Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Elektronikák, elektromos kérdések


uhuhu

Recommended Posts

4 órája, kezdőkabriós írta:

Skacok, nagy itt a pangás, senki sem posztol. Kitört a nyár vagy mindenki a kocsi alatt szerel?

:)

Szerintem sokan a FB-csoportot nézik. Bár a hozzászólások színvonala (no meg a helyesírás) amott mélyen a béka segge alatt van, az a fórum ott 1000-rel pörög (igaz, a bejegyzések fele-2/3-a vagy konkrétan szemét és nem műszaki tartalomról szól, vagy isméteégetik a kb milyen olajat töltsek bele kérdést.) De nagy előnye, hogy ha értelmesen kérdezel pár percen belül jön a válasz.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

4 órája, dsteel írta:

Szerintem sokan a FB-csoportot nézik. Bár a hozzászólások színvonala (no meg a helyesírás) amott mélyen a béka segge alatt van, az a fórum ott 1000-rel pörög (igaz, a bejegyzések fele-2/3-a vagy konkrétan szemét és nem műszaki tartalomról szól, vagy isméteégetik a kb milyen olajat töltsek bele kérdést.) De nagy előnye, hogy ha értelmesen kérdezel pár percen belül jön a válasz.

Teljesen igazad van, bár szerintem a válaszok szakmailag itt sokkal színvonalasabbak - persze a kérdések is.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

A napokban lettem egy opel tulajdonosa és kicsit elakadtam a bluetooth párosításnál. Lényegében a kormányon megtalálható a telefon felvétel gomb, de jelenleg németül azt mondja, hogy nincs telefon csatlakoztatva ha megnyomom. Az autó kijelzőjén elméletileg kellene, hogy legyen egy telefon fűl, ami nem jelenik meg (nincs egy fül sem) és az olvasottak alapján ott kellene aktíválni a bluetoothot. Kérdésem az lenne, hogy régi a program és frissíteni kellene, hogy megjelenjen vagy hiányzik valami modul belőle és ezért nem jelenik meg? Ha esetleg ki tudtok segíteni valami jó tanáccsal, akkor azt nagyon megköszönném, mert egyelőre kerülni szeretném a márkaszervizt.   

Az autó egy 2010es Opel Astra H 1.9CDTI 101LE Z19DT.

Köszi előre is!

Link to comment
Megosztás:

On 2017. 07. 03. at 18:09, csaba66 írta:

Nagy zseni volt, aki az injectort hol porlasztonak, hol befecskendezoszelepnek forditotta :)

Az injektorokhoz meno vezetekeknel, vagy magaban a vezerloben lehet gond...

Sziasztok.Az akku csere sem oldotta meg a dolgot-viszont áram ellátás így tökéletes--generátor felújítva 14.4 v a töltés.Most következik a motorvezérlő és csatlakozók vizsgálata.

Tele a bakancsom..

1.7cdti---dth.  Ezen van olyan hogy előtöltés szabályzó szelep??És hol találom??

Köszi a segítséget.

Link to comment
Megosztás:

On 2017. 07. 14. at 15:37, trix87 írta:

Sziasztok!

A napokban lettem egy opel tulajdonosa és kicsit elakadtam a bluetooth párosításnál. Lényegében a kormányon megtalálható a telefon felvétel gomb, de jelenleg németül azt mondja, hogy nincs telefon csatlakoztatva ha megnyomom. Az autó kijelzőjén elméletileg kellene, hogy legyen egy telefon fűl, ami nem jelenik meg (nincs egy fül sem) és az olvasottak alapján ott kellene aktíválni a bluetoothot. Kérdésem az lenne, hogy régi a program és frissíteni kellene, hogy megjelenjen vagy hiányzik valami modul belőle és ezért nem jelenik meg? Ha esetleg ki tudtok segíteni valami jó tanáccsal, akkor azt nagyon megköszönném, mert egyelőre kerülni szeretném a márkaszervizt.   

Az autó egy 2010es Opel Astra H 1.9CDTI 101LE Z19DT.

Köszi előre is!

Néha történnek cifra dolgok, de azért az nem jellemző, hogy a kijelző elállítódjon. Szerintem első körben az UHP4 modul meglétét kellene ellenőrizni. Ez a kormányoszlop mellett balra, a keresztmerevítőn lévő tartóban van, a pedálsor feletti burkolatot levéve már látható. Ha megvan, akkor Tech2 vagy opcom segítségével a kijelző variant konfigját kell átállítani kihangosítósra. Ha megjelenik a telefonos fül, akkor onnan már menni fog a párosítás.

Link to comment
Megosztás:

2 órája, max364 írta:

Az akku csere sem oldotta meg a dolgot-viszont áram ellátás így tökéletes--generátor felújítva 14.4 v a töltés.Most következik a motorvezérlő és csatlakozók vizsgálata.

1.7cdti---dth.  Ezen van olyan hogy előtöltés szabályzó szelep??És hol találom??

Ha megint hamar elromlik a generator, az arra utal, hogy van valami, ami tonkrevagja... Jo lenne azt is tudni, mit kellett cserelni rajta.

Common rail rendszerben elvileg nincs elotoltes szabalyzo szelep, de lehet, hogy valaki megint felreforditott valamit... Szoval miert pont erre vagy kivancsi?

Link to comment
Megosztás:

1 perc, csaba66 írta:

Ha megint hamar elromlik a generator, az arra utal, hogy van valami, ami tonkrevagja... Jo lenne azt is tudni, mit kellett cserelni rajta.

Common rail rendszerben elvileg nincs elotoltes szabalyzo szelep, de lehet, hogy valaki megint felreforditott valamit... Szoval miert pont erre vagy kivancsi?

A villamossági szerelő azt mondta hogy kicsit jobban kopog mint kellene-kemény a hangja.Mol új gázolaja van benne.Lehet hogy ilyen szelepet kellene cserélni.

Attól még nem kellene le állni a motornak..Lehet magasabb az üzemanyag nyomás.

Link to comment
Megosztás:

13 perce, max364 írta:

A villamossági szerelő azt mondta hogy kicsit jobban kopog mint kellene-kemény a hangja.Mol új gázolaja van benne.Lehet hogy ilyen szelepet kellene cserélni.

Attól még nem kellene le állni a motornak..Lehet magasabb az üzemanyag nyomás.

Az a mazlija, hogy villamossagi, igy ezen a teren mondhat hulyeseget :)

Valoszinuleg a nyomasszabalyzo szelepre gondol, de annak a betegsege az alapjarat ingadozasban szokott megmutatkozni. Ha tul nagy lenne a nyomas, azt a vezerlo korrigalna, ahogy az elobefecskendezest is az szabalyozza, nem kulon szelep, mint a mechanikus adagolokban.

Vagy nem tunt fel neki, hogy CR dizelrol van szo :)

Link to comment
Megosztás:

14 perce, csaba66 írta:

Az a mazlija, hogy villamossagi, igy ezen a teren mondhat hulyeseget :)

Valoszinuleg a nyomasszabalyzo szelepre gondol, de annak a betegsege az alapjarat ingadozasban szokott megmutatkozni. Ha tul nagy lenne a nyomas, azt a vezerlo korrigalna, ahogy az elobefecskendezest is az szabalyozza, nem kulon szelep, mint a mechanikus adagolokban.

Vagy nem tunt fel neki, hogy CR dizelrol van szo :)

Ezt benézte-de nem kuka gyerek,csak nagyon lassú.Majd írom a fejlemányeket.

Link to comment
Megosztás:

16 órája, csaba66 írta:

Ha megint hamar elromlik a generator, az arra utal, hogy van valami, ami tonkrevagja... Jo lenne azt is tudni, mit kellett cserelni rajta.

Érdemes átnézni az akkusarunál a csatlakozásokat is. A16XER-nél tapasztaltuk, hogy alacsony a töltés, menü szerint 12.9-13.2 V. Rámérettünk és az akkun kb. 13.5, 13.6 körüli értéket láttunk. Ami viszont érdekes volt, hogy a kábelek mozgatásával a szerelő fel tudta tornászni a töltést 14 V-ra is. Szóval a tapasztalata az, hogy az Opeleknek elég gyenge minőségű az akkusaru csatlakozása, vagy a pozitív, vagy a negatív csatlakozásokat újra rendesen át kell forrasztani, és a probléma megszűnik, rendesen fog tölteni és nem fog tönkre vágni semmit sem.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok valaki tudnekem segiteni cd 30 mp3 rádjom van bluetooth-os régi sm galaxi ace3-al tökéles volt, utána sm xcover 3 azal már nem mindig csatlakozot magátol úgykelet kézel csatlakoztatni, de múködöt, új sm xcover 4 röktön kapcsolodik tökjó csak ép nem halom a hivotfélt, de ö halengem van egy bluetooth-os rádijom de kézben tartva telefonálok. Tud valaki segiteni? 

Ui: a duda nekemse mindig mükszik.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Egy kis autóvillamossági help kellene :)

Szeretnék az ODB csatlakozó lepattintható fedelére (mi annak a hivatalos neve, mert szereték belőle egy utánpótlást szerezni), vagy a könyöklőbe szerelni egy beépíthető usb csatit. Ilyesmit: http://homasita.hu/product/5142755

A táplálást értelemszerűen az odb környékén elhaladó kábelekről venném le.
Hogyan kell ezt szakszerűen bekötni? Milyen kábelkötegek mennek ott, és tudtok -e valamilyen színkód táblázatot linkelni, hogy melyik vezeték mi?

Olyan vezetékre szeretném kötni, amelyiken vagy csak gyújtás alatt van fesz, vagy az is jó, amikor az autó nyitva van (tehát gyújtás nélkül is kap tápot, de az autó lezárásakor már nem).
Az usb adapternek kb 15W kell, vajon kideríthető -e, hogy melyik biztosítékra megy a "megcsapot" vezeték? Vagy elengánsabb lenne új szálat behúzni, és saját biztosítékra kötni?

Még egy ugyanilyent szeretnék applikálni a műszerfal közepére is, a BC kijelző és a szélvédő közé, hogy a tabletet, telefont, navit stb. ne a szivargyújtóról, hanem közvetlenül oda bedugva lehessen tápolni.

 

előre is köszi a válaszokat.

 

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok,

Sajnos nálam is előjött a CIM modul hiba. A kürt nem működik, illetve ha nyomom a kürtöt a rádió hangosodik (Opel Astra H 2008). A szervizek, amiket eddig kérdeztem a modult akarják cserélni kábelekkel együtt tetemes összegért forrasztást nem vállalnak.
Tudnátok ajánlani Budapesten egy szervizt, szakembert vagy valakit, aki ismeri a problémát és vállalná forrasztást?
Válaszokat előre is köszönöm.

Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...

Sziasztok!

Nemrég lettem én is autótulajdonos (Astra H Caravan 1.9CDTI, 120LE). Vásároltam már két kínai OP-COM interfészt, de mindegyikkel megkeveredik az autóm.
OP-COM v1.59 és v1.70-el is próbáltam, de ugyanaz a probléma: felvillan az ABS és ASR, valamint a motorvisszajelző lámpa, az üzemanyag mutató leesik nullára, a kijelzőn F jelenik meg az aktuális fogyasztás helyett és az OP-COM azt írja ki, hogy nincs kapcsolat az ECU-val, nem tud csatlakozni. Próbáltam egyik ismerős OP-VOM-ját, amit elég drágán vett itt valakitől a fórumon, azzal tökéletesen működik, de amiket kínából rendelek, azokkal nem megy.

Van még egy Corsa C 2001-es autónk, azzal mindegyik interfész kommunikál, csak az Astra H-val nem akar. De érdekessége, hogy "csak" az ECU-hoz nem kapcsolódik, van olyan funkció, ahol látja a hibakódot (U jelüek egy része).

Találkozott már valaki ilyennel? Illetve van erre megoldás?
Az a bajom, hogy nem tudom, ha veszek egy drágábbat itt Magyarországon, hogy az jó lesz-e... Nem akarom már annyi pénzt kidobni az ablakon!

Köszönöm válaszotokat!

20170721_164950.md.jpg

20170721_164954.md.jpg

20170721_165419.md.jpg

Módosítva : ViharVadász
Link to comment
Megosztás:

38 perce, ViharVadász írta:

Nemrég lettem én is autótulajdonos (Astra H Caravan 1.9CDTI, 120LE). Vásároltam már két kínai OP-COM interfészt, de mindegyikkel megkeveredik az autóm.
OP-COM v1.59 és v1.70-el is próbáltam, de ugyanaz a probléma: felvillan az ABS és ASR, valamint a motorvisszajelző lámpa, az üzemanyag mutató leesik nullára, a kijelzőn F jelenik meg az aktuális fogyasztás helyett és az OP-COM azt írja ki, hogy nincs kapcsolat az ECU-val, nem tud csatlakozni. Próbáltam egyik ismerős OP-VOM-ját, amit elég drágán vett itt valakitől a fórumon, azzal tökéletesen működik, de amiket kínából rendelek, azokkal nem megy.

Van még egy Corsa C 2001-es autónk, azzal mindegyik interfész kommunikál, csak az Astra H-val nem akar. De érdekessége, hogy "csak" az ECU-hoz nem kapcsolódik, van olyan funkció, ahol látja a hibakódot (U jelüek egy része).

Találkozott már valaki ilyennel? Illetve van erre megoldás?
Az a bajom, hogy nem tudom, ha veszek egy drágábbat itt Magyarországon, hogy az jó lesz-e... Nem akarom már annyi pénzt kidobni az ablakon!

Az ismerosen milyen fw van? Meg kell probalni a sajatokat is arra a verziora atirni az OpcomFUT nevu programmal.

Nem az aron mulik a dolog, hanem hogy mi van az interfeszben (nem mindegyiken irhato at a fw). Esetleg tegyel fel a belukrol kepeket.

 

Masik otlet: az evjarat es motortipus jol van kivalasztva? Okozhat gondot az ECU-vel valo kommunikacioban, ha ez nem stimmel.

Módosítva : csaba66
Link to comment
Megosztás:

2 órája, csaba66 írta:

Az ismerosen milyen fw van? Meg kell probalni a sajatokat is arra a verziora atirni az OpcomFUT nevu programmal.

Nem az aron mulik a dolog, hanem hogy mi van az interfeszben (nem mindegyiken irhato at a fw). Esetleg tegyel fel a belukrol kepeket.

 

Masik otlet: az evjarat es motortipus jol van kivalasztva? Okozhat gondot az ECU-vel valo kommunikacioban, ha ez nem stimmel.

Op-com v1.59 verzió mindegyik, IC is azonos, csupán egy-két soklábú IC az OBD csati alatt más számú, de felépítésük megegyezik.

Az OpcomFUT programmal teljesen le lehet klónozni a működő v1.59 firmware-t a nem működő v1.59re? Korábban probáltam az OCFlash nevű programmal kisebb verziószámra tenni, ami sikerült, de gondolom ez nem módosított firmware-t, igaz?

Link to comment
Megosztás:

2 órája, ViharVadász írta:

Op-com v1.59 verzió mindegyik, IC is azonos, csupán egy-két soklábú IC az OBD csati alatt más számú, de felépítésük megegyezik.

Az OpcomFUT programmal teljesen le lehet klónozni a működő v1.59 firmware-t a nem működő v1.59re? Korábban probáltam az OCFlash nevű programmal kisebb verziószámra tenni, ami sikerült, de gondolom ez nem módosított firmware-t, igaz?


Az OpcomFUT feltolt egy kivalasztott fw-t (mar ha tud, mert hiaba egyformak az IC-k, abbol meg nem kovetkezik, hogy a jo fele OpCom-od van). Gondolom, az OCFlash is fw-t modosit, mert mi mast tudna... A fw verziot kiirja az OpCom program is a test interface, vagy valami hasonlo menupont alatt.

 

Link to comment
Megosztás:

6 órája, csaba66 írta:


Az OpcomFUT feltolt egy kivalasztott fw-t (mar ha tud, mert hiaba egyformak az IC-k, abbol meg nem kovetkezik, hogy a jo fele OpCom-od van). Gondolom, az OCFlash is fw-t modosit, mert mi mast tudna... A fw verziot kiirja az OpCom program is a test interface, vagy valami hasonlo menupont alatt.

 

Így van, az OCFlash is fw-t módosít, de azt nem értem, hogy hogyan lehet 1.59 és 1.59 között ekkora különbség? A működő op-com fw-ét nem tudtam lementeni benne, mert hex kiterjesztésben vannak az fwk, de abba lementeni nem lehet, csak meglévőt feltölteni eszközre.

Már csak azt nem értem, hogy ha a Corsaval kommunikál, Astra Hval miért nem? Teljesen megkeveredik tőle a canbus, mintha nem a megfelelő lábakon akarna olvasni (lábkiosztás ellenőriztem, mindkettő ugyanolyan). ABS lámpát folyamatosan villogtatja és kb 15-18 hibakódot kiad egyszerre a canbus kommunikáció hibájából.

Elképzelhető, hogy az fw nem jó rajta vagy gyenge minőségű ICbe futottam bele? Nem hiszem h csak én futottam bele ilyen kínai opcomba...

Módosítva : ViharVadász
Link to comment
Megosztás:

8 órája, ViharVadász írta:

Így van, az OCFlash is fw-t módosít, de azt nem értem, hogy hogyan lehet 1.59 és 1.59 között ekkora különbség? A működő op-com fw-ét nem tudtam lementeni benne, mert hex kiterjesztésben vannak az fwk, de abba lementeni nem lehet, csak meglévőt feltölteni eszközre.

Már csak azt nem értem, hogy ha a Corsaval kommunikál, Astra Hval miért nem? Teljesen megkeveredik tőle a canbus, mintha nem a megfelelő lábakon akarna olvasni (lábkiosztás ellenőriztem, mindkettő ugyanolyan). ABS lámpát folyamatosan villogtatja és kb 15-18 hibakódot kiad egyszerre a canbus kommunikáció hibájából.

Elképzelhető, hogy az fw nem jó rajta vagy gyenge minőségű ICbe futottam bele? Nem hiszem h csak én futottam bele ilyen kínai opcomba...

Ezek masolt, hackelt dolgok, siman keringhet tobb verzio is, amelyik 1.59-nek hivja magat. Az Ocflash-ben is vannak regebbiek, kiprobalhatod azokat is, a legfobb kerdes az, megtortenik-e egyaltalan a fw atirasa.

Kommunikalni kommunikal, hiszen azt mondtad, a tobbi modult latja, marpedig a HS CAN buszon nem csak a motorvezerlo van. CAN kommunikacios hiaberol eddig nem volt szo, de akkor ha egy OpCom kutyuvel mukodik, ket masikkal nem, az elvileg a kocsiban levo hibat kizarja.

Legalabb ird meg, mi a felirat a mikrokontrolleren (44 labu, nagyobb, negyzetes IC). A lenyeg egyebkent a programban van, hiszen az kuldi ki az utasitasokat, ertelmezi a valaszokat, tehat jo fw mellett is tud hulyesegeket csinalni. Ezert rtam, hogy meg kell nezni, jol van-e az evjarat es motortipus beallitva, illetve ha a fw nem atirhato, akkor lehet hogy csak a hozza adott sw-rel hajlando rendesen mukodni, stb.

Link to comment
Megosztás:

2 órája, csaba66 írta:

Ezek masolt, hackelt dolgok, siman keringhet tobb verzio is, amelyik 1.59-nek hivja magat. Az Ocflash-ben is vannak regebbiek, kiprobalhatod azokat is, a legfobb kerdes az, megtortenik-e egyaltalan a fw atirasa.

Kommunikalni kommunikal, hiszen azt mondtad, a tobbi modult latja, marpedig a HS CAN buszon nem csak a motorvezerlo van. CAN kommunikacios hiaberol eddig nem volt szo, de akkor ha egy OpCom kutyuvel mukodik, ket masikkal nem, az elvileg a kocsiban levo hibat kizarja.

Legalabb ird meg, mi a felirat a mikrokontrolleren (44 labu, nagyobb, negyzetes IC). A lenyeg egyebkent a programban van, hiszen az kuldi ki az utasitasokat, ertelmezi a valaszokat, tehat jo fw mellett is tud hulyesegeket csinalni. Ezert rtam, hogy meg kell nezni, jol van-e az evjarat es motortipus beallitva, illetve ha a fw nem atirhato, akkor lehet hogy csak a hozza adott sw-rel hajlando rendesen mukodni, stb.

Mindegyikben PIC18F458 IC található. Ami a különbség a két OP-COM-ban, hogy az OBD csatlakozó alatt soklábó IC-k típusai különbözőek, de minden más megegyezik.
Itt egy kép a két OP-COM-ról, a bal oldali a működő 1.59, a jobb oldali a nem működő 1.59: http://kephost.com/images/2017/08/07/20170804_213013.jpg

Ezek az IC-k különböznek egymástól:

http://kephost.com/images/2017/08/07/20170804_215122.jpg

http://kephost.com/images/2017/08/07/20170804_215159.jpg

Az autó kommunikál, tehát a hiba nem ott van, inkább azt mondanám, hogy vagy a kínai op-com másolatok nem megfelelőek, vagy a rajtuk lévő firmware. Az OCFlash-el már az 1.70-et módosítottam többször is 1.45-re, majd 1.59-re, de az eredmény ugyanaz. Elvileg cserélte a fimware-t rajta. A hibajelenség ugyanaz.... Már sajnos nincs más ötletem mi lehet vele..
De azt nem akarom elhinni, hogy csak én szenvedek vele és más nem találkozott ezzel a problémával. A Youtube-on is rengeteg videó van erről a kommunikációs hibáról, de eddig senki nem tudta megoldani...

Módosítva : ViharVadász
Link to comment
Megosztás:

1 óra, ViharVadász írta:

Mindegyikben PIC18F458 IC található. Ami a különbség a két OP-COM-ban, hogy az OBD csatlakozó alatt soklábó IC-k típusai különbözőek, de minden más megegyezik.
Itt egy kép a két OP-COM-ról, a bal oldali a működő 1.59, a jobb oldali a nem működő 1.59: http://kephost.com/images/2017/08/07/20170804_213013.jpg

Ezek az IC-k különböznek egymástól:

http://kephost.com/images/2017/08/07/20170804_215122.jpg

http://kephost.com/images/2017/08/07/20170804_215159.jpg

Az autó kommunikál, tehát a hiba nem ott van, inkább azt mondanám, hogy vagy a kínai op-com másolatok nem megfelelőek, vagy a rajtuk lévő firmware. Az OCFlash-el már az 1.70-et módosítottam többször is 1.45-re, majd 1.59-re, de az eredmény ugyanaz. Elvileg cserélte a fimware-t rajta. A hibajelenség ugyanaz.... Már sajnos nincs más ötletem mi lehet vele..
De azt nem akarom elhinni, hogy csak én szenvedek vele és más nem találkozott ezzel a problémával. A Youtube-on is rengeteg videó van erről a kommunikációs hibáról, de eddig senki nem tudta megoldani...

A PIC18F458 elvileg jo. Ez most a ket sajat OpComod, vagy az egyik az, amivel mukodik, a masik az, amivel nem?

Ezek amugy a CAN meghajtok, elvileg mindketto alkalmas kene legyen. De az megeshet, hogy egy bizonyos motorvezerloben eppen olyan peches CAN interfesz van, hogy nem passzol valamelyik, az OpComokban hasznalt meghajtohoz (az "eredeti" rajzon amugy 82C250 van, itt pedig TJA1040 es 1050 fordul elo).

Azon a rengeteg videon milyen motoroknal fordul elo a hiba? Linkelj be nehanyat... Nem hitetlenkedni kell, hanem pontosan behatarolni, milyen konfiguracio nem megy.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.