Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Extra-felszerelések beépítése utólag + elektromos kérdések


Amusing

Recommended Posts

Aki rakott már be gyári elektromos ablakot hátra utólag ahhoz lenne egy kérdésem!

Elég az ajtóban lévő kábelköteget cserélni+a kapcsolók+az ablakemelő?

Köszönöm a segítséget!

Ha ki van kabelezve az ajtoig akkor igen. Altalaban megvan. Valamint a bal elso koteget is nezd meg h hany vezetek megy a kapcsolora. Itt viszont csak ritkan van meg a tobblet.
  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Ha ki van kabelezve az ajtoig akkor igen. Altalaban megvan. Valamint a bal elso koteget is nezd meg h hany vezetek megy a kapcsolora. Itt viszont csak ritkan van meg a tobblet.

Esetleg az alkatrész beszerzésben tudsz segíteni?

Ami kellene:

-Bal első ajtó kábelköteg+ 4 ajtós kapcsoló

-Két hátsó ajtó kábelköteg+ 1-1 kapcsoló+ ablakemelő

Árat is ha megy a dolog!

Köszi!

Link to comment
Megosztás:

Esetleg az alkatrész beszerzésben tudsz segíteni?

Ami kellene:

-Bal első ajtó kábelköteg+ 4 ajtós kapcsoló

-Két hátsó ajtó kábelköteg+ 1-1 kapcsoló+ ablakemelő

Árat is ha megy a dolog!

Köszi!

Szia!

Én is épp most csinálok kátsó villanyos ablakot.

Nekem bontóban arra amit felsoroltál 20e Ft-ot mondtak.(meg is vettem)

Már be is építettem, igaz még nem üzemkész, mert nincs bekábelezve a B oszlopig.

Link to comment
Megosztás:

Hali .Reggelre a középkonzolon a fűtésszabályzó kapcsolók mögött egyik lámpa sem világított. Gondolom a 3 égő nem egyszerre égett ki,kicsit megcsapkodtam de semmi.Minden egyéb világít,működik,tehát csak a tekerőgombok mögött van valami gebasz?Tipp esetleg?

1 izzó van benne, a középső gomb tekerő alatt.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Hali .Reggelre a középkonzolon a fűtésszabályzó kapcsolók mögött egyik lámpa sem világított. Gondolom a 3 égő nem egyszerre égett ki,kicsit megcsapkodtam de semmi.Minden egyéb világít,működik,tehát csak a tekerőgombok mögött van valami gebasz?Tipp esetleg?

Húzd ki a középső tekerő.

http://kepfeltoltes.hu/140903/20140903_045717_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Kedves Fórumtársak! 2003 Astra G 1,2 Viva. Volt egy kis afférja a vízszerelő kocsijáról lepergő csöveknek az első lökhárítómmal. Ideiglenesen megcsinálták, készülök a végleges megoldásra. Viszont ma észrevettem, hogy baloldalt elől a kocsimnak "kilóg a bele" az első lökhárítóból. Semmiféle hibajelzés nincs.. Egy kék csatlakozós 2 eres kábel lógott ki lefelé. Nem találtam csatlakozót, amihez csatlakoztathattam volna. Gondoltam, hátha a ködlámpa vezetéke, de a másik oldalon nem találok ilyet. Nagyon hasonlít a Cromax oldalán látható ködlámpa csatlakozóra, csak az zavar, hogy a másik oldalon nem találok ilyet. Van valakinek tapasztalata ilyen csatlakozókkal? Elől a lökhárítóban.

Link to comment
Megosztás:

Kedves Fórumtársak! 2003 Astra G 1,2 Viva. Volt egy kis afférja a vízszerelő kocsijáról lepergő csöveknek az első lökhárítómmal. Ideiglenesen megcsinálták, készülök a végleges megoldásra. Viszont ma észrevettem, hogy baloldalt elől a kocsimnak "kilóg a bele" az első lökhárítóból. Semmiféle hibajelzés nincs.. Egy kék csatlakozós 2 eres kábel lógott ki lefelé. Nem találtam csatlakozót, amihez csatlakoztathattam volna. Gondoltam, hátha a ködlámpa vezetéke, de a másik oldalon nem találok ilyet. Nagyon hasonlít a Cromax oldalán látható ködlámpa csatlakozóra, csak az zavar, hogy a másik oldalon nem találok ilyet. Van valakinek tapasztalata ilyen csatlakozókkal? Elől a lökhárítóban.

Pedig a kodlampae lesz. A masik oldalon valszeg fel van kotve es nem latod.
Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Ha esetleg valaki a TID (Triple info display) MID-re (Multi info display) szeretné cserélni,

akkor itt egy szép kis leírás hozzá, sajnos csak német nyelven de képekkel és kapcsolási

rajzzal illusztrálva.

Tudom hogy van Veromon mint alternatíva de ez a gyári megoldás :icon1:

Bordcomputer (MID) im Astra G nachrüsten

Üdv

Módosítva : Tom86
  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Urak!

Mivel lehetne kivédeni az akksisaru szulfátosodását? A negatív pólusom erősan elkezdett kérgesedni, bár a belső érintkező felületét tisztán tartom, de eléggé zavar...

Én szilikonos zsírt szoktam használni nagyon vékonyan, és ellenőrzöm az akkuban a savszintet.

Link to comment
Megosztás:

Jó estét kívánok,

segítséget szeretnék kérni, egy Astra G-ben (év 2000, motor X20DTL) cserélek motort a donor egy Vauxhall (év 2004, Y20DTH) a kábelezés a motor térben kicserélve, most elekadtam mert az X2 konektorban vannak eltérések :/
A TIS 2000-ben próbálkoztam megkeresni melyik tü mihez tartozik de ott nincs feltünteve ... sok internetezés után sem jutottam elöre. Ki tudna nekem ebben segíteni?! Köszönöm elöre is a segítségüket!

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Ilyen pici üveglábas izzót lehet kapni ledes kivitelben?

K_p659_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

A nagyobb izzót (5w) megtaláltam,de a kisebbet (1,2w ez kellene nekem ledes változatban)nem,vagy nem jó helyen kerestem.

Ha valaki tud valami infót,ne tartsa magában. :)

Köszönöm!

Módosítva : bocs
Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Ilyen pici üveglábas izzót lehet kapni ledes kivitelben?

K_p659_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

A nagyobb izzót (5w) megtaláltam,de a kisebbet (1,2w ez kellene nekem ledes változatban)nem,vagy nem jó helyen kerestem.

Ha valaki tud valami infót,ne tartsa magában. :)

Köszönöm!

Ha jól látom a nagyobbik a helyzetjelzőbe való T10 izzó

A kisebbik a műszerfalba való T5 izzó

Van belőle LED-es... Keresd a nevén T5 izzó

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Sziasztok.

felmerült bennem az index "okosítása", olyan kényelmes volt annó a focus-ban,

hogy pöccintésre 3X villogott.

létezik ennek egy plug&play verziója a g-hez?

gondolok itt arra,hogy nem kell reléket, meg ellenállásokat, meg 20km kábelt buherálni.

olyan dobozos itt vágj 2X ott forrasz 2X, rögzítsd a dobozt fajtára gondoltam.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.