Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Guest

Recommended Posts

6 órája, zolpat írta:

Üdv.

Két kérdésem lenne: 

1. Isuzu motornál hátul az olajszűrő házon van két vízcsonk,az egyik egy majdnem egyenes az becsatlakozik a termosztát házból a fűtőradiátorhoz menő vízcsőbe,illetve van egy"U"alakú ami rámegy az olajszűrő házról a blokk hátulján lévő csonkra,na ez a csonk érdekel engem,hogy ez mi a fene lehet,mert úgy néz ki mint egy termosztát ház,van alatta tömítés is,de nem az mert a termosztát kint van oldalt a blokk oldalán,mi van ebben a kis öntvény házban a blokk hátulján??? A 4.henger porlasztócsúcsa alatt van...

2.Levettem a légszűrőház és intercoolert összekötő csövet,és a turbót és a coolert összekötőt is,és hát meglepődtem,gyakorlatilag mindkettő olajos az alsó csőből szinte csöpögött az olaj,szerintem ezeknek a csöveknek száraznak kellene lennie belül,hiszen csak levegőnek szabad benne keringeni.....Ez normális dolog,vagy haldoklik a turbóm????

Hozzáteszem,a turbó szépen dolgozik,jól húz az autó,semmi jele hogy beadná a kulcsot a turbó..

Válaszokat köszi..

Üdv.Z

 

Nálatok is van kartergázcső, nem? Az hová csatakozik be? Mert ugye ott is megy befelé olajos trutyi. 

Link to comment
Megosztás:

7 órája, zotya975 írta:

Nálatok is van kartergázcső, nem? Az hová csatakozik be? Mert ugye ott is megy befelé olajos trutyi. 

Na igen,valóban Zotya! A kartergázcső az tényleg a nagy vastag csőbe csatlakozik bele,ami a légszűrőház,és a turbó között van,sőt összeköttetésben van az alsó csővel ami a turbót meg a coolert köti össze,így már érthető hogy a gravitációnak megfelelően miért az alsó vízszintes csőben gyűlik össze az olajos trutyi...Magyarán a kartelgáz viszi bele a trutyit a csövekbe...:icon13:

 

Csak még arra lennék kíváncsi hogy az első kérdésem amire irányult,az mi a fene lehet???  Nevezetesen hogy a blokk hátulján ami van kis öntvény ház csonkkal... amire vízcső megy..

Mi van abban a házban?? Valamis szelep??Mert hogy nem termosztát az biztos,az máshol van...

Üdv.Z

Link to comment
Megosztás:

3 órája, zolpat írta:

Na igen,valóban Zotya! A kartergázcső az tényleg a nagy vastag csőbe csatlakozik bele,ami a légszűrőház,és a turbó között van,sőt összeköttetésben van az alsó csővel ami a turbót meg a coolert köti össze,így már érthető hogy a gravitációnak megfelelően miért az alsó vízszintes csőben gyűlik össze az olajos trutyi...Magyarán a kartelgáz viszi bele a trutyit a csövekbe...:icon13:

 

Csak még arra lennék kíváncsi hogy az első kérdésem amire irányult,az mi a fene lehet???  Nevezetesen hogy a blokk hátulján ami van kis öntvény ház csonkkal... amire vízcső megy..

Mi van abban a házban?? Valamis szelep??Mert hogy nem termosztát az biztos,az máshol van...

Üdv.Z

Gondolom a gázolajszűrő háznak van fűtése, azért lehet bekötve a vízkörbe, és lehet hogy mégiscsak termosztát vagy egyéb szabályzó van rajta. 

Link to comment
Megosztás:

  • 4 weeks later...
On 2018. 06. 25. at 11:45, zolpat írta:

Na igen,valóban Zotya! A kartergázcső az tényleg a nagy vastag csőbe csatlakozik bele,ami a légszűrőház,és a turbó között van,sőt összeköttetésben van az alsó csővel ami a turbót meg a coolert köti össze,így már érthető hogy a gravitációnak megfelelően miért az alsó vízszintes csőben gyűlik össze az olajos trutyi...Magyarán a kartelgáz viszi bele a trutyit a csövekbe...:icon13:

 

Csak még arra lennék kíváncsi hogy az első kérdésem amire irányult,az mi a fene lehet???  Nevezetesen hogy a blokk hátulján ami van kis öntvény ház csonkkal... amire vízcső megy..

Mi van abban a házban?? Valamis szelep??Mert hogy nem termosztát az biztos,az máshol van...

Üdv.Z

Mi van abban a házban?? Valamis szelep??Mert hogy nem termosztát az biztos,az máshol van...

Erre gondolsz?: Kép, piros bekarikázott, ha igen, akkor az az olajhűtő.

74b3b17b1ee30f8d10df9ed26f57782f.jpg

 

Módosítva : isi
Link to comment
Megosztás:

  • 6 months later...

Üdv.

A következő problémám van: Mínuszokban nagyon nehezen indul a dízelem(Isuzu 1,7 TD)..Van mikor vagy 15-20mp is tekertetem meg 3szor izzítok,szerintem ez nem normális dolog..

De amint bejönnek a plusz fokok,lásd ma reggel nálunk +4fok volt,egy izzítás 1 motorfordulat,és már ketyeg is.. Illetve ha reggel először beindult,utána már napközben is könnyebben indul..

Csak a mínuszokban van bajom,a reggeli hidegindításnál..

A nyomást tartja az adagoló,hiszen akkor plusz fokokban is nehezen indulna..

Gázolajszűrő,izzítógyertyák tavaly ősszel cserélve,jó minőségű gázolajjal járok,csak ÖMV kúton tankolok.

Óra szerint 270000km van az autóban,a volt tulaj szerint valós,bár én kötve hiszem.:)

Merre keressem a hiba okát,adagoló beállítás vagy porlasztócsúcsok cseréje??? Ezekhez még nem volt hozzányúlva mióta nálam van a verda..szűk 2 éve.

Porlasztócsúcsok tudnak egyáltalán ilyen"hidegben nehezen akarok elindulni"problémát okozni???

Várom az esetleges tippeket,tanácsokat a dízeles vagy akár benzines kollégáktól is..

:)

Üdv.Z

 

Link to comment
Megosztás:

5 órája, zolpat írta:

Üdv.

A következő problémám van: Mínuszokban nagyon nehezen indul a dízelem(Isuzu 1,7 TD)..Van mikor vagy 15-20mp is tekertetem meg 3szor izzítok,szerintem ez nem normális dolog..

De amint bejönnek a plusz fokok,lásd ma reggel nálunk +4fok volt,egy izzítás 1 motorfordulat,és már ketyeg is.. Illetve ha reggel először beindult,utána már napközben is könnyebben indul..

Csak a mínuszokban van bajom,a reggeli hidegindításnál..

A nyomást tartja az adagoló,hiszen akkor plusz fokokban is nehezen indulna..

Gázolajszűrő,izzítógyertyák tavaly ősszel cserélve,jó minőségű gázolajjal járok,csak ÖMV kúton tankolok.

Óra szerint 270000km van az autóban,a volt tulaj szerint valós,bár én kötve hiszem.:)

Merre keressem a hiba okát,adagoló beállítás vagy porlasztócsúcsok cseréje??? Ezekhez még nem volt hozzányúlva mióta nálam van a verda..szűk 2 éve.

Porlasztócsúcsok tudnak egyáltalán ilyen"hidegben nehezen akarok elindulni"problémát okozni???

Várom az esetleges tippeket,tanácsokat a dízeles vagy akár benzines kollégáktól is..

:)

Üdv.Z

 

Annak ellenére hogy most ( nemrég)cseréltél izzítógyertyákat, azt kellene először megnézni, és nem csak úgy hogy rámérsz hanem azt is hogy kiszerelve egyenként milyen gyorsan izzanak fel.  Nekem a dieselen ezek cseréje és a visszaeresztés megszüntetése hozott javulást. Nálam egy résolaj cső volt elrepedve ott engedett vissza. 

Link to comment
Megosztás:

Köszi Zotya:)

Lehet akkor újra átnézem az izzítási rendszert-résolaj csöveket stb..bár nekem a résolaj csövek fémből vannak és szép tiszták,de porlasztó csúcsokat is akarok cserélni,néha már hallom hogy valamelyik"bekopog"...

Azokat ha megveszem,akkor mehetnek is bele egyből,vagy még be kell őket állítatni adagolóssal???

Üdv.Zoli

Link to comment
Megosztás:

35 perce, zolpat írta:

Köszi Zotya:)

Lehet akkor újra átnézem az izzítási rendszert-résolaj csöveket stb..bár nekem a résolaj csövek fémből vannak és szép tiszták,de porlasztó csúcsokat is akarok cserélni,néha már hallom hogy valamelyik"bekopog"...

Azokat ha megveszem,akkor mehetnek is bele egyből,vagy még be kell őket állítatni adagolóssal???

Üdv.Zoli

Ebben nem vagyok biztos de azt gondolom hogy a sima porlasztó csúcs cseréhez még nem kell az adagolót bántani. 

Link to comment
Megosztás:

On 2019. 02. 23. at 12:39, zotya975 írta:

Ebben nem vagyok biztos de azt gondolom hogy a sima porlasztó csúcs cseréhez még nem kell az adagolót bántani. 

Szerintem a csúcs beállítására gondol, a nyitó nyomást érdemes beállítani egyformára és megfelelő értékre.

Amúgy visszakanyarodva a téma elejére, én is azzal kezdeném, hogy megnézném az izzítógyertyákat, egyáltalán megkapják e a feszültséget, isuzunál van egy izzítás vezérlő is, ami néha megadja magát, plusz a termosztát háznál egy kétvezetékes (vezeték jeladóval egybeöntve) jeladó ami jelet ad a vezérlőnek a hűtőfolyadék hőmérsékletéről, aszerint izzít vagy sem.

Link to comment
Megosztás:

1 óra, isi írta:

Szerintem a csúcs beállítására gondol, a nyitó nyomást érdemes beállítani egyformára és megfelelő értékre.

Amúgy visszakanyarodva a téma elejére, én is azzal kezdeném, hogy megnézném az izzítógyertyákat, egyáltalán megkapják e a feszültséget, isuzunál van egy izzítás vezérlő is, ami néha megadja magát, plusz a termosztát háznál egy kétvezetékes (vezeték jeladóval egybeöntve) jeladó ami jelet ad a vezérlőnek a hűtőfolyadék hőmérsékletéről, aszerint izzít vagy sem.

Szervusz!

Igen-igen,a csúcs beállítására gondoltam,az adagoló (szerintem)jól működik..Mondom,melegen meg plusz fokokban pöcc-röff indul,ráadásul nem is 3hengerezik meg ilyesmi..szépen egyenletesen jár a motor alapjáraton is..

Csak mínusz fokokban sz@rakodik,nagyon sokat kell tekerni az önindítónak,de utána szintén szépen beindul mind a négy henger..csak ez a sokáig tartó önindítózás zavar már!

Izzításom úgy műkszik,hogy akármilyen hideg van,3-4mp után elalszik a visszajelző lámpa,de viszont a relé meg jóval utána kattan,7-8mp körül..Már nem is a lámpát figyelem,hanem a relé kattanását hallgatom..nem tudom ez rendben van-e így??

Illetve csinál olyat,hogy mikor bemelegszik a motor,akkor hirtelen megemelkedik az alapjáratom,olyan 750-800-ról fölugrik 900fölé...ez normális??

Nem fordítva kéne lennie,hogy hidegen jobban dúsít(ezáltal pörög a motor)és miután bemelegszik,akkor csökken az alapjárat??

Lehet hogy tényleg az izzítás vezérlőm sz@rakodik? Mi van ha a arról a kétvezetékes jeladóról lehúzom a vezetéket??

Mielőtt kipróbálom,azért megkérdezem..:confused:

Üdv.Zoli

Módosítva : zolpat
Link to comment
Megosztás:

11 perce, zolpat írta:

Szervusz!

Igen-igen,a csúcs beállítására gondoltam,az adagoló (szerintem)jól működik..Mondom,melegen meg plusz fokokban pöcc-röff indul,ráadásul nem is 3hengerezik meg ilyesmi..szépen egyenletesen jár a motor alapjáraton is..

Csak mínusz fokokban sz@rakodik,nagyon sokat kell tekerni az önindítónak,de utána szintén szépen beindul mind a négy henger..csak ez a sokáig tartó önindítózás zavar már!

Izzításom úgy műkszik,hogy akármilyen hideg van,3-4mp után elalszik a visszajelző lámpa,de viszont a relé meg jóval utána kattan,7-8mp körül..Már nem is a lámpát figyelem,hanem a relé kattanását hallgatom..nem tudom ez rendben van-e így??

Illetve csinál olyat,hogy mikor bemelegszik a motor,akkor hirtelen megemelkedik az alapjáratom,olyan 750-800-ról fölugrik 900fölé...ez normális??

Nem fordítva kéne lennie,hogy hidegen jobban dúsít(ezáltal pörög a motor)és miután bemelegszik,akkor csökken az alapjárat??

Lehet hogy tényleg az izzítás vezérlőm sz@rakodik? Mi van ha a arról a kétvezetékes jeladóról lehúzom a vezetéket??

Mielőtt kipróbálom,azért megkérdezem..:confused:

Üdv.Zoli

Szia,

A relé kattanás rendben, a visszajelző előbb elalszik.

Hidegen kellene magasabbnak lennie az alapjáratnak, ezt az adagolón lévő patron szabályozza (víz van bele vezetve, lehet csak takarítani kellene, de elég macera), ismerek ilyen b vekit, amelyik úgy csináld, mint a tiéd :)

Nekem le van szakadva a vezeték a jeladóról, hidegen melegen mindig leizzít ezáltal, kb. 7-8 mp. Viszont, ha ráindítok egyből, akkor leveszi az izzítást.

Mérni kell, hogy első indításnál megjelenik e a 12 v az izzító soron és hány másodpercig.

Akksi és az indítómotor milyen állapotú? Indításkor mennyire esik le az akkun a feszültség, intenzíven teker? Nem hinném, hogy a csúccsal lenne a gond.

Link to comment
Megosztás:

1 órával ezelőtt, isi írta:

Szia,

A relé kattanás rendben, a visszajelző előbb elalszik.

Hidegen kellene magasabbnak lennie az alapjáratnak, ezt az adagolón lévő patron szabályozza (víz van bele vezetve, lehet csak takarítani kellene, de elég macera), ismerek ilyen b vekit, amelyik úgy csináld, mint a tiéd :)

Nekem le van szakadva a vezeték a jeladóról, hidegen melegen mindig leizzít ezáltal, kb. 7-8 mp. Viszont, ha ráindítok egyből, akkor leveszi az izzítást.

Mérni kell, hogy első indításnál megjelenik e a 12 v az izzító soron és hány másodpercig.

Akksi és az indítómotor milyen állapotú? Indításkor mennyire esik le az akkun a feszültség, intenzíven teker? Nem hinném, hogy a csúccsal lenne a gond.

Szia!

Értem,akkor a relé és az izzítási időm rendben van...ez eddig oké..

Akkor az a hőpatron is vacakolhat,mert nekem fordítva működik,melegen emelkedik az alapjárat,ezt a patront már hallottam mástól is:) Csak nem tudom mennyire macera azt kitakarítani...nem a fagyálló leengedése a gond,hanem hogy mennyire lehet hozzáférni az adagoló babrálása nélkül??

Másik:hát az önindító már eléggé vontatottan teker,szerintem azt is szét kéne szednem,és kitakarítani,az akksim már 4.évében jár..de még ezt a telet átvészeltem vele:)Generátorom szinte új,1 éves.

Izzítógyertyáim tavaly ősszel lettek cserélve,Brisk gyártmány van benne,viszont a Briskek pár mm-el rövidebbek mint amik benne voltak(Bosch).

A szerelő azt mondta:az nem baj ha rövidebb csak hosszabb ne legyen:huh:

Hirtelen ennyi jut eszembe..akkor majd rámérek az izzítókat összekötő"hídra"hogy megkapja-e a 12 voltot? és ha nem kapja meg,akkor merre keresgéljek tovább??

Gondolom kanócok,csatik ellenőrzése stb.?? 

Remélem még nem az akksi cserével kell kezdenem,mert most éppen eléggé fájna egy új akksi ára...:(:(

Z.

 

Módosítva : zolpat
Link to comment
Megosztás:

  • 1 month later...

Na ilyet, amit én műveltem.....fura zörgő hang jött az autóból nagy fordulaton(X17DTL motor,68 lovas német td) és ezek meg szokták enni a hajtókarcsapágyakat reggelire.
Gondoltam leveszem alul a tepsit, megnézni a csapágyakat.
Teljesen patika mindegyik, vissza az egész, de tepsitömítést nem raktam oda, gondoltam jó lesz anélkül is. (érdekességképp valamelyik volt tulaj szerelőembere beleszórt pár szeleprátétet a karterba, biztos ami biztos, legyen ott is)
Új olaj, szűrő, motor beindít, vár, mikor alszik el ilyenkor a nyomásjelző pilács.
Hát csak nem akart...
Leállít.
Beindít megint, hülye motorhang, hidrotőkék kinyomták magukból az olajat.
Lámpa néha elalszik, nagyobb fordulaton is, de valami csak nem kerek.
Na ilyenkor mi a szűzmária van.
A horpadt tepsi lefedi a szívókosarat az olajpumpához, mert nincs kartertömítés?
Már csak erre tudok gondolni.
Csóri Opel. :(

Módosítva : Mikulás74
Link to comment
Megosztás:

On 2011. 02. 10. at 10:35, xxlboy75 írta:

Közben rájöttem az utólag apró, de súlyos hibára!

Az olajpumpa szívokosár talp és az olajteknő közti távolság 1,5 mm volt, ami szemmel nem látható, mármint a teknőn, mert sík volt és nem horpadt. Megoldás: a szívótalpba beleköszörültem 5mm magasságba 3 hornyot, ezáltal a talp és a teknő közötti távolság elegendő lett a pumpa olajszívásához és a megmaradt talprészek távtartónak jók, ha esetleg a teknőt felütném. Az eredmény: alapjárati(1000) fordulaton meleg motornál 2,1bar ,fordulatszám növelésével emelkedik a nyomás és 6bar-on leszabályoz, tehát normálisan működik, már végre!!!!!!!!!!!!!!!!

na ezért jó az Opel fórum. :icon13:

Link to comment
Megosztás:

  • 1 month later...

Üdv!

Kérdésem a következő: Corsa B 1,5  Isuzu motoros(sima szívódízel) verdának az önindítója és a generátora jó lehet-e az én 1,7TD Isuzu motoros F Astrámba???

Lényeges lenne ha megtudnám,mert ha nem,akkor nem is állnék neki leszerelni a Corsáról őket..ami k..va nyűgös lenne,mert karambolos volt az autó,már vagy 2-3éve hátul van egy kertben,a gaz is benőtte már,meg sok hulladék vas van körülötte,szóval mire kibányászom onnan meg találok olyan helyet hogy meg tudjam emelni(jelenleg kerekek nélkül van az autó),na ez minimum 1 napos meló,aztán meg kiderül hogy nem is jók az én autómba a cuccok....:wacko:   Na ezt a "fölösleges"munkát akarom elkerülni ha megtudom hogy kompatibilisek-e a cuccok avagy sem....

A segítséget előre is nagyon köszönöm a kedves márkatársaknak!!

Üdv.Zoli

Link to comment
Megosztás:

9 órája, zolpat írta:

Üdv!

Kérdésem a következő: Corsa B 1,5  Isuzu motoros(sima szívódízel) verdának az önindítója és a generátora jó lehet-e az én 1,7TD Isuzu motoros F Astrámba???

Lényeges lenne ha megtudnám,mert ha nem,akkor nem is állnék neki leszerelni a Corsáról őket..ami k..va nyűgös lenne,mert karambolos volt az autó,már vagy 2-3éve hátul van egy kertben,a gaz is benőtte már,meg sok hulladék vas van körülötte,szóval mire kibányászom onnan meg találok olyan helyet hogy meg tudjam emelni(jelenleg kerekek nélkül van az autó),na ez minimum 1 napos meló,aztán meg kiderül hogy nem is jók az én autómba a cuccok....:wacko:   Na ezt a "fölösleges"munkát akarom elkerülni ha megtudom hogy kompatibilisek-e a cuccok avagy sem....

A segítséget előre is nagyon köszönöm a kedves márkatársaknak!!

Üdv.Zoli

Hali, a Szakál katalógusa szerint a corsa önindítója 9 fogas, az Astráé 11. Pofára is teljesen másképp néznek ki. :(
Aztán én már opelnél semmire sem tudok garanciát, múltkor is becumiztam a lendkerékkel, pár év volt a különbség azonos motortípusnál....:brooding:

Link to comment
Megosztás:

  • 5 months later...

Nem egy túl pörgős ez az F astra dízel topic, nem véletlenül....
Sajnos az enyém is teljesen elkorhadt alulról, nem érdemes lakatoltatni. :(
De a motorja, még mindig pöcc-röff, nagyon minimális olajfogyasztás 10000km-en, kb 1 deci se. :(
50 ezer km-t úgy raktam az autóba, hogy csak az első lengőkarokat cseréltem, meg a kinyomócsapágyat.
372000km van benne.

Beszereztem egy motorhibás G astrát, Z12XE motorkód, víz-olaj összefolyva, lánc csörömpöl, stb. :-)
De a kaszni szép egyben van, egy darab rozsda nincs rajta. :-)

Éljen a fejlődés, meg a tudomány. :hehe:

Módosítva : Mikulás74
Link to comment
Megosztás:

13 perce, Mikulás74 írta:

Nem egy túl pörgős ez az F astra dízel topic, nem véletlenül....
Sajnos az enyém is teljesen elkorhadt alulról, nem érdemes lakatoltatni. :(
De a motorja, még mindig pöcc-röff, nagyon minimális olajfogyasztás 10000km-en, kb 1 deci se. :(
50 ezer km-t úgy raktam az autóba, hogy csak az első lengőkarokat cseréltem, meg a kinyomócsapágyat.
372000km van benne.

Beszereztem egy motorhibás G astrát, Z12XE motorkód, víz-olaj összefolyva, lánc csörömpöl, stb. :-)
De a kaszni szép egyben van, egy darab rozsda nincs rajta. :-)

Éljen a fejlődés, meg a tudomány. :hehe:

Én meg egy Z18XE Zafirára cseréltem le az F-et. Ez motorikusan nagyjából egyen van, de itt is a rozsdamentes bódé a legnagyobb előny . 

Link to comment
Megosztás:

4 órája, zotya975 írta:

Én meg egy Z18XE Zafirára cseréltem le az F-et. Ez motorikusan nagyjából egyen van, de itt is a rozsdamentes bódé a legnagyobb előny . 

ez 2004-es, cigóktól vettem, belül úgy néz ki, mint egy disznóól. Nem baj, jó ez. :)
De ez a z12xe motor.....komám szétszedett anno egy ilyen motoros H astrát, már akkor együtt röhögtünk rajta.
Ezek a hajtókarok, kb mintha hurkapálcikából lennének. Opelnak úgy látszik dilije ezek a kikönnyített, törős cuccok. Végül is, ha nem kakukkol ki a blokk oldalán a hajtókar, az nem baj. :-)

894134217_;slot=1;filename=eyJmbiI6InN5d

  • Zavaros 1
Link to comment
Megosztás:

6 órája, Mikulás74 írta:

ez 2004-es, cigóktól vettem, belül úgy néz ki, mint egy disznóól. Nem baj, jó ez. :)
De ez a z12xe motor.....komám szétszedett anno egy ilyen motoros H astrát, már akkor együtt röhögtünk rajta.
Ezek a hajtókarok, kb mintha hurkapálcikából lennének. Opelnak úgy látszik dilije ezek a kikönnyített, törős cuccok. Végül is, ha nem kakukkol ki a blokk oldalán a hajtókar, az nem baj. :-)

894134217_;slot=1;filename=eyJmbiI6InN5d

Maradjunk annyiban, hogy én ezzel az 1,2-es csodával Opelék helyében én nem égettem volna magam. Sosem volt egy életbiztosítás. Nem ennek van olajszivattyú betegsége?

  • Zavaros 1
Link to comment
Megosztás:

1 órával ezelőtt, Róóóbi írta:

Maradjunk annyiban, hogy én ezzel az 1,2-es csodával Opelék helyében én nem égettem volna magam. Sosem volt egy életbiztosítás. Nem ennek van olajszivattyú betegsége?

Azt nem tudom, olyat nem láttam még. Van viszont vezérműlánc kínja, meg nagyon szeret hengerfejes lenni. Mondjuk nem csoda, csakis acél tömítést lehet hozzá kapni, szóval nem működik már a síkolás nélkül tömítés csere.
Van pár EU ország, azoknak kell megfeleljenek a gyártók ezekkel a fűnyíró motoros 16 szelepes csodákkal. Köbcenti korlátozás van.

Link to comment
Megosztás:

On 2019. 11. 20. at 19:20, Mikulás74 írta:

Nem egy túl pörgős ez az F astra dízel topic, nem véletlenül....
Sajnos az enyém is teljesen elkorhadt alulról, nem érdemes lakatoltatni. :(
De a motorja, még mindig pöcc-röff, nagyon minimális olajfogyasztás 10000km-en, kb 1 deci se. :(
50 ezer km-t úgy raktam az autóba, hogy csak az első lengőkarokat cseréltem, meg a kinyomócsapágyat.
372000km van benne.

Beszereztem egy motorhibás G astrát, Z12XE motorkód, víz-olaj összefolyva, lánc csörömpöl, stb. :-)
De a kaszni szép egyben van, egy darab rozsda nincs rajta. :-)

Éljen a fejlődés, meg a tudomány. :hehe:

Kikopó félben vannak sajnos, benzines társaikból több van még az utakon! Én még nyüstölőm őket, igaz  időszerű lenne lassan egy adagoló felújítás, 392000 van benne , kicsit szivárog belőle a nafta, de még teszi a dolgát! Kasztnit javitani kéne itt ott, de alapjában jó bőrben van még!  Nekem megfelel arra amire kell, a dolgát elvégzi! :)

Link to comment
Megosztás:

9 órája, free0228 írta:

Kikopó félben vannak sajnos, benzines társaikból több van még az utakon! Én még nyüstölőm őket, igaz  időszerű lenne lassan egy adagoló felújítás, 392000 van benne , kicsit szivárog belőle a nafta, de még teszi a dolgát! Kasztnit javitani kéne itt ott, de alapjában jó bőrben van még!  Nekem megfelel arra amire kell, a dolgát elvégzi! :)

Az enyém kívülről teljesen egyben van még, mert volt lakatolva a küszöb, sárvédő, de a taposólemez, doblemezek, na meg.....a hátsó rugótányér és a nyúlvány nagyon gatya. Megbökdöstem csavarhúzóval...kb át tudtam nyomni rajta.
De még evvel húztam haza a g astrát, csóri f astra a 68 lóerejével nagyon megszenvedett a hegyeken.

Link to comment
Megosztás:

  • 4 months later...

Sziasztok!

Nekem van egy Opel Astra F 1.7 D  autóm , ami tavaly adagoló felújulásra szorult, ebben egy Lucas adagoló van, de a felújítás ( tömítéseket cseréltek, mert folyt ) igazán nagyon rosszul sült el, azóta rossz az autó.. 

A javítás óta  az automata dúsító nem működik ,  hidegen nehezebben indul, tovább kell önindítózni, és mikor be indul  a motor nem jár egyenletesen, fűstől  , de mikor be melegszik a motor , utána be áll a motor járása, nincs szaggatás. De ha hagyom egy pár percet állni, újra nehezen indul.

Boss agagolóra szeretném cserélni a Lucas-t , valaki tudna tanácsot adni, mi a tapasztalata , és hogy bele fogjunk-e vagy ne.

 

 

Link to comment
Megosztás:

  • 3 weeks later...

Üdv az uraknak. 

A segítségeteket szeretném kérni x17dtl motor vezérlés beállításával kapcsolatban. Átugrott a vezérműszíj, egy szelephimba +szelep kuka, szeretnék rájönni hogy én csináltam valamit rosszul (a télen cseréltem vezérlést, szíj, görgők, vízpumpa,)vagy valami más a gond. . Azóta mentem vele kb 10 000 km gond nélkül. Szeretnék biztos lenni a dolgomban mielőtt visszateszem a motort. 

Segítségeteket előre is köszönöm. 

Laci

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.