Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Astra G tulajdonosok beszélgetnek erről-arról


uhuhu

Recommended Posts

Kötelező és cascoval kapcsolatban lenne kérdésem. Szerencsére eddig nem volt tapasztalatom ilyennel kapcsolatban...

Ha összetöröm a kocsit (Casco), vagy ha összetörnek (KGFB) esetén milyen összeget térít meg a biztosító? Ilyenkor számolnak valami avulást? Mert azért érdekes lenne, hogy ha kár keletkezik a kocsimba, és új alkatrész építenek bele akkor nő az értéke (igazából nem nő, hanem mivel törve volt kevesebbet ér, hiába van beépítve új alkatrész)...

Múltkor a totalcar.hu.n kérdezték ezt a Biztosítás Doktortól, aki azt a választ adta, hogy avulással kapcsolatos igényt csak max. 3 éves, max. 60.000 km-es, korábban sérülésmentes autóra lehet benyújtani.

Link to comment
Megosztás:

Lehet a tied még nem esik abba a korba :)

Én 7 évesen vettem az autót és 10 éves koráig fizettem a casco-t, ezidő alatt havi 12 ezerről lement 10 ezerre a díja.

Ez azért nem olyan nagy csökkenés.

Azóta ezt a 10ezret inkább félreteszem havonta, és ha valami történne, akkor hozzá tudok nyúlni.

Hogyan olyan drága?

Nekem ennyi 2007-es a kocsi, C5-ven van a casco, 10% 100e Ft-os önrésszel...

casco_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

Link to comment
Megosztás:

Hogyan olyan drága?

Nekem ennyi 2007-es a kocsi, C5-ven van a casco, 10% 100e Ft-os önrésszel...

casco_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

Most c0-val kötve 70ezer körüli éves díj jön ki.

Ha folytatni tudnám a korábbi c3-at, akkor ugyanez egy 10essel olcsóbb. Úgy nézem sokat dob rajta a pest körüli elhelyezkedés.

A korábbi vidéki címemre c0-val 50ezer alattiak is vannak.

Link to comment
Megosztás:

Na igen, de egy sokmilliós csodaautó sokmilliós csodaelektronikával is fel van szerelve, amivel kisebb eséllyel okozol balesetet adott helyzetben, mint egy Trabanttal, gondolom ezt mérlegelik a biztosítók is.

Ebben lehetne is akár valami (bár nem hiszem, hogy a baleseti statisztikák ezt alátámasztanák), ha ez is nem pont fordítva működne, ugyanis a sokmilliós csodaautóra kell sokkal többet fizetni, miközben egy trabantra kis túlzással fillérekbe kerül a biztosítás. Ugyanakkor ha más szemszögből nézzük, hogy így azok fizetnek többet a közösbe akinek drágább autóra telik, akkor valahol igazságos a rendszer, még ha egyénileg nézve nem is feltétlenül az.

Most c0-val kötve 70ezer körüli éves díj jön ki.

Ha folytatni tudnám a korábbi c3-at, akkor ugyanez egy 10essel olcsóbb. Úgy nézem sokat dob rajta a pest körüli elhelyezkedés.

A korábbi vidéki címemre c0-val 50ezer alattiak is vannak.

Én kb. két éve néztem, akkor nekem bőven 100e fölötti díjakat dobott a gép, pedig én vidéken egy kis faluban lakom. Ilyen díjakkal számolva én úgy kalkuláltam, hogy pár éven belül befizetném a biztosítóhoz az autó (akkori) értékének egy igen jelentős részét, hosszabb távon még többet is, és ezen az alapon úgy láttam, hogy nagy valószínűséggel akkor járok jobban, ha inkább én vállalom a kockázatot a biztosító helyett.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!: )

Az lenne a kérdésem hogy van egy g-és Astrám 1.2 16v és ebbe szeretnék rakni 1 turbót. Az megoldható lenne-e? Csak mert van egy ismerősöm akinek van egy Fiat puntója 1.2- es ö megtudta csinálni.

Előre is köszönöm a válaszokat.: )

hello

ha sok pénzed van akkor kezdjél bele!!!!!!!!!add el az autót és vegyél egy turbósat!!kb a kettő különbözetét költenéd az 1,2-es re!!,kb mi kelhet: intercooler ,turbo, erősebb főtengely +csapágyak ,hajtókar,dugattyú szívocsonk .........................stb !

ez csak egy jótanács!

:D

Link to comment
Megosztás:

Gondolom, a Google (sites.google.com) kiadta az adataim.

Gmailre, névvel érkezett a felszólítás.

Csak ma néztem meg...

A név a legutóbbi webhelytevékenységek menüpontból van sztem...

Hát nem tudom, mindenesetre szerintem szedd le a cuccot, nem hiszem hogy a google ki fog adni bármit is...

Link to comment
Megosztás:

Ameddig csak emailt kapsz ne törődj vele.Majd ha olyan levelet küldenek ami a nevedre szól,ajánlott és átvetted akkor aggódj.

Nem venném ilyen lazán a dolgot...

Nagyon be tudnak kavarni, ha akarnak... és jogi értelemben alapjuk is van rá...

Link to comment
Megosztás:

Az email nem hivatalos levél.Főleg ha aláírás sincs rajta.Szerintem fel kellene hívni ez a Gyömbér Bélát.A nejemet az Oriflame zaklatta vagy 1 évig.Küldtek egy csomó levelet,aztán valami ügyvédjük is írt.Soha nem küldték ajánlva,így begyújtottam velük a kandallóba.Aztán leszoktak róla.Beszélni kellene egy jogásszal az majd megmondja mit kell ilyenkor csinálni.

Link to comment
Megosztás:

Így van, szerzői jogban jártas jogásszal érdemes konzultálni.

Az rendben van, hogy az email nem jogképes kommunikáció, de a NAV-val a hátuk mögött, meg bűncselekmény megalapozott gyanúja miatt hamar lehet konkrét név, cím, ahová az ajánlott levél, meg a nyomozó el tud menni. Hiába nem tűnik nagy horderejűnek az ügy, példát lehet vele statuálni, mint a számlát nem adó zumbaoktatóval...

Mindenesetre emberkedni nem ajánlott ebben az ügyben.

Link to comment
Megosztás:

Há Bazzzee.... Hogy mé nem hagyák a szegény embert hogy saját maga csinálja meg otthol az autóját, és ne adjon ki több ezer forintot azért hogy elvigye szervizbe ott meg meg se nézik de már 5e el kezdenek...

Ez a Magyar Fogjunk össze , segítsük egymást, című gondolkodás... katasztrófa....

Hát remélem a Csillagok Háborognak, és segítenek majd Darth Vödör!

Link to comment
Megosztás:

Nehogy fizess neki.Ez átverés gyanús!!!

Amíg hivatalos papír ajánlva nem érkezik, addig kapják be.Ilyen emailt én is tudok írni, bankszámlaszámmal együtt.

Csak a mail címedet tudják.Nem hiszem, hogy ezért bárki pénzt és energiát fektetne abba, hogy visszagöngyölítsék a valódi kilétedet.

Rohadjon meg az összes jogvédő!Az artisjus(direkt írtam kisbetűvel) meg olyan mint egy strici.Akárhonnan nézem csak ez jut az eszembe róla.

Na, a végére csak felhúztam magamat..

Link to comment
Megosztás:

Az email nem hivatalos levél.Főleg ha aláírás sincs rajta.Szerintem fel kellene hívni ez a Gyömbér Bélát.A nejemet az Oriflame zaklatta vagy 1 évig.Küldtek egy csomó levelet,aztán valami ügyvédjük is írt.Soha nem küldték ajánlva,így begyújtottam velük a kandallóba.Aztán leszoktak róla.Beszélni kellene egy jogásszal az majd megmondja mit kell ilyenkor csinálni.

Nem tudom érdemes-e felhívni ezt az embert.... mert akkor már egy telefonszámot is tudnak hozzád társítani, onnan pedig már megvan a cím is.

Amúgy én úgy láttam, hogy a Google nem is tárol címet a regisztrációnál, szóval max. ip-címet tudnak kiadni, azt viszont vissza tudják keresni a felhasználóig, ha nagyon akarják.

Úgy látom már levetted a linket, de amúgy hogy gondolják, hogy 8 napon belül előkerítesz 150 ezret?

NAV-nál is 30 napos határidők vannak... és ha 2 hétig külföldön vagy, nem nézed az emailt?

Nekem csak a Etzold féle könyv van meg, de abban egy szó nem esik a Marótiról... a SIMÜFO Műszaki Fordítóiroda és Könyvkiadó (1163 Budapest, András utca 53, Tel: 404-1579) adta ki, szóval nem teljesen értem hogy jönnek ők képbe.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Nem tudom érdemes-e felhívni ezt az embert.... mert akkor már egy telefonszámot is tudnak hozzád társítani, onnan pedig már megvan a cím is.

Amúgy én úgy láttam, hogy a Google nem is tárol címet a regisztrációnál, szóval max. ip-címet tudnak kiadni, azt viszont vissza tudják keresni a felhasználóig, ha nagyon akarják.

Úgy látom már levetted a linket, de amúgy hogy gondolják, hogy 8 napon belül előkerítesz 150 ezret?

NAV-nál is 30 napos határidők vannak... és ha 2 hétig külföldön vagy, nem nézed az emailt?

Nekem csak a Etzold féle könyv van meg, de abban egy szó nem esik a Marótiról... a SIMÜFO Műszaki Fordítóiroda és Könyvkiadó (1163 Budapest, András utca 53, Tel: 404-1579) adta ki, szóval nem teljesen értem hogy jönnek ők képbe.

IP-címet hogyan tudnának konkrét személyhez kötni? A családból bárkihez társítható...ha wifire jön a net meg a szomszéd is használhatja...ja, hogy védve van jelszóval? Feltörhették, bizonyítsák be, hogy Te használtad...Szerintem ettől sokkalta durvább esetben sem ad ki IP-címet egy szolgáltató sem.

Link to comment
Megosztás:

IP-címet hogyan tudnának konkrét személyhez kötni? A családból bárkihez társítható...ha wifire jön a net meg a szomszéd is használhatja...ja, hogy védve van jelszóval...feltörhették, bizonyítsák be, hogy Te használtad...

A szolgáltatónál vissza lehet keresni, milyen ip címet, mikor, melyik felhasználójuknak osztottak le, a felhasználóból pedig már megvan a szerződő fél.

Őket pedig nem érdekli, hogy konkrétan ki használta az ip-címet, a szerződőt fogják megbüntetni (objektív felelősség, mint a gyorshajtásnál). Szóval ha a nagymama kötött szerződést az internetszolgáltatóval, akkor a nagymama fogja a rövidebbet húzni, hiába az unoka volt az elkövető.

Ez akkor is gáz, ha a tudtunk nélkül tényleg valaki lopja a wifinket és azon jogsértést követ el, mert akkor minket vesznek elő.

Link to comment
Megosztás:

A szolgáltatónál vissza lehet keresni, milyen ip címet, mikor, melyik felhasználójuknak osztottak le, a felhasználóból pedig már megvan a szerződő fél.

Őket pedig nem érdekli, hogy konkrétan ki használta az ip-címet, a szerződőt fogják megbüntetni (objektív felelősség, mint a gyorshajtásnál). Szóval ha a nagymama kötött szerződést az internetszolgáltatóval, akkor a nagymama fogja a rövidebbet húzni, hiába az unoka volt az elkövető.

Ez akkor is gáz, ha a tudtunk nélkül tényleg valaki lopja a wifinket és azon jogsértést követ el, mert akkor minket vesznek elő.

Tudtommal bepróbálkoztak Jeszenszkyék is azzal, hogy egy-két elrettentő ítélettel megtörik a torrent kedvet. Pont azon buktak be, hogy nem volt szolgáltató, aki kiadott volna IP-címet. Akkor egy szutykos javítási kézikönyvért megtennék? Nem fogják. Nem azért mert szeretnek téged, hanem mert verseny van vagy mi. Egy ilyen húzás tömeges szolgáltató váltást hozna, s nem a javukra.

Aztán meg objektív felelősség ide vagy oda, amennyiben perre kerül sor, egy bíró, ha nem látja bizonyítottnak hogy Te vagy a tényleges felhasználó, nem fog elítélni.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.