Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Légkondicionáló rendszer (klíma) és fűtőrendszer


Qpack

Recommended Posts

3 órája, Handbrake írta:

Nektek nem szokott a kondenzvíz kivezető eltömődni? Néha olyan érzésem van klímázás után, akár másnam reggel ha a kocsiba ülök és indítom a levegőbefújást, mintha nem csepegne ki, olyan állot víz szaga van.

Hétvégén cserélek majd pollenszürőt ( aktív szenest), akkor klímatisztítás is lesz, lehet egy kis levegőt nyomok a kivezetőcsőbe hátha kitolja ha van benne valami dugulás...

Évente 1x minimum de ajánlott 2x tisztítani a rendszert, gombásodás prosodás stb... Illetve én úgy szoktam használni a klímát hogy ha tudom hogy 10 percen belül megérkezek a helyszínre akkor klíma kikapcs és már csak a ventit nyomom így a hőcserélő biztos hogy leszárad és nem lesz büdös következő indításkor. De mondom a legfőbb szempont a rendszeres tisztíás:

am-bigman-klimatisztito-500x500_0.jpg

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Sziasztok,

a Hűtőmodul (hűtésvezérlő) egység megmakkant a szerelőm szerint. Kigyulladgat a hűtésvisszajelző a műszerfalon és csak az 1es fokozaton megy a venti,a hibakód is erről szól a gép szerint.

(Amúgy nem melegszik a víz, mondjuk nem is járok sokat/se dugóban, alig megyek az Ezeréves Sólyommal)

Van valami mód rá, hogy ne kelljen 60k-ért újat vennem? Be lehet kötni a ventilátort 'direktbe' egy kapcsolóra mondjuk amit dugóban használhatnék?

Esetleg kapcsolási rajzot nem tudtok valamerre?

2001 Astra G 1.6 16v Caravan (Z16XE) 

köszi minden tippet!

Link to comment
Megosztás:

4 órája, csicsó írta:

Ózonos klimatisztitást csináltatott már valaki?

Igen. De nem sokat ért, ahogyan a párom kocsijának sem. Az ózonos tisztítás után 1-2 nappal már újra jött vissza a szag. A vegyi szerintem tartósabb. Én többi nem viszem ózonra. 2:0 nálunk a befújós habos javára. Mi ide vittük a kocsikat. A "visszatérhetnek a szagok" pontban nem hiába van már előre magyarázkodás.

De próbáld ki... ha nem nagy a baj nálad, akkor akár be is válhat.

Link to comment
Megosztás:

3 órája, bluemirage írta:

Igen. De nem sokat ért, ahogyan a párom kocsijának sem. Az ózonos tisztítás után 1-2 nappal már újra jött vissza a szag. A vegyi szerintem tartósabb. Én többi nem viszem ózonra. 2:0 nálunk a befújós habos javára. Mi ide vittük a kocsikat. A "visszatérhetnek a szagok" pontban nem hiába van már előre magyarázkodás.

De próbáld ki... ha nem nagy a baj nálad, akkor akár be is válhat.

Köszi,6 ezerért csinálják,kipróbálom

Nagy baj még nincs,klima kikapcs után szoktam érezni enyhe büdit:(

Link to comment
Megosztás:

34 perce, kobraCode írta:

Habbal vigyázzatok, több kárt tud csinálni mint hasznot:

http://totalcar.hu/magazin/technika/2015/05/02/filleres_neppertrukk_klimatisztitas_hazilag/

Pont ezt akartam jelezni én is: egy volt munkatársam jól megél ebből a problémából. A szellőző rendszer csövei több részből állnak/több nyakatekert darabból vannak összerakva, sok típusnál csak össze vannak pattintva és nincs semmi tömítő köztük. Ha a levegő ott egy kicsit szökik azzal nincs gond, ellenben amikor a habból kicsapódó folyadék ott utat talál magának, akkor jönnek az elázott digitklíma vezérlők, a beázott fejegységek és egyéb elektromos anomáliák. Ha javítható egyáltalán, akkor sem olcsó játék, de sokszor nem is javítható (legutolsó fogása egy 2DIN-es gyári navigációs egység egy E osztályos MB-ből. Nem lehet javítani, a nyákot is megmarta a cucc, nem elég egy két átkötést csinálni meg kicserélni néhány alkatrészt, még az IC is oda). Bontott nem nagyon van, gyári egység ára 600000Ft... Szóval ez a habos dolog tud bajt okozni...

Link to comment
Megosztás:

Lenne egy pár kérdésem.

1: Nincs valakinek egy képe arról, hogy alul hol van a klíma kondenzvíz kifolyó? Próbáltam ahogy tudtam alánézni de semmit nem láttam.

Amikor tisztítottam a hőcserélőt habbal, nem láttam alul semmi víz csöpögést, gondolom el van tömődve. Mikor kékesre mentünk a párom néha érzett egy kis vizet a lábán kanyarokban.

2: A ventilátor hogy van felfogatva? Következő klímatisztításnál ki akarom szedni tisztításra.

3: Elöl ahol beszívja a levegőt a ventilátor, a szélvédőnél, az a műanyag takaró, na azt csak le kell pattintani?

Az a terv hogy a belső felére tennék fekete szúnyoghálót, hogy a levéldarabok ne tudjanak a venti-ig bejutni.

Link to comment
Megosztás:

1 órával ezelőtt, OpelAtti írta:

Találtam egy jó kis videót a tisztítás/szétszedésről, hátha kell segítség valakinek:

Alaposan kimosta. Én mondjuk porszívóval szoktam kiszívni a bent maradó szemetet, a hőcserélő lemezei elég élesek, szerintem simán megtudják vágni az ember kezét.

Link to comment
Megosztás:

Idén elkészült a klímám, fel lett újítva, eddig nem működött. Felújítást követően a motor nagyon melegszik. Városon kívül a nagy menetszélnek köszönhetően tudom 90 fok alá vinni. Városban 90 fokon van, és ha sokáig állok egy lámpánál, azonnal felkúszik és jelez a kis sárga ikon, hogy meleg a hűtőrendszer. Ilyen körülmények között még csak be sem tudom kapcsolni a klímát, mert nincs az a menetszél, ami vissza tudja fogni a melegedést. Van-e valakinek valami tippje?

Link to comment
Megosztás:

1 óra, Frnc írta:

Idén elkészült a klímám, fel lett újítva, eddig nem működött. Felújítást követően a motor nagyon melegszik. Városon kívül a nagy menetszélnek köszönhetően tudom 90 fok alá vinni. Városban 90 fokon van, és ha sokáig állok egy lámpánál, azonnal felkúszik és jelez a kis sárga ikon, hogy meleg a hűtőrendszer. Ilyen körülmények között még csak be sem tudom kapcsolni a klímát, mert nincs az a menetszél, ami vissza tudja fogni a melegedést. Van-e valakinek valami tippje?

Ha bekapcsolod a klímát akkor a ventillátor első fokozatának indulnia kell. Az egy ventillátorosról van szó.

Link to comment
Megosztás:

1 óra, gezoli írta:

Ha bekapcsolod a klímát akkor a ventillátor első fokozatának indulnia kell. Az egy ventillátorosról van szó.

A klíma indul, működik, de amikor bekapcsolom, a motor elkezd melegedni 90km/h-nál is. Városban, a menetszél hiányában 90 °C fölé megy a motorhőfok. Amikor megállok egy-egy kereszteződésben, drasztikusan melegszik. Ha tudom hogy hosszú pirosom van, akkor le is kell állítani. Egyszerűen nem tudja magát hűteni a motor.

Link to comment
Megosztás:

27 perce, Frnc írta:

A klíma indul, működik, de amikor bekapcsolom, a motor elkezd melegedni 90km/h-nál is. Városban, a menetszél hiányában 90 °C fölé megy a motorhőfok. Amikor megállok egy-egy kereszteződésben, drasztikusan melegszik. Ha tudom hogy hosszú pirosom van, akkor le is kell állítani. Egyszerűen nem tudja magát hűteni a motor.

A ventilátor elindul amikor a klímát bekapcsolod?

Link to comment
Megosztás:

Épp most próbálgattam. A klíma indításakor indul a ventilátor is, majd egy idő után leáll, a klíma megy tovább.Motort leállítom és újraindítom klíma nélkül: a ventilátor megy, majd egyszer leáll és nem indul újra. A motor meg melegszik.

Módosítva : Frnc
Link to comment
Megosztás:

6 perce, Frnc írta:

Épp most próbálgattam. A klíma indításakor indul a ventilátor is, majd egy idő után leáll, a klíma megy tovább.Motort leállítom és újraindítom klíma nélkül: a ventilátor megy, majd egyszer leáll és nem indul újra. A motor meg melegszik. Lehet buta kérdés, de a klíma az rá tolja a levegőt, a belső ventilátor lefele szívja?

A klíma kapcsolása után a ventilátornak (motortérben) folyamatosan mennie kell!

Link to comment
Megosztás:

2 órája, Frnc írta:

A klíma indul, működik, de amikor bekapcsolom, a motor elkezd melegedni 90km/h-nál is. Városban, a menetszél hiányában 90 °C fölé megy a motorhőfok. Amikor megállok egy-egy kereszteződésben, drasztikusan melegszik. Ha tudom hogy hosszú pirosom van, akkor le is kell állítani. Egyszerűen nem tudja magát hűteni a motor.

Ugye azt tudod, hogy ez a rossz megoldás? A motor leállítása után a hűtőfolyadék keringése is leáll (nem keringteti a vízpumpa, így a hőleadása gyakorlatilag nulla lesz a hűtőnél), a hőmérséklet még tovább növekszik. (Pl ha melegen leállítod 90 fok alatt picivel de mondjuk 10 perc múlva gyújtásra teszed, bekapcsol a hűtés.) Inkább álló helyzetben nyomd kicsit a gázt, tartsd a fordulatot 1500 környékén és ezzel segíted a venti hatékonyságát is mert keringteted előtte a folyadékot. . 

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.