Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Fogyasztás


Amusing

Recommended Posts

Y17DT , 60% város - 40% út 4,75 l / 100km ( okosítással), meg persze dízel. Télen felmegy 5 - 5,2 köré. Általában Maxxmotion Dízel tankolva.

Nem feltétlen vitorla bontás, talán a már levezetett pár százezer km alatt az ember sok dolgot megtapasztalt, meglátott. Defenzív vezetés, helyismeret, közlekedési morál, esetenként egy két magamutogató gyerek rövidtávú megfingatása még belefér. Szerintem a vezetési stílus is sokat számít, + tempomat :)

Szervizek, kocsi állapota, üzemanyag minősége, stb. stb. A kocsinak lelke van! :)

 

A defenzív vezetés három alapelve:
A tilosat sohasem!
A kötelezőt mindig!
Olykor a megengedettet sem!

dr. Gerhard Munsch

Link to comment
Megosztás:

4 órája, Geopake írta:

Ez az Agip üzemanyag jó minőséget képvisel? Van is nem messze tőlem.Ha már van kártyám,csak ki kellene próbálni :)  

Szerintem hely es vallalkozo fuggo. A Mol-tol sokkal jobb. Legalabb is itt nalunk. Nem mernem azt mondani, hogy mindenhol jo. A Petrom es az OMV pedig meg jobb. Csak hat Agip-ra van 8 Ft kedvezmenyem.

Link to comment
Megosztás:

On ‎2016‎.‎07‎.‎04‎. at 11:23, presidentÁkos írta:

Nektek átlagosan hány kilóméterre elég egy teli tank? Motor típust is kérek melléje :D

Szia! Z16XEP kombi télen kb. 540-550, most nyáron kb. 560-570 km, 47 litert tankolva.

Nagybátyám volt nálunk pesten, (aki szabolcsi) kérdezte, hogy tudunk élni ebben a nagy faluban? Tehát falun fogyaszt ennyit az autóm!!! :hehe:

Link to comment
Megosztás:

1 óra, presidentÁkos írta:

Mi történik ha elérem a lenti piros csíkot az üzemanyagjelzőnél? :D Még nem volt ilyen és szinte eléri. Ilyenkor kb mennyit lehet menni vele? 

Először csak világítani kezd a sárga "szegénység jelző", később villogni fog. Előbbi esetében kb 80-100km a még megtehető táv normál, országúti tempóban, utóbbi esetében kb 40-50km.

A legjobb, ha a sárga fény felvillanásakor a lehető legközelebbi kúton megtankolsz.

Link to comment
Megosztás:

Nekem már villogott a sárga lámpa, de Zsámbékról autópályán rendben hazaértem Budapestre a XI. kerületbe,
ez kb. 30 km volt, tehát ezt tapasztalatból tudom mondani, hogy ennyit még tud menni villogó jelzéssel.
Ezek után 45 litert tudtam beletölteni, szóval azt még most sem tudom,
hogy hol van a "hiányzó" 7 L a hivatalosan írt 52 L-es tank kapacitás és a kattanásig teletöltött 45 L között.

Link to comment
Megosztás:

On 2016. 07. 11. at 3:01, Stofl írta:

Szerintem hely es vallalkozo fuggo. A Mol-tol sokkal jobb. Legalabb is itt nalunk. Nem mernem azt mondani, hogy mindenhol jo. A Petrom es az OMV pedig meg jobb. Csak hat Agip-ra van 8 Ft kedvezmenyem.

Nekem is:) Mindig OMV-nél tankolok maxmotiont,de ott van mellette az Agip kút.Lehet a héten kipróbálom.

Link to comment
Megosztás:

1 óra, Geopake írta:

Nekem is:) Mindig OMV-nél tankolok maxmotiont,de ott van mellette az Agip kút.Lehet a héten kipróbálom.

Én is Agip-nál tankolok évek óta semmi panaszom rá, Mol és Shell van még helyi opcióban, a Mol nem, de a Shell sem az igazi nálunk.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...

Egy kis kirándulás eredménye, hátha valakit érdekel :).
Bp - Letenye (240 km), tele tankról (Lukoil) indulva 2 személlyel, csomagtartó tele, autópálya, 5,84 L/100 km lett az eredmény.Itt ismét teletankoltam (MOL, 14 L) az autót, hogy Horvátországban ne kelljen. 
Majd következett Letenye - Crikvenica - Krk sziget (Krk) - Crikvenica - Letenye 650 km, nagyrészt autópálya, 5,54 L/100 km jött ki, és 36 L került bele, és még a sárga lámpa sem világított. Szóval engem meglepve nagyon jól teljesített, de igaz, hogy a klíma nem volt bekapcsolva, mert nem volt rá szükség, és a max. sebesség is 120 km/h volt.
2012 óta vezetve a tankolásokat 6,5 L/100 km az átlagfogyasztás, szóval ehhez képest ment most egész jól az autó, lehet, hogy azért mert lemostam az út előtt :confused:.
Ja, Opel Astra 1.4 (Z14XEP) az autó :).

  • Like 3
Link to comment
Megosztás:

18 órája, snec írta:

igazándiból a külföldi tankolásnál vettem észre, hogy attól jobban fogyasztott a kocsi. 

Itthon különbséget nem vettem észre. 

https://www.spritmonitor.de/en/detail/206123.html

Érdekes hogy az enyémmel összehasonlítva a tied többet eszik ugyanazzal a motorral (mondjuk többet is városozol), mégis nekem magasabb a kilométerköltségem. Meglátszik hogy 100-as benyával járok.

Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...

Sziasztok!

Szerintetek 7,5-es fogyasztás jónak számít nagyrészt autópályán egy Z18XE-től? ( ez a computer szerinti adat, ami eddigi tapasztalat szerint elég pontos)

Összesen 580km-et mentem, ami nagyjából így jött össze:

- 410km M6-on tempomat 140-145 közé belőve

-110km M0-án tempomat 120 körül

- 60km város

Az össz úton 103-as átlagsebesség jött ki.

5 személlyel, kevés csomaggal mértem ezt a fogyasztást és kb az út 2/3-ban ment a klíma.

Módosítva : norbee80
Link to comment
Megosztás:

1 perc, norbee80 írta:

Sziasztok!

Szerintetek 7,5-es fogyasztás jónak számít nagyrészt autópályán egy Z18XE-től?

Összesen 580km-et mentem, ami nagyjából így jött össze:

- 410km M6-on tempomat 140-145 közé belőve

-110km M0-án tempomat 120 körül

- 60km város

Az össz úton 103-as átlagsebesség jött ki.

5 személlyel, kevés csomaggal mértem ezt a fogyasztást és kb az út 2/3-ban ment a klíma.

Szerintem jó.A C20NE-s Vectrám is 7.5 litert evett pályatempónál.Városban már nem mertem számolni:)

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.