Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Általános műszaki problémák!


hemi

Recommended Posts

Üdv mindenkinek.

Jobb első ajtómban szétment a lábtérvilágítás, így most azt hajkurászok. Tud esetleg valaki egyet? Vagy van valakinek olyan infója hogy esetleg ez a világítótest megegyezik-e valamelyik más típusú opel világításával?

Bontóban keresgélj. Egy 1000-esért szerintem kapsz.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Városkámban 1 bontó van 2 darab B vekivel, de mindkettő ki van fosztva. A jofogáson már vagy 8 helyről visszajeleztek hogy nincs már meg a bontott kocsijukban. :blush: Na mindegy, nem égető gond ez nekem, majdcsak belefutok valahol egybe. :icon1:

Bontóban keresgélj. Egy 1000-esért szerintem kapsz.

  • Like 2
Link to comment
Megosztás:

Városkámban 1 bontó van 2 darab B vekivel, de mindkettő ki van fosztva. A jofogáson már vagy 8 helyről visszajeleztek hogy nincs már meg a bontott kocsijukban. :blush: Na mindegy, nem égető gond ez nekem, majdcsak belefutok valahol egybe. :icon1:

Sümegi bontó:+36709491427

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Sziasztok,új tag vagyok(bàr nem AZ elsõ opelemet koptatom)ès lenne egy Kis problémám,remèlem tud valaki vâlaszt adni a kèrdèsemre.Egy 98-as èvjàratú 2.5 v6-OS autòmata vectràm van ès tegnap òta nem megy egy vagy kèt hengerem:( Könnyen indul,de dadog,nincs benne olyan erö amit megszoktam tõle,ès ha tartòsan megyek vele egyenletes gázzal,akkor egy idõ itán megtorpan,visszahörög ès egy rándulást követõen kezd el megint menni.Sajnos èn nem vagyok egy mûszaki zseni,autòt sosem szereltem ,ezèrt teljes a tanácstalanság.

szia. én elöször a gyertyákat és a nagyfeszt ellenörizném. de inkább a nagyfeszt hogy egyáltalán ad e le szikrát. vedd ki a gyertyákat dugd rájuk a nagyfesz vezetékeket szolj valakinek hogy inditozzon és látni fogod hogy szikrázik e a gyertyáknál. ahol nem szikrázik ott vagy a gyertya a hibás vagy a nagyfesz nem jut el oda. lehet a nagyfesz kábel is hibás.

Link to comment
Megosztás:



szia. én elöször a gyertyákat és a nagyfeszt ellenörizném. de inkább a nagyfeszt hogy egyáltalán ad e le szikrát. vedd ki a gyertyákat dugd rájuk a nagyfesz vezetékeket szolj valakinek hogy inditozzon és látni fogod hogy szikrázik e a gyertyáknál. ahol nem szikrázik ott vagy a gyertya a hibás vagy a nagyfesz nem jut el oda. lehet a nagyfesz kábel is hibás.



Köszi a vàlaszt,kedden viszem szerelöhöz,remèlem nem fog sokba fájni a gyògyìtás:-)
Módosítva : hening
Tanuld meg, hogy kell idézni!
Link to comment
Megosztás:

Uff!

1-es szonda hibám van. Betettünk egy ugyan coupe-ból származó de szintén z18xe szondát, persze a hiba megmaradt. azonban a coupe szondáján a vezetékek sorrendje más volt. (szürke, fekete, fehér) felcseréltük a szonda csatin. betettük, 3 napig nem volt check lámpám. most ismét van. valakinek van ilyes tapasztalata? az új szonda 30e körül van és valahogy az a gyanúm hogy nem is a szonda a hiba de nem tudom merre keresgéljek.

Köszönöm!

Link to comment
Megosztás:

Reggel fater alig tudott melóból hazajönni, elmondása szerint eltűntek a sebességek, alig talált meg 1-2 fokozatot. Délelőtt az én feladatom volt megkeresni a hibát és megcsinálni. A hiba az volt, hogy a motortérben a rudazatot és a váltót összekötő himbás rendszer egyik tartóvasa eltört. A fura az, hogy ez egy 3mm vastag lemez, nem is igazán van erőltetve és szépen letört a fül, ami rögzítve volt a csavarral, így mozgott az egész. Úgy volt, hogy leszedem azt az egy tartóvasat, hogy ne kelljen kibontani az egészet. Persze a gumiszilentbe bele volt rohadva a vas tengelye, így ki kellett bontani az egészet. Felfelé nem jött ki, alul kellett kicibálni. Visszahegesztettem a darabot, beforgattam a helyére, összeraktam, váltórudazatot beállítottam és kész. Kb másfél órás játék volt. Pár képet is mutatok, hogy mi tört le. Szerinem anyaghibás lehetett. Ez csak úgy eltörni, ilyen szép egyenes vonalban nem tud. https://picasaweb.google.com/106384049018926805339/Kocsi

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok !

Lécci segitsetek a következőkben:

Van egy 1.6-os 2000-es évjáratu vectra b-m

A bal első elektromos ablakom kezd szarakodni, olyanokat csinál, hogy pl felfele középen megáll, probálkozik 2-3-at, ujra nyomom a gombot akkor felmegy, de néha kézzel kellett segiteni neki, és kb lefele is ugyanez...

a jobboldali megy fel-le, de néha nagyon belassul....

Olyan mintha a motor fáradna, vagy esetleg szorulhat valahol , mi a véleményetek ?

Elöre is köszönöm a segitséget !

Link to comment
Megosztás:

Legelőször én leszedném a helyedbe az ajtókárpitot, és megvizslatnám hogy mi a helyzet. Gondolom nem ártana megzsírozni már a síneket.

Sziasztok !

Lécci segitsetek a következőkben:

Van egy 1.6-os 2000-es évjáratu vectra b-m

A bal első elektromos ablakom kezd szarakodni, olyanokat csinál, hogy pl felfele középen megáll, probálkozik 2-3-at, ujra nyomom a gombot akkor felmegy, de néha kézzel kellett segiteni neki, és kb lefele is ugyanez...

a jobboldali megy fel-le, de néha nagyon belassul....

Olyan mintha a motor fáradna, vagy esetleg szorulhat valahol , mi a véleményetek ?

Elöre is köszönöm a segitséget !

Link to comment
Megosztás:

üdv!

Segítséget kérnék .Először használom a fórumot olvastam sok problémáról benne de az enyémhez hasonlót nem találtam!Nekem egy B Vectra kombim van 2000 benzines motorral,98s évjáratú!Sajnos a szerelők csak a műszeres vizsgálatra hagyatkoztak így már elég sokban van az autó és még mindig rossz!A tünet a következő megvettem az autót 3 hétig ment utána hetente egyszer leállítás után nem tudtam elindítani(húzásra kb 2 km után sikerült!) lassan egy hete abszolut nem indul kicseréltem az AC-t,Üzemanyagszűrőt,a gyújtáskapcsoló elektrromos részét a motorhoz tartozó reléket.....az autó forgat az AC nyomja a benzint gyújtás van mégsem megy!

Erre én is csak azt írnám, hogy a tank tisztásával kezdeném a dolgot. Nekem is diesel autóm van és ez segített rajta, pluszba nekem rossz volt a gázolajszűrő házam és így belevegősödött az egész, de gondolom benzinesbe ilyen nincs:)

Link to comment
Megosztás:

Igazad volt,trafòt cserèltek plusz a 6 gyertyàt mindezt 60.000ft-èrt szerelèssel együtt.Viszont amikor elhoztam azòta mintha alapjáraton nèha fulladozna ès egyenletlenûl járna.Ezt elötte nem csinálta:((

hát ja.

most nekem is gondom van de szerintem az alapjárati motort ki kellene tisztitanom mert gyorsitáskor kissé darabosan megy.

Link to comment
Megosztás:

Hali!

Kipufogós téma...

Tavaly májusban a hátsó dob csonkja eltörött, a középső dob csövének találkozásánál a két rész le lett vágva és egy cső lett behegesztve.

Akkor még úgy volt, hogy cserés lesz az egész, de a toldat behegesztésével eltoltuk a műveletet. Mostanában viszont eléggé érdekes "szaga" van a kipufogó gáznak (szúrós, kellemetlen, rossz), gondolom az eredeti dobok már nincsenek a helyzet magaslatán. Fogyasztás, teljesítmény nem változott.

Na most ezek szerint itt az ideje a cserének, úgyhogy amit nem tudok:

A katalizátort is ki kell, vagy jobb cserélni? Kb. 50-70e a katalizátorral együtt- ún. utángyártott, vagy univerzális a katalizátor. 2 hónap múlva műszakira megy a vas, ugye mérnek gázokat is, ez a dolog nagyon kitűnik? Nem akarom ez miatt elbukni a vizsgát, nem 2 fillér.

Szóval megéri a katalizátort is cserélni, vagy elég lenne csak a 2 dobot?

Link to comment
Megosztás:

A kipufogóhoz nem tudok hozzászólni, de a hűtővíz nem fogy véletlenül? Akkor szokott még megváltozni a kipufogógáz szaga mikor fagyálló kerül az égéstérbe.

Hali!

Kipufogós téma...

Tavaly májusban a hátsó dob csonkja eltörött, a középső dob csövének találkozásánál a két rész le lett vágva és egy cső lett behegesztve.

Akkor még úgy volt, hogy cserés lesz az egész, de a toldat behegesztésével eltoltuk a műveletet. Mostanában viszont eléggé érdekes "szaga" van a kipufogó gáznak (szúrós, kellemetlen, rossz), gondolom az eredeti dobok már nincsenek a helyzet magaslatán. Fogyasztás, teljesítmény nem változott.

Na most ezek szerint itt az ideje a cserének, úgyhogy amit nem tudok:

A katalizátort is ki kell, vagy jobb cserélni? Kb. 50-70e a katalizátorral együtt- ún. utángyártott, vagy univerzális a katalizátor. 2 hónap múlva műszakira megy a vas, ugye mérnek gázokat is, ez a dolog nagyon kitűnik? Nem akarom ez miatt elbukni a vizsgát, nem 2 fillér.

Szóval megéri a katalizátort is cserélni, vagy elég lenne csak a 2 dobot?

Link to comment
Megosztás:

A kipufogóhoz nem tudok hozzászólni, de a hűtővíz nem fogy véletlenül? Akkor szokott még megváltozni a kipufogógáz szaga mikor fagyálló kerül az égéstérbe.

Az nem fogy, legalábbis észrevettem volna. Eddig semmi rendelleneset nem tapasztaltam, de csakazértis ránézek délután.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

A hírhedt ABS téma felől szeretnék érdeklődni! Elvileg az autómban van ABS, gyakorlatilag nincs. Most a havas időben volt lehetőségem "tesztelni", hogy hogyis működik (nem volt még ABSes autó a fenekem alatt) :D Nagy meglepetésemre, egyáltalán nem működött :blink: Furcsa volt eddig is, mert se indításkor, se máskor nem villant fel soha az ABS visszajelző lámpája. Nem is dobott semmi hibaüzenetet. Valamelyik nap próbáltam megint, akkor mintha csinált volna valamit, a pedálon lehetett érezni valamiféle pumpálást, de messze nem olyan érzés volt szerintem , mint amilyennek kellett volna lennie. Kérdésem, hogy milyen típushibák jellemzőek az ABS-re, mi az ami meg tud hibásodni?

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

A hírhedt ABS téma felől szeretnék érdeklődni! Elvileg az autómban van ABS, gyakorlatilag nincs. Most a havas időben volt lehetőségem "tesztelni", hogy hogyis működik (nem volt még ABSes autó a fenekem alatt) :D Nagy meglepetésemre, egyáltalán nem működött :blink: Furcsa volt eddig is, mert se indításkor, se máskor nem villant fel soha az ABS visszajelző lámpája. Nem is dobott semmi hibaüzenetet. Valamelyik nap próbáltam megint, akkor mintha csinált volna valamit, a pedálon lehetett érezni valamiféle pumpálást, de messze nem olyan érzés volt szerintem , mint amilyennek kellett volna lennie. Kérdésem, hogy milyen típushibák jellemzőek az ABS-re, mi az ami meg tud hibásodni?

Ha nem világít az abs visszajelző lámpája amikor ráadod a gyújtást, akkor az előző tulaj/kereskedő valószínűleg tudta, hogy bibis és kiszedte a visszajelző lámpáját. Első körben kivillogtatnám a hibakódokat/kiolvastatnám, utána okosabbak leszünk.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Szia,

Szerintem a visszajelzo izzó a műszeregysegből ki lett szedve, ez a legegyszerűbb módja a hibajelzes eltűntetesenek. Tehát nézd meg, de tuti nincs benne, mert gyújtáskor ki kellene neki villannia mindenképpen, ha jó, ha hibás akkor is (diagnosztika).

Egyébként a keréknél a szenzorok, vagy a vezérlő a hibás. Nekem egy komplett vezérlőt kellett cserélni. Utána minden rendben volt. A szenzoroknál pedig ellenállás méréssel lehet ellenőrizni a helyes működést.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Szeretnék kérdezni. X20DTL 2.0 dízel B vectra-val kapcsolatban vannak problémáim. Indításnál miután elindult a motor mindig leáll és ezután csak hosszas köszörülés után tudom beindítani.Ha elindult már nincs vele probléma, megy mint a "meszes", már amennyire egy 82 lovas szekér menni tud. Menet közben ok a dolog. Nos, a dolog úgy áll, hogy volt szerelőnél, mert mint sejtettem levegőt kap az üzemanyag rendszer. Kifejezetten dízeles szerelőhöz vittem, de Ő széttárta a kezeit, és annyit tudott mondani, hogy letömítettük amit találtunk, levákumoltuk és szerintünk most már jó lesz. Sajnos még mindig nem jó. Azóta visszavittem hozzájuk, de nem találták meg a hiba forrását. Beraktam egy nyomástartó szelepet, azzal pár napig jó volt és utána újra elkezdte a leállást. Cseréltem rajta résolajcsöveket is. Csere után néhány napig ok, utána újra elkezdte a leállásokat. Azt mondta a dízeles, hogy az adagolónak semmi baja, különben menet közben is szar lenne. Üzemanyag szűrőház leeresztőcsavarját is cseréltem, mert eresztett a szűrőház. Nem nagyon tudok már mire gondolni, hogy mi lehet a probléma. A következő lépésem az üzemanyag csövek megnézése lenne.

Ha valaki találkozott hasonlóval kérem akkor segítsen, mert kezd idegesítővé válni a dolog. Mik lehetnek még itt a hibalehetőségek?

Link to comment
Megosztás:

Köszönöm, ha kicsit több időm lesz mindenképpen megnézetem! Ma például "működött", azért idézőlegesen mert megcsúszásnál vissza veszi a fékerőt, de nem olyan pumpálószerűen, mint kellene, hanem elég lassan, kicsit fémes érzés a pedálon lépni, mintha fém a fémmel súrlódna. Elég érdekes.

Link to comment
Megosztás:

Üdvözlök mindenkit,

és egyben elvesztem a szüzességemet a fórumot tekintve. Életem első Opeljének mától vagyok tulajdonosa. Egy olcsón fenntartható, megbízható autót kerestem, és találtam is egy szinte patikaállapotú 1.6 16v GL személyében, 96 decemberi gyártású. Fűtött garázslakó volt, egy gazdás, vezetett szervízkönyves igazán aggódó és autóját szerető tulajjal (olaj és szűrőcsere 10e-ként, ráadásul minden de minden kicserélve, komplett vezérlés 150e-nél). Az autóban 166 000 km van. Nagyon örültem neki, de lehet, hogy még egy kicsit össze kell szoknunk, és makacsul ragaszkodik a régi gazdájához. Történt ugyanis, hogy hazafele tartva egy bevásárlást eszközölve a parkolóban megállva felvillant a rettegett sárga csekkendzsin lámpa, majd 1000 és 500 között ugráló alapjárattal tudatta, hogy bizony itt valami nincs a számítások szerint. Ráadásul úgy "ugrált" közben, mint egy kiegyensúlyozatlan 3 hengeres. Leállítás után azonnal be tudtam indítani, de le is állt egyből. Majd még egy indítózás után már nehezebben akart elindulni, olyan 4-5 másodpercet forgatta az indítómotor. Elindult, a lámpa továbbra is világított, az ugrálás megszűnt. Kicsit aggódva gyorsan bevásároltam, 10 perc múlva már kinn is voltam, izgultam mi lesz. Megint kicsit később kapta el (2-3 másodperc most), de utána "csak" sárga lámpa, újabb 10 km hazáig, az út felénél sárga lámpa egyszer csak el. Hazaérve megálltam, hagytam alapjáraton járni, hát, mint a vaj. Forulatszám odaragasztva 800 körül, se egy gyanús hang, se egy gyanús rázkódás, pont úgy járt, mint mielőtt megvettem vagy a próbaúton anno.

Tippek? Szerdán mindenképpen elviszem diagnosztikára szerintem.

Köszönök minden segítséget!

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Segítségeteket kérem!

Adott egy Opel Vectra B, 2.0.DTI Y20DTH. Az autó hol indul rendesen, hol nem. Van, hogy egy hétig semmi probléma vele aztán megint produkálja a hibát. Csak hidegen, például reggeli indításnál van, hogy nem indul; csak többszöri indításra, hosszabb tekertetés árán DE beindul. Melegen már nincs vele gond; pöccre megy minden! Levegősödhet valahol de nem tudunk rájönni, hogy merre lehet a hiba.. A résolajcsöveket kicseréltük de az nem segített. A gázolajszűrő csak félig van mikor nem indul! Kicserélem most a gázolajszűrűbe a két gyorscsatlakozónál a 2-2 gumigyűrűt hátha.. A traverz gyűrűket megvettem de nem szívesen bolygatnám meg még nem muszáj, nem kétperces meló. Van e ötletetek, hol, mivel érdemes kezdeni, volt e már valakinél ilyen?

Előre is köszönöm!

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.