Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Astra G tulajdonosok beszélgetnek erről-arról


uhuhu

Recommended Posts

34 perce, zotya975 írta:

Szerintem a műszaki vizsga érvényességi ideje  2 év ( kivéve új autónál amikor az első 4) tehát vizsgáztatástól indul a 2 év, nem a lejárati dátumtól. Az astrát  mindíg korábban vittem el, pár nappal hiszen volt rá példa hogy javítanom kellett, de mivel rendesek voltak, akkor is az évforduló dátumát ütötték bele, tehát nem vesztettem még pár napot sem. Egyszer lecsúsztam a műszakiról , ez volt az első és az utolsó alkalom amikor szerelőhöz vittem, ekkor viszont " nyertem" pár napot, mert a vizsga dátumától adták meg a 2 évet. De azért jó tudni hogy például: "A lejáró okmányok meghosszabbított érvényességére vonatkozó megjegyzés, hogy a rendelkezés csak Magyarország területén érvényes, külföldre akkor sem mehetnek a lejárt forgalmis autók és a lejárt jogosítvánnyal vezetők, ha feloldják az utazási korlátozásokat. "

Igen régen vagy mostanáig így volt de most a járvány miatt kérdezem bakker mert ha ráér szeptemberbe vinnem akkor már lehet két évre adják meg a műszakit mit tudom én 2022 september 8 lesz benne az új és akkor hónapokat fél évet nyerek a műszakin!!!!!!A másik meg az hogy lehet lesznek műszaki akciók 2-3 hónap múlva mert senki nem nagyon fogja most vinni a kocsiját műszakira mert nem muszáj,lehet lesz rá adó kedvezmény is úgyhogy érdemes vele várni talán!!!!!

Link to comment
Megosztás:

1 órával ezelőtt, Livi írta:

Igen régen vagy mostanáig így volt de most a járvány miatt kérdezem bakker mert ha ráér szeptemberbe vinnem akkor már lehet két évre adják meg a műszakit mit tudom én 2022 september 8 lesz benne az új és akkor hónapokat fél évet nyerek a műszakin!!!!!!A másik meg az hogy lehet lesznek műszaki akciók 2-3 hónap múlva mert senki nem nagyon fogja most vinni a kocsiját műszakira mert nem muszáj,lehet lesz rá adó kedvezmény is úgyhogy érdemes vele várni talán!!!!!

Ahogy olvastam van ahová most is lehet vinni, szóval talán nem lesz nagy tolongás, a járvány után, mert sokan megcsináltatják rendes időben amikor lejár. De ez ugye elég spéci eset szóval szerintem még nincs kiforrva a dolog, nem emlékszem hogy lett volna valaha is ilyen. 

Link to comment
Megosztás:

8 órája, Livi írta:

Csak még egy kérdés üdv! Ugye most nem kötelező a műszaki tehát mit tudom én fél évig tart a vírus járvány akkor, én mondjuk elviszem szeptemberbe műszakiztaztni és akkor onnantól számít -e az újabb 2 év a műszakira mert ha igen akkor én ezzel tudok időt húzni és pénzt meg spórolni???????Valójában április 20.-án járna le!

Úgy van hivatalosan hogy a rendes lejárati időn belül +/- egy hónapra ha megcsináltatod, akkor még az eredeti lejárati dátumot írják a forgalmiba. Viszont ha szeptemberig eltart a rendkívüli állapot, akkor valószínűleg már szeptembert fognak írni a forgalmiba ha akkor viszed el vizsgáztatni, csakhogy a rendkívüli állapotot március 12.-én hirdették ki, és max. 15 napig tartható fent, utána az országgyűlésnek meg kell hosszabbítania. Jelen esetben tehát a rendkívüli állapot március 27.-én lejár, onnantól fogva 15 napig, tehát április 11-ig érvényesek az időközben lejárt forgalmik ha a helyzet addig nem változik. Március 27.-én kiderül hogy meghosszabbítják-e a rendkívüli állapotot, és ha igen, meddig.

Link to comment
Megosztás:

17 perce, tgabika76 írta:

Úgy van hivatalosan hogy a rendes lejárati időn belül +/- egy hónapra ha megcsináltatod, akkor még az eredeti lejárati dátumot írják a forgalmiba. Viszont ha szeptemberig eltart a rendkívüli állapot, akkor valószínűleg már szeptembert fognak írni a forgalmiba ha akkor viszed el vizsgáztatni, csakhogy a rendkívüli állapotot március 12.-én hirdették ki, és max. 15 napig tartható fent, utána az országgyűlésnek meg kell hosszabbítania. Jelen esetben tehát a rendkívüli állapot március 27.-én lejár, onnantól fogva 15 napig, tehát április 11-ig érvényesek az időközben lejárt forgalmik ha a helyzet addig nem változik. Március 27.-én kiderül hogy meghosszabbítják-e a rendkívüli állapotot, és ha igen, meddig.

Szerintem nem egészen jól értelmezed ,a rendkívüli állapot visszavonásig érvényes tehát a kormány amikor hivatalosan vissza nem mondja ,tehát például május 15.-én a Kormány ki hirdeti hogy vége van a rendkívüli állapotnak ,akkor utána még 15 napig mehetsz lejár forgalmival ergo május 30.-án még igen,és elvileg május 31.én már büntethet a rendőr ha lejárt műszakival mész!!!!!!!!!!

Link to comment
Megosztás:

6 perce, Livi írta:

Szerintem nem egészen jól értelmezed

De jól értelmezem:

"Veszélyhelyzet kihirdetésére a Kormány jogosult rendelettel 15 nap időtartamra. Az Országgyűlés felhatalmazása alapján a Kormány ezt meghosszabbíthatja." (forrás: Wikipedia) Amiről te beszélsz, az a szükségállapot, az valóban súlyosabb, egy következő lépés. Ha nem szavazza meg az országgyűlés, akkor a jelenleg kihirdetett veszélyhelyzet avagy rendkívüli állapot március 27.-én véget ér.

Link to comment
Megosztás:

12 órája, tgabika76 írta:

De jól értelmezem:

"Veszélyhelyzet kihirdetésére a Kormány jogosult rendelettel 15 nap időtartamra. Az Országgyűlés felhatalmazása alapján a Kormány ezt meghosszabbíthatja." (forrás: Wikipedia) Amiről te beszélsz, az a szükségállapot, az valóban súlyosabb, egy következő lépés. Ha nem szavazza meg az országgyűlés, akkor a jelenleg kihirdetett veszélyhelyzet avagy rendkívüli állapot március 27.-én véget ér.

Kösz igazad volt ,de a mai nap olvastam valahol hogy a kormány most olyan hosszabbítást tervez ami határozatlan időre szól ,és igen veszélyhelyzet van, kicsit rosszul tudtam!!!

Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...

Amióta nálam van az autó nem volt időm ránézni a pillangószelepre, hát most eljött az ideje. Igazából sokkal több dzsuvára számítottam, de csak annyira volt trutyis, hogy neki sem álltam takarítani. Vagy megcsinálta valaki az eladás ellőtt, vagy erre a motorra nem jellemző a magas kartergáz, ezt nem tudom.

http://717P10105mm83.jpg

A csövekben azért volt némi olaj, így azokat nem tettem vissza takarítás nélkül.

http://814P10105mm82.jpg

A kesztyűtartó zörgés meg egy ideje az agyamra megy, hát most kiszedtem hátha látok valami egyértelmű dolgot, de csak a lábtérfűtés csövének a felfogató patentja kotyogott a furatban. Mivel úgyis csak évente egyszer kell kivenni pollenszűrő cserekor, tettem a helyére 2 gyorskötözőt. Nem próbáltam még ki remélem ezzel vége az idegesítő hangnak.

http://605P1010582_2_.jpg

Jobbra a két gyorskötöző, balra a kivett patent.

 

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

1 órával ezelőtt, Béla írta:

A pillangószelep másik oldalát kellett volna megnézned.Mi a motorkód?

 

Z18XE, benéztem alá, bár nem voltam benne biztos hogy az elektromos mozgatású pillangószelepet szabad-e kézzel forgatni, de nem lett baja szóval szabad. Alatta sem volt nagyobb kosz, kábé ilyen volt mint itt. 

Link to comment
Megosztás:

Ha nincs egr, lehet attól nem kokszos.Vagy valóban kitakarították. Az akkut lekötöttem, mielőtt a fojtót tisztítottam. Volt akinek újra kellett pozicionálni. Addig jó, míg  nem kokszos. A totálkáron volt egy cikk, hogy  mekkora átverés a HHO vagy a Terra Clean ill. a hasonló szívótorok tisztítas 45eFt ért.

 

Link to comment
Megosztás:

27 perce, Béla írta:

Ha nincs egr, lehet attól nem kokszos.Vagy valóban kitakarították. Az akkut lekötöttem, mielőtt a fojtót tisztítottam. Volt akinek újra kellett pozicionálni. Addig jó, míg  nem kokszos. A totálkáron volt egy cikk, hogy  mekkora átverés a HHO vagy a Terra Clean ill. a hasonló szívótorok tisztítas 45eFt ért.

 

A kartergáztól is dzsuvás szokott lenni, de ennél a motornál nem jellemző ez, mint utólag megtudtam. Nincs EGR, nem is tudom pontosan az hová vezeti vissza a kipufgázt, nem a pillangószelep után csatlakozik be? 

Link to comment
Megosztás:

1 órával ezelőtt, vaszabi79 írta:

Sziasztok!

 

Szerintetek lehet helyettesíteni más fajta de ugyan olyan méretű csavarokkal a gyári EGR szelep rögzítő csavarokat (M6x40)?

Gondolok itt pl. imbuszfejű csavarra (könyebb szerelhetőség plusz nem arany áron adják).

Válaszokat közi!

 

Üdv!

 

sz

Hali.

Szerintünk lehet.Tök mindegy.:)

Link to comment
Megosztás:

3 órája, kingblue írta:

Hali.

Szerintünk lehet.Tök mindegy.:)

Nem tudom mi volt az elképzelés, amikor elhagyták a hatlapfejet. Az mondjuk hiába hogy ne bütyköld otthon, mert pont úgy tudsz venni bármilyen bit-krova fejet mint a sima hatlap, vagy csillagkulcsot. Vagy lehet hogy amikor az autót gyártották, még ritka volt a kereskedelemben? 

Link to comment
Megosztás:

2 órája, zotya975 írta:

Nem tudom mi volt az elképzelés, amikor elhagyták a hatlapfejet. Az mondjuk hiába hogy ne bütyköld otthon, mert pont úgy tudsz venni bármilyen bit-krova fejet mint a sima hatlap, vagy csillagkulcsot. Vagy lehet hogy amikor az autót gyártották, még ritka volt a kereskedelemben? 

A Torx csavarok legfőbb előnye hogy nagyobb nyomatékot lehet átvinni a meghúzásukkor a csavarfej roncsolódása nélkül, épp ezért nem értem amikor például a műanyag műszarfalnál ilyeneket használnak... ott mit számít hogy milyen nyomatékkal van meghúzva?

Link to comment
Megosztás:

11 órája, tgabika76 írta:

A Torx csavarok legfőbb előnye hogy nagyobb nyomatékot lehet átvinni a meghúzásukkor a csavarfej roncsolódása nélkül, épp ezért nem értem amikor például a műanyag műszarfalnál ilyeneket használnak... ott mit számít hogy milyen nyomatékkal van meghúzva?

Oké, de a legtöbb fontos csavarnál főtengely, vezérműtengely, hengerfej, ésatöbbi úgyis előírják a cserét minden kiszedéskor, egy lehúzást és kiengedést meg a hatlapfejnek is ki kell bírnia, is ki is bírt régen is. A műszerfalnál, talán az jött be hogy ha nehezen hozzáférhető akkor a torx előnyösebb hiszen nem kell rányomni a szerszámot, nem ugrik ki akkor sem a fejből a szerszám. Mondjuk a hatlapfej sem. Hát a fene se tudja. Építőiparban is jobban favorizálják már a torx csavarokat mint a sima pozidrivot. Hosszútávon tényleg jobb és kényelmesebb ha nem kell nyomni a behajtót, csak tartod amikor már a 400-adik csavart tekered be a fejed fölé. 

Link to comment
Megosztás:

Hali! A klíma kompresszorának olyan "elektromotor" szerű hangunak kell lennie??Mondjuk nem hiszem, hogy sokat fogom használni, mert beteg vagyok a klímától, a másik, hogy nagyon fogja a motort. A fogyasztásról nem is beszélve. Meg rövid távon le sem hűti az utasteret, hosszabbra meg talán augusztusban megyek, ha.......Szóval kell e valamit karbantartani a klímán, leszámítva a fertőtlenítést.??

Link to comment
Megosztás:

Hali.

Hát az újnak nics semmi hangja később már lehet hallani halk búgást.Ahogy korosodik ugy erősödik a hang.Sokat nem tudsz rajta karbantartani.Fertőtlenítésen kívül.

Zárt rendszer ha szökik a gáz akkor utána kell tölteni.4-5 évente ajánlatos megméretni aztán ha kell utántöltenek.Ha tömítetlenség van akkor a klímás megoldja.Házilag nincs rajta semmi barkácsolni való.Esetleg a klimahűtő bordáit kitisztitani.Én kis kefével szoktam a bogarakat eltávolítani.

Módosítva : kingblue
Link to comment
Megosztás:

Üdv Urak, leírom mekkorát cumizok a verdámmal, nekem is inkább fakockát kéne reszelgetnem...
Kb 5000km után pont úgy zakatol a vezérműlánc a z12xe-ben, mint hozzányúlás előtt, de lassan megoldódik a rejtély, mi az oka.
Vagy nagyon gagyi vezérműláncot kaptam, vagy a túl nagy olajnyomás miatt szét lett feszítve a lánc, vagy a kopott olajpumpa miatt hervadt el idő előtt.
De látom még nagyobb szervizek is oráloztak ebben a témában:
https://homar.blog.hu/2013/02/08/az_egyre_hangosabb_opel

Link to comment
Megosztás:

Ugye nem azt akarod mondani, hogy vezérlés cserével együtt  nem volt lecserélve a vízpumpa? Vezérmű láncból a gyárit tartják legjobbnak. Még az SKF-re is volt panasz. A vezérlés csere egy 200.000 at futott kocsinál  kb.  így kellene kinéznie. Lánc, feszítő, vezetők 3db lánckerék, ha már le van bontva fotengely szimering, vízpumpa, tömítések, olajteknő le, kipucol, tömítéssel vissza, olajcsere szűrővel, szelepfedél tömítés cserével, hűtőfolyadék cserével. Láncot magában talán akkor, ha ez megvolt és valamely oknál x km után megnyúlt a lánc.Mondjuk nem a legjobb megoldás, de.....

Módosítva : Béla
Link to comment
Megosztás:

9 perce, Béla írta:

Ugye nem azt akarod mondani, hogy vezérlés cserével együtt  nem volt lecserélve a vízpumpa? Vezérmű láncból a gyárit tartják legjobbnak. Még az SKF-re is volt panasz. A vezérlés csere egy 200.000 at futott kocsinál  kb.  így kellene kinéznie. Lánc, feszítő, vezetők 3db lánckerék, ha már le van bontva fotengely szimering, vízpumpa, tömítések, olajteknő le, kipucol, tömítéssel vissza, olajcsere szűrővel, szelepfedél tömítés cserével, hűtőfolyadék cserével. Láncot magában talán akkor, ha ez megvolt és valamely oknál x km után megnyúlt a lánc.Mondjuk nem a legjobb megoldás, de.....

A legtöbben egy 200+ot futott autóra a minimálisat költik, rá plusz  ha azt mondja a szervíz-szerelő hogy ez így jó, akkor nem sokan reklamálnak, hogy de még ezt is meg azt is cseréld ki, legyen már 2X-annyi a számla. Láncosnál nem tudom mi az előírás, de még a szíjas 8 szelepesnél is csak minden második szíjcserekor van hivatalosan pumpa csere. Én ha jól emlékszem minden alkalommal lecseréltem, van is itthon egy kupac igazából semmi baja vízpumpám. 

 

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Nem azért cserélnek egyúttal vízpumpát, mert rossz. Hanem azért mert kb. akkora meló lecserélni  mint a vezérlést.10-15eFt a vízpumpa, de ha le akarod cseréltetni, csak magában azt, akkor sok a munka és a díja is. A szimeringet is ezért írtam, hogy egy ilyen apróság miatt ne kelljen ekkora melót elvégezni újra.

Link to comment
Megosztás:

2 órája, Béla írta:

Nem azért cserélnek egyúttal vízpumpát, mert rossz. Hanem azért mert kb. akkora meló lecserélni  mint a vezérlést.10-15eFt a vízpumpa, de ha le akarod cseréltetni, csak magában azt, akkor sok a munka és a díja is. A szimeringet is ezért írtam, hogy egy ilyen apróság miatt ne kelljen ekkora melót elvégezni újra.

Nyilván ha úgy végzik el a munkát egy műhelyben akkor más a dolog, de ha otthon csinálom, akkor igazából nincs költségvonzata egy soron kívüli pumpacserének. Legalábbis a 8 szelepesnél nem volt, ennél meg még nem tudom, mert nem csináltam. Vezkerék rögzítőt majd vennem kell hozzá. Valami ilyesmit: https://szerszambolt.com/webshop/opel-vezerlesrogzito-keszlet-bgs8721-2/  Bár itt a figura milyen szépen megoldotta nélküle :hehe::

 

 

Link to comment
Megosztás:

1 órával ezelőtt, zotya975 írta:

Nyilván ha úgy végzik el a munkát egy műhelyben akkor más a dolog, de ha otthon csinálom, akkor igazából nincs költségvonzata egy soron kívüli pumpacserének. Legalábbis a 8 szelepesnél nem volt, ennél meg még nem tudom, mert nem csináltam. Vezkerék rögzítőt majd vennem kell hozzá. Valami ilyesmit: https://szerszambolt.com/webshop/opel-vezerlesrogzito-keszlet-bgs8721-2/  Bár itt a figura milyen szépen megoldotta nélküle :hehe::

 

 

Láncos motornál nincs összefüggés a láncnyúlás és a vizpumpa között.Vizpumpát az ékszíj hajtja.Nem kell szétszedni a vezérlést vizpumpa cseréhez.Külön egységként leszerelhető.

  • Köszi! 1
Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.