Guest

Dízel motorokkal kapcsolatos kérdések

8.749 hozzászólás ebben a témában

11 órája, Handbrake írta:

Más:

Hó végén készülök egy hosszabb kanyarra, Horvátország a cél.......

Szia

ezek azért elég durva dolgok amiket írtál, de sajnos bármi benne lehet a pakliban.

A generátort azért megnézetném, hogy nem szívárogtatja-e az olajat....  én is szívtam már vele, bár szerencsére csak itthon. Mondták, hogy ugye típushiba.

Nálam már jó ideje van tartalékban egy főtengely jeladó (hall elem) .... még sohasem volt vele szerencsére gondom, de annyit írtatok már itt róla, hogy beszereztem egyet.

Igazából ha minden jó jelenleg akkor nagy esély van rá, hogy ott sem lesz vele gondod.

Nekem már 440e van benne, a kuplung csere kb. 280e -nél volt, jelenleg is hibátlan.

A vízpumpa állítólag nagyon sokat kibír, persze ha nem gyári hibás. Az is 280-nál volt cserélve, azóta is jó.

Szóval ennyi. Igazából szerintem nyugodtan letudod azt a  2000 -2500 km-t. Azért annyira nem sok az.

Üdv.

11 órája, Handbrake írta:

1 személy kedveli ezt

Hozzászólás megosztása

Hozzászólás linkje
Megosztás:

Sziasztok!

Segítséget kérnék tőletek.

1,7 dti a következő hibakódot írja:1125 kommunikációs hiba.Mi lehet a gond???

Szokott időnként még egy hiba kód is  lenni:0105

Turbo most lett felújítva,egr ki van iktatva.Nagyon jól mgy az autó,csak ezek a hibajelek.Készülünk vele Görögbe,nem szeretnék vele lerohadni.

Előre is köszi!

Sziasztok!

Hozzászólás megosztása

Hozzászólás linkje
Megosztás:

Szia.Ezt találtam rá.--P1125(3) Kritikus rendszer meghibásodás 1 Töltınyomás kevesebb az elıírtnál P1125(5) Kritikus rendszer meghibásodás 2 Töltınyomás több az elıírtnál

1 személy kedveli ezt

Hozzászólás megosztása

Hozzászólás linkje
Megosztás:

Az egr ki lett írva a vezérlőből? Mert ha csak le lett falazva akkor ott lesz hiba szerintem. 

2000es fordulat felett nem múlik el belőle az erő?

Hozzászólás megosztása

Hozzászólás linkje
Megosztás:

Nem!Jól megy!Sose volt ilyen jó!Az egr le lett falazva,de úgy tudom bent lett hagyva be is van kötve.A vezérlőből hogy lehet kiírni?

Hozzászólás megosztása

Hozzászólás linkje
Megosztás:
Just now, cszsolt007 írta:

Nem!Jól megy!Sose volt ilyen jó!Az egr le lett falazva,de úgy tudom bent lett hagyva be is van kötve.A vezérlőből hogy lehet kiírni?

Szia

Márton Csabát felhívnám a helyedben...   Ő nagy mestere ezeknek a motoroknak. (20/9853321)

Üdv.

Hozzászólás megosztása

Hozzászólás linkje
Megosztás:

Na erre én is keresem a megoldást. Volt egy ember, azt mondta hogy 60ezer de nem vállalja a garanciát hogy újra is indul a vezérlő, és akkor kuka. Na így hagytam az egészet. Egy darabig le volt zárva de túl sokszor dobálta a villáskulcsot és olyankor 2000után elfogyott. Így visszanyitottam. 

Hozzászólás megosztása

Hozzászólás linkje
Megosztás:

A Màrton Csabi a debreceni srác?Ott cserélték az adagoló elektronikát 3 éve,azóta is jól működik:-)

Az enyémből nem fogy az erő,szépen megyAz biztos 60ezret nem áldozok rá,akkor legyen ott a vilkáskulcs.

Hozzászólás megosztása

Hozzászólás linkje
Megosztás:
10 órája, cszsolt007 írta:

A Màrton Csabi a debreceni srác?Ott cserélték az adagoló elektronikát 3 éve,azóta is jól működik:-)

Az enyémből nem fogy az erő,szépen megyAz biztos 60ezret nem áldozok rá,akkor legyen ott a vilkáskulcs.

Márton Csaba gyulai srác.

Egyébként érdekes, hogy írjátok, hogy EGR falazásra dobálja a villáskulcsot. Nekem már lassan 3-4 éve le van falazva, idén még egyszer sem dobta be, tavaly talán 2x. Ilyenkor mindig kiütöm ELM327-el és nincs gond. :)

Viszont lenne egy hasonló kérdésem, az adagoló vezérlő elektronika cseréje az Plug and Play? Egyszóval nincs sehol "összetanítva" semmivel sem?

Horvátországba készülök, az enyém is volt már javítva van már vagy 5 éve is, arra gondoltam, hogy biztonsági tartaléknak viszek egyet, ha ne adj isten kellene. ( így vagyok még pár alkatrésszel: pl. vízpumpa, termosztát, hosszbordásszíjjam az van) persze mindenre nem lehet felkészülni......

Hozzászólás megosztása

Hozzászólás linkje
Megosztás:
27 perce, Handbrake írta:

".....az adagoló vezérlő elektronika cseréje az Plug and Play?...."

Szia

Tudomásom szerint az EDU csak egy jelerősítő. Az ECU vezérel mindent, de az ECU az  immo-val össze van párosítva.

- de erre szerintem megint Csaba tudja a biztos választ, Ő profi benne.

Üdv.

Hozzászólás megosztása

Hozzászólás linkje
Megosztás:

Sziasztok.adott egy astra g 1.7cdti z17dtl.nemreg lett cserelve olajszivattyú kompletten es olajcsere is volt akkor.neha viszont a kocsi olyat csinal hogy az olajnyomas lampa nem alszik el kb 10mp ig sem.mar a motoron is hallani hogy nem szep a hangja alapjaraton igy inkabb leallitom.kicsit varok es ujbol inditom akkor jo de neha ilyenkor sem jo csak 6 8 mp utan.olajszint jo 20 szor neztem mar hidegen.felso jelolesnel van.

Segitsetek milehet a gond.

Az olajnyomas jelado merre van a blokkon?

Hozzászólás megosztása

Hozzászólás linkje
Megosztás:
7 perce, SohajdaTomi írta:

Sziasztok.adott egy astra g 1.7cdti z17dtl.nemreg lett cserelve olajszivattyú kompletten es olajcsere is volt akkor.neha viszont a kocsi olyat csinal hogy az olajnyomas lampa nem alszik el kb 10mp ig sem.mar a motoron is hallani hogy nem szep a hangja alapjaraton igy inkabb leallitom.kicsit varok es ujbol inditom akkor jo de neha ilyenkor sem jo csak 6 8 mp utan.olajszint jo 20 szor neztem mar hidegen.felso jelolesnel van.

Segitsetek milehet a gond.

Az olajnyomas jelado merre van a blokkon?

Az olajszivattyú újra lett cserélve vagy bontottra? A jeladót valaki okosabb megmondja neked, hol találod, de a dízel olajnyomása nálam is lassabban épül fel, azért 4-5 mp kell de 10 nem.

Hozzászólás megosztása

Hozzászólás linkje
Megosztás:

Zsír új a szivattyú meg a bordás kerék is!olaj is cserelve lett es a szint maxon van!elotte ilyet sosem csinalt.3-4mp es elaludt mindig...most van hogy inkabb leallitom mert hallom h kolompol a blokk. 10mp es meg vilagit.de ez 10 bol 8 szor nemjon elő

Hozzászólás megosztása

Hozzászólás linkje
Megosztás:
17 perce, SohajdaTomi írta:

Zsír új a szivattyú meg a bordás kerék is!olaj is cserelve lett es a szint maxon van!elotte ilyet sosem csinalt.3-4mp es elaludt mindig...most van hogy inkabb leallitom mert hallom h kolompol a blokk. 10mp es meg vilagit.de ez 10 bol 8 szor nemjon elő

Az olajnyomásod épül fel lassan ezek szerint, minden frankón a helyén van? Nem lehet valami dugulás a rendszerben? Az elözőt miért kellett cserélni?

Hozzászólás megosztása

Hozzászólás linkje
Megosztás:

Az adagoló ekektronikát levette,feltette a javítottat,laptopot rákötötte pár dolgot nézett rajta a próba kör alatt,és azóta szuperál.

Hozzászólás megosztása

Hozzászólás linkje
Megosztás:
21 órája, Handbrake írta:

Az olajnyomásod épül fel lassan ezek szerint, minden frankón a helyén van? Nem lehet valami dugulás a rendszerben? Az elözőt miért kellett cserélni?

Az olajszivattyú bordáskereke egyszercsak elsergett a tengelyen.az anya nem lazult le!elso tunet az volt hogy 110 nel kigyulladt az olaj visszajelzo piros lampa.gyorsan elvettem a gazt alapjaraton elaludt.lassan 10 km elballagtam vele haza 40el.fémes surlódó hang hallatszott.ezaltal a vezerles belazult nagyon de nem ugrott at szerencsemre.

De keletkezett egy keves fem tormelek is csak nemtudom h a szivattyubol e vagy honnan.az olajat levettem aztan par nap ulepites utan a fazek aljan ott viritottak.a.motor szepen jar jol is megy ahogy idaig is ment.

Gondoltam enis dugulasra de gozom sincs mi lehet.

Autoszerelo cserelte a szivattyut kompletten meg a vezerlest is..a szemetet visszaadta.10 bol 1-2 alkalommal.nem.akar felepulni ezt hallani a motor jarasan is.

Szerelo feltette a kezet aztmondja tegyek bele.10es olajat..de minek azzal nemlesz jobb szerintem amugyis 5 40 es kell neki

Hozzászólás megosztása

Hozzászólás linkje
Megosztás:
4 órája, SohajdaTomi írta:

Az olajszivattyú bordáskereke egyszercsak elsergett a tengelyen.az anya nem lazult le!elso tunet az volt hogy 110 nel kigyulladt az olaj visszajelzo piros lampa.gyorsan elvettem a gazt alapjaraton elaludt.lassan 10 km elballagtam vele haza 40el.fémes surlódó hang hallatszott.ezaltal a vezerles belazult nagyon de nem ugrott at szerencsemre.

De keletkezett egy keves fem tormelek is csak nemtudom h a szivattyubol e vagy honnan.az olajat levettem aztan par nap ulepites utan a fazek aljan ott viritottak.a.motor szepen jar jol is megy ahogy idaig is ment.

Gondoltam enis dugulasra de gozom sincs mi lehet.

Autoszerelo cserelte a szivattyut kompletten meg a vezerlest is..a szemetet visszaadta.10 bol 1-2 alkalommal.nem.akar felepulni ezt hallani a motor jarasan is.

Szerelo feltette a kezet aztmondja tegyek bele.10es olajat..de minek azzal nemlesz jobb szerintem amugyis 5 40 es kell neki

Lehet, hogy az olajcsere előtt, nem ártott volna "átmosni" valahogy az olajrendszert. 10 - 40-el járok már jó ideje, mondjuk Y17DT. De ez az olaj ez külön topikban van tárgyalva. :) Azt pedig jó lenne kideríteni mi morzsolódott meg, nehogy később valahol messze beálljon valami aztán lehet haza hozatni......

Hozzászólás megosztása

Hozzászólás linkje
Megosztás:

Az előttem szólónak valószínűleg igaza lesz, abból a fémes törmelékből valószínűleg még mindig van a motorban, és néha odakeveredik az olajszivattyúhoz vagy az olajjáratokba, ezért nem tud felépülni az olajnyomás.

Hozzászólás megosztása

Hozzászólás linkje
Megosztás:
5 perce, tgabika76 írta:

Az előttem szólónak valószínűleg igaza lesz, abból a fémes törmelékből valószínűleg még mindig van a motorban, és néha odakeveredik az olajszivattyúhoz vagy az olajjáratokba, ezért nem tud felépülni az olajnyomás.

Vagy fennakad a túlnyomás szelepen ami ezért nem zár el teljesen. A szerelőnek illett volna átmosni, átfújatni a járatokat. 

Hozzászólás megosztása

Hozzászólás linkje
Megosztás:

tiszteletem . elért az edu halál , ki tud gyálon edu javitot volt egyszer valaki irta hogy egy uj kft vagy bármilyen cég javit ha lehetne és tudná valaki megköszönném .

Hozzászólás megosztása

Hozzászólás linkje
Megosztás:
On 2017. 07. 09. at 0:25 PM, astra said:

tiszteletem . elért az edu halál , ki tud gyálon edu javitot volt egyszer valaki irta hogy egy uj kft vagy bármilyen cég javit ha lehetne és tudná valaki megköszönném .

Szia, Debrecenben van a spéci, postázhatod is neki. Tapasztaltam, megbizható!

Üdv

Hozzászólás megosztása

Hozzászólás linkje
Megosztás:
On 2017. 07. 09. at 12:25, astra írta:

Vagy Gyulán Márton Csaba

1 személy kedveli ezt

Hozzászólás megosztása

Hozzászólás linkje
Megosztás:
1 órával ezelőtt, Handbrake írta:

Vagy Gyulán Márton Csaba

Igen, nekem nagyon jó a tapasztalatom Márton Csaba tudását és a hozzáállást illetően.

Maximálisan segítőkész és ennek a tudománynak ő a Professzora.

Üdv.

Hozzászólás megosztása

Hozzászólás linkje
Megosztás:
On 2017. 07. 09. at 12:25, astra írta:

én most találtam gyálon GINO kft 204436060 remélem tuti lesz.majd referálok..

Módosítva : astra
1 személy kedveli ezt

Hozzászólás megosztása

Hozzászólás linkje
Megosztás:

Szeretnél hozzászólni? Hozz létre egy fiókot, vagy jelentkezz be.

Regisztrált felhasználónak kell lenned ahhoz, hogy hozzászólást írhass.

Fiók létrehozása

Regisztrálj egy új fiókot a közösségünkben. Nem nehéz!

Regisztráció

Bejelentkezés

Már felhasználók vagy? Jelentkezz be!

Bejelentkezés