Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Extra-felszerelések beépítése utólag + elektromos kérdések


Amusing

Recommended Posts

hogy kiégett volna?.......Egy másik kapcsolóhoz képest, szinte alig világít egész életében, nem lehet, hogy nem is működik? Tudod mikor a szélvédőre állítod a levegőbefújást akkor sem engedi működni (nem kap áramot)

,de ettől függetlenül szerintem bele van forrasztva. Jó múltkor nekem az ülésfűtés kapcsolóban égett ki a kontroll lámpa. ki kellett forrasztani be az újat ........és kész. Ezek a kapcsolók általában csak össze vannak pattintva.

Működni működik, mert ha benyomom, akkor világít a kis sárga csík, és érezni is, hogy nagyobb fokozatra kapcsol a venti, csak a kis autócskának nincs megvilágítása.

Link to comment
Megosztás:

Igen, minden más világít, csak ez az egy gomb nem.

Arra gondoltam, hogy valami bekerült a kapcsoló alá (összegyűlt maszat, papírdarab, tudomisénmi), ami pont eltakarja azt a kis rést, melyen a fényt kapná a fényvezető műa. Húzd le a ventillátor bombját, akkor rálátsz. Ha egy izzós a megvilágítás, akkor rögtön izzót is cserélhetsz.

Link to comment
Megosztás:

Hi All!

Ez az első hozászolásom az oldalon. Rögtön egy kérdéssel indítanék. Astra g 1.7 cdti -vel rendelkezem. 4,5 éves és kb. 2 hete rosszalkodik!

Hideg motornál menet közben megáll a motor majd megy tovább. Állóhelyzetben csak simán megáll vagy dadog. Sárga kulcsos lámpa világít vagy kivillan.

Viszont amikor felmelegszik üzemi hőfokra, akkor már nem áll meg. Pont úgy viselkedik mint egy benzines,mikor kihagy a gyújtása.

Elvittem kiolvastatni és azt mondták, hogy a főtengely jeladóval van a probléma.

Vettem bontottat és azzal is elkezdte csinálni! Mi lehet a kehe? Help!

Ui.: Ha rossz helyre írtam, irányítsatok a megfelelő helyre.

Link to comment
Megosztás:

Hi All!

Ez az első hozászolásom az oldalon. Rögtön egy kérdéssel indítanék. Astra g 1.7 cdti -vel rendelkezem. 4,5 éves és kb. 2 hete rosszalkodik!

Hideg motornál olyat csinál, hogy megáll. Sárga kulcsos lámpa világít. Viszont amikor felmelegszik üzemi hőfokra, akkor már nem áll meg.

Pont úgy viselkedik mint egy benzines,mikor kihagy a gyújtása. Elvittem kiolvastatni és azt mondták, hogy a főtengely jeladóval van a probléma.

Vettem bontottat és azzal is elkezdte csinálni! Mi lehet a kehe? Help!

A bontott is épp olyan kehes volt, mint az, amit levettél.

Még előfordulhat, hogy a jeladó előtt elhúzó izé (ez ám a szakkifejezés! :lol: ) lazult fel.

Nálam anno pont fordítva működött a dolog: amint bemelegedett, rögtön leállt.

Link to comment
Megosztás:

A bontott is épp olyan kehes volt, mint az, amit levettél.

Még előfordulhat, hogy a jeladó előtt elhúzó izé (ez ám a szakkifejezés! :lol: ) lazult fel.

Nálam anno pont fordítva működött a dolog: amint bemelegedett, rögtön leállt.

Akkor karter le oszt szerelés?

Valahol rossz érintkezés vagy stb.? 4,.5 év után szép lenne :-(

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

A következő probléma állt elő:

P0230 (0) Üzemanyag szivattyú relé érintkezési probléma. Folyamatosan jelen van.

Az autó beindul, a relé jó. Vesszel nézegettük tegnap, azt mondja szerinte nem ecu.

Ezzel találkozott már valaki?

Esetleg tud valaki abban segíteni, hogy a Tis-ben hol találok erről részletes leírást?

Link to comment
Megosztás:

Hello!

Van olyanra lehetőség, hogy elektromos tetőablakot útólag beszerelni?

Mibe fáj egy ilyen mutatvány?

Hol tudnak iylet csinálni?

Szia, én szeptemberben rakattam el. tetőt a vasba, webasto márkájút, cégnevet nem írok, nem akarom reklámozni, de priviben szívesen elküldöm, ha érdekel. 110E-be fájt, de nekem megérte, mert én "tetőfüggő" vagyok, úgy megtetszett az F-nél. Ez a large változat, az üvegfelülete talán még kicsit nagyobb is, mint a gyárinak, de sajnos nem nyitható teljesen ki, mert nem a tető alá csúszik, mint a gyári, hanem felfele nyílva csúszik hátra. Remélem, érthető voltam. Nekem eddig bejött... Az a furcsa, h F astrákban doszt volt el. tető, G-ben pedig alig láttam, pedig IMÁDOM :lol:

Link to comment
Megosztás:

Hello!

Van olyanra lehetőség, hogy elektromos tetőablakot útólag beszerelni?

Mibe fáj egy ilyen mutatvány?

Hol tudnak iylet csinálni?

gyárit csak úgy, ha egy bontott tetőt veszel, majd körbevágjátok a tetőablak körül( sinek+ peremezések stb..), és beteszed a sajátodba.

Tető fényezés + tetőkárpit csere, mert az teljesen más..........de utána gyári

Nekem a kábelköteg ott fityeg, látható is, ha kiveszem az olvasólámpát.

Én is néztem egyszer. Igaz nekem zafira van, de a lényegen nem változtat

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

A következő probléma állt elő:

P0230 (0) Üzemanyag szivattyú relé érintkezési probléma. Folyamatosan jelen van.

Az autó beindul, a relé jó. Vesszel nézegettük tegnap, azt mondja szerinte nem ecu.

Ezzel találkozott már valaki?

Esetleg tud valaki abban segíteni, hogy a Tis-ben hol találok erről részletes leírást?

Még annyit a problémához, hogy gyujtáson van hiba, beindítás után tudom törölni és nem íródik fel. Ha leállítom, és ismét kap gyújtást akkor felíródik a hiba.

Link to comment
Megosztás:

gyárit csak úgy, ha egy bontott tetőt veszel, majd körbevágjátok a tetőablak körül( sinek+ peremezések stb..), és beteszed a sajátodba.

Tető fényezés + tetőkárpit csere, mert az teljesen más..........de utána gyári

Nekem a kábelköteg ott fityeg, látható is, ha kiveszem az olvasólámpát.

Én is néztem egyszer. Igaz nekem zafira van, de a lényegen nem változtat

Ne haragudj - kicsit off a kérdés, de nincs véletleünl a zafirához bármilyen elektronikus leírásod? Kezelési könyv, szervíz füzet, esetleg szerelési könyv?

Link to comment
Megosztás:

No bedobtam az erőlködőt, mélyládát végre, így már egész szépen (hangosan) szól a zene...

Olyan 6-7órám ráment, de megspóroltam vele 12-15ezer forintot, ennyiért akarták ugyanis berakni.

Ami nem tetszik, bár érthető szerintem a jelenség, hogy a dátumkijelző vibrál, azaz el-elhalványul a ne mán ütemére, sőt talán mintha a helyzetjelzőt is "visszafogná" kicsit :lol:

Ilyenkor jól meghúzza az akksit az biztos. Úgy emlékszem az F astrában nem produkált ilyet, ott csak a fejegység kijelzőjén látszott hasonló pulzálás.

Link to comment
Megosztás:

Ilyen amikor a fórummotor beépített cenzúrája túlzásba viszi a dolgot. :)

na igen a BAXXUS szót helyesen leírva azonnal korrigál, mert a mély hangtartomány másképpen az igen trágár kifejezés ám :lol:

Azért gondolom mki értette miről van szó, mert a szövegkörnyezet azért erősen utal rá ;)

Link to comment
Megosztás:

Hová kötötted végül? Akkura vagy generátorra?

Tanácsod ellenére az akksira kötöttem a pozitívat, a hátsó lámpa egyik csavarjára pedig a testet....

Megkérdeztem 2-3 hifi szerelőműhelyt, hogy mennyiért csinálnák és hogyan kötnék be, 12-15ezer ft körül mondták és ugyanígy csinálták volna. Azt mondták , ha a generátorra kötik, akkor is azonos potenciálon van, ráadásul igen közel marad az akksihoz, tehát semmivel nem jobb, ugyanakkorát ránt rajta. Kasztnihoz testelni pedig ennél nem is kell jobb, bőven elég és akkor vezetékből sem kell +5m.

Nekem a kábelek megvoltak (1m-es testkábel), nem akartam venni újat ezért így csináltam. Az F-ben is így volt, nem volt vele bajom, meg így nem volt vele annyi munka sem.

5-6óra alatt bedobtam, semmivel nem lett rosszabbul csinálva, mintha ők tették volna.

Spóroltam 12ezret, jó is lett a végeredmény. a vibráló kijelző meg le van x@r.a...Az gondolom vibrálna akkor is ha generátorra kötöm.

Szerk:

Potyo

Amúgy a tanácsodat megköszönöm, biztos nem hülyeség ahogy mondtad, inkább neked hiszek, nem a szerelőműhelynek, mert nekik a nagy lóvé leakasztása a cél, minél rövidebb idő alatt, tehát persze, hogy a lehető legegyszerűbben akarják megoldani a szerelést.

Ettől függetlenül én is így csináltam, mert nekem is egyszerűbb volt, időben, pénzben egyaránt :lol:

De végül is szól és az a lényeg, az akksit meg haza nem vághatja, ha menet közben hallgatom hangosan, picit talán rövidebb lesz az élettartama....?

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.