Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Extra-felszerelések beépítése utólag + elektromos kérdések


Amusing

Recommended Posts

Régebben volt 35W 6000K xenonom utólagosan, de kb. fél év után műszaki előtt kiszedtem és utána el is lett adva, mert bár teljesen lefelé volt állítva, de a halogénes foncsor nagyon szétszórja a fényt. Xenon után a halogén nagyon gagyinak tűnik és most tavasszal újra tervezem, hogy teszek a verdába. Viszont most veszek 35W 4300K xenont, Xenonos lámpatestet (E jellel), fényszóró mosót. Egy olcsó kis elektronikai malőrrel az is megoldható, hogy fel- és lekapcsoláskor úgy tűnjön, mintha az elektronika épp beállítaná a magasságot. Ezek alapján a rendőr meg tudja mondani, hogy nem gyári a rendszer? Gondolom inkább a halogén foncsoros, xenonosokat intik le, mert ahhoz nem kell szakembernek lenni, hogy lássa nem gyári. De a fentiekkel leintéskor is átcsusszanhat szerintem, persze műszaki miatt 2 évente szerelés...

Link to comment
Megosztás:

Régebben volt 35W 6000K xenonom utólagosan, de kb. fél év után műszaki előtt kiszedtem és utána el is lett adva, mert bár teljesen lefelé volt állítva, de a halogénes foncsor nagyon szétszórja a fényt. Xenon után a halogén nagyon gagyinak tűnik és most tavasszal újra tervezem, hogy teszek a verdába. Viszont most veszek 35W 4300K xenont, Xenonos lámpatestet (E jellel), fényszóró mosót. Egy olcsó kis elektronikai malőrrel az is megoldható, hogy fel- és lekapcsoláskor úgy tűnjön, mintha az elektronika épp beállítaná a magasságot. Ezek alapján a rendőr meg tudja mondani, hogy nem gyári a rendszer? Gondolom inkább a halogén foncsoros, xenonosokat intik le, mert ahhoz nem kell szakembernek lenni, hogy lássa nem gyári. De a fentiekkel leintéskor is átcsusszanhat szerintem, persze műszaki miatt 2 évente szerelés...

E jellel Mo.-n nem sokra mész.Berendel műszakira,ugy is ő nyer.Kár kinlódni.G-be létezett gyárilag xenonos?Mert ha igen akkor talán bemesélhető a dolog.

Link to comment
Megosztás:

S.O.S.

Sziasztok.

Újabb kérdésem lenne. A G ASTRÁN néha kialszanak a kilóméteróra,fordulatszáméő,vízhőfokmérő,üzemanyag szintet megiláligitó izzók. Telesen sötét semmit nem látni , az ellenőrző (visszajelző ) lámpák és a kilométer számláló világít. A biztosíték jó, a fényerő szabályzó forgatókerékre sem reagál.teljesen kiszámíthatatlan, hogy mikor csinálja. Elég gáz úgy beülni este, hogy most lesz vagy nem lesz fény. Esetleg lehet össze fügés, a múltkor írtam, hogy a a közép konzol világításom sem jó, még sajna nem volt időm szétszedni kicserélni az izzókat. lehet hogy a kettő összefügg?

Előre is köszi a segitéget.

üdv.: petipali

Link to comment
Megosztás:

S.O.S.

Sziasztok.

Újabb kérdésem lenne. A G ASTRÁN néha kialszanak a kilóméteróra,fordulatszáméő,vízhőfokmérő,üzemanyag szintet megiláligitó izzók. Telesen sötét semmit nem látni , az ellenőrző (visszajelző ) lámpák és a kilométer számláló világít. A biztosíték jó, a fényező szabályzó forgatókerékre sem reagál.teljesen kiszámíthatatlan, hogy mikor csinálja. Elég gáz úgy beülni este, hogy most lesz vagy nem lesz fény. Esetleg lehet össze fügés, a múltkor írtam, hogy a a közép konzol világításom sem jó, még sajna nem volt időm szétszedni kicserélni az izzókat. lehet hogy a kettő összefügg?

Előre is köszi a segitéget.

üdv.: petipali

Igen összefügg! Ugyanazon a körön van a műszerfal világítás mint a középkonzol világítás. A KM órád azért ég mert mihelyst kap gyújtást elkezd világítani teljes fénnyel aztán ha bekapcsolod a villt. akkor meg áttér olyan fényerőre amit beállítottál, mivel nem ad át ezért úgy érzi hogy nincsen bekapcsolva a vill. Elképzelhető hogy a fényerő szabályzó megadta magát és nem ad át. Az is lehet hogy a világítás kapcsoló környékén van gond. Vedd ki a világítás kapcsolót nézd meg hogy a poti épp-e esetleg ha van másik világítás kapcsoló próbára akkor cseréld ki. Lehet a forrasztás engedett el de lehet hogy szétkopott a poti.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.