Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Extra-felszerelések beépítése utólag + elektromos kérdések


Amusing

Recommended Posts

szia. nekem olyan szerko kell ami 220/12v 80w.-ot tud mert a kocsiban meg van oldva ragyogoan müxik.de ha valahol leállok vele hosszabb idöre 1-2hét akkor ne kelljen a kocsi akksiját használni ./camping/.A FENNT EMLITETT ÁRGÉP STB ILYET nem ismer.

Szia.Ilyesmire gondoltál.

itt

igen köszi.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Már régóta olvasom a fórumot. Néhány felmerülő kérdésemre itt találtam választ!

De, most volna egy frissebb!

Van e megoldás az alábbira? Astra G, gyári ablakemelő az első ajtókban, a kocsiban Rhino Z1M őrködik. Beriasztáskor nem húzza fel az ablakokat. A riasztónak van egy „komfortzár” kimenete (jelenleg nincs bekötve!), amin a riasztó bekapcsolása után 12 másodpercig negatív impulzus jelenik meg. A szűkszavú leírás szerint ez használható ablakemelésre. Hogyan tudnám ezt a szolgáltatást felhasználni? Olvastam itt a fórumon „Rasztalos” Úr felfedezését (melyet szerzői jog véd): kulccsal való bezárás után tovább fordítva a kulcsot valóban felmegy az ablak!

De, mégis a távossal…

Köszönöm szépen a segítséget!

Ja! Astra g javítási könyvet lehet valahol vásárolni?

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Már régóta olvasom a fórumot. Néhány felmerülő kérdésemre itt találtam választ!

De, most volna egy frissebb!

Van e megoldás az alábbira? Astra G, gyári ablakemelő az első ajtókban, a kocsiban Rhino Z1M őrködik. Beriasztáskor nem húzza fel az ablakokat. A riasztónak van egy „komfortzár” kimenete (jelenleg nincs bekötve!), amin a riasztó bekapcsolása után 12 másodpercig negatív impulzus jelenik meg. A szűkszavú leírás szerint ez használható ablakemelésre. Hogyan tudnám ezt a szolgáltatást felhasználni? Olvastam itt a fórumon „Rasztalos” Úr felfedezését (melyet szerzői jog véd): kulccsal való bezárás után tovább fordítva a kulcsot valóban felmegy az ablak!

De, mégis a távossal…

Köszönöm szépen a segítséget!

Ja! Astra g javítási könyvet lehet valahol vásárolni?

Ilyen ablakemelő illesztő modul kéne a tiedhez, de ilyen suzukis riasztóhoz nem találtam. Ez nem tudom jó-e hozzá.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok az lenne a kérdésem ,hogy ha valaki tudná a

választ gyári gastra kulcs tanitható -e vagy sem ha igen akkor hogyan előreis köszi asegitséget .

Tudomásom szerint csak a szűz kulcs tanítható, tehát a már egyszer felprogramozott nem. Tehát, ha arra a gyárira gondolsz, amit a kocsihoz kaptál, azt már nem lehet még egyszer. Én vettem egy szűz kulcsházat elektronikával, azt fel tudtuk progizni itt fórumtársakkal az immókóddal (ez kell e programozáshoz), de tőlük tudom, h az egyszer már felprogramozottat nem lehet (próbálkoztak már vele és nem ment)

Link to comment
Megosztás:

Tudomásom szerint csak a szűz kulcs tanítható, tehát a már egyszer felprogramozott nem. Tehát, ha arra a gyárira gondolsz, amit a kocsihoz kaptál, azt már nem lehet még egyszer. Én vettem egy szűz kulcsházat elektronikával, azt fel tudtuk progizni itt fórumtársakkal az immókóddal (ez kell e programozáshoz), de tőlük tudom, h az egyszer már felprogramozottat nem lehet (próbálkoztak már vele és nem ment)

Köszönöm atanácsodat .Bocsi de most tudtam a géphez űlni .

Link to comment
Megosztás:

Köszönöm atanácsodat .Bocsi de most tudtam a géphez űlni .

Semmi gond, ráérek :rolleyes: A felprogramozáshoz egyébként TECH2 kell, vagy a másik lehetőség, ahogy mi csináltuk: PC+megfelelő progi kombó. A vaterán vettem a szűz kulcsházat elektronikával 8 ezerért, ami nagyon jó ár volt, sajnos azóta nem láttam ennyiért sehol... Huszonakárhányért láttam azóta, ami már nem olyan baráti.

Link to comment
Megosztás:

Semmi gond, ráérek :rolleyes: A felprogramozáshoz egyébként TECH2 kell, vagy a másik lehetőség, ahogy mi csináltuk: PC+megfelelő progi kombó. A vaterán vettem a szűz kulcsházat elektronikával 8 ezerért, ami nagyon jó ár volt, sajnos azóta nem láttam ennyiért sehol... Huszonakárhányért láttam azóta, ami már nem olyan baráti.

Ezzel kapcsolatba arra lennék kiváncsi hogy hol iródik be az hogy már egy kulcs volt tanítva. Mert a kulcsba biztos nem mert tudomásom szerint a kommunikáció egyirányú a kulcs és a kocsi között. Tehát innentől csak a KP zár vezérlő elektronika az ahol eme érték tárolódik. Tehát annak a eepromját kéne kivenni és az a szekcióját a proginak kitörörölni ami tárolja a kulcs listát.

Link to comment
Megosztás:

Ezzel kapcsolatba arra lennék kiváncsi hogy hol iródik be az hogy már egy kulcs volt tanítva. Mert a kulcsba biztos nem mert tudomásom szerint a kommunikáció egyirányú a kulcs és a kocsi között. Tehát innentől csak a KP zár vezérlő elektronika az ahol eme érték tárolódik. Tehát annak a eepromját kéne kivenni és az a szekcióját a proginak kitörörölni ami tárolja a kulcs listát.

Bár a valóságot én sem ismerem, de a tanítás ideje alatt simán lehet kétirányú a kommunikáció, és így a kulcsban is tárolódhat.

Link to comment
Megosztás:

Ezzel kapcsolatba arra lennék kiváncsi hogy hol iródik be az hogy már egy kulcs volt tanítva. Mert a kulcsba biztos nem mert tudomásom szerint a kommunikáció egyirányú a kulcs és a kocsi között. Tehát innentől csak a KP zár vezérlő elektronika az ahol eme érték tárolódik. Tehát annak a eepromját kéne kivenni és az a szekcióját a proginak kitörörölni ami tárolja a kulcs listát.

igen ezt nekem is mondták ,hogy csak egyszer lehet programozni,nekem sikerült többször is ugyan azt a kulcsot.....

Link to comment
Megosztás:

A helyedben utánanéznék hogy mennyi feszt ad le a szivargyújtód.

Én régebben a DVD lejátszómmal jártam így, a céges vasban menet közben nem tudtam tölteni a szivargyújtóról, csak álló helyzetben gyújtáson, amikor a motor nem járt. Rámértem, és kiderült hogy menet közben a szivargyújtóból majd' 14 volt jött ki, amire már letiltott a DVD lejátszó elektronikája. Álló helyben stabilan 12V-nál minden gond nélkül töltött... a megoldás egy állítható feszültségkimenetű szivargyújtóadapter lett, hogy a(z elvileg) 12V-ból 12V-ot tudjak csinálni. :D

Link to comment
Megosztás:

A helyedben utánanéznék hogy mennyi feszt ad le a szivargyújtód.

Én régebben a DVD lejátszómmal jártam így, a céges vasban menet közben nem tudtam tölteni a szivargyújtóról, csak álló helyzetben gyújtáson, amikor a motor nem járt. Rámértem, és kiderült hogy menet közben a szivargyújtóból majd' 14 volt jött ki, amire már letiltott a DVD lejátszó elektronikája. Álló helyben stabilan 12V-nál minden gond nélkül töltött... a megoldás egy állítható feszültségkimenetű szivargyújtóadapter lett, hogy a(z elvileg) 12V-ból 12V-ot tudjak csinálni. :D

ok, de eddig töltötte rendesen, most meg nem? Pedig semmi elektromos csere nem volt benne.

Link to comment
Megosztás:

A helyedben utánanéznék hogy mennyi feszt ad le a szivargyújtód.

Én régebben a DVD lejátszómmal jártam így, a céges vasban menet közben nem tudtam tölteni a szivargyújtóról, csak álló helyzetben gyújtáson, amikor a motor nem járt. Rámértem, és kiderült hogy menet közben a szivargyújtóból majd' 14 volt jött ki, amire már letiltott a DVD lejátszó elektronikája. Álló helyben stabilan 12V-nál minden gond nélkül töltött... a megoldás egy állítható feszültségkimenetű szivargyújtóadapter lett, hogy a(z elvileg) 12V-ból 12V-ot tudjak csinálni. :D

Persze, hogy 14V jött ki, hiszen járó motornál ennyi a feszültség az autóban. Az lenne a baj, ha nem ennyi jönne ki. Igazából a dvd lejátszó elektronikája van hibásan tervezve, mert annak illene még 18-20V-nál sem tiltania, de 14V-nál meg aztán pláne nem, hiszem ez a normális járó motornál...

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok,

Az én autómban nincs ABS. Felmerült bennem, vajon mennyibe kerülne ennek az utólagos beszerelése?

Van valakinek erről információja?

Hát kemény dió lesz, kb utólagos klíma kategória talán a szívás lesz kevesebb. Sokminden fog hozzá kelleni. ABS szivattyú egység, hátsó mindkét kerékagy jeladósra cserélve+ első jobb (bal ugyanis a km óra miatt alapból az) akkor gyári kábelkötegek a jeladókhoz+szivattyúhoz. Lehet hogy a főfékmunkahengert is cserélni kell de ebben nem vok tutira biztos. Szóval ez is nem kevés lóvé+szívás. Itt is él az hogy szemrevételezéssel nem tudod megállapítani hogy most jó-e vagy sem az a részegység amit megveszel bontottba. Innentől neked kell eldönteni mit és mennyire vállalod be.

Link to comment
Megosztás:

Nah, mielőtt teljesen elnéptelenedne ez a topik is:

Ma volt egy kis időm szerelgetni, úgyhogy kerültek az autóba Insignia ablakmosó-fúvókák. Így néznek ki a gyári csomagolásból kibontva:

67989-20100731-aztjuB.jpg

67991-20100731-LC6F3W.jpg

Még az eredeti G Astra ablakmosó:

67992-20100731-dXt6ns.jpg

Egymás mellett a két fúvóka, így jobban látszik a különbség (balról az eredeti Astra, jobbról az Insignia):

67994-20100731-p0OJhJ.jpg

És végül bent a helyén:

67995-20100731-AUwVBI.jpg

Jah igen: maga a művelet minimális kézügyességgel is negyed óra, és a befektetés 1320Ft (a két fúvóka ára, 660Ft/db márkaszervizben)

Link to comment
Megosztás:

És még:

A fúvókákkal együtt vadásztam C Corsához való szemüvegtartót is az ajtó feletti kapaszkodó helyére. A beszerelés ennél is egyszerű, két csavar oldásából-meghúzásából áll, viszont maga a szemüvegtartó az picit drágább, 2700FT újonnan.

Ilyen ugye eredetileg:

68029-20100731-AMdHBk.jpg

A szemüvegtartó a gyári csomagolásból kivéve:

68030-20100731-z5lk8A.jpg

Belső oldala:

68031-20100731-JDcDQe.jpg

A szerelés:

Az eredeti kapaszkodónál csavarfedél felpattint (óvatosan, nekem az egyiket sikerült eltörnöm!), majd csillagcsavar kiteker:

68032-20100731-lRhW0o.jpg

Kapaszkodó a tetőkárpitról lefeszít:

68033-20100731-0BlJsr.jpg

Kapaszkodó és a szemüvegtartó egymás mellett. Látható hogy a felfogatásuk teljesen megegyezik:

68034-20100731-T6BSu3.jpg

Már a helyén:

68035-20100731-CNZYGX.jpg

És kész is, ez sem tart tovább 5 percnél:

68036-20100731-e8gZ2S.jpg

68037-20100731-QNv8MA.jpg

Link to comment
Megosztás:

És akkor az aduász: elkészült végre a hűthető kesztyűtartó is a Coupéhoz!

A hozzávalók, legalábbis ahogy én csináltam:

"Toldó"-nak nevezett műanyag biszbasz az OBI villanyszerelési osztályáról, 20mm-es átmérővel, 2db, darabja 49Ft:

68051-20100731-xUIt16.jpg

Maga az áramlásválasztó, ez lesz a kesztyűtartóban, ezt sajna meg kell venni gyáriba, amúgy 970Ft. Nyitott állapotban:

68053-20100731-Nxk6kA.jpg

...és csukva:

68054-20100731-RBP33h.jpg

Végül pedig flexibilis műanyag cső, szintén az OBI villanyszerelési osztályáról, 20mm-es átmérőjű ez is, sajna 10m-nél kevesebbet nem voltak hajlandók eladni belőle (nekem meg kell 30 centi), de ez is vagy 600Ft volt csak, úgyhogy nem vészes:

68058-20100731-aroBuN.jpg

Próbálkoztam 20mm-es átmérőjű szilikoncsővel is, de ahogy a képen is látszik, ennek sajna elég nagy a falvastagsága (2.5mm), emiatt elég merev, nehezen hajlik:

68052-20100731-4RkN8u.jpg

...ami még a kisebbik baj lenne, de nemcsak hogy hajlításnál könnyen megtörik ami miatt ugye elzáródik a levegő útja, de a vastagsága miatt ki kellett faragnom pár mm-t a pollenszűrő házából, mert a bilincset sem tudtam felrakni a helyére (a képen látszik), így végül elvetettem az ötletet

68055-20100731-WepjjX.jpg

És akkor a szerelés:

A kesztyűtartót kibontva látszik a csőcsonk amit ki kell fúrni ahhoz hogy hideg levegő juthasson a kesztyűtartóba. A fúrással óvatosan, mert úgy másfél centire a vakdugó mögött már ott a klíma párologtatója, nehogy kifúrjátok!

68050-20100731-V8rk3e.jpg

Ha a fúrás megtörtént, a csőcsonkra pont rámegy a hozzászólás legelején említett műanyag toldó, abba meg éppen belepasszol a flexibilis cső. Ráadásul ezek olyan szorosan, passzentosan illeszkednek, hogy bilincsre vagy egyéb rögzítésre itt nincs is szükség:

68057-20100731-1j3kXA.jpg

És akkor a dolog másik fele:

Először is a kesztyűtartóba kell fúrni egy 22mm átmérőjű lyukat az áramlásválasztónak, hogy ezt hova fúrjátok az mindenkire rá van bízva, én a kesztyűtartó oldalába tettem, így viszonylag kevés flexibilis cső kell és nincs is útban semminek, de akinek van a kesztyűtartóban polc, az óvatosan álljon neki, inkább kétszer mérni, ellenőrizni, és egyszer fúrni!

Az áramlásválasztó csőcsonkjára rá kell szerelni a másik toldót, itt viszont már szükség lesz némi illesztésre, ugyanis ez a csőcsonk csak 16mm-es, a toldó meg ugye 19 (a belső átmérője). Én Tesa-szalaggal oldottam meg, tudom kicsi egyszerű, de hirtelen nem volt jobb ötletem. Viszont működik! Az a gyantaszerű valami ami a csőcsonk mellett látszik az ragasztó, a biztonság kedvéért használtam:

68059-20100731-WxxOmV.jpg

És tulajdonképpen kész is, áramlásválasztó a helyén, nyitott állapotban:

68061-20100731-I0hKi8.jpg

...és csukva:

68062-20100731-O3NYAE.jpg

Ezzel a módszerrel a kesztyűtartó visszarakása is egyszerű, mert amikor már félig be van tolva a helyére és csak a kesztyűtartóvilágítás csatlakozóját kell rádugni az érintkezőkre, akkor ráérünk a flexicső kesztyűtartó felőli végét a toldóba dugni, ami így még aránylag könnyen hozzáférhető, mégis feszesen fog állni. Jah, majd elfelejtettem: a fúráshoz a művelet elején ki kell venni a lábtérhez menő levegőcsövet mert útban van a fúrónak. Ezt egy patent tartja a jobb szélén a műszerfalhoz, és a képeken már nincs a helyén. (Ellenben az áramlásválasztó helyének kifúrásakor majd ennek a helyigényére is gondolni kell!)

Konklúzió: nekem nagyon tetszik, bizonyos értelemben komfortosabb lett tőle az autó, de mivel a fentiek csak iránymutatásnak készültek, leírom egy hátrányát is amit beszerelés után tapasztaltam: a flexicső bordás kialakítása miatt sajna a ventillátor bekapcsolásakor az áramló levegő fura süvítő hangot ad (hálistennek nem túl hangos), akit ez zavar az keressen más megoldást a levegő odavezetésére.

És még egy fontos: a fentiek Behr rendszerű klímára vonatkoznak, Delphi-t még nem láttam közelről, nem tudom hogy annak is ott van-e ez a csőcsonk a klíma házán.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.