Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Extra-felszerelések beépítése utólag + elektromos kérdések


Amusing

Recommended Posts

ne mondj már nekem ilyent...a Hella-nak van automatikus magasságállítója utólagos...igaz horror áron, de ha én azt megveszem, a kapcsolót minek is cserélném ki? és szerinted melyik rendőr vállalja fel ,hogy beperlik...ha nincs kpm a helyszínen, akkor ő mondhat amit akar....elküld újabb műszakira, ami pénzbe kerűl és időbe..amikorra persze simán vissza rakhatja az illető bele a régi dolgokat....aztán pedig név szerint beperli a rend éber őrét, hoyg őt zaklatta és pénz kiadásra kényszerítette, hiszen az ő járműve a papírok alapján is teljesen rendben van....és jogszerűtlen volt a plussz vizsga...tehát kártalanítsák...kiesett pénz(kifizetett és meg nem kapott fizetés vagy elmaradt haszon), idő és a rendőr hiába hogy előtte esetleg teljesen jogosan járt el meghurcolják, járhat a bíróságra, mert nehéz lesz bizonyítani...a motorteret tudtommal csak a kpm-es utasítására vagy kénytelen kinyitni...ha pedig az nincs nyitva..ebből/abban bármi lehet...nem minden lámpatestet lehet kívülről látni mi van benne....

Még annyit hozzátennék, hogy nem véletlenűl gondolom én sem így...az általam használt lámpatestre gyárilag rá van írva a D2S-es égő szabványos használatának engedély száma...és hidd el egyáltalán nem vakít, de szebb és jobban látok is vele...de ezt egy másik részen már kifejtettem...aki gyári nem xenon-ra való lámpatestbe bele szereli szerintem azt kellene büntetni...mert az tényleg vakít...

ezek után már az sem kizárt hogy d2s matricát fognak hamisitani :)

Link to comment
Megosztás:

Abszolút egyetértek az előttem szólóval. Rendszeresen éjjel közlekedem, 10 szembejövő és vakító autóból 8 sajnos sima halogén lámpás... Az emberek nem tudják/nem akarják használni a lámpamagasság-állítót, ezzel az erővel azt is lehetne büntetni...

Téglát nekik :)

Link to comment
Megosztás:

ez igen elvakult felfogás....jöttek már neked szembe gyári lámpatesttel és égővel úgy hogy kisebb retina korrekciót hajtott végre rajtad, mert vagy xarul volt beállítva vagy mert a kocsi úgy volt terhelve, Ő pedig azt sem tudja mire való a manuális állító....és akkor ezt még a rendőr sem akarja megállítani... mert ez gyárilag nyomja ki a szemed....a refivel közlekedőkről pedig inkább szót sem ejtenék..köszi a figyelmet! :)

Azért ez jóval ritkábban fordul elő, mint a rossz xenon beépítésből eredő vakítás.

ne mondj már nekem ilyent...a Hella-nak van automatikus magasságállítója utólagos...igaz horror áron, de ha én azt megveszem, a kapcsolót minek is cserélném ki? és szerinted melyik rendőr vállalja fel ,hogy beperlik...ha nincs kpm a helyszínen, akkor ő mondhat amit akar....elküld újabb műszakira, ami pénzbe kerűl és időbe..amikorra persze simán vissza rakhatja az illető bele a régi dolgokat....aztán pedig név szerint beperli a rend éber őrét, hoyg őt zaklatta és pénz kiadásra kényszerítette, hiszen az ő járműve a papírok alapján is teljesen rendben van....és jogszerűtlen volt a plussz vizsga...tehát kártalanítsák...kiesett pénz(kifizetett és meg nem kapott fizetés vagy elmaradt haszon), idő és a rendőr hiába hogy előtte esetleg teljesen jogosan járt el meghurcolják, járhat a bíróságra, mert nehéz lesz bizonyítani...a motorteret tudtommal csak a kpm-es utasítására vagy kénytelen kinyitni...ha pedig az nincs nyitva..ebből/abban bármi lehet...nem minden lámpatestet lehet kívülről látni mi van benne....

Még annyit hozzátennék, hogy nem véletlenűl gondolom én sem így...az általam használt lámpatestre gyárilag rá van írva a D2S-es égő szabványos használatának engedély száma...és hidd el egyáltalán nem vakít, de szebb és jobban látok is vele...de ezt egy másik részen már kifejtettem...aki gyári nem xenon-ra való lámpatestbe bele szereli szerintem azt kellene büntetni...mert az tényleg vakít...

Persze itt Abszurdisztánban nem az előírások, szabályok betartása, hanem azok kijátszása a nemzeti sport.

A sünök is fedezik magukat. Képekkel is dokumentálnak. De helyben be is vonhatja a forgalmi engedélyt, leszereltetheti a hatósági jelzést, amennyiben a közúti forgalomra alkalmatlannak ill. arra veszélyesnek ítéli a járművet. Akkor addig pereskedsz, ameddig a zsebed bírja. Személyesen ismerek olyan emberkét, akit egy pár kék ledes ablakmosó miatt rendeltek be műszakira.

Működési elvre való tekintet nélkül minden vakítót a szeménél fogva kéne kirángatni a forgalomból.

Link to comment
Megosztás:

Működési elvre való tekintet nélkül minden vakítót a szeménél fogva kéne kirángatni a forgalomból.

Illetve eleve nem kellene annak jogosítványt adni, aki nincs tisztában ezekkel a dolgokkal. Mert arra megasról teszek, hogy valaki nem tudja a fűtőventilátort használni, de a lámpák helyes használata az fontos a közlekedés biztonságára nézve...

Link to comment
Megosztás:

Illetve eleve nem kellene annak jogosítványt adni, aki nincs tisztában ezekkel a dolgokkal. Mert arra megasról teszek, hogy valaki nem tudja a fűtőventilátort használni, de a lámpák helyes használata az fontos a közlekedés biztonságára nézve...

ma reggel láttam egy "helyi menő srácot" ködlámpával!!!!!!

Link to comment
Megosztás:

Én is láttam tegnap háromágú csillagos, terepjárónak hazudott ócskavasat ilyennel...

ez a nem mindegy! a másik meg hogy 15 millás terepjáró de izzót cserélni már nincs ész?!

a vakítás sajnos hazánkban már megszokott "jelenség"

de hát mit is várhatunk hiszen még 8 általános sem kell a jogosítványhoz....

Link to comment
Megosztás:

Azért ez jóval ritkábban fordul elő, mint a rossz xenon beépítésből eredő vakítás.

Persze itt Abszurdisztánban nem az előírások, szabályok betartása, hanem azok kijátszása a nemzeti sport.

A sünök is fedezik magukat. Képekkel is dokumentálnak. De helyben be is vonhatja a forgalmi engedélyt, leszereltetheti a hatósági jelzést, amennyiben a közúti forgalomra alkalmatlannak ill. arra veszélyesnek ítéli a járművet. Akkor addig pereskedsz, ameddig a zsebed bírja. Személyesen ismerek olyan emberkét, akit egy pár kék ledes ablakmosó miatt rendeltek be műszakira.

Működési elvre való tekintet nélkül minden vakítót a szeménél fogva kéne kirángatni a forgalomból.

Te álom világban élsz..úgy gondolod, hogy minden (jog)szabály amit hoznak az tökéletes és úgy jó ahogy leírták?

1. lásd vizsga,

2. lásd zöldkártya,

3. lásd eredetvizsga,

4. lásd busz jöhet szembe az egyirányú utcában,

5. biciklista is jöhet szemben az egy irányú utcában,

6. nem kelle tartalék izzó, mert már ki sem lehet cserélni azt néhány autóban...tehát szinte lámpa nélkűl részt vehetsz a forgalomban ha arról van szó..legálisan..

Te szerinted ezek józan jól átgondolt szabályok és döntések?...jól megszivatnak vele, aztán ha nagy a morgás, akkor vissza csinálják...ugye milyen jól csinálják....ez a magyar jog...köszönjük Emese! és te ezt tartod jónak...akkor te olyan ember vagy aki mindenre fejet hajt és ha baromság, de a főnöke mondta akkor gondolkodás nélkül meg is csinálja?

Én ezzel a lámpatesttel ugyebár használhatok a leírása szerint(a jogszabály szerint csak a körítésekkel) xenon-t, mert erre lett tervezve, tehát nem vakít! Az hogy nincs hozzá magasság állítóm, de van lámpamosóm, ha én az esetek 95%-ában egyedül használom ezt a kocsit, akkor mi is lenne a haszna az automatikus magasságállítónak? miért is indokolt műszaki szempontból a működése? és azon kívül, hogy valaki ezt a jogszabályt megalkotva büntettett miatta értelmetlen lenne ha benne lenne...hiszen nem csinálna semmit, mindig ott állna...amit pedig uhuhu is (remélem jól) írt az opelekbe nem is csinálja ezt a bólintást még a gyári sima xenon fényforrás sem! tehát amit jogszabályban ellenőrzésként kiadtak a sünöknek azt sem tudja a gyári sem..akkor milyen jó kis szabályt is hoztak? (majd még a gyári xenon fényszóróval is vizsgára mehetsz...és akkor mondod majd hogy mert ki akarták játszani a szabályokat?)

Most a nép az ellen ágál hogy műszakira legyen kötelezve aki igen nagy mértékben megtörte a gépét.....pedig ez szerintem teljesen logikus...épp az ilyen dolgok miatt, hogy nincs rendesen helyre állítva pl. a futőmű, nincs jól beállítva a fényszórója sem....és még nem xenon...sokkal veszélyesebb mint néhányan gondolnák...

Egyébként a sün pedig dokumentálhat....kérdezem én, (ha le van csukva a géptető és úgy csinálja) láttál már olyan fényképezőt ami korrekten adja vissza a színeket...azt látni hogy milyen az alapszín, de az árnyalatát...te pl meg tudsz különböztetni színben ( ha nem látod az égőt és már világit egy ideje) egy Xenon utánzatot és tényleges xenon-tól...szerintem nem..a géptető leplombálása sem megoldás, mert ha pl elfogyott az ablakmosóm és esős idő van gondolod a jogszabály kényszeríthet engem arra hogy szélvédő mosó nélkűl kockáztassam az életem? felnyitom és töltök bele, vagy éppen az olajszintem már túl alacsony és el sem tudnék jutni a vizsga bázisra? Mo-on pedig még nem dívik a kocsi lopkodás a helyszínről...mint Melbourne-ben Hamiltonnak :)

Link to comment
Megosztás:

ez igen elvakult felfogás....jöttek már neked szembe gyári lámpatesttel és égővel úgy hogy kisebb retina korrekciót hajtott végre rajtad, mert vagy xarul volt beállítva vagy mert a kocsi úgy volt terhelve, Ő pedig azt sem tudja mire való a manuális állító....és akkor ezt még a rendőr sem akarja megállítani... mert ez gyárilag nyomja ki a szemed....a refivel közlekedőkről pedig inkább szót sem ejtenék..köszi a figyelmet! :)

Igen elvakult vagyok amikor beraknak nem xenonos lámpatestbe a xenont :D

A gyárival nincs problémám....látni a különbséget.

Múlt héten rám villogtak ,pedig 3-os a magasság állítás (mindig).

Azt nyomtam neki refit....

Link to comment
Megosztás:

Most a nép az ellen ágál hogy műszakira legyen kötelezve aki igen nagy mértékben megtörte a gépét.....pedig ez szerintem teljesen logikus...épp az ilyen dolgok miatt, hogy nincs rendesen helyre állítva pl. a futőmű, nincs jól beállítva a fényszórója sem....és még nem xenon...sokkal veszélyesebb mint néhányan gondolnák...

:)

Erről eddig nem hallottam, de (ilyen különbözőek vagyunk) sztem ez sem éppen logikus. Ha az emberek tiltakoznak miatta, azt meg tudom érteni, mert tegyük fel mi van ha ártatlan elszenvedője vagy egy balesetnek (azaz belédjöttek), és emiatt a törvény miatt újra kell műszakiztatnod a kocsidat? Nemcsak hogy plusz utánajárás, de szvsz ezt senki nem fizeti ki neked, szóval még plusz költség is.

Egyáltalán, a műszaki vizsga intézményének jogosságáról sem vagyok teljesen meggyőződve. A világ több országában (köztük például Dél-Afrikában, ahonnan Gabo tudósítja most a B Omega illetve a Rekord alfórum látogatót) működik az, hogy műszaki vizsga csak tulajdonosváltáskor van, azaz ha valaki megvesz egy autót újonnan és mondjuk 20 évig megtartja, akkor a 20 év alatt egyetlenegyszer sem kell műszakira vinnie. Persze a rendőr ott is soron kívül vizsgára küldheti a láthatóan rossz állapotú autót...

Ezzel szemben mi a helyzet nálunk? Befizetsz egy valag pénzt, és kapsz cserébe egy papírt (forgalmi) meg egy matricát, hogy az autód most megfelel az előírásoknak. És vajon tényleg így van? Ettől lesz biztonságos egy autó? Nem attól hogy karba van tartva? Főleg a mai korrupt világban... szvsz a műszaki vizsga csak egy újabb adónem az autósoknak és bevétel az államnak, de az eredeti célját amire kitalálták, soha nem éri el.

Link to comment
Megosztás:

:)

Erről eddig nem hallottam....

Hát nem akarok a műszaki mellett érvelni, de én egyáltán nem bánom, hogy van. Az, hogy pont így jó-e, arról nem vagyok meggyőződve, de egy olyan országban, ahol az emberek fele ügyeskedik, sajnos nem lehet rájuk hagyni, jó állapotú-e a kocsijuk. Az enyém akkor is jó állapotú lenne, ha soha nem kellene műszakira vinni, f*szért kockáztatnám a 2 gyerekem meg a feleségem életét. De egy olyan helyen, ahol állandóan lefizetnek mindenkit és még így, a kötelező műszakival is néha látok olyan autót, hogy komolyan nem is értem hogy jöhet ki az utcára, hát nem tudom. Kicsit közelednénk Ejrópához, nálunk is eltörölhetnék. De így?! Ne jöjjön belém fék nélkül semelyik idióta... Meg amilyen füstfelleget egyes kocsik eregetnek... Ezért aztán kár a zöldkártya...

Link to comment
Megosztás:

Az a baj hogy így hogy van műszaki, még így is megvan az esély hogy belédmegy egy fék nélküli idióta... szóval ha így nézzük akkor tényleg nincs értelme a műszakinak... :)

Ez a probléma, hogy azt hiszik, hogy ha a műszakin átment, akkor most egy évig semmi gond az autóval. Közben meg ez csak annyit jelent, hogy a műszaki pillanatában semmi gond nem volt, de akár már az onnan hazafelé úton is elfolyhat a fékolaj. Vagy ugyanez a szervízzel, hogy "most volt szervízben, nem lehet vele semmi gond". Dehogynem lehet, csak esetlen nem szokott lenni.

Link to comment
Megosztás:

Ez a probléma, hogy azt hiszik, hogy ha a műszakin átment, akkor most egy évig semmi gond az autóval. Közben meg ez csak annyit jelent, hogy a műszaki pillanatában semmi gond nem volt, de akár már az onnan hazafelé úton is elfolyhat a fékolaj. Vagy ugyanez a szervízzel, hogy "most volt szervízben, nem lehet vele semmi gond". Dehogynem lehet, csak esetlen nem szokott lenni.

Újonan egy évre kapunk csak műszakit na nemár :)

Link to comment
Megosztás:

Újonan egy évre kapunk csak műszakit na nemár :)

Jólvanna, nálunk Szerbiában egy évre szól a műszaki, illetve az idei évtől 15 éves kor felett hat hónapra, aztán a megszokás nagy úr. Mondjuk az se normális, hogy négy évig érvényes a műszaki új autóra, mintha négy év alatt nem lehetne kinyírni vagy épp nem történhetne vele bármi. Én ezt az egy évet és 15 éves kor felett fél évet normálisnak tartom. Persze ehhez hozzá is kell igazítani az árakat, meg ne tartson két napig egy műszaki elintézése, ez itt szerencsére elég gyorsan megvan, gyakorlatilag egy óra alatt el lehet intézni a biztosítással együtt, ha épp nincs az ember előtt senki.

Link to comment
Megosztás:

Hát, ezt meg honnan ... :)

No, meg ez melyik topic is? :D

Jólvanna, nálunk Szerbiában egy évre szól a műszaki, illetve az idei évtől 15 éves kor felett hat hónapra, aztán a megszokás nagy úr. Mondjuk az se normális, hogy négy évig érvényes a műszaki új autóra, mintha négy év alatt nem lehetne kinyírni vagy épp nem történhetne vele bármi. Én ezt az egy évet és 15 éves kor felett fél évet normálisnak tartom. Persze ehhez hozzá is kell igazítani az árakat, meg ne tartson két napig egy műszaki elintézése, ez itt szerencsére elég gyorsan megvan, gyakorlatilag egy óra alatt el lehet intézni a biztosítással együtt, ha épp nincs az ember előtt senki.

És nálatok, Szerbiában elektromos kérdés v. extrán beépített felszerelés a műszaki vizsga? ;)

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.