Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Benzines motorokkal kapcsolatos kérdések


Qpack

Recommended Posts

On 2017. 06. 09. at 7:33, tgabika76 írta:

 

veszel használtan/bontottan egy gyári, jó állapotú kormányközepet légzsákkal együtt (nem kell az egész kormánykerék, és ahogy fentebb írtam, G Astráé is jó, tele van velük a net), két csavar és a légzsákcsatlakozó oldása után kicseréled, és kész is. Bármelyik megoldást válaszd is, ha a légzsákot piszkálod, akkor mindenképpen vedd le az akkusarut előtte, különben égni fog a légzsák hibajelző lámpa, amit csak szakszervizben lehet kiüttetni.

 

Sima Op-COM klónnal kiütöttem a sajátomból is annó ezt a hibakódot.

  • Like 2
Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...

Sziasztok!

Olvastam másnál is, hogy P1405- EGR szelep hibát dobott ki a hibakódolvasó. Nekem is a 2007 Z14XEP motorkódú G Astrámon, EGR szelep és fojtószeleptisztítás  viszont nem segített. Nem vennék új gyári EGR-t/köttetném ki a mostanit feleslegesen, ha mégsem az a hiba. Bárkinél előfordult ez a hiba, ha igen, mi volt a megoldás. Köszönöm. Zsolt

Link to comment
Megosztás:

On 2014. 07. 02. at 19:49, Hunlogo írta:

Sziasztok!

 

Van egy 98-as X14XE motorkódú G astrám. 1 hónapja felvillant a motorvisszajelző led. Az autószerelő kimérte, hogy EGR lesz a hibás. Az előző héten ki is lett cserélve, de a hiba nem szűnt meg. Az autó lomha, rángat menet közben. Alapjárat megvan stabilan 800. A diagnosztikai szoftver P1405-as hibát ír be folyamatosan. Tisztították a pillangó szelepet, és a map szenzort ( ezt szinte biztos, h nem jól írtam ). Segítsetek, hogy mi lehet a hiba. a Fórumon olvastam a 78. oldalon, hogy valakinek hasonló hibája volt, de a konkrét megoldást nem találom.

Köszönöm és üdv

Balázs

Szia! Meglett a hiba forrása? Nekem is azt dobta ki, se EGR, se pillangószelep tisztítás nem segített. G Astra, 2007, Z14XEP

Link to comment
Megosztás:

On 2017. 06. 09. at 10:34, Kakesz11 írta:

Sziasztok!

1.6-os 16V G Astra vásárláson gondolkozom. Azt hallottam, hogy az X14XE és az X16XE motorkódú darabok hajlamosak az olajfogyasztásra, kicsit olvasgattam itt a hozzászólásokat, viszont sajnos eléggé összevissza találtam az információkat, kicsit bajos összeszedni. 

A tapasztalataitokra lenne szükségem, hogy lehet a legnagyobb eséllyel elkerülni egy olajfogyasztót, mivel ahogy olvastam az olajfogyasztás egyéb alkatrészek meghibásodását is okozhatja. Esetleg ha jobbnak találjátok az 1.4-es vagy más motort meggyőzhető vagyok, leginkább egy megbízható autót szeretnék, ezért nem is egy leharcolt darabot vennék, 800ezer 1 millió körül nézelődök. Az 1.4-es úgy tudom sokat kér benzinből. Mindenféle tippet tanácsot, tapasztalatot szívesen fogadok. 

Segítségeteket előre is köszönöm! 

ui.: Otthon F Astránk van 1.4 8V imádjuk. Ezért gondoltam elsőként a G Astrákra, és viszonylag jó áron lehet fiatalt kapni mert sokáig gyártották. Ár érték arányban kiváló.

 

 

Az aláírásomban látható, hogy 1,4-es XEP-es benzines... NULLA olajfogyasztással... ami azért nem mindig jó hír. A páromnak egy néhány hónappal idősebb van... szintén ugyanilyen fogyasztással olajs is nulla, benzin és szinte tized pontosan annyi... Ő is mindig kiszámolja amikor tankol... csak nem vezeti táblázatban.

Alapvetően az autó állapota ami számít a vásárlásnál... az újabbak úgyis már XEP-es motorral vannak. Az került a H-s Astra-ba is... pontosabban ugyanakkor... hiszen egyidőben futott az Astra Classic II és a H-s Astra gyártása. 1.4-es elvan klímával is... ha sokat mennék autópályán... akkor és csak akkor 1,6-ost keresnék.

Az 1,4-es sokat kér benzinből baromság... Alapba elvi buktatós, hogy a kisebb űrtartalom többet fogyaszt... a fogyasztás számos dologtól függ... én nem foglalkoznék túl sokat ezzel a vásárlásnál. A lényeg az autó állapota. A fogyasztás pedig leginkább a sofőrön múlik illetve a használat körülményein. Nagyfaluban biztosan többet fog enni... mint vidéken hosszú utakon használva... stb... stb...

Szerk:

Előtte egy 2000-es évjáratú F Astra-m volt 1,4 8V. Az többet fogyasztott. Télen inkább 7 liter környékén... nyáron nagy ritkán 6 alatt. 

Még előtte egy 1996-os B-s Corsam, az is 6-7 között fogyasztott, ahogy az F Astra. De amíg a B-s Corsa a városban korrekt autó volt, addig az F-Astra a nulla dinamikával inkább egy mozgó forgalmi akadály. Már egy 1,4-es XEP-es Astra is más vezetési élmény városban, mint a F-es tehénkém. De cserébe az baromi csendes volt és országúton imádtam vele menni. Ezzel a morgóval csak városban jobb, de országúton nekem nem jön be az F-hez képest.

Módosítva : bluemirage
Link to comment
Megosztás:

1 óra, bluemirage írta:

Az aláírásomban látható, hogy 1,4-es XEP-es benzines... NULLA olajfogyasztással... ami azért nem mindig jó hír. A páromnak egy néhány hónappal idősebb van... szintén ugyanilyen fogyasztással olajs is nulla, benzin és szinte tized pontosan annyi... Ő is mindig kiszámolja amikor tankol... csak nem vezeti táblázatban.

Alapvetően az autó állapota ami számít a vásárlásnál... az újabbak úgyis már XEP-es motorral vannak. Az került a H-s Astra-ba is... pontosabban ugyanakkor... hiszen egyidőben futott az Astra Classic II és a H-s Astra gyártása. 1.4-es elvan klímával is... ha sokat mennék autópályán... akkor és csak akkor 1,6-ost keresnék.

Az 1,4-es sokat kér benzinből baromság... Alapba elvi buktatós, hogy a kisebb űrtartalom többet fogyaszt... a fogyasztás számos dologtól függ... én nem foglalkoznék túl sokat ezzel a vásárlásnál. A lényeg az autó állapota. A fogyasztás pedig leginkább a sofőrön múlik illetve a használat körülményein. Nagyfaluban biztosan többet fog enni... mint vidéken hosszú utakon használva... stb... stb...

Szerk:

Előtte egy 2000-es évjáratú F Astra-m volt 1,4 8V. Az többet fogyasztott. Télen inkább 7 liter környékén... nyáron nagy ritkán 6 alatt. 

Még előtte egy 1996-os B-s Corsam, az is 6-7 között fogyasztott, ahogy az F Astra. De amíg a B-s Corsa a városban korrekt autó volt, addig az F-Astra a nulla dinamikával inkább egy mozgó forgalmi akadály. Már egy 1,4-es XEP-es Astra is más vezetési élmény városban, mint a F-es tehénkém. De cserébe az baromi csendes volt és országúton imádtam vele menni. Ezzel a morgóval csak városban jobb, de országúton nekem nem jön be az F-hez képest.

Az én H z14xep-m sem nagyon fogyasztotta az olajat amig el nem kezdtem vele autópályázni...

Link to comment
Megosztás:

  • 1 month later...

Sziasztok! Astra G, z14xe motorkód...

Indítás után 3mp után leállt, hidegen és melegen is! Nagyobb gázzal, ha nem hagytam, hogy le fulladjon a motor, már semmi baja, szépen jár a motor, van alapjárat! Ezen kívűl, ha délben indítottam (32 fokban) akkor olyan hangok jöttek a motorból, mintha hidrotőkék csattognának, reggel nincs ilyen hang!    

Na most tisztítottam az EGR szelepet, nem volt nagyon kormos, tisztítottam a fojtószelep házat, nem változott semmi! 

Laptop kidobta, hogy az EGR zárlatos!  Cseréltem, vettem egy Auto-Mega gyártmányút a CROMAX-ban, megszűnt a fulladás, de most P1405-s hibakódot dob! 

Valaki találkozott már hasonló hiba jelenséggel? Vissza olvastam a fórumokon, de nem találtam csak kérdéseket!  

Ha valakinek van egy jó ötlete, akkor szívesen meghallgatom!  Üdv: Robi

Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...

Sziasztok!

X14XE motoron szeretném a hosszbordás szíjfeszítő görgőjét lecserélni. Van valami trükkje a szerelésnek? Csak annyi hogy a görgőn lévő csavart kitekerem, kicserélem a görgőt és vissza szerelem?

Csak a görgőt akarom cserélni mert zúg, a feszítő jónak tűnik. 

Köszi a segítséget előre is.

Link to comment
Megosztás:

On 2017. 08. 14. at 21:03, FRobi75 írta:

Sziasztok! Astra G, z14xe motorkód...

Indítás után 3mp után leállt, hidegen és melegen is! Nagyobb gázzal, ha nem hagytam, hogy le fulladjon a motor, már semmi baja, szépen jár a motor, van alapjárat! Ezen kívűl, ha délben indítottam (32 fokban) akkor olyan hangok jöttek a motorból, mintha hidrotőkék csattognának, reggel nincs ilyen hang!    

Na most tisztítottam az EGR szelepet, nem volt nagyon kormos, tisztítottam a fojtószelep házat, nem változott semmi! 

Laptop kidobta, hogy az EGR zárlatos!  Cseréltem, vettem egy Auto-Mega gyártmányút a CROMAX-ban, megszűnt a fulladás, de most P1405-s hibakódot dob! 

Valaki találkozott már hasonló hiba jelenséggel? Vissza olvastam a fórumokon, de nem találtam csak kérdéseket!  

Ha valakinek van egy jó ötlete, akkor szívesen meghallgatom!  Üdv: Robi

Olcsó EGR-t nem éri meg venni. Delphi vagy Pierburg minimum...

  • Köszi! 1
Link to comment
Megosztás:

3 órája, Martin89 írta:

Sziasztok!

X14XE motoron szeretném a hosszbordás szíjfeszítő görgőjét lecserélni. Van valami trükkje a szerelésnek? Csak annyi hogy a görgőn lévő csavart kitekerem, kicserélem a görgőt és vissza szerelem?

Csak a görgőt akarom cserélni mert zúg, a feszítő jónak tűnik. 

Köszi a segítséget előre is.

Mondjuk mi Z16XE-n cseréltük tavasszal, de az összetettebb volt mint amit leírtál. Nem akartuk magát a feszítőt kínozni azzal hogy rángatjuk a csavar miatt, így a teljes konzolt levettük (amúgy is szűk a hely az ottani szereléshez). De jól is tettük, mert azért 14 év és 140k km alatt odagyógyul rendesen az a csavar. Satuba befogtuk a konzolt, és kalapáccsal kellett apró kocogtatásokkal megindítani a csavart, utána már ment minden szépen. 

  • Köszi! 1
Link to comment
Megosztás:

On 2017. 08. 23. at 13:33, Janó32 írta:

Mondjuk mi Z16XE-n cseréltük tavasszal, de az összetettebb volt mint amit leírtál. Nem akartuk magát a feszítőt kínozni azzal hogy rángatjuk a csavar miatt, így a teljes konzolt levettük (amúgy is szűk a hely az ottani szereléshez). De jól is tettük, mert azért 14 év és 140k km alatt odagyógyul rendesen az a csavar. Satuba befogtuk a konzolt, és kalapáccsal kellett apró kocogtatásokkal megindítani a csavart, utána már ment minden szépen. 

Köszi!

Link to comment
Megosztás:

  • 3 weeks later...

Sziasztok,

Z18XE olajfogyasztás téma, ami gondolom eléggé gyakran visszatér. A gyári előírás szerint az autóm 0,6-0,7l/1000km olajfogyasztásig a gyári intervallumban mozog. Jelenleg 1000km/1l az olajfogyasztás, ami a gyári értékeket tekintve nem vészes, egyébként meg nekem az. 10W40 van benne, adalék nélkül. Nem tudom kinek higyjek, a szerelőm szerint hagyjam a fenébe, a megbontás (=felújítás gyűrűkkel, akár dugókkal) után sem feltétlenül lesz más a helyzet, ami a tartós eredményeket illeti =  hosszútávon visszatérhet az olajzaba. Igazából az autó pöcc-röff, szépen megy, szerintem a kompresszió is rendben van. Kipróbálnék egy Xado kört, bár sokat valőszínűleg itt már nem segíthet.

(Egyébként a mostani parkolóparádén találkoztam egy sráccal, aki említette, hogy nekik az új korukban a tulajdounkban lévő Z18XE coupen valami Opel szaki úgy segített, hogy apró furatokat fúrt a motor bizonyos pontjain, sajna nem tudom pontosan hova. Az megoldotta náluk, ~100e km futott autó ugyanúgy 1000km/1l-el járt. Az enyémben 217e km van.)

 

Csak a felújítás a járható út vagy hagyjam a fenébe?

Link to comment
Megosztás:

43 perce, toclan írta:

Sziasztok,

Z18XE olajfogyasztás téma, ami gondolom eléggé gyakran visszatér. A gyári előírás szerint az autóm 0,6-0,7l/1000km olajfogyasztásig a gyári intervallumban mozog. Jelenleg 1000km/1l az olajfogyasztás, ami a gyári értékeket tekintve nem vészes, egyébként meg nekem az. 10W40 van benne, adalék nélkül. Nem tudom kinek higyjek, a szerelőm szerint hagyjam a fenébe, a megbontás (=felújítás gyűrűkkel, akár dugókkal) után sem feltétlenül lesz más a helyzet, ami a tartós eredményeket illeti =  hosszútávon visszatérhet az olajzaba. Igazából az autó pöcc-röff, szépen megy, szerintem a kompresszió is rendben van. Kipróbálnék egy Xado kört, bár sokat valőszínűleg itt már nem segíthet.

(Egyébként a mostani parkolóparádén találkoztam egy sráccal, aki említette, hogy nekik az új korukban a tulajdounkban lévő Z18XE coupen valami Opel szaki úgy segített, hogy apró furatokat fúrt a motor bizonyos pontjain, sajna nem tudom pontosan hova. Az megoldotta náluk, ~100e km futott autó ugyanúgy 1000km/1l-el járt. Az enyémben 217e km van.)

 

Csak a felújítás a járható út vagy hagyjam a fenébe?

A 10w40 csak ront a helyzeten a Z motornál, minden hidegindításnál csak nagyobb kopásnak van kitéve, így ez egy öngeneráló kör. Gyakran a 0w-ről átállnak 5w-re mert csipegeti, ha már azt is, akkor már a 10w40-re, 15w-re már nem kellene. Tehát a kopás fokozódik a 10w40-el hosszabb távon. Nekem is annyit vett 10w40-ből amikor vettem, visszavittem a kereskedésbe, kicserélték két dugattyún a gyűrűket (ahol a kompresszió már nem volt annyira fényes), kicserélték az összes szelepszár szimeringet, ez 4 éve volt. Azóta a full szintetikus 5w30-ból 2-3dl/1000km fogyasztás van, a ciklus vége felé egy hajtósabb időszak után 0,4l/1000km. De ez 5w30 és nem 10w40... most biztosan felmerül benned a kérdés: mennyibe került mindez? 170000huf a munkalap szerint, de ez szakszervizes ár. Egyik fórumtársnak most tették rendbe a hengerfejet, az is ha -jól rémlik- 140000 körül volt... 

Link to comment
Megosztás:

7 órája, toclan írta:

Sziasztok,

Z18XE olajfogyasztás téma, ami gondolom eléggé gyakran visszatér. A gyári előírás szerint az autóm 0,6-0,7l/1000km olajfogyasztásig a gyári intervallumban mozog. Jelenleg 1000km/1l az olajfogyasztás, ami a gyári értékeket tekintve nem vészes, egyébként meg nekem az. 10W40 van benne, adalék nélkül. Nem tudom kinek higyjek, a szerelőm szerint hagyjam a fenébe, a megbontás (=felújítás gyűrűkkel, akár dugókkal) után sem feltétlenül lesz más a helyzet, ami a tartós eredményeket illeti =  hosszútávon visszatérhet az olajzaba. Igazából az autó pöcc-röff, szépen megy, szerintem a kompresszió is rendben van. Kipróbálnék egy Xado kört, bár sokat valőszínűleg itt már nem segíthet.

(Egyébként a mostani parkolóparádén találkoztam egy sráccal, aki említette, hogy nekik az új korukban a tulajdounkban lévő Z18XE coupen valami Opel szaki úgy segített, hogy apró furatokat fúrt a motor bizonyos pontjain, sajna nem tudom pontosan hova. Az megoldotta náluk, ~100e km futott autó ugyanúgy 1000km/1l-el járt. Az enyémben 217e km van.)

 

Csak a felújítás a járható út vagy hagyjam a fenébe?

A gyári érték egy biztonsági érték. Ez nem feltétlenül jelenti azt, hogy ez normális. De a szerviz mondhatja rá azt, hogy ez az...

A 10W40 nem fog segíteni, igazából semmilyen adalék lötyi nem fog csodákat tenni. Sőt. Minél trébb minőségű olajat használsz, annál több lerakódás keletkezhet a motorban (főleg ha amúgy is eszi). 
Nekem most cserélték ki mind a 16 szelepet, és zelepszár szimeringet. Olyan lerakódások voltak a kipufogószelepeken, hogy öröm volt nézni. Ez a lerakódás idővel kitámaszthatja a szelepet.

A kompresszió (végnyomásnak) nem "szerinted" kell jónak lennie. Meg kell mérni, és annyi. Figyelembe véve az autó korát futásteljesítményét lehet rá mondani hogy jó vagy rossz.
Érdemes megméretni. Ha tényleg jó, akkor lehet szelepszár szimering cserével is orvosolható a probléma. Ahhoz elvileg a hengerfejet sem kell levenni.
Ha kevés a komperrszió végnyomás, akkor lehet gyűrű és/vagy szelep probléma is.

Nekem most csak szelepeket (szimeringeket) cseréltek, 140E Ft-os móka volt. Le kellett nyelni, mivel az egyik szelep elégett, így abban a hengerben semmi kompresszió nem volt.
Ha eszi az olajat, én mindeképp valami jót tennék bele, hogy legalább ne rakódjon le mindeféle gané benne...
Azt meg ki tudod számolni, megéri-e neked felújíttatni (mennyit mész egy évben, mennyi olajat töltesz utána ez idő alatt, s ez mennyibe kerül... ezt kell összvetni a felújítás árával). Nem gondolom hogy egy szakszerű felújítás után ne javulna (oldódna meg) a helyzet. Aki az ellenkezőjét mondja, arra se bíznám az autómat...

Majd nekem is kiderül, hogy a szimering csere megoldotta-e a problémát. Azóta még nem mentem 1000 km-t...
 

http://injektor.hu/technikai-info/13-alapok/19-a-motor-mechanikus-vizsgalata-i

Módosítva : outsider
Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...

- 20 ezer km múlva esedékes a vezérlés csere. Érdemes a vízpumpával együtt, szettben venni? Ha igen, melyiket? SKF, Dayco, Bosch, Ina, Gates, Contitech. Árban 26-32 ezer a vezérműszíj+vízpumpa készlet.

- Üzemmeleg motornál (és felette), sajnos fülre két hidrotőke elengedi az olajat, jellemzően 1500-2500 közötti fordulatnál hallatszik leginkább. Gondolkodom, hogy ha már úgy is meg lesz bontva a vezérlés miatt, lehet hogy kicseréltetem a hidrotőkéket. Ina gyártmányt érdemes? Mi az amit még ilyenkor illene cserélni? (szelepszár-szimmerring?). Köszi

Link to comment
Megosztás:

6 órája, gedikart írta:

- 20 ezer km múlva esedékes a vezérlés csere. Érdemes a vízpumpával együtt, szettben venni? Ha igen, melyiket? SKF, Dayco, Bosch, Ina, Gates, Contitech. Árban 26-32 ezer a vezérműszíj+vízpumpa készlet.

- Üzemmeleg motornál (és felette), sajnos fülre két hidrotőke elengedi az olajat, jellemzően 1500-2500 közötti fordulatnál hallatszik leginkább. Gondolkodom, hogy ha már úgy is meg lesz bontva a vezérlés miatt, lehet hogy kicseréltetem a hidrotőkéket. Ina gyártmányt érdemes? Mi az amit még ilyenkor illene cserélni? (szelepszár-szimmerring?). Köszi

Jó a füled...

Nem olcsó ez az ár a vezérműszíj szettre? Nekem kb vízpumpa nélkül rémlik ennyinek. De lehet rosszul emlékszem. Nekem Ina szett, és Graf pumpa ment bele. Ina szettben állítólag Gates vagy Conti szíj van. Made in UK volt a szíjra írva.

Link to comment
Megosztás:

11 órája, outsider írta:

Nem olcsó ez az ár a vezérműszíj szettre? Nekem kb vízpumpa nélkül rémlik ennyinek. De lehet rosszul emlékszem. Nekem Ina szett, és Graf pumpa ment bele. Ina szettben állítólag Gates vagy Conti szíj van. Made in UK volt a szíjra írva.

Ennyibe kerül a teljes szett adott gyártónál. Ha külön veszem sem vészes, 22e a szíjszett, 10e a vízpumpa. Látom, hogy feltüntetik a dobozokra a szavatosságot, nyilván egy szíjnak kell is, hogy legyen.

Link to comment
Megosztás:

13 órája, outsider írta:

Jó a füled...

Nem olcsó ez az ár a vezérműszíj szettre? Nekem kb vízpumpa nélkül rémlik ennyinek. De lehet rosszul emlékszem. Nekem Ina szett, és Graf pumpa ment bele. Ina szettben állítólag Gates vagy Conti szíj van. Made in UK volt a szíjra írva.

Mivel valamikor nekem is esedékes a dolog, hirtelen ránéztem Cromax-ra: Ina vagy Conti vezérműszíj szett 23/24k, Ruville vízpumpa 9k... 

1 órával ezelőtt, gedikart írta:

Ennyibe kerül a teljes szett adott gyártónál. Ha külön veszem sem vészes, 22e a szíjszett, 10e a vízpumpa. Látom, hogy feltüntetik a dobozokra a szavatosságot, nyilván egy szíjnak kell is, hogy legyen.

Ezzel vagyok rágóta gondban: 2013.09.-ben (121k km-nél) cseréltettem márkaszervizben teljes vezérlést vízpumpával (SKF-re, ezt tettek bele). DE: 2002/09-ig 60k km vagy 4év a csere periódusa, utána 6 év vagy 90k km (ha jól rémlik). Ellenben nem értem h ezt mi indokolja??? Mert ha vezérlést keresel, akkor nincs differenciálva hogy melyiket-melyik előíráshoz kell választani, tehát ugyanaz a szett ugyan olyan motoron csak két különböző gyártási év miatt előbb elöregszik az egyiken??? Pláne, hogy az én autóm 2002.05-ben lett gyártva, 2002.07 hó végén lett forgalomba állítva Magyarországon. Akkor nekem mi a csere intervallum? Szakszerviz szerint 2019 szeptemberében várnak cserére, ezt be is írták a szervizkönyvbe. Szóval akkor én most cseréljek vezérlést mert letelt a 4 év? Pláne hogy most van benne 145k km, tehát 24k km van a vezérlésben... Ez az egyik dilemmám... 

Link to comment
Megosztás:

34 perce, Janó32 írta:

Mert ha vezérlést keresel, akkor nincs differenciálva hogy melyiket-melyik előíráshoz kell választani, tehát ugyanaz a szett ugyan olyan motoron csak két különböző gyártási év miatt előbb elöregszik az egyiken???

Nagyon nem néztem még utána, az én autóm 2004/10 gyártás, én 78ezernél cseréltettem márkaszervizben, most van benne 149ezer. Ahogy nézem pl Ina katalógusában is kétféle vezérlés szerepel:

-02HL5117 (vagy) 20041690 motorszámig
-02HL5118 (vagy) 20041691 motorszámtól

Az én motorszámom 20EB622*. Lehet hogy ebben van különbség a 60 vs 90 ezer km-t illetően?

 

Link to comment
Megosztás:

5 órája, gedikart írta:

Nagyon nem néztem még utána, az én autóm 2004/10 gyártás, én 78ezernél cseréltettem márkaszervizben, most van benne 149ezer. Ahogy nézem pl Ina katalógusában is kétféle vezérlés szerepel:

-02HL5117 (vagy) 20041690 motorszámig
-02HL5118 (vagy) 20041691 motorszámtól

Az én motorszámom 20EB622*. Lehet hogy ebben van különbség a 60 vs 90 ezer km-t illetően?

 

A vízpumpában van a különbség. A szíj ugyanaz. Egyszer már megfejtettem. A Graf oldalán van is képes összehasonlítás a vízpumpákról.

Szerk:

Az Ina oldalán is vissza lehet fejteni a szetteket, és látszik hogy mi a közös cikkszám bennük...

Módosítva : outsider
Link to comment
Megosztás:

http://webcat.schaeffler-aftermarket.com/web/schaeffler/hu_HU/PKW/84/3405/10163/applicationSearch.xhtml?result=1506099795684&showResult=1

Itt ki lehet bontani a szetteket, és látszik mi közös. A szíj többnyire ugyanaz.

http://webcat.schaeffler-aftermarket.com/web/schaeffler/hu_HU/PKW/84/3405/10163/applicationSearch.xhtml?result=1506099795684&showResult=1

Kétféle pumpa van, de az egyik vezető görgő is más. A szíj ugyanaz, de az a Z16XE és Z18XE esetében is ugyanez. Már emlékszem, a vízpumpa peremén is van egy kivágás, ami máshol/máshogy van, hogy rossz pumpát ne is lehessen felszerelni... Poka Yoke...

Módosítva : outsider
Link to comment
Megosztás:

1 óra, outsider írta:

http://webcat.schaeffler-aftermarket.com/web/schaeffler/hu_HU/PKW/84/3405/10163/applicationSearch.xhtml?result=1506099795684&showResult=1

Itt ki lehet bontani a szetteket, és látszik mi közös. A szíj többnyire ugyanaz.

http://webcat.schaeffler-aftermarket.com/web/schaeffler/hu_HU/PKW/84/3405/10163/applicationSearch.xhtml?result=1506099795684&showResult=1

Kétféle pumpa van, de az egyik vezető görgő is más. A szíj ugyanaz, de az a Z16XE és Z18XE esetében is ugyanez. Már emlékszem, a vízpumpa peremén is van egy kivágás, ami máshol/máshogy van, hogy rossz pumpát ne is lehessen felszerelni... Poka Yoke...

Köszi! Graf pumpán kívül van valami ajánlott még? Kicsit tartok az olasz alkatrésztől. :) 2012-ben egy utángyártott, Meyle pumpát tettek be a gyári vezérlés-szetthez, de idáig nincs vele gondom.

Módosítva : gedikart
  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

1 óra, outsider írta:

http://webcat.schaeffler-aftermarket.com/web/schaeffler/hu_HU/PKW/84/3405/10163/applicationSearch.xhtml?result=1506099795684&showResult=1

Itt ki lehet bontani a szetteket, és látszik mi közös. A szíj többnyire ugyanaz.

http://webcat.schaeffler-aftermarket.com/web/schaeffler/hu_HU/PKW/84/3405/10163/applicationSearch.xhtml?result=1506099795684&showResult=1

Kétféle pumpa van, de az egyik vezető görgő is más. A szíj ugyanaz, de az a Z16XE és Z18XE esetében is ugyanez. Már emlékszem, a vízpumpa peremén is van egy kivágás, ami máshol/máshogy van, hogy rossz pumpát ne is lehessen felszerelni... Poka Yoke...

Szia!

Régebben lementettem ezeket a képeket! Akkor azt írták róla,hogy ez a különbség a vízpumpák között!

Nem értek hozzá! :)

https://kephost.com/images/2017/09/22/PA541vizpumpakul-1.jpg
https://kephost.com/images/2017/09/22/PA541vizpumpakul-2.jpg
https://kephost.com/images/2017/09/22/PA541vizpumpakul-3.jpg
https://kephost.com/images/2017/09/22/PA541vizpumpakul-4.jpg

  • Köszi! 1
Link to comment
Megosztás:

On 2017. 09. 22. at 11:55, gedikart írta:

Nagyon nem néztem még utána, az én autóm 2004/10 gyártás, én 78ezernél cseréltettem márkaszervizben, most van benne 149ezer. Ahogy nézem pl Ina katalógusában is kétféle vezérlés szerepel:

-02HL5117 (vagy) 20041690 motorszámig
-02HL5118 (vagy) 20041691 motorszámtól

Az én motorszámom 20EB622*. Lehet hogy ebben van különbség a 60 vs 90 ezer km-t illetően?

 

 

23 órája, outsider írta:

A vízpumpában van a különbség. A szíj ugyanaz. Egyszer már megfejtettem. A Graf oldalán van is képes összehasonlítás a vízpumpákról.

Szerk:

Az Ina oldalán is vissza lehet fejteni a szetteket, és látszik hogy mi a közös cikkszám bennük...

De ha csak a vízpumpa a különbség, akkor miért kell egy adott évjáratig 60k km/4év utána már majd másfélszer vagy kétszer annyi idő után cserélni? 

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.