Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Astra G tulajdonosok beszélgetnek erről-arról


uhuhu

Recommended Posts

5 órája, Cs. Zoltán írta:

Sziasztok! 

Motortér szigetelés után kutatok. Ha valakinek a szeme megakad valahol egy  jól árazott ilyenen, kérem, jelezzen!

Köszönettel: Zoltán

http://www.jofogas.hu/budapest/Opel_astra_G_motorhazteto_szigeteles_51447328.htm

http://www.jofogas.hu/borsod_abauj_zemplen/Opel_astra_G_motorhazteto_ala_szigeteles___tarto_bolhak_51413360.htm

Link to comment
Megosztás:

8 órája, nagyjoci írta:

az olajról hallottam hogy eszik, a kérdés mennyire. :)

 

Szia!

Nekem kb 2 litert megeszik,10.000km alatt.

Az egr-t le lehet zárni,de a számítógép jelezni fogja. Hosszabb úton,motorféknél kigyullad a sárga hibalámpa.

3000-es fordulat alatt lomha.

Nekem a fogyasztásom, 7L volt  a legkevesebb (biztos ki lehet hozni jobbat is) 8,5 a legtöbb.

Hidrotőkéim csattognak.

Összességében szeretem, mert jó autó,

Sehol nem hagyott még ott,szóval sok szerencsét hozzá,itt a fórumon sok infót megtalálsz mindenről,és sok segítőkész márkatárs van itt.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Sziasztok.

Nekem olyan problemam lenne,hogy vettunk bontoban egy emelokaros ablakemrlot,a belso burkolattal egyutt,de a bal oldalin hianyzik az elektromos tukor allito "kupakja" ilyen vakdugo szeru.ertitek remelem.sorry no vagyok.

Szoval ilyet hol tudnank szerezni?

Paparol hoztuk,a csavo nem biztos,hogy feladja.kozelebbi bontokat hivtunk de gondolom egyben akarjak eladni ha van is nekik,igy nemleges valaszokat kaptunk.

Barmilyen otletet szivesen fogadok.es elore is koszi.

 

Link to comment
Megosztás:

2 órája, Ettike írta:

Sziasztok.

Nekem olyan problemam lenne,hogy vettunk bontoban egy emelokaros ablakemrlot,a belso burkolattal egyutt,de a bal oldalin hianyzik az elektromos tukor allito "kupakja" ilyen vakdugo szeru.ertitek remelem.sorry no vagyok.

Szoval ilyet hol tudnank szerezni?

Paparol hoztuk,a csavo nem biztos,hogy feladja.kozelebbi bontokat hivtunk de gondolom egyben akarjak eladni ha van is nekik,igy nemleges valaszokat kaptunk.

Barmilyen otletet szivesen fogadok.es elore is koszi.

 

Olyat nem fogsz szerintem kapni. Kétféle létezik. Elektromos tükrös és manuális. Értelemszerűen a másodiknál kimaradt a kapcsoló helye, nem vakdugóval oldották meg.

Link to comment
Megosztás:

2 órája, Ettike írta:

Sziasztok.

Nekem olyan problemam lenne,hogy vettunk bontoban egy emelokaros ablakemrlot,a belso burkolattal egyutt,de a bal oldalin hianyzik az elektromos tukor allito "kupakja" ilyen vakdugo szeru.ertitek remelem.sorry no vagyok.

Szoval ilyet hol tudnank szerezni?

Paparol hoztuk,a csavo nem biztos,hogy feladja.kozelebbi bontokat hivtunk de gondolom egyben akarjak eladni ha van is nekik,igy nemleges valaszokat kaptunk.

Barmilyen otletet szivesen fogadok.es elore is koszi.

 

Őszintén megvallva fogalmam sincs mire gondolsz... :) Azonban azért linkelek egy, talán erről van szó (ez megy az elektomos tükörállító helyére...  https://cromax.hu/karosszeria/ajtok_es_alkatreszei/ajto_burkolat_alkatreszei/takarofedel_tukorallito_kapcsolo_helyere_astra_g_zafira_a_51904

 

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

1 óra, Ettike írta:

Ohh.ez az.pont ez 

Nezzetek el a leirasom,nobol vagyok.autohoz annyit ertek hogy 4kereke van kb. :-):-)

Nagyon szepen koszonom:icon13:

Igazán nincs mit! Ezen az oldalon is vannak hasznos és kevésbé hasznos hozzászólások/segítségek de azért érdemes kérdezni hátha... 

1 órával ezelőtt, toma2105 írta:

Sziasztok!

Meg tudná valaki mondani hogy ezek mik?

Mi célt szolgálnak? Az első,a lökhárítón belül van, a hűtő előtt, középen.

20160701_173851_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

 

20160701_180157_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

Az első képen a külső hőmérséklet szenzora (jeladója) látható, a második képen lévő nekem sajnos nem ismerős... Nálam (Z16XE) nem rémlik hogy lenne ilyen, de lehet hogy csak a memóriám nem a régi már... ,:cool:

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

10 órája, peacetrang írta:

 

Csak szólj rá az eladóra, ha futárral vennéd, hogy nehogy ketté merje hajtani, mert akkor addig volt szigetelésed. Sajnos láttam már ilyet, de az enyém épségben érkezett:-)

Azt mondta egy vastagabb hengerre megpróbálja óvatosan felhajtani. A beszélgetésünk alapján , illetve mivel több bontott cuccot értékesít, feltételezek nála annyi rutint, hogy ne törje el. Ha mégsem így történik, mérges leszek... :)

De, köszönöm a tanácsod!

Üdvözlettel: Zoltán 

Módosítva : Cs. Zoltán
  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

10 órája, Janó32 írta:

 

Az első képen a külső hőmérséklet szenzora (jeladója) látható, a második képen lévő nekem sajnos nem ismerős... Nálam (Z16XE) nem rémlik hogy lenne ilyen, de lehet hogy csak a memóriám nem a régi már... ,:cool:

 

37 perce, zotya975 írta:

A második a MAP-szenzor, a szívótorokban a depressziót méri.

Köszi mindkettőtöknek!

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

8 órája, Cs. Zoltán írta:

Azt mondta egy vastagabb hengerre megpróbálja óvatosan felhajtani. A beszélgetésünk alapján , illetve mivel több bontott cuccot értékesít, feltételezek nála annyi rutint, hogy ne törje el. Ha mégsem így történik, mérges leszek... :)

De, köszönöm a tanácsod!

Üdvözlettel: Zoltán 

Akkor reméljük nem lesz baja. Elég az is ha tesz a 2 oldalára kartont, aztán körbetekeri fóliával.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

A tükörállító kapcsolómon eltört pár hete az a pöcök, amivel állítom, hogy bal vagy jobb tükröt szeretném állítgatni. Szereztem egy másikat ismerősömtől, de az egy kombiból való, és nálam nem működik. Van különbség a kettő közt, vagy miért nem megy? Nem találtam eddig csak egy féle kapcsolót..

Link to comment
Megosztás:

On 2016. 07. 01. at 5:31, toma2105 írta:

Szia!

Nekem kb 2 litert megeszik,10.000km alatt.

Az egr-t le lehet zárni,de a számítógép jelezni fogja. Hosszabb úton,motorféknél kigyullad a sárga hibalámpa.

3000-es fordulat alatt lomha.

Nekem a fogyasztásom, 7L volt  a legkevesebb (biztos ki lehet hozni jobbat is) 8,5 a legtöbb.

Hidrotőkéim csattognak.

Összességében szeretem, mert jó autó,

Sehol nem hagyott még ott,szóval sok szerencsét hozzá,itt a fórumon sok infót megtalálsz mindenről,és sok segítőkész márkatárs van itt.

Köszönöm a válaszod. Örülök,hogy egy ilyen fórum tagja lehetek ahol a tagok ennyire segítőkészek! :) 

  • Like 2
Link to comment
Megosztás:

Motortér szigetelés épségben megérkezett. Ha valaki ilyenen gondolkozik vagy fog gondolkozni, szerintem fölösleges.

Kicsit többet vártam tőle, de minimális (10-es skálán osztályozva 1 vagy2) a hatása.

Nem baj, reménykedem benne, hogy talán így télen valamivel hamarabb melegszik majd, kevésbé lesz habosodás. :)

Módosítva : Cs. Zoltán
Link to comment
Megosztás:

On 2016. 07. 02. at 8:07, peacetrang írta:

Akkor reméljük nem lesz baja. Elég az is ha tesz a 2 oldalára kartont, aztán körbetekeri fóliával.

Egyébként pont így csinálta. Opelbontós a fickó. Karton helyett egy ajtókárpitot és egy (szerintem) csomagtér gumira ragasztott kárpitját kaptam ajándékba . :)

Módosítva : Cs. Zoltán
  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

11 órája, Cs. Zoltán írta:

Motortér szigetelés épségben megérkezett. Ha valaki ilyenen gondolkozik vagy fog gondolkozni, szerintem fölösleges.

Kicsit többet vártam tőle, de minimális (10-es skálán osztályozva 1 vagy2) a hatása.

Nem baj, reménykedem benne, hogy talán így télen valamivel hamarabb melegszik majd, kevésbé lesz habosodás. :)

Hát igen... Mivel Neked Z14XEP láncos autód van, ott nem csak a motorháztető szigetelése hiányzik/gyenge/gyengébb (meg ugyebár a láncos motor jellegzetes hangja is erősebb).  

Link to comment
Megosztás:

20 órája, Cs. Zoltán írta:

Motortér szigetelés épségben megérkezett. Ha valaki ilyenen gondolkozik vagy fog gondolkozni, szerintem fölösleges.

Kicsit többet vártam tőle, de minimális (10-es skálán osztályozva 1 vagy2) a hatása.

Nem baj, reménykedem benne, hogy talán így télen valamivel hamarabb melegszik majd, kevésbé lesz habosodás. :)

Én már vettem bele,de előtte sem volt túl hangos.A classicból hiányzik a tűzfal szigetelés is.Azt már nehezebb rávarázsolni.

Link to comment
Megosztás:

Egy szíjjas motor biztosan csendesebb. Az az igazság, hogy még nem nagyon hallgattam közelebbről ilyen G-astrát.

Az enyémet sem tartom egyébként hangosnak. Kívülről van egy jellegzezetes, érces, kissé "knight rideres"  hangja, de tetszik. :)

Ami zavaró számomra az a -nem tudom mennyire tipikus- gyenge csattogás, ami bentről még jobban is hallható, mint kívül. Reméltem,  hogy a szigetelés ezt majd tompítja.

Jó kis masina ez, ettől függetlenül. Szeretem. :)

Módosítva : Cs. Zoltán
Link to comment
Megosztás:

On 2016. 07. 07. at 1:03, Cs. Zoltán írta:

Motortér szigetelés épségben megérkezett. Ha valaki ilyenen gondolkozik vagy fog gondolkozni, szerintem fölösleges.

Kicsit többet vártam tőle, de minimális (10-es skálán osztályozva 1 vagy2) a hatása.

Nem baj, reménykedem benne, hogy talán így télen valamivel hamarabb melegszik majd, kevésbé lesz habosodás. :)

Hát a mi nagy csattogós lepkénkhez (z14xep) ez valóban kevés, én is inkább abban bízom, hogy télen hátha könnyebben melegszik/nehezebben hűl le majd a gép.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

9 órája, presidentÁkos írta:

Ha jól tudom, a csomagtartó számtáblatartója astra g hiba, hogy zörög ha lecsukom az ajtót és nem áll rendesen, hogy lehetne ezt fixálni anélkül a fehér drótszerűség nélkül? (istentudja mi a neve)

Kábelkötegelőre gondolsz?

Én egy kis ragasztós szivaccsal oldottam meg, olyannal amivel szokták tömíteni az ajtókat, ablakokat. Azóta nem zörög nálam sem...

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.