Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Dízel motorokkal kapcsolatos kérdések


Guest Anonymous

Recommended Posts

Nagyon Köszönöm!

Már féltem, hogy adagoló, vagy adagoló vezérlő, mert azt most nehezen viselte volna a családi költségvetés.

Hibakód még nem volt kivillogtatva. Csütörtökre kaptam időpontot a szervizbe, remélem ott majd megnézik, igaz a villáskulcsos kisautó nem világít.

Ránéztem erre a jeladóra a neten és elég nagy a szórás típusban és árban is. Melyiket érdemes megvenni, vagy bízzam rá a szerelőre?

Link to comment
Megosztás:

3 órája, Louie írta:

Nagyon Köszönöm!

Már féltem, hogy adagoló, vagy adagoló vezérlő, mert azt most nehezen viselte volna a családi költségvetés.

Hibakód még nem volt kivillogtatva. Csütörtökre kaptam időpontot a szervizbe, remélem ott majd megnézik, igaz a villáskulcsos kisautó nem világít.

Ránéztem erre a jeladóra a neten és elég nagy a szórás típusban és árban is. Melyiket érdemes megvenni, vagy bízzam rá a szerelőre?

Magad is ki tudod villogtatni, fék+gáz + gyújtás módszerrel. Igazából mindegy melyiket veszed, az utángyártottak 3 max. 4 évet bírnak. Tovább megyek, magad ki is tudod cserélni, némi kézügyességgel.

 

Link to comment
Megosztás:

Szisztok!

Y1.7dti -in előtöltés szabákyzó is kicserélve!!! De még mindig produkál hibakódokat.Eddig dobta  0105, 1125, öt.Map szenzor csere után maradt a 0105,és lett egy új a 1125 helyett a 0110!!!! Mi a franc van vele?A héten kêszülök Márton Csabihoz remélem segít.Adott egy motor vezérlőt optimalizálva,most mennèk az enyêmért ami szintén optimalizált lesz.

 

 Vàrom az ötleteket!Jaaa,szombaton indulok az autóval Görögbe.Ezek a hiba kódok befoyásolhatják az utazást?

 

Link to comment
Megosztás:

12 órája, Salas írta:

Sziasztok,

Kérlek írja meg valaki hogy Y17DT motorban a főtengely jeladó hol van, és hogy a cserének van a valami trükkje. P0335 hibám van.

Köszönöm előre is.

Szia,

A motor hátulján van, az önindító környékén, egy csavar fogja. Igazán jól aknáról lehet hozzá férni.

Érdemes az újnak az O gyűrűjét kicsit megolajozni, így szépen becuppan a helyére és nem fog szivárogni.

1:50-nél a lényeg https://www.youtube.com/watch?v=wj0IxduMgaM

 

Link to comment
Megosztás:

On 2016. 09. 15. at 17:24, Handbrake írta:

 

A helyetekben mikor 1.2 lesz a kocsi, akkor megnézném a turbó szabályzóját, a szívócsonkban, hogy nincs-e rommá kokszosodva. Nem tudom mióta vagytok a kocsitok tulajai, de ha eddig nem takarítottátok ki, akkor lehet, hogy el kellene  a gondolattal játszani.

Hal! Amit említesz,  turbó szabályzó tisztítás, el végezhető, otthon is normál szerszámozottsággal?

Link to comment
Megosztás:

19 órája, Plenyo58 írta:

Hal! Amit említesz,  turbó szabályzó tisztítás, el végezhető, otthon is normál szerszámozottsággal?

A blokk bal oldalán ( anyósülés felőli oldalon) picit bontani kell, szívócsonk tetején van azt hiszem 2 vetekék megy rá, fekete négyzet alakú. Egy csavar egy leszorítóval rögzíti a helyén.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok,

Y17DT üzemanyagszűrő fedelét ha leveszem kb. félig van naftával. Úgy tudom ennek tele kellene lennie.

Kérlek segítsetek mi lehet ennek az oka?

Amikor elindolok hidegen az autóval pár száz méter után egy bizonyos fordulaton amíg gyorsítok berángat az autó, azt hiszem ennek lehet köze hozzá, de nem találom mi a gond.

Köszi.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Most lesz aktuális nekem az olajcsere. Első alkalommal februárban került rá a sor, és nem volt kedvem a -15 fokban a kocsi alá feküdni, így a szerelőre bíztam, viszont most szívesen megcsinálom. A kérdésem, hogy azt írja a H.R Etzold-féle "Így csináld" könyv, hogy "üssünk a szűrőházba hegyes csavarhúzót". Ezt az Alfánál  valóban így is csináltam, mert ott a szűrőházzal volt egyben a szűrőbetét. Itt az Opelnél viszont én csak szűrőbetétet kaptam a Bárditól. Az meg nem lenne jó, ha ezek után szétbarmolnám a házat. 
Ezt a módszert az 1.2/1.8 benyásnál és a 2.0-ás dízelnél nem említik, csak az 1.6/2.0-ás benyásnál és az 1.7-es dízelnél. Az előbbieknél szépen kitérnek rá, hogy cserélni kell a szűrőházban a betétet.
Akkor most mi van?

Link to comment
Megosztás:

19 perce, cac írta:

Sziasztok!

Most lesz aktuális nekem az olajcsere. Első alkalommal februárban került rá a sor, és nem volt kedvem a -15 fokban a kocsi alá feküdni, így a szerelőre bíztam, viszont most szívesen megcsinálom. A kérdésem, hogy azt írja a H.R Etzold-féle "Így csináld" könyv, hogy "üssünk a szűrőházba hegyes csavarhúzót". Ezt az Alfánál  valóban így is csináltam, mert ott a szűrőházzal volt egyben a szűrőbetét. Itt az Opelnél viszont én csak szűrőbetétet kaptam a Bárditól. Az meg nem lenne jó, ha ezek után szétbarmolnám a házat. 
Ezt a módszert az 1.2/1.8 benyásnál és a 2.0-ás dízelnél nem említik, csak az 1.6/2.0-ás benyásnál és az 1.7-es dízelnél. Az előbbieknél szépen kitérnek rá, hogy cserélni kell a szűrőházban a betétet.
Akkor most mi van?

Szerintem fölösleges szétverni, csiszolópapírral fogj rá.

  • Köszi! 1
Link to comment
Megosztás:

On 2017. 08. 21. at 12:54, Salas írta:

Sziasztok,

Y17DT üzemanyagszűrő fedelét ha leveszem kb. félig van naftával. Úgy tudom ennek tele kellene lennie.

Kérlek segítsetek mi lehet ennek az oka?

Amikor elindolok hidegen az autóval pár száz méter után egy bizonyos fordulaton amíg gyorsítok berángat az autó, azt hiszem ennek lehet köze hozzá, de nem találom mi a gond.

Köszi.

Normális ha félig van. CSerekor szoktam csak szétszedni, tömítéseket cserélni. Aztán ha visszateszem, van hogy az enyém is kicsit fullad, de ha elkapja a fonalat utána megy. Akkor szoktam még tesztelni, hogy 2-3 óra állás után indul-e egyből. Ha nem akkor a régi tömítést szoktam visszatenni 2 csereperiódust kibír. Szívtam már ez miatt egyszer, meg a magasabb szürő miatt is.

Egy szó mint száz, feltelik az miután elindulsz.

Link to comment
Megosztás:

9 órája, cac írta:

Sziasztok!

Most lesz aktuális nekem az olajcsere. Első alkalommal februárban került rá a sor, és nem volt kedvem a -15 fokban a kocsi alá feküdni, így a szerelőre bíztam, viszont most szívesen megcsinálom. A kérdésem, hogy azt írja a H.R Etzold-féle "Így csináld" könyv, hogy "üssünk a szűrőházba hegyes csavarhúzót". Ezt az Alfánál  valóban így is csináltam, mert ott a szűrőházzal volt egyben a szűrőbetét. Itt az Opelnél viszont én csak szűrőbetétet kaptam a Bárditól. Az meg nem lenne jó, ha ezek után szétbarmolnám a házat. 
Ezt a módszert az 1.2/1.8 benyásnál és a 2.0-ás dízelnél nem említik, csak az 1.6/2.0-ás benyásnál és az 1.7-es dízelnél. Az előbbieknél szépen kitérnek rá, hogy cserélni kell a szűrőházban a betétet.
Akkor most mi van?

DTI-nél csak betét van, legalábbis Y17DT esetében. Nem kell barmolni a házat, csak a meghúzásnál figyelj oda, nehogy a műanyag fedelet túlhúzd. Illetve láttam már olyat is, hogy az anya kialakítás letört a szürőházról. Na akkor van gond.

  • Köszi! 1
Link to comment
Megosztás:

11 órája, Handbrake írta:

DTI-nél csak betét van, legalábbis Y17DT esetében. Nem kell barmolni a házat, csak a meghúzásnál figyelj oda, nehogy a műanyag fedelet túlhúzd. Illetve láttam már olyat is, hogy az anya kialakítás letört a szürőházról. Na akkor van gond.

...és Cs.Zoltán:

Köszi Urak! Én is így gondoltam.

Mondjuk így kissé fenntartásokkal kezelem ezek után a szóban forgó könyvet. Inkább megkérdem, hogy az olajleeresztő csavar valóban T40-es torx-e? :)

Link to comment
Megosztás:

2 órája, cac írta:

...és Cs.Zoltán:

Köszi Urak! Én is így gondoltam.

Mondjuk így kissé fenntartásokkal kezelem ezek után a szóban forgó könyvet. Inkább megkérdem, hogy az olajleeresztő csavar valóban T40-es torx-e? :)

Nem, legalább is Y17DT-nél nem, azt hiszem 18-as vagy 19 krova, meghúzásnál figyelni, illetve alá réz alátét mindig új! Pontosan nem emlékszem...

Módosítva : Handbrake
  • Like 1
  • Köszi! 1
Link to comment
Megosztás:

9 órája, Handbrake írta:

Nem, legalább is Y17DT-nél nem, azt hiszem 18-as vagy 19 krova, meghúzásnál figyelni, illetve alá réz alátét mindig új! Pontosan nem emlékszem...

Banyek! De tök jó, hogy megkérdeztem. 
Köszi!
 

Módosítva : cac
  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

üdvözlet . arra lennék kiváncsi hogy most vettem egy edut ami ragyogoan szuperál felujitott 3 szalaggal van leragasztva az van ráirva hogy PRODUKT IS CONSIDERED USED IF SEAL IS BROKEN   melyik javito cégnek lehet ez a szalagja amivel lebiztositják a javitott készüléküket.?

Link to comment
Megosztás:

On 2017. 08. 24. at 8:21, Handbrake írta:

Normális ha félig van. CSerekor szoktam csak szétszedni, tömítéseket cserélni. Aztán ha visszateszem, van hogy az enyém is kicsit fullad, de ha elkapja a fonalat utána megy. Akkor szoktam még tesztelni, hogy 2-3 óra állás után indul-e egyből. Ha nem akkor a régi tömítést szoktam visszatenni 2 csereperiódust kibír. Szívtam már ez miatt egyszer, meg a magasabb szürő miatt is.

Egy szó mint száz, feltelik az miután elindulsz.

Nem tudom mennyire telik fel, mert ha leállítom és rögtön leveszem a szűrő fedelét alig van benne üzemanyag. Ha a szűrőt kiveszem akkor jó ha két ujjnyi van benne. Kicseréltem már a komplett szűrőházat de ugyanaz a szitu. Nehezen hiszem hogy ez normális így.

???

Link to comment
Megosztás:

On 2017. 08. 28. at 19:57, astra írta:

üdvözlet . arra lennék kiváncsi hogy most vettem egy edut ami ragyogoan szuperál felujitott 3 szalaggal van leragasztva az van ráirva hogy PRODUKT IS CONSIDERED USED IF SEAL IS BROKEN   melyik javito cégnek lehet ez a szalagja amivel lebiztositják a javitott készüléküket.?

:D Ez egy figyelmeztetés ami arra utal hogy a terméket használtnak kell tekinteni, amennyiben a szalag fel van bontva. Millió cég használ ilyen szalagot, hovatovább te is vehetsz az interneten keresztül ha szeretnél, ez nem utal a csomagolócégre.

 

Link to comment
Megosztás:

1 órával ezelőtt, Salas írta:

Nem tudom mennyire telik fel, mert ha leállítom és rögtön leveszem a szűrő fedelét alig van benne üzemanyag. Ha a szűrőt kiveszem akkor jó ha két ujjnyi van benne. Kicseréltem már a komplett szűrőházat de ugyanaz a szitu. Nehezen hiszem hogy ez normális így.

???

Hát az nem. De egyenlőre nekem nincs tippem... hátha jön valaki...

Link to comment
Megosztás:

21 órája, tgabika76 írta:

:D Ez egy figyelmeztetés ami arra utal hogy a terméket használtnak kell tekinteni, amennyiben a szalag fel van bontva. Millió cég használ ilyen szalagot, hovatovább te is vehetsz az interneten keresztül ha szeretnél, ez nem utal a csomagolócégre.

 

108received_1641178965906_tn.jpg892received_1641178949239_tn.jpgez egy javitott edu csak arra volnék kiváncsi hogy ki javitotta  mert jobban megy a kocsi és nyugodtabb a járása a motornak. Akitöl vettem az nem biztos abban hogy kivel javitatta 1,5 évvel ezelött a régi helyére betettem pöc-röf indult mint schaffhausen.

Módosítva : astra
Link to comment
Megosztás:

On 2017. 08. 29. at 21:51, Handbrake írta:

Hát az nem. De egyenlőre nekem nincs tippem... hátha jön valaki...

Lehetséges, hogy a szivattyú nem nyom eleget előre. Valahol valami dugulás a tanktól a szürőig. Ha kiveszem a szürőt az enyémben is kb. félig van, mert ugye ha benyomod a szürőt az még kinyomja ami benne van. Minden esetre furcsa tényleg.

 

 

Link to comment
Megosztás:

15 órája, astra írta:

108received_1641178965906_tn.jpg892received_1641178949239_tn.jpgez egy javitott edu csak arra volnék kiváncsi hogy ki javitotta  mert jobban megy a kocsi és nyugodtabb a járása a motornak. Akitöl vettem az nem biztos abban hogy kivel javitatta 1,5 évvel ezelött a régi helyére betettem pöc-röf indult mint schaffhausen.

Valószínűleg optimalizált is. Annak csak örülni kell akkor. Szabad tudni, hogy mennyibe fájt ez a vásárlás?

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.