Jump to content
Qpack

Benzines motorokkal kapcsolatos kérdések

Recommended Posts

13 perce, Cs. Zoltán írta:

Nekem a Mannt, Hengst - et elcsavarta, egyedül a Mahle-t nem. 

Gondolom az olajteknő szívókosarát említette a szerelőd.

Igen arra gondolt.

Hozzászólás megosztása

Hozzászólás linkje
Megosztás:
On 2018. 10. 01. at 15:42, K86Opel írta:

Az a 20ezer tényleg nagyon baráti ár ahhoz képest, hogy a teljes szívóoldalt szét kell szerelni, nem is haboznék - kivéve persze, hogy én vállalkozó kedvű, hobbi-barkácsos Astranauta vagyok és ismerősnek köszönhetően rendelkezésre állt minden szükséges szerszám is. Más autójának teljes nyugodtsággal amúgy én se esnék neki... :D

Az viszont meglep, hogy a csörgő hangot a 100-as benzin rendbe hozta, talán csak alapjáratnál nem hallod - nekem a szeleptisztító adalék javított sokat az alapjáraton, nagyon szépen simán jár vele és olyankor kevésbé zörög. Tudtommal a csörgést a szívósor szívócsöve ("a csiga") okozza, pontosabban annak egy belső fémlemeze szokott rezegni, mert lelazulnak a csavarok, amik tartják (következő projektem ezt is orvosolni az Astrán - külföldi fórumokon láttam, hogy menetrögzítő ragasztó kell és kész is). Zöröghet még a Twinport szelepek nyitásáért felelős rudazat is, ha nagyon el vannak kopva a pöckök - 40.000-ért úgy tudom van szaki, aki teljesen felújítja és jobb lesz, mint a gyári. Sajnos a kormolás a karter-visszavezetés folyománya, így benzineseknél is van, bár nem olyan sok, mint a kokszos dízeleknél - a karterből olajos ragacs kerül a szívóoldalra, ami az EGR-nek hála keveredik a kipufogó koromjával (+ ehhez hozzájöhet a rossz üzemanyag / tökéletlen égés / kopott motor és meg is van a benzines koksz).

Szia. Köszönöm a tájékoztatást ☺.  Nagyon fülelek és komolyan nem csörög az autó már. Olvastam valahol hogy miután megtankoltam pörgetni huzatni kell az autót. 50.nel 3as ban mentem vele párszor kisebb távot. Vettem tisztitó folyadékot is az üzemanyaghoz. 

Hozzászólás megosztása

Hozzászólás linkje
Megosztás:
On 2018. 10. 03. at 12:34, Aster írta:

Sziasztok!

2005-ös Opel Astra G Classic 1.6 Twinport, Z16XEP, az alábbi hibakódokat dobja:

P1122 - Accelerator Pedal Position Sensor 2 Voltage Low  (02) - Present

P1550 - Limp Home - Electronic Throttle Control Limited Performance  (0A) - Present

P0170 - Fuel Trim System Lean  (02) - Not present

P1113 - Port Deactivation Position Sensor Circuit Low Voltage  (02) - Present

P0400 - Exhaust Gas Recirculation Circuit Range/Performance (Open Valve)  (0A) - Present

P0130 - O2 Sensor 1 Circuit Voltage High  (01) - Not present

Vastaggal kiemeltem a releváns állandó kódokat. Ezeken kívül van még egy permanens hiba, a pedálé is, de az gondolom nem érdekes addig, amíg reagál a gázra a szerkezet.

A probléma: Motor hidegindítás után azonnal bivaly módra húz, nagyon jól gyorsul, de ahogy bemelegszik, elkezdi elveszíteni az erejét. 30 km megtétele után 100 fölé nehezen lehet tolni, dombon max 80-nal megy fel, gyorsulás szinte nullára esik vissza.

A motor leállítása és újraindítása nem oldja meg a problémát, ahogy a légtömegmérő lehúzása sem. Kódtörlés szintén nem segít. Ugyanakkor ha kihűl a motor, másnap megint tökéletesen húz... amíg be nem melegszik, mert akkor megint elveszti az erejét.

Mi lehet a probléma?

Kösz a segítséget előre is!

Hozzászólás megosztása

Hozzászólás linkje
Megosztás:

Sziasztok!

Van egy Z18XE motoros astrám, tempomat, elektromos gázpedál, egy éve vásárolt. A problémám az vele, hogy lassan gyorsul az autó, ha lepadlózom, akkor is csak szép nyugodtan szedi össze magát. 1,8 125 lóerőnek illene jól gyorsulnia. Van egy másik 1,6-os 100lovas astra is a családban, az sokkal jobban gyorsul. Az autó 160-170-el is megy gond nélkül, csak úgy viselkedik, mintha egy komótos nyugdíjas bácsika vezetné. A motorban jelenleg 132000 kilométer van. Fojtószelep teljesen tiszta, a szívócsatornában sem látok semmiféle olajlerakódást, (ellenben az 1,6-os másikkal ami csupa szutyok és mégis jobban gyorsul), gyertyák, üzemanyagszűrő újak. Vezérlés 6000km-el ezelőtt cserélve. Újkora óta így viselkedik az autó. Másik jelenség amit produkál, néha nem indul elsőre, csak gázadással, ezt főképp meleg állapotban produkálja. Hibakódot egyáltalán nem produkál, (Simtec motorvezérlő van az autóban).

A kérdésem az hol keressem a hibát? Gyanakszom a fojtószelep működtető motorjára, de emlegették nekem a motorvezérlő meghibásodását is. (Simtecnél gyakran bekövetkezik).

Válaszokat előre is köszönöm!

Hozzászólás megosztása

Hozzászólás linkje
Megosztás:
On 2018. 10. 04. at 0:41, Cs. Zoltán írta:

Nekem az elcsavarodott olajszűrő okozott hasonlót. Méress olajnyomást, ill olaj+ szűrő (Mahle-t ajánlom) csere. 

Megoldódott a problémám, most már nekem is másodpercek alatt helyre áll az olajnyomás, melegen is. (Gagyi olaj szürő volt benne, meg 10w-40-es olaj ) Kapott Mann szűrőt, meg Eneos 5w-30at. A motor  belül szép tiszta, nem volt benne olajsár, 81ezer km van benne, remélem nem csináltak nagy kárt a motorban a nem belevaló olajjal,  meg szűrővel.

• Like 2

Hozzászólás megosztása

Hozzászólás linkje
Megosztás:

Sziasztok!

Szeretném kérdezni, hogy a képen lévő motor leömlőnél nem kellene a egy védőlemeznek lennie?

http://www.kepfeltoltes.eu/view.php?filename=50145262353_2665756240444.jpg

http://www.kepfeltoltes.eu/view.php?filename=73645368823_3499496989089.jpg

Hozzászólás megosztása

Hozzászólás linkje
Megosztás:
1 óra, OpelAtti írta:

Sziasztok!

Szeretném kérdezni, hogy a képen lévő motor leömlőnél nem kellene a egy védőlemeznek lennie?

http://www.kepfeltoltes.eu/view.php?filename=50145262353_2665756240444.jpg

http://www.kepfeltoltes.eu/view.php?filename=73645368823_3499496989089.jpg

Szia!

De igen, kellene lennie: https://photos.app.goo.gl/4xQBrRNiQ1cAEVtF9

• Köszi! 1

Hozzászólás megosztása

Hozzászólás linkje
Megosztás:

Sziasztok! 

Régi családtagunk bakkecskejárására keresnék ötletet, hátha tud valaki segíteni (2001, 1,6 Z16XE). 3-4 éve lett gázosítva. 1 év után lett cserélve a gyújtó trafó sor, mert gázon rángatott. Eltelt 1-2 nyugalmas év, s egy fél éve benzinen kezdett, már a használhatóságot korlátozóan rángatni, főleg hidegen, de melegen sincs túl nagy ereje. Egy pólusú gyertyát használok a gáz végett.

EGR dugózott, üzemanyag szűrő volt cserélve, friss üzemanyaggal, 100-assal keverve is ugyan ez a helyzet, szelepszár tisztító spay adalékkal kezelve. Eddig ezek történtek.

Milyen irányba lenne érdemes tapogatóznom? 

Hozzászólás megosztása

Hozzászólás linkje
Megosztás:

Szeretnél hozzászólni? Hozz létre egy fiókot, vagy jelentkezz be.

Regisztrált felhasználónak kell lenned ahhoz, hogy hozzászólást írhass.

Fiók létrehozása

Regisztrálj egy új fiókot a közösségünkben. Nem nehéz!

Regisztráció

Bejelentkezés

Már felhasználók vagy? Jelentkezz be!

Bejelentkezés

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.