Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Extra-felszerelések beépítése utólag + elektromos kérdések


Amusing

Recommended Posts

Néhány szóban le tudnád írni, hogy kezdjek neki az összeszerelésnek? Mivel nem én szedtem le, nem tudom hogy kezdjek bele a fölszereléshez.....

Persze. Motorháztető kinyit, lököst szemből közelítve a középső sínbe beilleszted, a kerékíveknél a helyére csúsztatod becsavarozod mindkét oldalt, patentok középen ill. alul bepattint és kész. Utána a ködlámpa bekötése és kész.gallery_1421_54_113261.jpg

Link to comment
Megosztás:

Hirtelen felindulásból megvettem egy boltban, mostmár tudom, nem a legolcsóbban. A lökös 14 volt+a ködlámpa darabja 8+hőmérő gyári 4+ 2 szoknya alulra, darabja 8+ a festés 18. Valamint kell még a bontóbol ködlámpa+hőmérő csati, az nem lehet nagy lóvé. Össz így 70 körül lesz+ kinlódhatok a felszereléssel.

ez igen sok volt...lökös 10, ködlámpa 4+4 (igaz nem gyári), "koptató" a lökös aljára...kb 2 darabja...+festés...mondjuk legyen 25-30eft.....a komplett cucc 50 körűl kihozható...ha pedig bontottat veszel kb 10-15 de azona ködlámpán kívűl minden rajta van...csak egy festés kell...az azért igen durva hogy már ilyeneket csinálnak...igaz fent és lent 2-2 csavar a patentokat egy kis sezrszámmal el lehet vágni egy ütéssel és már lent is van...de ez már azért sok...ilyet én még nem hallottam... B) ;)

Link to comment
Megosztás:

Persze. Motorháztető kinyit, lököst szemből közelítve a középső sínbe beilleszted, a kerékíveknél a helyére csúsztatod becsavarozod mindkét oldalt, patentok középen ill. alul bepattint és kész. Utána a ködlámpa bekötése és kész.gallery_1421_54_113261.jpg

Szuper vagy! Már csak azt áruld el, hogy ezt a leírást a képekkel honnan szerezted?

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok,üdvözlök mindenkit!2008.novemberében én is egy 2003-as G Astra tulajdonsa lettem.Az autóban van gyári központi zár és azt szeretném megkérdezni,hogy az utólagos el.ablak (csak elől) + egy megbízható riasztó cca mennyibe kerülhet,és hol lehet elérni ( esetleg márkaszervízen kívűl ) Bp. vagy környékén ?

Előre is köszi

Link to comment
Megosztás:

Hali!

Nemrég vettünk egy H-t, és most a G-t megkaptam. Ehhez néztem ködlámpákat és elektromos ablakemelőt (használt mindegyik, de gyári, nem utángyártott).

Kérdés: az ablakemelőhöz kapok szerkezetet, motort, gombokat. A kábel elő lehet készítve az ajtóba, vagy azt is oda kell vezetnem? Valamint az tuti, hogy minimum 1, de lehet, hogy 2 biztosítékot is rakni kell a biztosítéktáblába, de a relé az benne van ugye?

A ködlámpához másik lökös kell? Mert ahogy néztem, ennél középen az a csík kimegy a széléig, így ha kivágásra kerülne a sor, elég bénán nézne ki, akkor ezt kihagynám.

Link to comment
Megosztás:

Hali!

Nemrég vettünk egy H-t, és most a G-t megkaptam. Ehhez néztem ködlámpákat és elektromos ablakemelőt (használt mindegyik, de gyári, nem utángyártott).

Kérdés: az ablakemelőhöz kapok szerkezetet, motort, gombokat. A kábel elő lehet készítve az ajtóba, vagy azt is oda kell vezetnem? Valamint az tuti, hogy minimum 1, de lehet, hogy 2 biztosítékot is rakni kell a biztosítéktáblába, de a relé az benne van ugye?

A ködlámpához másik lökös kell? Mert ahogy néztem, ennél középen az a csík kimegy a széléig, így ha kivágásra kerülne a sor, elég bénán nézne ki, akkor ezt kihagynám.

Hali!

A kábel 99% hogy nincs benne az ajtóban.

De a szerkezettel együtt kaphatsz hozzá ajtókábelt is. Azt könnyű átrakni, és 1-2 biztit be kell tenni, és működik.

Relé nem kell hozzá. De akkor már érdemes az elektromos tükröket is betenni.

Ablakemelőt kb 25ért kaphatsz kábellel. a kapcsoló 5körül van.(előző hozzászólónak)

Nekem olyan lökösöm van, amiben gyárilag ki van könnyítve a lökös a ködlámpa helyén. Hátulról látható a perforálás. A rögzítési pontok meg rajta vannak. A kábel valószinűleg benne van, de a kapcsolót ki kell cserélned. Az a drágább móka.

Link to comment
Megosztás:

Hali!

A kábel 99% hogy nincs benne az ajtóban.

De a szerkezettel együtt kaphatsz hozzá ajtókábelt is. Azt könnyű átrakni, és 1-2 biztit be kell tenni, és működik.

Relé nem kell hozzá. De akkor már érdemes az elektromos tükröket is betenni.

Ablakemelőt kb 25ért kaphatsz kábellel. a kapcsoló 5körül van.(előző hozzászólónak)

Nekem olyan lökösöm van, amiben gyárilag ki van könnyítve a lökös a ködlámpa helyén. Hátulról látható a perforálás. A rögzítési pontok meg rajta vannak. A kábel valószinűleg benne van, de a kapcsolót ki kell cserélned. Az a drágább móka.

Én 20-ért (postával 22)-ért vettem az ablakemelőket kapcsolókkal, plusz a 2 G kürtöt, de a kábelt nem tudom adja-e hozzá. Elektromos tükör nekem nem hiánycikk, mert azt csak 1x kell beállítani B)

Az egész kapcsolót kell kicserélni a ködlámpához? Nem lehet a vakdugó helyére betenni egy kis kapcsolót? Megnéztem, a kábelek már ott vannak a lökös mögött. Ha netán mégis veszek ködlámpát, akkor melyiket tanácsolod? A bontott gyárit, vagy utángyártott új?

Link to comment
Megosztás:

Én 20-ért (postával 22)-ért vettem az ablakemelőket kapcsolókkal, plusz a 2 G kürtöt, de a kábelt nem tudom adja-e hozzá. Elektromos tükör nekem nem hiánycikk, mert azt csak 1x kell beállítani B)

Az egész kapcsolót kell kicserélni a ködlámpához? Nem lehet a vakdugó helyére betenni egy kis kapcsolót? Megnéztem, a kábelek már ott vannak a lökös mögött. Ha netán mégis veszek ködlámpát, akkor melyiket tanácsolod? A bontott gyárit, vagy utángyártott új?

Link to comment
Megosztás:

Én 20-ért (postával 22)-ért vettem az ablakemelőket kapcsolókkal, plusz a 2 G kürtöt, de a kábelt nem tudom adja-e hozzá. Elektromos tükör nekem nem hiánycikk, mert azt csak 1x kell beállítani B)

Az egész kapcsolót kell kicserélni a ködlámpához? Nem lehet a vakdugó helyére betenni egy kis kapcsolót? Megnéztem, a kábelek már ott vannak a lökös mögött. Ha netán mégis veszek ködlámpát, akkor melyiket tanácsolod? A bontott gyárit, vagy utángyártott új?

Az jó ár, mondjuk főleg kábellel együtt. mondjuk nélküle se rossz.

az elektromos tükör főleg télen jó. h fűtött:)

Asszem az egészet ki kell cserélni, hacsak nem kapsz egy rosszat, amiből a nyomógombot át tudod tenni, és a kis panelkapcsolót átforrasztod

Mivel a ködlámpa elég sérülékeny dolog, szerintem bonottban nem nagyon kapsz. utángyártottban elég olcsó

Vaterán néztem, volt pár bontott. Elsősorban az érdekel, hogy az utángyártottnak is van-e olyan minősége, mint a gyárinak.

Link to comment
Megosztás:

Vaterán néztem, volt pár bontott. Elsősorban az érdekel, hogy az utángyártottnak is van-e olyan minősége, mint a gyárinak.

Nem tudom, h milyen minőség , de ilyen depo, meg tyc van már 4300ft ért per db.

a bontottat 10 körül szokták adni, igaz már rég nem foglakoztam vele..mert akkor anynit nem ért volna meg.

gondolom most már jóval olcsóbb, én annó 5-6 éve kerestem, amikor vettem az autót.

de ha utána olvasol a tyc ködlámpákról nem irnak semmi rosszat

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

2008.12. havi Z14XEP CL2-m van. Az első ködlámpához be van kábelezve szerintetek?

Tudom, legegyszerűbb lenne megnéznem, de nincs aknám, a talaj meg elég hideg mostanában... B)

Nálam akkor is látszik, ha felülről nézek be. Be kell hajolni a hűtőhöz, és látni a 2 fityegő kábelvéget, ha be van vezetve. (99-es 1.4)

Link to comment
Megosztás:

A lökösből csak simán kivágják a ködlámpa helyét és kész.

Nekem a bal oldali ujragyártott, mert azt kapta el az őzike lába. A lökösön egy karcolás sem lett, de a rohadék a patájával szétrugta a ködlámpát. Na: az utángyártott rendszeresen bepárásodik, az eredeti meg nem.

Link to comment
Megosztás:

A lökösből csak simán kivágják a ködlámpa helyét és kész.

Nekem a bal oldali ujragyártott, mert azt kapta el az őzike lába. A lökösön egy karcolás sem lett, de a rohadék a patájával szétrugta a ködlámpát. Na: az utángyártott rendszeresen bepárásodik, az eredeti meg nem.

Ettől féltem...

Link to comment
Megosztás:

Gondolom a foncsorozásnak sem tesz túl jót az állandó lecsapódó pára.

Igen, ez biztos így van. Ezért várom már mikor kell cserélni a jobb első lámpát, mert az is bepárál, pedig nem bontott, nem repedt, és már aznap párás volt amikor a kocsit vettük B) (szalonból, tehát nem előző tulaj barmolta szét) De meglepően jól bírja a foncsor, 10 éves és sehol rozsdásodás, lepattogzás.

Link to comment
Megosztás:

Én 20-ért (postával 22)-ért vettem az ablakemelőket kapcsolókkal, plusz a 2 G kürtöt, de a kábelt nem tudom adja-e hozzá. Elektromos tükör nekem nem hiánycikk, mert azt csak 1x kell beállítani B)

Az egész kapcsolót kell kicserélni a ködlámpához? Nem lehet a vakdugó helyére betenni egy kis kapcsolót? Megnéztem, a kábelek már ott vannak a lökös mögött. Ha netán mégis veszek ködlámpát, akkor melyiket tanácsolod? A bontott gyárit, vagy utángyártott új?

Nemtudsz egy képet feltenni hogy a lökös mögött a ködlámpa kábelei csatlakozoja hogy nézhet ki,kiváncsi lennék ha nekem is van e ott valami,csak nem tudom hol kell keresni és milyen lehet?

Link to comment
Megosztás:

Igen, ez biztos így van. Ezért várom már mikor kell cserélni a jobb első lámpát, mert az is bepárál, pedig nem bontott, nem repedt, és már aznap párás volt amikor a kocsit vettük ;) (szalonból, tehát nem előző tulaj barmolta szét) De meglepően jól bírja a foncsor, 10 éves és sehol rozsdásodás, lepattogzás.

A fene sem érti miért, de többnyire a jobb szemük könnyezik. B)

Link to comment
Megosztás:

Nemtudsz egy képet feltenni hogy a lökös mögött a ködlámpa kábelei csatlakozoja hogy nézhet ki,kiváncsi lennék ha nekem is van e ott valami,csak nem tudom hol kell keresni és milyen lehet?

Neked ott tutira nincs semmi, ne is keresd. (Ha jól vágom CL2-d van)

Link to comment
Megosztás:

Akkor ezekszerint a classicocben biztos hogy nincs benne a ködlámpa csatlakozoja,plussz a kábel?

Ilyen sporolosak lettek?

Igy van. Még a műszerfal mögötti 10cm-es utánfutó visszajelző egy szál vezetéket sem teszik bele feleslegesen. Nem is értem, hogy a kollégának, hogy lehetett benne plusszba. Mondjuk az övét még abban a korban rakták össze, amikor az ajtódíszlécet is színre fújták (én német szakmunkások rakták össze).

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.