üdv!
Ha EGR hibát (1405-ös kód) ír a motorvezérlő az mindenképp az EGR szelep hibája, vagy
utalhat másra is? Nyugodtan nekiláthatok kiszedni és takarítani vagy vigyem szerelőhöz?
Sőt egyáltalán szabad-e így használni? Elvihetem lábon? Olvasgattam, sőt még videót is
találtam, ami alapján nem tűnik túl bonyolultnak a szelep takarítása.
A tünetek egyébként: mintha gyengébb lett volna a motor, aztán mielőtt hazaértem volna,
a szomszéd utcában már jött is a 'check engine' lámpa. Büdös volt és kicsit mintha más
lenne a hangja.
Nyugodtan nekiálljak takarítani vagy forduljak vele szerelőhöz?
Előre is köszönöm a segítséget!

Link to comment
Megosztás:

28 perce, hejbaa írta:

Üdv!
Ha EGR hibát (1405-ös kód) ír a motorvezérlő az mindenképp az EGR szelep hibája, vagy
utalhat másra is? Nyugodtan nekiláthatok kiszedni és takarítani vagy vigyem szerelőhöz?
Sőt egyáltalán szabad-e így használni? Elvihetem lábon? Olvasgattam, sőt még videót is
találtam, ami alapján nem tűnik túl bonyolultnak a szelep takarítása.
A tünetek egyébként: mintha gyengébb lett volna a motor, aztán mielőtt hazaértem volna,
a szomszéd utcában már jött is a 'check engine' lámpa. Büdös volt és kicsit mintha más
lenne a hangja.
Nyugodtan nekiálljak takarítani vagy forduljak vele szerelőhöz?
Előre is köszönöm a segítséget!

Üdv!

Hát szerintem nem feltétlenül biztos az AGR hiba. Szerintem! Egyébként nyugodtan kiszedheted, 2 db. csavar fogja, és a vezetékelés. Veszel alá egy új tömítést, egy flakon féktisztítóspray-t, fogkefe, kiskés, alapos takarítás, majd visszaszerelés. Megúszod kb. 1200 Ft-ból, és adtál egy esélyt a dolognak. Ha mázlid van, csak baromira retkes, és még nem ment gallyra, ha épp ez a hiba oka. Mekkora távokat jársz vele? Símán lehet lambdaszonda is. 

Link to comment
Megosztás:

8 perce, aholy írta:

Sok esetben jobb a fektisztitonal a sima egyszeru haztartasi hideg zsiroldo. Eddig a well done-os valt be legjobban. Hamar le kell obliteni, mert oxidalja a femeket.

És az mehet a belsejébe is? Ki lehet gyorsan öblíteni? Onnan macerásabb kissé szerintem a gyors öblítés. Mert ugye ha jól emlékszem, a torx csavaros részénél is benyomható, én oda is befúlytam anno. http://www.kepfeltoltes.eu/view.php?filename=459IMG_3026.jpg  

Link to comment
Megosztás:

2 órája, tuskes írta:

Üdv!

Hát szerintem nem feltétlenül biztos az AGR hiba. Szerintem! Egyébként nyugodtan kiszedheted, 2 db. csavar fogja, és a vezetékelés. Veszel alá egy új tömítést, egy flakon féktisztítóspray-t, fogkefe, kiskés, alapos takarítás, majd visszaszerelés. Megúszod kb. 1200 Ft-ból, és adtál egy esélyt a dolognak. Ha mázlid van, csak baromira retkes, és még nem ment gallyra, ha épp ez a hiba oka. Mekkora távokat jársz vele? Símán lehet lambdaszonda is. 

Üdv!

Elég sokat mentem 1-2 km-es távokat, egész télen, szóval esélyes a lerakódás. Akkor ránézek és kitakarítom,  hátha "megjavul".

Köszönöm a tanácsokat!

Link to comment
Megosztás:

Just now, hejbaa írta:

Üdv!

Elég sokat mentem 1-2 km-es távokat, egész télen, szóval esélyes a lerakódás. Akkor ránézek és kitakarítom,  hátha "megjavul".

Köszönöm a tanácsokat!

A távokat azért kérdeztem, mert ha már bemelegszik az autó, onnantól a lambda szabályoz. Télen nem valószínű hogy addig eljutna, de ilyen rövid távon ebben az időben sem. Igen, a lerakódás esélyes lehet, de ennek viszont nem feltétlenül van köze a rövid távokhoz. Szerintem! Ha nem volt més sosem bontva az AGR, akkor mindenképp javasolt. 

Link to comment
Megosztás:

16 órája, tuskes írta:

És az mehet a belsejébe is? Ki lehet gyorsan öblíteni? Onnan macerásabb kissé szerintem a gyors öblítés. Mert ugye ha jól emlékszem, a torx csavaros részénél is benyomható, én oda is befúlytam anno. http://www.kepfeltoltes.eu/view.php?filename=459IMG_3026.jpg  

Azt passzolom. Nem volt meg a kezem ugyeben opel egr. 

De nemreg eltakaritottam egy 1.9pdtdi egr-jet, attol nem sajnaltam a zsiroldot. Nem lett baja. Sajnis nincs elotte utana kepem, de durvan kokszos volt az is, meg  szivosor is.

Link to comment
Megosztás:

17 órája, tuskes írta:

És az mehet a belsejébe is? Ki lehet gyorsan öblíteni? Onnan macerásabb kissé szerintem a gyors öblítés. Mert ugye ha jól emlékszem, a torx csavaros részénél is benyomható, én oda is befúlytam anno. http://www.kepfeltoltes.eu/view.php?filename=459IMG_3026.jpg  

Én zsíroldóval, plusz magasnyomásúval mostam ki.

2832112-20180510-AbXccP.jpg

2832107-20180510-HWqjUx.jpg

De nem lett jó, mert elektromosan volt halott, nem a koksztól szorult meg. 

 

Link to comment
Megosztás:

43 perce, zotya975 írta:

Én zsíroldóval, plusz magasnyomásúval mostam ki.

2832112-20180510-AbXccP.jpg

2832107-20180510-HWqjUx.jpg

De nem lett jó, mert elektromosan volt halott, nem a koksztól szorult meg. 

 

Mondjuk ez egy kicsit más mint a mieink... nekünk a talp rész külön nem leszedhető, csak a szelep. Ez egyébként nem rosz megoldás. Ilyen apróbb kütyüknek, szerintem jó megoldás lehet egy ultrahangos tisztító is, pár tízezerért már kapható. Bár személyes tapasztalatom nincs vele, de jókat hallottam róla.

Link to comment
Megosztás:

Az a helyzet, hogy nem sikerült kiszednem, szóval inkább elviszem maszek szervizbe. Igazából megfelelő szerszámom nincs hozzá, amivel hozzáférnék. Szűkös a hely, túl mélyen van és enyhén be van döntve a tűzfal felé, még a kezem is alig fér el. Kicsit több szabadidőm lenne, még foglalkoznék vele, de így inkább rábízom másra.

De köszönöm a segítséget és a tanácsokat!

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok,

Ma rászántam magam, hogy lemossam a motorját (C14NZ), mert olyan volt, mintha bundát növesztett volna olajsárból és már az elején sikerült letörni ezt a valamit, alul fekete vezeték megy bele. A találós kérdés, hogy mi lehetett ez?! Nekem gyanús a felirat miatt, hogy a riasztóé lehet. A bal első lámpa mögött. Kép a linken.

https://drive.google.com/file/d/1zjq_bOhhY-WnJCqRcFAWwCBCB8ZlDOkF/view?usp=sharing

Módosítva : arpii
Link to comment
Megosztás:

1 órával ezelőtt, arpii írta:

Sziasztok,

Ma rászántam magam, hogy lemossam a motorját (C14NZ), mert olyan volt, mintha bundát növesztett volna olajsárból és már az elején sikerült letörni ezt a valamit, alul fekete vezeték megy bele. A találós kérdés, hogy mi lehetett ez?! Nekem gyanús a felirat miatt, hogy a riasztóé lehet. A bal első lámpa mögött. Kép a linken.

https://drive.google.com/file/d/1zjq_bOhhY-WnJCqRcFAWwCBCB8ZlDOkF/view?usp=sharing

Az a motorháztető nyitásérzékelője. Elvileg 1 db. vezeték megy rá. 500 Ft. bármelyik bontóban, kb. 3 perc a csere.

 

3 órája, hejbaa írta:

Az a helyzet, hogy nem sikerült kiszednem, szóval inkább elviszem maszek szervizbe. Igazából megfelelő szerszámom nincs hozzá, amivel hozzáférnék. Szűkös a hely, túl mélyen van és enyhén be van döntve a tűzfal felé, még a kezem is alig fér el. Kicsit több szabadidőm lenne, még foglalkoznék vele, de így inkább rábízom másra.

De köszönöm a segítséget és a tanácsokat!

Kell hozzá egy emlékeim szerint 8-as imbuszkulcs, és ha esetleg útban van az injektorfedél, az is 2 db. csavar, és félrehúzható az útból. Ha nincs ismerős szerelőd, és nem értesz hozzá, akkor azért vigyázz, mert egy új AGR-t aranyárban mérnek, ebből nem biztos hogy szabad bontottat. Persze jó lenne tudni, egyáltalán az-e a baja. Valaki a környezetedben nincs aki már fogott villáskulcsot a kezébe? 

Link to comment
Megosztás:

12 hours ago, tuskes said:

Az a motorháztető nyitásérzékelője. Elvileg 1 db. vezeték megy rá. 500 Ft. bármelyik bontóban, kb. 3 perc a csere.

 

Kell hozzá egy emlékeim szerint 8-as imbuszkulcs, és ha esetleg útban van az injektorfedél, az is 2 db. csavar, és félrehúzható az útból. Ha nincs ismerős szerelőd, és nem értesz hozzá, akkor azért vigyázz, mert egy új AGR-t aranyárban mérnek, ebből nem biztos hogy szabad bontottat. Persze jó lenne tudni, egyáltalán az-e a baja. Valaki a környezetedben nincs aki már fogott villáskulcsot a kezébe? 

Köszönöm a válaszod, van ennek bármilyen jelentősége? Vagy tényleg csak a riasztó használja? Azt ugyanis nem használom, mert afelől akárki el tudná lopni, ha akarná, de éjszaka meg folyamatosan beindítja kutya, macska, akármilyen jószág :D

Link to comment
Megosztás:

6 perce, arpii írta:

Köszönöm a válaszod, van ennek bármilyen jelentősége? Vagy tényleg csak a riasztó használja? Azt ugyanis nem használom, mert afelől akárki el tudná lopni, ha akarná, de éjszaka meg folyamatosan beindítja kutya, macska, akármilyen jószág :D

Csak a riasztó használja, azokban amelyekben nincs riasztó nincs is ilyen kapcsoló itt.  Illetve riasztósnál sem mindíg szerelnek ide , típustól függ. 

Link to comment
Megosztás:

1 órával ezelőtt, arpii írta:

Köszönöm a válaszod, van ennek bármilyen jelentősége? Vagy tényleg csak a riasztó használja? Azt ugyanis nem használom, mert afelől akárki el tudná lopni, ha akarná, de éjszaka meg folyamatosan beindítja kutya, macska, akármilyen jószág :D

Lehet, hogy túl érzékenyre van állítva a riasztó érzékelője, ami az üvegeket figyeli. Lejjebb lehet venni és akkor nem riaszt fölöslegesen. Nekem is állítanom kellett rajta, mert egy teherkocsira (hanghatás) is riasztott. Tekertem a potin, azóta rendben van :-) 

 

Link to comment
Megosztás:

17 órája, tuskes írta:

Kell hozzá egy emlékeim szerint 8-as imbuszkulcs, és ha esetleg útban van az injektorfedél, az is 2 db. csavar, és félrehúzható az útból. Ha nincs ismerős szerelőd, és nem értesz hozzá, akkor azért vigyázz, mert egy új AGR-t aranyárban mérnek, ebből nem biztos hogy szabad bontottat. Persze jó lenne tudni, egyáltalán az-e a baja. Valaki a környezetedben nincs aki már fogott villáskulcsot a kezébe? 

Hát nem tudom megnevezni se, hogy mi van útban.

Itt egy netes kép, az enyém kb így néz ki:

 IMG_82021.jpg

Nálam még rosszabb is a helyzet, ennyire nem látni rá. Rengetek vezeték van és csatlakozó sincs rajtuk, hogy csak úgy széthúzzam és félrerakjam. Az AGR szelep alsó csavarja a légszűrő háztól jövő vastag szívócső(?) miatt nehezen hozzáférhető. Éppen, hogy csak az ujjam végével meg tudom érinteni. Az, hogy éppen nincs a megfelelő méretű torx-om hozzá, az most mellékes, valamit/valamiket mindenképp le kellene még kapni. Már megfordult a fejemben, hogy alulról könnyebb lenne. :) Amikor rákerestem, egyszerűbb műveletnek tűnt, ahogy elnézem más motorokon egyből a szelepfedél mellett van. Arra nem számítottam, hogy nekem így "elrejtették".

Link to comment
Megosztás:

8 perce, hejbaa írta:

Hát nem tudom megnevezni se, hogy mi van útban.

Itt egy netes kép, az enyém kb így néz ki:

 IMG_82021.jpg

Nálam még rosszabb is a helyzet, ennyire nem látni rá. Rengetek vezeték van és csatlakozó sincs rajtuk, hogy csak úgy széthúzzam és félrerakjam. Az AGR szelep alsó csavarja a légszűrő háztól jövő vastag szívócső(?) miatt nehezen hozzáférhető. Éppen, hogy csak az ujjam végével meg tudom érinteni. Az, hogy éppen nincs a megfelelő méretű torx-om hozzá, az most mellékes, valamit/valamiket mindenképp le kellene még kapni. Már megfordult a fejemben, hogy alulról könnyebb lenne. :) Amikor rákerestem, egyszerűbb műveletnek tűnt, ahogy elnézem más motorokon egyből a szelepfedél mellett van. Arra nem számítottam, hogy nekem így "elrejtették".

Hát ezt mondjuk annyira nem ismerem, az enyém, és amit láttam eddig, más felépítésű, az tény. 

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.